Autor Tema: Tenis  (Posjeta: 263325 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #360 : 02.05.2009. 17:13:59 »
Ne seri da je pobedio.
Ja sam gledao do 3-1, kada je pocela kisa.
Mislio sam da je izgubio.
Stvarno je kralj!
 clapp clapp clapp clapp

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Tenis
« Odgovor #361 : 02.05.2009. 17:17:19 »
Ne seri da je pobedio.
Ja sam gledao do 3-1, kada je pocela kisa.
Mislio sam da je izgubio.
Stvarno je kralj!
clapp clapp clapp clapp


Ma ne moze Feki, i prosli put ga je ovako dobio !!! A i ojacao Djokica na sljaci...jeste izgubio ono od Nadala, ali tu je..!!! Uzeo mu je set, posle 5 godina da mu to neku uradi ! Videcemo sad..Finale

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Tenis
« Odgovor #362 : 02.05.2009. 19:46:24 »
dobro je odigrao, svaka čast, ali da nisu prekinuli meč zbog kiše, izgubio bi...

njegova glavna mana je što se lako nervira, a kad se iznervira izgubi koncentraciju u potpunosti.

ovako se odmorio, osvežio, verovatno ga izbacao malo u wc-u i onda pobedio  ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Tenis
« Odgovor #363 : 02.05.2009. 19:53:00 »

ovako se odmorio, osvežio, verovatno ga izbacao malo u wc-u i onda pobedio  ;D

A hahahahahahahahah

Dexter`s Lab za predsednika ! ;)

Znaci dex, za finale, ako padne kisa i ako Maria bude tamo i da jedan...dobice Nadala ;)

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Tenis
« Odgovor #364 : 02.05.2009. 19:56:45 »

ovako se odmorio, osvežio, verovatno ga izbacao malo u wc-u i onda pobedio  ;D

A hahahahahahahahah

Dexter`s Lab za predsednika ! ;)

Znaci dex, za finale, ako padne kisa i ako Maria bude tamo i da jedan...dobice Nadala ;)

e vidiš... grešiš....
ne treba mu devojka tamo.... to može samo da mu pogorša stanje, jer tu devojku može da ima kad hoće i kako hoće, ne može da mu digne adrenalin, a ako zažmuri i sam ga izbaca... može da bude sa kojom god poželi i kako god poželi  ;) i onda mu skoči... adrenalin... i izađe i raskurca protivnika  ;D

seksualna psihologija, mislim da bi trebalo da izmislim tu granu psihologije   ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Tenis
« Odgovor #365 : 02.05.2009. 20:06:54 »
Prema najnovijim laboratorijsko-psiholoskim istrazivanjima, najpoznatije firme Dexter`s Lab Fedex bi uskoro mogao da postane ponovo prvi reket sveta, samo da prestane da dogyhump Miroslavu, a uzme Desanku ! ;)

;D ;D ;D ;D ;D

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Tenis
« Odgovor #366 : 02.05.2009. 20:37:23 »
eto... vidiš kako si lepo upotrebio moju logiku... zar se ne osećaš divno  ;D


uostalom brate... nije ni čudo što je puk'o ko zvečka
pogledaj ti ovo 'leba ti... ovo li je žensko za prvog tenisera sveta?




eto ko širi svinjski grip....

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #367 : 03.05.2009. 21:03:47 »
Bravo Rafa, nek' se samo i dalje vamosira u ritmu! Ovaj jadni Nole ne može nijedan veliki turnir da odbrani, jer sve što osvoji u prethodnoj, Rafa ne dozvoli da odbrani u sledecoj sezoni!  clapp ;)

Key Biscayne: '07 Djokovic - '08 RAFA!

Indian Wells: '08 Djokovic - '09 RAFA!

Australian Open: '08 Djokovic - '09 RAFA!

Rome: '08 Djokovic - '09 RAFA!

Masters Cup: '08 Djokovic - '09 ZNA SE!





Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #368 : 03.05.2009. 21:05:35 »
Ne seri majke ti...

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #369 : 03.05.2009. 21:13:36 »
Supi, bez ljutnje molim, ja samo operišem pukim cinjenicama!  ;)

Sutra vece Novak Djokovic gostuje na javnom servidu od 21:00 u emisiji Svedok, gde ce pricati o presudnosti 2009. godine za njegovu karijeru! Ja mislim da bi mu bilo bolje da gostuje kod Gorice u ovoj emisiji Prici nikad kraja, gde bi mogao da prica o mecevima sa Rafom!  ;D

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Tenis
« Odgovor #370 : 03.05.2009. 21:24:13 »
pfc sad mi stvarno nisi jasan ali ajde tvoj je izbor, neću da ga preispitujem

ja navijam za zvezdu, volim zvezdu, oduvek sam bio uz zvezdu i kad je bila prvak sveta i evrope i sad kad je dno dna...

ali kad partizan igra sa panatenaikosom ili bilo kime iz inostranstva, naravno da ću da navijam za partizan.

u engleskoj ligi volim liverpul, ali kad bi partizan igrao sa liverpulom (a to će biti NIKAD)
naravno da bih navijao za partizan... ma koliko da volim liverpul..

da taj novak i ne postoji, ne bih nikada mogao da navijam za nadala ili federera, pazi njihov kvalitet je neosporan, ali to su takvi nadobudni pederi da ja nemam reči, evo sad je jankovićeva izgubila od one italijanke... moje mišljlenje... pfff. jbg... izgubila nije joj bio dan, ali kad izgubi od jedne od sestara vilijams, ja odlepim. zašto... zato što su njih dve napržene američke kravetine. opet i kod njih kvalitet je neosporan, ne bi bile u vrhu da nisu dobre teniserke, ali su kao ljudi smradovi obični.

Nadalu kad vidim facu dođe mi da mu nabijem pesnicu među rogove... jesi li imao nekad osećaj da kada nekoga prvi put vidiš, nisi reč sa njime progovorio, a nervira te da hoćeš iz kože da iskočiš i sve o čemu možeš da misliš je kako bi da tukao... dugo dugo....


nema razloga da vređaš njegove uspehe, i federer je godinama bio broj jedan, taj isti rafa nije mogao da mu prismrdi, pa gledaj šta je sada bilo. pobeđuje one nisko kotirane tenisere, ali ne pamtim kada je pobedio nekoga iz gornjeg tela liste, pa opet niko se ne sprda sa time. njegovo vreme je prošlo, rafino je sada. a novakovo tek dolazi. njemu treba vremena da malo sazri jer još uvek reaguje kao tinejdžer, a ne kao profesionalac koji u svakom momentu mora da ostane hladne glave.
« Zadnja izmjena: 03.05.2009. 21:26:57 Dexter`s Lab »

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #371 : 03.05.2009. 21:36:46 »

ali kad izgubi od jedne od sestara vilijams, ja odlepim. zašto... zato što su njih dve napržene američke kravetine. opet i kod njih kvalitet je neosporan, ne bi bile u vrhu da nisu dobre teniserke, ali su kao ljudi smradovi obični.

Nadalu kad vidim facu dođe mi da mu nabijem pesnicu među rogove... jesi li imao nekad osećaj da kada nekoga prvi put vidiš, nisi reč sa njime progovorio, a nervira te da hoćeš iz kože da iskočiš i sve o čemu možeš da misliš je kako bi da tukao... dugo dugo....

E vidis, ja novaka mrzim jer je sve to sto si ti rekao za njih isto i on. Mrzim ga jer se onako udara u grudi kada da poen i vristi u facu protiniku kao protiv Federera u polufinalu. I mrzim ga zbog oca, koji ide da igra mali fudbal u balonu sa dva telohranitelja i kada ga malo jace udaris njih dvojica uskacu u teren... Ima jos dosta razloga.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Tenis
« Odgovor #372 : 03.05.2009. 21:43:35 »

ali kad izgubi od jedne od sestara vilijams, ja odlepim. zašto... zato što su njih dve napržene američke kravetine. opet i kod njih kvalitet je neosporan, ne bi bile u vrhu da nisu dobre teniserke, ali su kao ljudi smradovi obični.

Nadalu kad vidim facu dođe mi da mu nabijem pesnicu među rogove... jesi li imao nekad osećaj da kada nekoga prvi put vidiš, nisi reč sa njime progovorio, a nervira te da hoćeš iz kože da iskočiš i sve o čemu možeš da misliš je kako bi da tukao... dugo dugo....

E vidis, ja novaka mrzim jer je sve to sto si ti rekao za njih isto i on. Mrzim ga jer se onako udara u grudi kada da poen i vristi u facu protiniku kao protiv Federera u polufinalu. I mrzim ga zbog oca, koji ide da igra mali fudbal u balonu sa dva telohranitelja i kada ga malo jace udaris njih dvojica uskacu u teren... Ima jos dosta razloga.

a jbg... i ja urlam kad dam dobar koš ovo-ono... to je bitno za samopouzdanje. otac... priča za sebe, koj li će moj njemu telohranitelji, a ako neće grube startove u malom fudbali nek igra kući u dvorištu a ne na javnom igralištu, ali ne vidim kako je to novakova krivica (osim što on plaća sve to)

a jesu ti udarali packe telohranitelji pa se nerviraš? zavrtali ti mudanca malko? pa da vidim ja odakle idu tvoje frustracije... pfff hhahahaha zovite me Frojd

meni je novak bio interesantan jer je bio opušten i spontan, a sada je postao klovn. federer u reklami ispaljuje vatrene lopte neke mađije ovo-ono, a novak vrti kićanke na sisama... meni to ide na živce, morao bi da popravi svoj imidž malo, da prestane da bude dvorska luda. a to što ove sezone gubi titule iz prošle... pa to je sport... sve se vrti...

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #373 : 03.05.2009. 21:51:59 »
Da, ali ja nikada ne urlam nekome u facu i smejem mu se u facu. Pogotovu nekome prema kome, ako si i malo normalna osoba i bavise se tenisom, moras da imas postovanje. Neko ko je mozda najbolji igrac svih vremena. A ne, on mora da mu se smeje u facu. Pa vratice mu se sve to...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #374 : 03.05.2009. 21:52:54 »
Nisam igrao ja sa njim fudbal... Bolela bi me pisa za njih ;) A to ti kazem, koji ce njemu telohranitelj???

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Tenis
« Odgovor #375 : 03.05.2009. 22:24:19 »
Nisam igrao ja sa njim fudbal... Bolela bi me pisa za njih ;) A to ti kazem, koji ce njemu telohranitelj???


a jbg ljakse... ali nije to novakova krivica da bi sad mrzeo novaka....

ja i Jeleninu kevu kad vidim na nekom meču kad je zumiraju njena faca prosto govori "ajde ćero, mami treba nova bundica"

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #376 : 03.05.2009. 22:25:49 »
Ima i tu nesto. Znam da to nije novakova krivica, ali je isti i on...

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #377 : 03.05.2009. 23:28:37 »
Vidi, Dex, to što ti impliciraš nema blage veze! Prvo, vec sam rekao ranije da je Rafa prvi teniser posle Bekera za kojeg tako zdušno navijam (mada su mi bili gotivni tu i tamo Ivaniševic i Majkl Ceng, a i dan danas ne podnosim ono grcko govno, Samprasa), a drugo Rafa uopšte nije toliko nadobudan poput nekih drugih, Jednostavno, on igra svoj tenis i totalno je predan i posvecen tome! U prilog njegovoj skromnosti govori i cinjenica da se zabavlja sa devojkom koju bukvalno zna od obdaništa i koja mu je skupljala loptice još u vreme kad je bio "niko", za razliku od Djokovica kojem je lepša polovina cerka poznatog ratnog prpfitera, koja kao "šatro" uci školu u Milanu!  ;)

Vezano za sestre Vilijams, ja ih organski ne podnosim! U vreme kad su se njih dve pojavile, kao paralela su se pojavile Kim Klajsters i Žastin Enan. Posle prvog gledanja Žastin Enan, zaljubio sam se, ne u nju, vec u njen tenis, i u narednim godinama sam pratio tenis samo zbog nje. E sad pre dve godine, finale RG-a su igrale Žastin i Ana Ivanovic, i bez obzira na cinjenicu da je Ana velika Grobarka i da mi je jako simpaticna, pogotovo kad prica, ja sam ipak navijao za Žastin i uvek bih navijao opet! Jednostavno to je tako kod mene, uvek navijam za onog koji me oduševljava i ja tu ne mogu ništa! 8)

Ovo što Radovan kaže za Srdjana Djokovica je apsolutno u pravu! Ja ne mogu da verujem da jedan covek pravi tako nepromišljene poteze koji samo idu na uštrb njegovog deteta! Kad se on ovako ponaša sad kad je Novak treci teniser sveta, mogu da zamislim samo kako bi se ponašao da je prvi (garant bi šetao go po Knez Mihajlovoj)! I sad ovaj turnir koji sutra pocinje u Beogradu je super s jedne strane zbog promocije zemlje, grada i nacije uopšte, ali opet s druge i nije jer ce doticni gospodin sebe staviti u prvi plan. Garant je svoju specijalnu ložu instalirao tik ispod komentatorskih kabina, pa ako Viškovic pocne da kenja nešto, da onda ima mogucnost da mu se odmah preskoci i propne, te ga dozove pameti ko prošli put!  >:(

A sad malo on topic, pogledate obavezno kako tio Toni kaže Rafi da razmišlja malo i igra glavom!  clapp



Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #378 : 03.05.2009. 23:36:32 »
Ali nikada necu zaboraviti scenu kada je Viškovic zamalo najebao jer je jednom tokom nekog turnira rekao da je novakova forma u padu bla bla bla. I sedi se u nekom restoranu ili je sta to vec bilo i kada ga je video srdjan. "Majmune, da li si ti normalan? Ti ces da pricas za mog sina tako? Znas li ti ko sam ja? Nemoj da si vise ikada tako nesto rekao!" Toliko o njemu. Nabijem ga na pisu bas...

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #379 : 03.05.2009. 23:44:21 »
Jadni Viškovic, zadala mu budala strah! Pa samo uporedi njegovo komentarisanje današnjeg finala i onog od pre dve nedelje u Monte Carlu! Danas je tako zdušno i neobjektivno komentarisao, jer je Srdjan verovatno u BG-u i priprema turnir, a finale Monte Carla je mogao da komentariše kako treba, jer je video da je Srdjan tamo, kilometrima daleko!  ;)

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Tenis
« Odgovor #380 : 04.05.2009. 05:00:22 »
to jeste bruka, ali šta ćeš, to ti je kao "gospođa ministarka"
stoji da je on ulagao u novaka, ali mogao je da uloži još 3 put ovoliko, da novak nema talenat, džaba bi ulagao.


pre par godina, playboy je dao ponudu sestrama vilijams da se slikaju gole, naravno za to se odmah saznalo i za vreme nekog turnira, cnn je pravio reportažu, između ostalog taj novinar je pomenuo i ponudu koju su dobile i prokomentarisao "ne znam, ko bi pri zdravoj pameti njima dvema ponudio da se slikaju za playboy. one mogu da se slikaju samo za national geographic."  implicirajući da izgledaju kao gorile...

naravno čovek je dobio otkaz po hitnom postupku.

a višković odlično radi svoj posao, novaku, po meni, sada nije problem forma, jer igra mnogo brže nego ranije, trči, juri nemoguće lopte, ali i dalje je balavac koji se da iznervirati, dok rafa igra kao robot, bez emocija, što je očigledno potrebno...


PFC ja sam u nekom od predhodnih postova rekao, to je tvoje mišljenje i stav i ja ne želim da pokušam da ga promenim, u redu je to. ja samo malo drugačije razmišljam. poštujem kvalitet, ali mi je "geografska odrednica" takođe veoma bitna, pa ja navijam i kada ančić igra protiv tamo nekog, kad svi naši poispadaju, on mi je prvi sledeći. ali ajde... milion puta je dokazano 100 ljudi 100 ćudi... tako da sve ovo je manje više nebitno  ;D

osim činjenice da je novakov ćale džiber  ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #381 : 05.05.2009. 14:12:42 »


feat.


Citat:
Novak Ðoković će se pojaviti kao specijalni gost na koncertu Mileta Kitića 7. maja u BG Areni, gde će tom prilikom najverovatnije u duetu sa Kraljem Balkana otpevati jedan od njegovih velikih hitova!
I posle što ja navijam za Rafu? ;)

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Tenis
« Odgovor #382 : 05.05.2009. 14:39:01 »
Možda se on debiliše tako da bi zabavio publiku? Kvalitet ima, zašto da im ne pruži malo zajebancije? Video si kako se svima dopalo imitiranje. Jbg, Dex je rekao, trenutno je Rafino vreme, a doći će i njegovo. Ali pored toga što će Novak ostati upamćen po dobrim igrama, ostaće upamćen i kao zajebant, jedan od retkih.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #383 : 05.05.2009. 18:35:17 »
Pa i dobro je za njega sto nece ostati upamcen kao neko ko je bio specijalan gost na koncertu Mileta Kitica. Mada i jednu vasu tekmu je otvarao... ;D

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #384 : 05.05.2009. 21:06:29 »
PFC opet čitaš "svet+".  ;)
A života ti, jel' tebi krivo što nisi na vreme nabavio ulaznicu?  :P
btw. Jel' neko čuo navijačke pesme partizana? Čak je i Mile Kitić jednom prilikom izjavio kada bi morao da peva takve pesme da bi se od sramote 'besio...

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #385 : 05.05.2009. 22:04:32 »
Ja ponosan na tu izjavu :)

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Tenis
« Odgovor #386 : 07.05.2009. 22:53:06 »
Sta mislite, jel Srdjan rekao Nenadu i Nestoru, ima da ispadnete, inace ce biti  bejzbol1 bejzbol1

;) ;D ;D

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #387 : 07.05.2009. 23:51:40 »
Rafa se ošišao, novi look za Madrid! Sad je još opasniji!  clapp


 

 





Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Tenis
« Odgovor #388 : 08.05.2009. 00:48:22 »
Ko po vama ima najvise sanse da dobije Nadala na sljaci i koji turnir? :)

Tako bi nekako bilo dobro da bude Djokovic (ako ne ispadne u prvom kolu) na RG.

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Tenis
« Odgovor #389 : 09.05.2009. 11:21:05 »
E pa stvarno, sramota>:(


Citat:
Спортски коментатор напушта РТС због Ђоковића

Јавни сервис попустио притиску оца и стрица Новака Ђоковића да новинар који им није по вољи не коментарише „Србија опен”. – Тијанић без коментара, протест УНС-а и НУНС-а

Небојша Вишковић, спортски коментатор, одлучио је да напусти РТС због одлуке Јавног сервиса да он неће коментарисати Србија опен, први АТП турнир у нашој земљи. Према његовим речима, Срђан и Горан Ђоковић, отац и стриц Новака Ђоковића, нашег најуспешнијег тенисера, утицали су на такву одлуку претњом да ће у супротном онемогућили пренос овог такмичења.

– Неколико дана пре почетка турнира у Београду Срђан и Горан Ђоковић су инсистирали од Јавног сервиса моје изузеће. Знам да је било много натезања и да се Тијанић жестоко борио да се то не деси. На крају је, ипак, попустио и прихватио те услове. То је једноставно „прелило чашу” и зато сам одлучио да напустим РТС. Због процедуре, још то нисам званично урадио, али сам обавестио све своје надређене о тој одлуци – објаснио је Небојша Вишковић за „Политику” и додао да нетрпељивост између њега и Срђана Ђоковића траје више од две и по године, а разлог је, како је навео, Срђаново уверење да Небојша Вишковић „не навија добро за Новака”.

– Особе блиске Ђоковићима су ми казале да он сматра да имам нешто озбиљно против Новака и да то не кријем током преноса. Све је кулминирало његовим упадом у моју кабину у студију РТС на Кошутњаку пре годину дана, када сам коментарисао меч Ђоковић – Надал. Још тада сам захтевао од Тијанића да осуди тај поступак, али се то није десило. Тешка срца сам то прогутао и наставио даље, али сада не могу – рекао је Вишковић.

Његов однос са Новаком је, испричао нам је овај коментатор, прво био присан, да би се после првих сукоба са његовим оцем хладио, али задржао на крајње коректном професионалном нивоу.

– Новак је увек, упркос свему, без поговора извршавао обавезе које је имао према мени као новинару. Никада није био непријатан. Он је паметан момак, сигурно има своје мишљење о целој причи. Што се Новака тиче, о њему у сваком смислу мислим све најбоље – истакао је Вишковић и додао да се са Тијанићем још није чуо.

Замолили смо и Александра Тијанића, првог човека РТС-а да прокоментарише цео случај, али пре него што је прекинуо везу, добили смо од њега само кратко објашњење да „изјаву Небојше Вишковића није видео”.

Оба новинска удружења осудила су овакву одлуку Јавног сервиса.

– Нико не може да утиче на самосталност Јавног сервиса. Ни влада, ни држава, па ни фамилија Ђоковић. Професионални пропусти, ако се десе, подлежу оцени оних који су задужени за професионалне стандарде. У случају РТС-а то је њихов колегијум или етички комитет Републичке радиодифузне агенције – објаснио је Нино Брајовић, председник Удружења новинара Србије.

Светозар Раковић, генерални секретар Независног удружења новинара Србије, изразио је солидарност са Небојшом Вишковићем због одлуке да не пристане на такво понашање своје матичне куће.

– Ако је тачно да су у РТС-у заиста одлучили да замене новинара, јер он није „по укусу” породице Ђоковић, то је неприхватљиво. Прво зато што је реч о Јавном сервису. Чак и да није у питању Јавни сервис, Закон о јавном информисању лепо каже да је јавно информисање слободно и у интересу јавности и да као такво не подлеже цензури – казао је Раковић.

Он објашњава да, ако се некоме не допада како новинар ради свој посао, има право да тражи да се то оцени, „али условљавање Јавног сервиса од стране приватне компаније није ништа друго него повратак у неке године које смо хтели да заборавимо”.

До закључења овог броја нашег листа нисмо успели да успоставимо било какав контакт са Срђаном или Гораном Ђоковићем.
« Zadnja izmjena: 09.05.2009. 11:25:37 PFC.TOMCAT »

Tags: