Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Posjeta: 45638 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #60 : 03.10.2017. 13:10:09 »
@Mulder

The Expanse nije rival Star Treku nego Discovery-u. Ako cemo cjepidlaciti mozemo slobodno reci da su tvorci STD ukrali pola stvari i efekata iz Expanse-a. npr. protomolekula skoro pa preslikano "sjeme" u discovery.. ona bakaca u 3. epizodi se vjerovatno hrani sa elektricitetom isto kao "neman" u finalu 1. sezone expanse. mracna atmosfera, crnkinja (sa identicnom frizurom!?) jedan od glavnih protagonista itd.

Ne znam da li smo gledali iste serije, ali TNG i pogotovo DS9 su u startu bili ocajni poredeci sa ostatkom serije. Gene R. se okrece u grobu kao ventilator koliko ga zazivaju, ali njegov koncept je vrlo brzo odbacen cim se "preselio" nije to pocelo sa ENT a pogotovo sa STD. Minimalisticki dizajn u TNG je nenadjebiv, trenutna serija je mix ENT i novih filmova.

Kad sam pogledao pilot std isto sam bio pod dojmom svih silnih diskusija i rage-a starih prdonja od 40 godina kako to nije Star Trek.. ovo jeste Star Trek samo sto se ne mogu pomiriti da je njih vrijeme pregazilo, a ne serijal. a moralne dvojbe i snazne poruke? pa pobogu kako ce biti u prologu i prvoj (trecoj) epizodi? ostalom vec smo jednu dobili, cilj ne bira sredstvo.


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #61 : 03.10.2017. 13:17:46 »
Ja sam prdonja od 40 i kusur godina pa ne tvrdim da ovo nije ST, ne vrijeđaj...  :)

Treba uzeti u obzir da je ovoj seriji glavna priča rat između Federacije i Klingonaca dok je u ostalima glavna priča bilo istraživanje, zato se ova i razlikuje od ostalih. Jednostavno nema puno prostora za moralne dileme i velike poruke.  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #62 : 03.10.2017. 13:24:17 »
i ja sam prdonja od 34, ali nisam histerican zbog toga sto koriste holoscreen umjesto CRT televizora. to mi je bas malo previse. meni osobno najveca zamjerka sto su se uopce upustali u prequel, mogli su se rijesiti vecine problema samo da su rekli da je sve poslije voyagera

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #63 : 03.10.2017. 13:30:47 »
@Mulder

The Expanse nije rival Star Treku nego Discovery-u. Ako cemo cjepidlaciti mozemo slobodno reci da su tvorci STD ukrali pola stvari i efekata iz Expanse-a. npr. protomolekula skoro pa preslikano "sjeme" u discovery.. ona bakaca u 3. epizodi se vjerovatno hrani sa elektricitetom isto kao "neman" u finalu 1. sezone expanse. mracna atmosfera, crnkinja (sa identicnom frizurom!?) jedan od glavnih protagonista itd.
Pa ako ćemo cjepidlačiti, glavni utjecaj na The Expanse što se tiče vizualnosti je Battlestar Galactica. Ne samo to već je Abrams kad je radio prvi Star Trek u glavi imao vizualno Battlestar Galactica. Samo što je to nažalost uprskao i dodao nešto svoje što nije funkcioniralo.

Ne znam da li smo gledali iste serije, ali TNG i pogotovo DS9 su u startu bili ocajni poredeci sa ostatkom serije. Gene R. se okrece u grobu kao ventilator koliko ga zazivaju, ali njegov koncept je vrlo brzo odbacen cim se "preselio" nije to pocelo sa ENT a pogotovo sa STD. Minimalisticki dizajn u TNG je nenadjebiv, trenutna serija je mix ENT i novih filmova.
Pa baš se pitam jesmo li gledali iste pilot epizode. Naravno da se razlikuje u kvaliteti od ostatka serije, ali evo o ovome pričam https://www.youtube.com/watch?v=dJ33e9BK9aU dakle, može se već u pilot epizodi pozabaviti sa onim što Star Trek je.


Kad sam pogledao pilot std isto sam bio pod dojmom svih silnih diskusija i rage-a starih prdonja od 40 godina kako to nije Star Trek.. ovo jeste Star Trek samo sto se ne mogu pomiriti da je njih vrijeme pregazilo, a ne serijal. a moralne dvojbe i snazne poruke? pa pobogu kako ce biti u prologu i prvoj (trecoj) epizodi? ostalom vec smo jednu dobili, cilj ne bira sredstvo.
Dobro, ne treba generalizirat. I od tih starijih fanova njihovi sinovi/kćeri su izrasli u trekkie pa sam siguran da ih ima i koji nisu zadovoljni sa novom serijom. Poznajem jako dobro ST fandom, i trenutno je većina nezaodovoljna što i govori audience score koji se razlikuje od kritičarskog scorea koji je btw. dobar za novu seriju  ;) i neka što se mene tiče, samo da je ST-a pa makar bio ovakav. Al evo, ima i vas kojima se sviđa i to je ok. Samo se ne treba ljutiti na nekoga ako mu trenutno nije dobro. Ipak pričamo o ST-u, seriji koja nas uči kako da budemo dobri prema jedni drugima  smileyNO1

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #64 : 03.10.2017. 14:11:34 »
to je isto kad igra reprezentacija pa imamo 3 miliona selektora, tako je i sa televizijom, svi su redatelji. vecina se upusta u raspravu kakva je kamera, da li su potrefili muziku, koliko su puta glumci trepnuli ocima..umjesto da uzivaju,  zato sam se dotaknuo tng i ds9 kako su glumci bili ocajni u svojoj izvedbi. pa i ovim sad treba vremena da se unesu u uloge.


zamislite da se ispostavi ova putovanja sto sad istrazuju da je ista stvar sto su ikonijanci koristili sa svojim portalima.. vec vidim novu kolicinu bijesa.

novi ST nije napravio gresku kao ENT pa je krenuo sa ratom odmah. danasnji klinci to vole (pogledajmo walking dead, najvece smece koje se pojavilo ikad). TOS je imao hladnoratovsku atmosferu i uvijek je bilo napeto kad se susretnu sa romulancima ili klingoncima. TNG je poceo kao prava utopija, rusenjem berlinskog zida i padom komunizma, prijetnja je nestala, tako je i ST (amerika) na vrhuncu moci. kad vec nisu imali prirodnog neprijatelja sve serije i filmovi su se okrenuli vanzemaljcima kao jedina prijetnja poretku (x-files, dan nezavisnosti itd.) u ENT na red je dosao terorizam. (koja glupost da vulkanci vrse teroristicke napade na zemaljsku ambasadu). i sad konacno STD imamo i poremecene sisteme vrijednosti u samoj utopiji (americi, federaciji) .. ne prate canon? ne bih rekao..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #65 : 03.10.2017. 14:50:54 »
Vanzemaljske prijetnje su tu od početka televizije točnije od prvog zlatnog doba počevši sa The Twilight Zone. Isto je sa filmovima. Poslije atomske bombe, baby booma i pogotovo 1947. i Roswella, ameri su 50-ih počeli imati filmove gdje su vanzemaljci prijetnja mnogo prije nego što su ti Filesi predstavili. Filesi su prvo naše vlade predstavili kao glavne prijetnje i popularizirali termin "nepovjerenje u vladu" kroz turbulentne 90-e kako kod nas tako i u cijelom svijetu. 90-e su općenito vrlo mračne i atmosferične za razliku od kiča 80-ih. Možda zato što se 80-ih vodio tihi rat i predstavljali su da je sve divno i krasno.

Pogledaj Forbidden Planet ako nisi http://www.imdb.com/title/tt0049223/ nešto što se pripisuje Star Treku da je napravio, upravo je ovaj film 10 godina prije to inovirao.

Za TWD se ne slažem da je najveće smeće ikad. Ima većih smeća  ;D

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #66 : 04.10.2017. 16:06:15 »
sa 90-tim pocinje hiperprodukcija filmova sa vanzemaljskom prijetnjom, isto je sa terorizmom nije od 2001, ali od tada pocinje bum

TWD je najvece smece koje je dozivjelo mega popularnost

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #67 : 04.10.2017. 16:57:46 »
Ali nije. Prva i prava hiperprodukcija vanzemaljskih filmova je počela u 50-ima kao što sam napisao nakon Roswella i atomske bombe. To je bio prvi pravi boom vanzemaljskih filmova. 90-ima svaka čast, ali nemaju niti izbliza toliko filmova o vanzemaljcima kao što imaju 50-e što je samo po sebi suludo jer se 90-ih radilo više filmova, ali iako su i 90-e vanzemaljske (Filesi su i to popularizirali), ali 50-e su te koje su dalje najviše takvih filmova. 40 godina prije. 60-ih se sve to stišalo da bi 70-ih polako opet krenulo i pravi bum su opet doživjeli u 80-ima gdje vanzemaljce uglavnom nisu predstavljali kao prijetnju (ET, Flight of the Navigator, The Last Starfigther, Enemy Mine, Starman), vanzemaljski filmovi koji su se izvrsno uklopili u to kič razdoblje 80-ih. Ono što 90-ih kreće je nešto mračnije zbog Filesa (nepovjerenje u vladu + vanzemaljci) i zato 90-ih imamo filmove o njima gdje su uglavnom prijetnja (povratak u 50-e kad je bio pravi bum).

Sa terorizmom je isto. Ajoj stari, nemoj da počnem o 70-ima i svim tim terorističkim filmovima. Tad su doživjeli prvi pravi bum. Ono što želim reći da je potpuno pogrešno tvrditi kako su 90-e te za vanzemaljce kad su 50-e bile prve koje su krenuli za hiperprodukcijom tih filmova isto vrijedi za 70-e i terorizam.

Znači sad je TWD najveće smeće koje je doživjelo popularnost. Ok, i opet nije  ;D pa tu je Baywatch koji je bio popularniji od TWD-a nego što će ta serija ikada biti. Baywatch je ultimativno smeće, ali vrlo drago smeće. Totalni smo off  :(

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #68 : 04.10.2017. 20:40:24 »
Odgledao prvu epizodu i bila mi je ok, ali jeste jako loša il' možda predviljiva priča..
Volim starije star trekove, al daleko od toga da sam treki.. Najviše sam gledao TNG..
Meni najviše smeta ovde world building, mislim da se tako zove..
Jedna od stvari u starijim serijama, a ovde to nema, je to što
želiš da si s njima, da živiš s njima - ovde je sve nekako mračno i sjebano... jebiga k'o pravi nerd... xD
Meni je u ST bitna priča a ne efekti i ostalo..
da se razumemo ne očekujem od priče neki masterpiece al neku dobru da..
Slično nešto Doctor Who-u...

Zkarlov, hvala na prevodima..

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #69 : 09.10.2017. 18:35:35 »
Meni je Discovery baš legao. Nisam nikad bio fan Star Treka jer mi je uvek delovao kao New Age sekta."We come in peace"?
Žao mi je što Trekiji toliko kritikuju Discovery kao što su nekad Stargate fanovi nemilice kritikovali odlični Stargate Universe. Doći ćemo opet u situaciju da će zbog štrebera ukinuti kvalitetnu SF seriju, a tako ih malo ima u ponudi.
Još grđe mi je što se oduševljavaju sa besmislicom zvanom "Orville". Bilo me je bukvalno sramota da je gledam. Na silu sam pogledao dve epizode, a Trekiji to predstavljaju kao autentični Star Trek doživljaj?
Nije Discovery neka misaona dubina ali bar ima karakter i malo ozbiljnosti. Nešto sa čime da se povežem.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #70 : 09.10.2017. 19:31:36 »
Meni je Discovery baš legao. Nisam nikad bio fan Star Treka jer mi je uvek delovao kao New Age sekta."We come in peace"?
Žao mi je što Trekiji toliko kritikuju Discovery kao što su nekad Stargate fanovi nemilice kritikovali odlični Stargate Universe. Doći ćemo opet u situaciju da će zbog štrebera ukinuti kvalitetnu SF seriju, a tako ih malo ima u ponudi.
Još grđe mi je što se oduševljavaju sa besmislicom zvanom "Orville". Bilo me je bukvalno sramota da je gledam. Na silu sam pogledao dve epizode, a Trekiji to predstavljaju kao autentični Star Trek doživljaj?
Nije Discovery neka misaona dubina ali bar ima karakter i malo ozbiljnosti. Nešto sa čime da se povežem.

U potpunosti se slažem sa upisom.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #71 : 09.10.2017. 22:23:36 »
Pogledala prve dvije epizode, meni je ok zasad. Čekam daljnji razvoj događaja. Slažem se s Augmentom da su skoro sve prve epizode svakog ST serijala bile prilično slabe.

A propos toga kako ST uvijek prati radnjom trenutna svjetska zbivanja, negdje sam pročitala da bi ovakvi Klingonci (ne po izgledu, već po ponašanju, fanatizmu) trebali biti metafora za bijele supremaciste u SAD-u koji ovih dana uzimaju maha. Zanimljivo.

Sviđa mi se glavna junakinja, ima potencijala.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #72 : 10.10.2017. 01:27:03 »

trampovi biraci iliti STD klingonci me toliko smaraju kad pricaju da me glava zaboli..  :ccc:

Nije mi legla epizoda. kad su prvi put otkazali prikazivanje rekao sam prijatelju da nemaju muda uhvatiti se u kostac sa The expanse, ali sad vidim da ga i kopiraju, ili isti ljudi rade na scenografiji i efektima  , klasicni ripoff :ne-zna



bezveze
Spoiler for Hiden:
ubise Landry..najmanje naporan lik do sada





Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #73 : 10.10.2017. 21:22:36 »
Četvrta je nažalost ispala čista katastrofa. Nadao sam se, prva polovica epizode čak i ok, ali onda se dogodila THE scena. Vjerojatno jedna opd najglupljih scena kaj sam vidio ove godine.
Spoiler for Hiden:
Znači, imamo dvije članice posade koe pokušavaju otkriti sve o čudovištu. Znaju da je ubio sve one klingonce i da njihovo oružje mu ništa nije moglo. I što se događa? Glupača dođe na ideju da pusti to čudovište koje je stvarno nezaustavljivo i samim time ugrozi svoj život, život trans Micahela i cijele posade na brodu. Na kraju i bude sažvakana. Onak, WATFAK koji jebeni kurac. Jel ovo ozbiljno  :o :facepalm majko mila boli me glava jednostavno ne mogu vjerovat.

I dalje premračno, nesimpatični likovi. Njezina cimerica onak  :-X klingonci nezanimljivi. Em što zbog izgleda em što to nisu po ponašanju klingonci. Ovo je kao da su samo skočili u radnju s njima. Kao da fale 4, 5 epizoda da bi barem nešto izgradili oko njih.

Sad nakon četiri epizode cijela serija je još jedna tipična današnja liberalna propaganda. Hehe, skraćenica STD  ;D Michael se zove ženski lik. Ajmo to malo zbrojit. Klingonci bijeli supremacisti. Draga Mila, to je izmišljeno od strane američkih medija, a ponajviše od onih seljačina SJW (social justice warior) i BLM. Sve je to politički orijentirano. Nemaš danas prava govora u americi, a i u svijetu a da te ne optuže za nešto. Sve je to radikalno, pogotovo te SJW grupe.

Joooj da je George Carlin živ kako bi ih oprao i njih, i radikalne feminstkinje i sve te kmečavce koji nisu prošli kurca u životu, niti su se za nešto izborili. Zato danas imamo sve ove fake late showove koji samo guraju svoju propagadnu u američki i svjetske domove.

Offline MAMAC

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #74 : 10.10.2017. 22:28:55 »
Glupo pitanje ima li ko nas titl za ep4?

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #75 : 11.10.2017. 02:41:34 »
Četvrta je nažalost ispala čista katastrofa. Nadao sam se, prva polovica epizode čak i ok, ali onda se dogodila THE scena. Vjerojatno jedna opd najglupljih scena kaj sam vidio ove godine.
Spoiler for Hiden:
Znači, imamo dvije članice posade koe pokušavaju otkriti sve o čudovištu. Znaju da je ubio sve one klingonce i da njihovo oružje mu ništa nije moglo. I što se događa? Glupača dođe na ideju da pusti to čudovište koje je stvarno nezaustavljivo i samim time ugrozi svoj život, život trans Micahela i cijele posade na brodu. Na kraju i bude sažvakana. Onak, WATFAK koji jebeni kurac. Jel ovo ozbiljno  :o :facepalm majko mila boli me glava jednostavno ne mogu vjerovat.



dodaj jos tome da je Chief Security Officer  u_jeeeeeeeeee rofl

Ne kuzim zasto se toliko forsira transMichael.. sve se vrti oko nje, Bogotac, krotiteljica svemirskih zvijeri, cak i kapetan pored nje izgleda inferioran.  da nece skoncati kao Ned Stark na kraju.. previse se potencira njen lik mogao bi ostati skracen za glavu, jer drugi razlog (prelos scenarij) i dalje odbijam da priznam  :ne-zna

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #76 : 11.10.2017. 19:29:55 »
Moram da priznam da odeća Klingonaca izgleda kao da su je osmislili BBC kostimografi za potrebe Blejkove sedmorke  :dash

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #77 : 11.10.2017. 23:16:18 »
Zamjerao sam na izgledu klingonaca ma mi je pokazano (što sam zaboravio a i nisam ni gledao kako su ranije izgledali) da im to (djelomično) mogu oprostiti, oprostio sam i to da iako bi (ako sam dobro shvatio) trebali da budu prije svih u vremenskoj liniji, a imaju moderniju tehniku od zadnjeg filma/serije star trek, ali sada im ne mogu oprostiti govor klingonaca... kao da su im nabili čarape u usta iznervirali ih do bola pa im onda rekli nesmijete ljutitio da pričate... Ne znam zašto, iako se trudim jer volim star trek, ali ovu seriju ne mogu da ne gledam a što je više gledam to se više nerviram zbog nje. Iskreno rečeno više uživam u seriji Orvile kao star trek seriji nego u discovery.
:murija:

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #78 : 14.10.2017. 13:08:53 »
Posle pogledane prve četiri epizode mogu da zaključim da bi ovo bila odlična serija da se ne zove Star Trek, jer su su se totalno razišli s celim kanonom Star Treka. Kritičari su popljuvali Orvil, ali po meni Orvil opasno kvalitetom ugrožava STD, iako se trude da budu sprdnja. A Expanse opasno preti da preuzme tron kao najbolja SF serija u svemiru.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #79 : 14.10.2017. 16:08:08 »
Expanse je za ovo Let iznad kukavičjeg gnijezda. Još uvijek pokušavam zaboraviti prve dvije epizode.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #80 : 17.10.2017. 11:35:23 »
Ovo je postalo negledljivo

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #81 : 17.10.2017. 12:03:01 »
Meni je serija dosta dobra. Razlikuje se u odnosu na prijašnje Star Trek serije no može proći. Mislim da će biti i bolja s vremenom!
hvala na titlovima

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #82 : 18.10.2017. 06:27:33 »
Pogledana peta  :)

Spore hahaha, razgovor koji zvuči prepametno, a to nije. Ali što uradiše sa Klingoncima. Svakom epizodom, svakom novom scenom ih sve više uništavaju. Ajd, Mudd se pojavio. Saru je bio dobar ovu epizodu. Svi ostali osim ajd kapetana Lorce apsolutno iritantni. Pa oni pokušaji humora. Doktor  :facepalm priča kao da mu netko sa rukama otvara usta na silu. Nagovještaj mirror universea na kraju. Prerano je za to. Al ajd, riješili su se
Spoiler for Hiden:
ćudovišta.

Sve ostalo zagorski kiseliš.


Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #83 : 18.10.2017. 18:18:02 »
Sudbina šefice obezbeđenja skroz u rangu ovoga



Ali ok, idemo dalje.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #84 : 19.10.2017. 01:37:36 »
Ja sam i dalje veoma zadovoljan kvalitetom serije, jedino mi smetaju Klingonci. Mogli su stvarno da ih naprave mnogo bolje. Ovako deluju samo kao da su napravljeni od plastike. Ni malo uverljivo. Čak su mi i Krill u Orvilu uverljiviji, a Orvil je dno od produkcije (očigledno sa namerom).

Na kraju prethodne epizode su morali da ubace LGBT. Ne može bez te propagande nigde pa ni u svemiru.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #85 : 19.10.2017. 19:00:40 »


Za mene ovo nije TREK!! Gledam je kao obicnu scfi seriju i ne nerviram se. Vizualno odlicno ali kao sto je neko napisao.. to je najmanje bitno.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #86 : 19.10.2017. 20:07:29 »
Neobično da su svi ovi pokazatelji i simboli promakli nekima...  :)

Tip je dobro razradio teoriju  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #87 : 19.10.2017. 21:06:28 »


Za mene ovo nije TREK!! Gledam je kao obicnu scfi seriju i ne nerviram se. Vizualno odlicno ali kao sto je neko napisao.. to je najmanje bitno.
Lijepo, tkz. video hvatanje za slamku. Ali prekasno, već se zna zašto je napravljena serija.

Trans Michael = STD i sve ostale subliminalne poruke. Jebeš takve fejk serije. Neki kažu da se ne zove ST, ovo bi bila dobra sf serija. Iskreno, ja to ne vidim to jest i da gledam tako, opet samo vidim tipičnu propagandu elite sa kojom sam upoznat već jako dobro i točno znam što će napraviti. Zato i pratim da se samo još sve više i više uvjerim u ono što slijedi. Ali polako, ima vremena za analize  ;D

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #88 : 19.10.2017. 21:32:06 »
nakon zadnje dvije epizode mislim da vise nije ni "dobra sf serija". nevezano za teoriju iz videa i meni je to palo na pamet, ali serija postaje previse naporna za gledati. najveci minus su likovi koji su oduvijek krasili ST i vecinu serija.. "I just dont care".. isto da gledam TWD u svemiru.. jednostavno me briga ko ce poginuti koga ce pojesti zombiji, jedini lik oko kojeg se sve vrtilo do sada je Rick Grymes .. ovdje je to Michael, ostali su tu da popune scenario.. ako se nista posebno ne desi u narednim epizodama ovo ce biti definitivno najgori Star Trek

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #89 : 24.10.2017. 01:06:38 »
Obnovljeno za drugu sezonu. :(