Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Posjeta: 45610 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spouk

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #30 : 25.09.2017. 21:55:18 »
Dakle majka svih serija se vratila na male ekrane..e sad mi ostaje samo da uzivam.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #31 : 25.09.2017. 23:00:12 »
Hvala Zoki  clapp clapp clapp !!!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #32 : 25.09.2017. 23:03:53 »
Uopšte nisam primetio ono čega sam se najviše pribojavao - jjabramštinu.
Baš fina prva epizoda.  kokicekola




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #33 : 26.09.2017. 00:41:18 »
Pogledao prve dvije  :)

PLUS
+ Doug Jones kao Saru. Legendarni horor glumac je odličan karakterni glumac što opet pokazuje s ovom ulogom zanimljivog bića zvanog Saru. Drago mi je da će imati neku veću ulogu ako je suditi prema ove dvije epizode.
+ efekti su dobri, ali realno to je najmanje bitno jer je to uvijek bilo najmanje bitno u Star Treku.

MINUS
- JJ Abrams se vidi posvuda. Sva sranja koja je napravio sa novim ST filmovima je ovdje. Lik nije ni volio Star Trek što je i sam priznao već je rekao da više voli Star Wars. Zato je dobar jedan komentar "This isn't Star Trek - this is Star Wars with Star Trek characters". Najveće sranje koje je napravio sa novim Star Trekovima su lens flareovi i ima ih svugdje u ove dvje epizode. Druga stvar, previše akcije. Star Trek nije akcija. Nevjerojatno je koliko su starije serije puno više brinule o priči nego o akciji. Zato sva sreća da imamo The Deuce. Star Trek je serija zamišljena kao serja o istraživanju novih rasa, jezika, života u svemiru, planeta. Istraživanje, istraživanje i samo istraživanje. TOS, DS9, TNG pa čak i Voyager su to radili uz povremenu akciju. Dakle, nije u problem tome što ima akcije, problem je što akcija treba služiti kao okvir samoj priči i treba biti velike nadogradnje do te akcije.
- 15 epizoda. ST je jedna od idealnijih serija za 20+ epizoda. Puno bi pomoglo 7 dodatnih epizoda pa da bude 22 epizode jer ako pogledate povijest ST serija, vidjet ćete jednu bitnu stvar. Upoznavanje sa likovima. Svaki lik dobije svoju zasebnu epizodu. Ovdje to neće biti moguće za sve likove. ST serije su jedne od najboljih što se tiče priče o likovima.
- premračno i idu na neki realizam majko mila. Star Trek je optimistična serija i kad su starije ST serije išle u mračni kutak to je bilo dobro upravo radi suprotnosti onoga što Star Trek jest. Nada, moralne vrijednosti i ostale poveznice. Dakle, isto kao sa akcijom. Nije u problem to što je ima to jest što je mračno, problem je u tome što to ne smije biti u glavnom fokusu.
- Michelle Yeoh kao kapetanica. Ajme meni katastrofa je
Spoiler for Hiden:
sva sreća da je mrtva, nadam se.
- fotografija toliko pregenerično da je to strašno.
- Klingonci. A ne ne, to nisu Klingonci. Bez osobnosti, bez ičega. Strahota.

Prevelik fokus na nju. Previše prikazuju da je glavni lik. Star Trek je uvijek živio kroz više likova. Jeste skužili koliko ima sličnosti sa ST filmom iz 2009. godine. Ajde samo zamijenite Klingonce sa Romulancima i Burnhamicu sa Kirkom. Pogledajte pozadinu ta dva lika. Jebeno nevjerojatno. Što, zvali su Abramsa da ga pitaju jel mogu to napraviti  u_jeeeeeeeeee

Enivej, nije bilo dosadno iako previše melodrame. Nije bilo tako dobro, ali vidim potencijal. Potencijal je Jason Isaacs koji će se pojaviti u trećoj epizodi. Em je dobar glumac, em će se vjerujem dobro prilagoditi. Dakle, nije ovo bilo dobro, ali ne treba odustati. Čitam malo sve te najveće star trek forume, i većina hardcore fanova su jako razočarana.

Dat ću 5.5/10 za prve dvije epizode. Zoka, hvala na divnim prijevodima  drinks

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #34 : 26.09.2017. 01:57:53 »
da li je moguce da pogledam vece smece nego into the darkness (i druga dva su isto smece, ali barem su bili ok filmovi) strasno, da Bog da Abramsu Lens Flare na grobu svijetlio!

Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #35 : 26.09.2017. 16:23:13 »
Dobro je nije loše ocena 7 od 10, ipak nam je potrebno malo Star Trek, ova verzija SF nedostaje.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #36 : 26.09.2017. 17:03:33 »
Odlično odrađena serija, ako ovako nastave kao ove dve prve epizode biće od ovoga i super serija.  smileyNO1


Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #37 : 27.09.2017. 17:35:25 »
Malo se nisam privikao na glumce no sve skupa je više nego dobro!

Pogledao sam prvu ep.
Netko je napisao i slažem se ova serija bi trebala po sezoni imati bar 20 epizoda. Vjerujem da druga sezona i hoće ako je bude...
Istina sve izgleda modernije, manje se pažnje daje likovima i priči no tek je serija krenula, možda i to bude bolje.
No vjerojatno su prisiljeni na to zbog straha od male gledanosti.

Zasad ocjena 6.5/10

Zna li netko kakva je gledanost prve dvije ep?
« Zadnja izmjena: 27.09.2017. 17:41:59 mmmnnn »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #38 : 27.09.2017. 18:32:01 »
Srećom većina postave iz prve dve epizode ne nastavlja dalje, pogotovo Michelle Yeoh :facepalm :facepalm već najava za sledeće epizode bar glumački izgleda mnogo bolje.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #39 : 27.09.2017. 19:04:52 »
Ne znam šta bih rekao... mogao bih se dobro raspisati o tome šta mi se sve sviđa i ne sviđa, ali eto jedna od stvari je da se  serija ne zove star trek, da je ovo samo neka druga naučna fantastika, prva epizoda bila bi mi odlična, ovako... sve dobre osobine mi neutrališe činjenica ko je kapetan, i ono glavno ne mogu da podnesem kako izgledaju Klingonci... Mogu da razumijem moderni izgled serije i tehnologije, ali izgled Klingonaca ne mogu da svarim. Naravno gledaće se i to obavezno, ali sve se nadam da će se desiti neka katastrofa sa genima i da će se Klingonci vratiti na stari izgled :)

I naravno Veliko Hvala na prevodima.
:murija:

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #40 : 27.09.2017. 19:43:15 »
Citat:
i ono glavno ne mogu da podnesem kako izgledaju Klingonci... Mogu da razumijem moderni izgled serije i tehnologije, ali izgled Klingonaca ne mogu da svarim. Naravno gledaće se i to obavezno, ali sve se nadam da će se desiti neka katastrofa sa genima i da će se Klingonci vratiti na stari izgled

Klingonci TOS vs. Klingonci TNG




“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #41 : 27.09.2017. 20:01:41 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #42 : 27.09.2017. 23:09:19 »
Citat:
i ono glavno ne mogu da podnesem kako izgledaju Klingonci... Mogu da razumijem moderni izgled serije i tehnologije, ali izgled Klingonaca ne mogu da svarim. Naravno gledaće se i to obavezno, ali sve se nadam da će se desiti neka katastrofa sa genima i da će se Klingonci vratiti na stari izgled

Klingonci TOS vs. Klingonci TNG


To je stariji surovi izgled iako drugačiji, ali tu je kosa, tu su brkovi. Pogled je tu. Prljavi su, ratnici, taj njihov kod. Ovi novi sve nekako uglancani. Mislim da je to glavni problem mnogima kad su u pitanju klingonci.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #43 : 27.09.2017. 23:18:43 »
Najveci plus je svakako sto nisu kopirali dizajn od TOS.. to ne bih mogao svariti nikako. uz neprevazidjeni lens flare najvise me zasmetao jezik klingonaca.. previse se trazi od glumaca pa djeluju usporeno i bore se sa izgovaranjem. stvarno nema potrebe za tako nesto. i naravno najveci minus sto izgleda kao Kelvin timeline, vjerovatno da ostave prostora ako "useru" kao i sa ST ENT samo da kazu da je to druga vremenska linija..

uz standardne feministicke fazone zadnjih godina sam vec navikao npr. da se zena od 50 kila tuce sa nabildanim frajerom od dva metra
i najsmjesniji momenat je zadnja scena druge epizode kad sjede sudije crnac, kinez i bijelac :D :D  rofl 


isto plus sto nece biti USS China i trailer za 3. epizodu stvarno izgleda obecavajuce. dobro je mulder rekao da je 15 epizoda premalo, bojim se da ce sve biti jurnjava i pucacina, ali dobro Boze moj, ovomilenijski klinci to vole zar ne

i za kraj definitivno vrijedi da su Roberto Orci, Alex Kurtzman, David Lindelof i JJ Abrams cetiri jahaca apokalipse zbog kojeg sci-fi svijet mnogo trpi.. nadam se da ce ih studiji ubrzo potrositi

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #44 : 27.09.2017. 23:37:57 »
Citat:
i ono glavno ne mogu da podnesem kako izgledaju Klingonci... Mogu da razumijem moderni izgled serije i tehnologije, ali izgled Klingonaca ne mogu da svarim. Naravno gledaće se i to obavezno, ali sve se nadam da će se desiti neka katastrofa sa genima i da će se Klingonci vratiti na stari izgled

Klingonci TOS vs. Klingonci TNG


To je stariji surovi izgled iako drugačiji, ali tu je kosa, tu su brkovi. Pogled je tu. Prljavi su, ratnici, taj njihov kod. Ovi novi sve nekako uglancani. Mislim da je to glavni problem mnogima kad su u pitanju klingonci.



 :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #45 : 27.09.2017. 23:49:58 »
To je to. Ta neka njihova osobina mislim da svima fali. Nikad nije kasno dodati brkove na ove nove  ;D gospon Fulir.



Mislim da će sve biti bolje čim dođe Jason Isaacs.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #46 : 27.09.2017. 23:56:14 »
Bit će ovo dobro...  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #47 : 28.09.2017. 00:09:43 »
Ova TWD Sasha prenapaljeno glumi, i još je glavni lik.  :-\ Dakle jedini downside po meni.
Dobar početak. Deluje k'o novo. Šteta za Džeki Čenku inače... prerano ode.
Hvala na prevodima.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #48 : 29.09.2017. 00:49:16 »
Ova TWD Sasha prenapaljeno glumi, i još je glavni lik.  :-\ Dakle jedini downside po meni.
Dobar početak. Deluje k'o novo. Šteta za Džeki Čenku inače... prerano ode.
Hvala na prevodima.

Slažem se u potpunosti, ruku na srce ni u TWD mi nije bila pretjerano draga...

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #49 : 29.09.2017. 11:33:45 »
Da imam 7 godina ovo bi mi bilo odlično.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #50 : 29.09.2017. 11:39:22 »
Da imam 7 godina ovo bi mi bilo odlično.

Imaš 5?  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #51 : 29.09.2017. 14:03:53 »
Da i ja malo opljnem. Nisu mi legle ove prve dvije epizode. Čak mi je The Orville puno simpatičnija serija ako ćemo po prvim epizodama. Mnogo je tu pucačine, akcije, svega onog što istinski ljubitelji Zvjezdanih staza zamjeraju novim filmovima, i da ne ponavljam šta su drugi rekli od mana, slažem se, a najviše me nerviraju Klingonci (s njima su žešće zas*ali). Za sad mi je jedino dobro u seriji što je to Star Trek i to je već dovoljno da bez pogovora nastavim sa redovnim praćenjem, u nadi da će to biti ok. Kad sam odgledao Enterprise koji mi se baš gadio kao serija, ovo djeluje bolje, pa zašto ne bih nastavio. Inače generalna zamjerka Star Trek autorima što se stalno vraćaju unazad, vrte se u pred-TOS period, a onda ponude kostimografiju i maske koje ni nalik nisu na originalne, niti iz bilo kog perioda od dosad snimljenih serijala. Ja bih volio da naprave seriju koja ide dalje, posle Voyagera, tu imaju prostora da se razmahnu i da stvaraju nešto novo a da ne gunđamo na izgled Klingonaca, Romulanaca i ostalih vanzemaljskih rasa. I fali mi Borg - oni su daleko najbolji negativci u Star Trek univerzumu. O nekim idejama za nove SF sprave koje će biti inspiracija novim izumiteljima (tablete i USB stikove npr sam prvi put vidio u Star Trek serijama), je izlišno i govoriti. O internacionalnoj ekipi tek treba da vidimo, hoće li biti samo Ameri i Azijati, ili će se sjetiti i ponekog Evropljanina u posadi.
Nadajmo se da će biti bolje. Što se glavne junakinje tiče, vidjećemo kako će to teći dalje, nemam neke posebne primjedbe na nju - nije Kirk ni Picard, nije ni Janeway, ali nije ni kapetan. Ljudsko biće indoktrinirano vulkanskom filozofijom da se sve poima kroz logiku, a bez emocija. To može biti interesantno.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #52 : 02.10.2017. 21:49:33 »
Treća lošija od prve dve. Nema H od hemije među glumcima, a ona goofy cimerka me je žešće smorila. I još kao šlag na pokvarenu tortu pojavljuje se i gosn gej, da još više izritira stvar.
Mora ovo mnogo bolje jer će u protivnom MacFarlane da ih pregazi.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #53 : 03.10.2017. 01:02:36 »
Treća lošija od prve dve. Nema H od hemije među glumcima, a ona goofy cimerka me je žešće smorila. I još kao šlag na pokvarenu tortu pojavljuje se i gosn gej, da još više izritira stvar.
Mora ovo mnogo bolje jer će u protivnom MacFarlane da ih pregazi.

The orvile je simpatican, ali stvarno ne znam po cemu moze rasturiti STD? Ovome je jedino The Exapanse rival
ST serijal i filmove sam pogledao toliko puta da dijaloge znam napamet, ali osim Lens Flare i jezika klingonaca, stvarno ne razumijem fanove koji histerisu po stranicama pisuci "bad review". meni je neugodno.
Je li neko od njih uopce gledao Encounter at the far point? ili Caretaker??? gluma je toliko ocajna da u voyageru glumci prevrcu ocima (chakotaay). DS9 pilot ne treba ni spominjati, u cijeloj sezoni valjaju 2 epizode..kakva hemija moze biti nakon 3 epizode? to ce tek da bude kasnije kao i sa svakom serijom, kad se gledatelji naviknu na likove.

3. epizoda miljama bolja od prve dvije, zaintrigiralo me sta oni to rade na brodu, a Lorca je klasicni manipulator. ko voli sci fi moze da uziva. steta sto nema 25 epizoda i sto cemo imati 2 mjeseca pauzu izmedju 8. i 9. epizode :(

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #54 : 03.10.2017. 08:43:08 »
Treća lošija od prve dve. Nema H od hemije među glumcima, a ona goofy cimerka me je žešće smorila. I još kao šlag na pokvarenu tortu pojavljuje se i gosn gej, da još više izritira stvar.
Mora ovo mnogo bolje jer će u protivnom MacFarlane da ih pregazi.

The orvile je simpatican, ali stvarno ne znam po cemu moze rasturiti STD? Ovome je jedino The Exapanse rival
ST serijal i filmove sam pogledao toliko puta da dijaloge znam napamet, ali osim Lens Flare i jezika klingonaca, stvarno ne razumijem fanove koji histerisu po stranicama pisuci "bad review". meni je neugodno.
Je li neko od njih uopce gledao Encounter at the far point? ili Caretaker??? gluma je toliko ocajna da u voyageru glumci prevrcu ocima (chakotaay). DS9 pilot ne treba ni spominjati, u cijeloj sezoni valjaju 2 epizode..kakva hemija moze biti nakon 3 epizode? to ce tek da bude kasnije kao i sa svakom serijom, kad se gledatelji naviknu na likove.

3. epizoda miljama bolja od prve dvije, zaintrigiralo me sta oni to rade na brodu, a Lorca je klasicni manipulator. ko voli sci fi moze da uziva. steta sto nema 25 epizoda i sto cemo imati 2 mjeseca pauzu izmedju 8. i 9. epizode :(

+1  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #55 : 03.10.2017. 11:55:10 »

The orvile je simpatican, ali stvarno ne znam po cemu moze rasturiti STD? Ovome je jedino The Exapanse rival
ST serijal i filmove sam pogledao toliko puta da dijaloge znam napamet, ali osim Lens Flare i jezika klingonaca, stvarno ne razumijem fanove koji histerisu po stranicama pisuci "bad review". meni je neugodno.
Je li neko od njih uopce gledao Encounter at the far point? ili Caretaker??? gluma je toliko ocajna da u voyageru glumci prevrcu ocima (chakotaay). DS9 pilot ne treba ni spominjati, u cijeloj sezoni valjaju 2 epizode..kakva hemija moze biti nakon 3 epizode? to ce tek da bude kasnije kao i sa svakom serijom, kad se gledatelji naviknu na likove.

The Orville je puno bliži Star Treku i što nije čudno jer na Orvilleu rade scenaristi koji su radili i prije na Trek serijama. Orville se ne oslanja na efekte i akciju te neki lažni mračni realizam. Nema užasnih lense flareova. Orville se ustvari trudi napraviti neku poučnu priču svaku epizodu. To nipošto nije neka kvalitetna serija i pokušaj drame/komedije im zasad ne uspijeva, ali ono štop im je uspijeva je taj Star Trek šmek.

DS9 je vjerojatno najbolji Star Trek pilot. Pogledajte opet prve sezone TOS-a, DS9 i TNG. Njihove prve sezone nisu nešto što će nas dojmiti, ali nisu ni loše. Pokušavali su, trudili su se sa porukama, moralnim poukama i probijali su granice. To novi Star Trek ne radi, niti u kojem slučaju. Zato su fanovi sa razlogom toliko negativni prema novom Star Treku. Voyager je uopće besmisleno uspoređivati jer Voyager nikad toliko nije bio cijenjen zbog nekih drugih stvari. DS9 je ne samo najjači scenaristički Star Trek već jedna od najbolje napisanih serija 80-ih.

U prve tri ST serije svi su odmah kliknuli. Ako vi ne vidite da se odmah pojavila kemija između Spocka i Kirka te svih ostalih, između Picarda i njegove posade onda ne znam što ste gledali. I to je ono što den pokušava reći. Nisu glumci ti koji su največi problem već optimistički scenarij kojem je ST uvijek težio i to je ono što je Roddenberry zamislio. Ja sam siguran da ove glumce u novom ST staviš u bilo koju od prve tri serije sa tadašnjim pričama da bi svi kliknuli.

Nažalost, glumci su u krivim rukama. Nova serija je u krivim rukama. I zato su fanovi nezadovoljni, pogotovo takav veliki fandom koji je tu praktički 50 godina. Ja se uopće ni ne ljutim na ovu novu seriju jer nisam fan, ali sam netko tko cijeni ST zbog onoga što je dao televizijskoj povijesti. Tu sam samo da kritiziram neutralno i hvalim ono što je dobro. Potencijala ima, ali priče nema. I mislim da će tijekom prve sezone na tome ostati.

Glavna poruka svega ovoga i razlog zašto su fanovi nezadovoljni jest: Star Trek je prevelika serija da bi bila ovakva. Star Trek je serija koja se bavila najvećim pitanjima i u tome su uvijek uspjevali. Expanseu svaka čast, ali to ne može biti ni u kojem svemiru rival Star Treku ma koliko god ta serija bila kvalitetna, a je kvalitetna. Ja pričam o nečemu puno većem od nas, puno većem od televizije. VELIKA serija, a to je Star Trek. Tu ne pričamo i kvaliteti jer Satr Trek nikad nije bio toliko cijenjen zbog kvalitet koliko zbog inovacija.
« Zadnja izmjena: 03.10.2017. 11:59:45 Mulder »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #56 : 03.10.2017. 12:23:12 »
Teško je nadmašiti originale i legendarne serije i glumce. Međutim, ne bih se složio s tobom da je problem i u novim scenaristima i redateljima. Pogledaj što su samo tvorci legendarnih serija kao što su The X-Files i Twin Peaks, i to oni osobno, učinili od tih istih serija. Toliko su ih unakazili da su bacili ljagu i na remek djela koja su stvorili nekad davno prije 20-30 g, a ni glumci više nemaju istu karizmu. Sve su to preseravanja zbog love, a ovi drugi ubacuju i svoje vlastite halucinacije nakon kojih se pitaš u kojem si paralelnom svemiru i jesi li zbilja gledao TV seriju.

Ako izuzmemo drastičnu promjenu izgleda Klingonaca, meni je novi ST sasvim dobar. Možda jesu odlučili seriju prikazati na filmski način, al fala bogu, to danas pali kod omladine...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #57 : 03.10.2017. 12:54:21 »
Pa novi Twin Peaks je univerzalno hvaljen i od kritike i od publike. Poprati malo, konzensus je critical aclaim. Novi X-Filesi su dalu novu klasik epizodu točnije treću koja isto ima universal aclaim od kritike i publike, iste te kritike koja je kritizirala prvu i zadnju epizodu. Druga i četvrta su jako dobro primljene i od kritike i od fanova. Na kraju je sezona solidno do dobro primljena kritizirajući Carterove epizode, a meni je drago da je takve epizode napravio jer su tematski neviđene u današnjem liberalnom svijetu. Jedini koji još ima muda uz Lyncha. I stvarno, ne znam kako možeš reći za Lyncha da je sve zbog love. Pa barem je on valjda poznat da ga fakat boli ona stvar za pare, pogotovo sa serijom kao što je Twin Peaks. Pričamo o serija koja je najčišći art i nije za svakog. Naravno da im je to posao i da će zaradit neko manje neko više i ja stvarno nemam problem s time ako je uloženo truda. Vrlo je teško raditi nove sezone serija koje su toliko značajne.

Ja sam u principu sretan i zbog Star Treka što se vratio. Zadnja završena serija od te tri je bio Star Trek Enterprise. Zamisli da ti je netko tad 2005. godine rekao da ćemo u 2016. imati novu sezonu X-Filesa (i 2018. 11. sezona), 2017. nove sezone Twin Peaksa i Star Treka. Tri serije koje spadaju u pet najutjecajnijih. Kad pogledaš s ovim razmakom to je suludo. Koja je vjerojatnost za to. Jedina zasad serija oko koje je konzensus da je izvrsno primljena je Twin Peaks. Stvarno, nova sezona ti je hvaljena od većine kritike i fanova. X-Filesi i Star Trek zasad solidno. Meni je dovoljno što su Filesi dali novu klasik epizodu i što će vrlo vjerojatno i novi Star Trek dati. Uvijek tako bude.

Al falit će ovoj sezoni 20+ epizoda  :)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #58 : 03.10.2017. 12:59:11 »
Ma nisam rekao da Lynch snima radi love, on halucinira... Međutim, dok si u starim sezonama mogao koliko toliko pohvatati niti, ovdje nema šanse.  ;D

Novi Filesi svjetlosnim godinama daleko od starih, meni osobno...  :(

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #59 : 03.10.2017. 13:07:10 »
Novi Filesi i jesu svjetlosnim godinama od starih osim te treće epizode. Po meni kao i u Star Treku više volim ideje nego realizaciju. Velika ideja = velika misterija. Tako da shvaćam recimo kritiku na Carterove epizode, ali smatram da se promašuje bit jer su bitna ona pitanja koje je postavio. Ali da, te epizode nisu kao one stare njegove kao što je Redux trilogija.

Al da se vratimo na Star Trek. Dobro kaže Augment za ovog novog kapetana. Lorca se stvarno čini kao manipulator. No, ne mislim da će ispasti jedan od onih korumpiranih kapetana. Mislim da su nam ga namjerno predstavili takvoga jer ne zaboravimo da u njihovim očima je Michael još uvijek kriva i mi to ne smijemo zaboraviti samo zato što je glavni lik. I ja da sam na mjestu kapetana, bio bih suzdržan oko nje, a opet bi ju iskoristio jer je najpametnija tamo.