Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Posjeta: 45631 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Star Trek: Discovery
« : 18.05.2017. 00:14:05 »

Opis:
Serija prati posadu svemirskog broda Discovery i njihova istraživanja novih svetova i civilizacija. Smeštena je desetak godina pre događaja u originalnoj seriji te donosi period koji do sada nikada nije istražen, a koji je oblikovao istoriju Federacije.

Žanr: SF
Kanal: CBS All Access
Godina: 24. 09. 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 25.09.2017. 21:16:32 maksi »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #1 : 18.05.2017. 00:56:36 »
Dobar trailer, sve izgleda lijepo.
Mrzim lopatare i limune

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #2 : 18.05.2017. 01:26:33 »
Oho, fino izgleda.  liz-liz

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #3 : 18.05.2017. 01:49:23 »
jesam se uzbudio  :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #4 : 18.05.2017. 04:58:16 »
Izgleda ok, malo i premoderno. Viuzalnosti od Fullera ne fali, samo da se odmaknu od Abramsa i njegovih drek Trekova jer to nije ono što je Star Trek. Samo istraživanje i istraživanje, kako je i zamišljeno.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #5 : 18.05.2017. 17:10:29 »
Znam da je 2017 i da je tehnologija napredovala nevjerovatno u zadnjih 30 godina ali tesko mi je ovo gledat kao Star Trek..ne znam kao da gledam trailer za Expanse  :-\ ali opet ovo je tek prvi trailer od prve tri snimljenje epizode pa necu sudit..samo da ostanu vjerni pravom smislu Treka kao sto je Mulder rekao..okrenu li se Abramsu nista od toga..Procita sam negdi da ce kroz cijelu sezonu bit samo jedna prica nagurana u 15 ep(povecali su sa 13 ep na 15) i to mi se ne svida. Jedino nam preostaje cekat pa cemo vidit  :)
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #6 : 18.05.2017. 20:06:46 »
jesam se uzbudio  :D
bome i ja. kvaliteetan trejler.
« Zadnja izmjena: 20.05.2017. 13:42:37 amiS »

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #7 : 18.05.2017. 23:21:00 »
jesam se uzbudio  :D
bome i ja. kvaliteetan trejler.

Pridruzujem se.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #8 : 19.05.2017. 00:11:22 »
Meni je nešto najzanimljiviji ovaj kapetaničin savjetnik čija rasa predosjeća smrt. On je vjerojatno savjetnik kao što su kasnije Spock i Tuvok.
Mrzim lopatare i limune

Offline mrspock9066

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • live long and prosper
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #9 : 19.05.2017. 19:57:27 »
Narode jel se zna početak emitovanja, bogami po trejleru mi se čini da će biti dobar serijal.  clapp clapp clapp

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #10 : 19.05.2017. 20:06:39 »
Narode jel se zna početak emitovanja...


Očekuje se na jesen, ali već tri puta je odlagano, tako da treba to imati u vidu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #11 : 22.05.2017. 00:29:11 »
Znam da je 2017 i da je tehnologija napredovala nevjerovatno u zadnjih 30 godina ali tesko mi je ovo gledat kao Star Trek..ne znam kao da gledam trailer za Expanse  :-\ ali opet ovo je tek prvi trailer od prve tri snimljenje epizode pa necu sudit..samo da ostanu vjerni pravom smislu Treka kao sto je Mulder rekao..okrenu li se Abramsu nista od toga..Procita sam negdi da ce kroz cijelu sezonu bit samo jedna prica nagurana u 15 ep(povecali su sa 13 ep na 15) i to mi se ne svida. Jedino nam preostaje cekat pa cemo vidit  :)
Vidjet će se odmah koliko su spremni daleko ići u istraživanju jer je to Star Trek. Tako je zamišljen i tako je većina serija napravljena. Ono što je Abrams radio je dva koraka unatrag. Sad to treba ispraviti. Treba vjerovat.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #12 : 22.05.2017. 10:26:39 »
Netflixov tizer.


Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #13 : 22.05.2017. 16:35:47 »
Ne bih da sudim po ovim trejlerima, ali meni ovo izgleda veoma loše po mnogo osnova. I sada mi je jasno zašto su odugovlačili sa prikazivanjem i stalno odlagali.

Ali da ne bude samo drvlje i kamenje po seriji, sačekaću da vidim prve dve-tri epizode, valjda će me demantovati i iznenaditi.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #14 : 22.05.2017. 16:41:47 »
Meni je zasad problem što im brod izgleda nabrijanije nego Voyager. Želimo staromodno sučelje i kompjutore od 5 metara kubnih! I operativni sustav koji pokazuje samo jednostavnu sliku, ne neki dijagrami, okrugli ekrani.
« Zadnja izmjena: 22.05.2017. 16:52:04 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #15 : 24.05.2017. 01:31:46 »
Meni je zasad problem što im brod izgleda nabrijanije nego Voyager. Želimo staromodno sučelje i kompjutore od 5 metara kubnih! I operativni sustav koji pokazuje samo jednostavnu sliku, ne neki dijagrami, okrugli ekrani.

Toga neće biti iz prostog razloga - ne bi opstali pored današnje konkurencije da su ostali verni tome. Baš sam čitao danas koliko je bilo negativnih komentara i mišljenja pre početka TNG-a zbog drukčijeg koncepta, pa je ispalo više nego dobro. Ja se lično nadam da će valjati,  ovo mi je omiljena franšiza.  Videćemo posle nekoliko epizoda.  :om:

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #16 : 19.06.2017. 20:57:44 »
Pravo da vi kažem, ovaj trejler mi se čini lošim. Nijesam primetija ni trunku one opuštenosti koju poseduju glumci iz Expanse.
No vidjet ćemo što će bit. ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #17 : 19.06.2017. 21:59:52 »
Izašli i datumi, kreće 24. rujna. Osam epizoda ove godine i ostatak dogodine.
http://deadline.com/2017/06/star-trek-discovery-september-premiere-date-cbs-all-access-rollout-to-follow-1202115723/
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Star Trek: Discovery | Official Trailer [HD] | Netflix
« Odgovor #18 : 23.07.2017. 12:44:07 »
Previše me podsjeća na blockbusterski film i zasrali su malo s Klingoncima. Imam osjećaj da će i uvodna špica biti sranje kao u onoj seriji iz 2001.
Kakva je sad uloga Netflixa? Jesu li samo distributeri ili je ovo i njihova serija?

Mrzim lopatare i limune

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #19 : 24.07.2017. 20:17:27 »
protiv nove kul grafike i svega što ide uz to nemam ništa protiv
no smetalo bi mi debelo ako seriju odrade kao film bezdušna i rekao bih nezanimljiva akcija(bar meni, pogotovo one over the top scene gde se sve živo ruši) bez ikakve povezanosti sa onime što čini srž startreka

osim toga nemam nikakvu nameru da osudjujem nešto unapred, prosto dok ne vidim par epizoda ne mogu da sudim samo po trejleru


samo kažem eto, molim se da ekekti i vizualno ne budu u prvom planu

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #20 : 18.08.2017. 00:28:59 »
danas čitam neki intervju, ovaj lik koji glumi kapetana, ne sećam se kako se zove... kaže nešto u fazonu kao da je spreman da se uhvati u koštac sa najvećim fanovima serije, pošto se postavlja pitanje da li će i kako će ova nova serija ispratiti osnovne principe na kojima počiva ST

baš mi nije jasan, čemu takav komentar, mada najgore mi je bilo ono kad je reko da će ljudi i onako gledati

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #21 : 18.08.2017. 01:16:49 »
Dao je takav komentar da se odmah ogradi od svega to jest da ispadne najmanje krvi u svemu ovome jer zna kakvi su fanovi iz pravih velikih fandoma koji imaju dugu tradiciju. Star Trek je uvijek bila serija o ostraživanju drugih planeta, života, rasa, običaja. Tako je zamišljeno. Zna da ova nova serija neće to ponuditi. Zna da su imali priliku ispričati nešto novo pogotovo nakon toliko godina od zadnje ST serije. Nažalost, premalo je ovo epizoda. Star Trek je jedna od onih idealnih serija kojoj trebaju 20+ epizoda po sezoni. Ne kažem da ovo neće biti dobro, samo po trailerima, a i sad po njegovom komentaru vidimo da ipak ima istine u onome čega su se fanovi bojali.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #22 : 18.08.2017. 11:57:08 »
po onom što sam čuo na jutubu, reakcije su dosta loše. navodno su dosnimljene 2 dodatne epizode koje će donekle zaokružiti sezonu (13+2).

ako gledanost bude slaba, STD (sexually transmitted disease) će biti otkazan, tj. kreće se u produkciju nove ST serije, samo što će CBS reći da je to zapravo druga sezona antologijske serije o Starom Dreku i da je to bio plan otpočetka.

koliko sam shvatio, ovo je prequel Abramsovog Star Treka. ne kužim čemu prequel, idemo bolje u budućnost.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #23 : 25.08.2017. 12:54:36 »
Vidi se da ovi pojma nemaju što će s ovime...
Neće ovo puno trajati.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #24 : 25.08.2017. 12:58:17 »
Vidi se da ovi pojma nemaju što će s ovime...
Neće ovo puno trajati.
Ma jok, ide ovo barem četiri sezone. Ako i ne bude bilo kvalitetno, ima dovoljno hajpa da se toliko održi. Ako The Last man on Earth ima toliko sezona, može valjda i ovo. Kakvo god bilo.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #25 : 15.09.2017. 22:39:02 »


Ne izgleda ovo dobro. Slažem se s ovim komentarom
Citat:
Every single thing we hear about this show is diversity, diversity, diversity, inclusion, inclusion, inclusion, nothing about sci-fi at all, yes all the Star Treks had a diverse cast, but they didn't rub your face in it nor make it seem like that was the whole point of the show. Now what have we got? A bunch of producers taking the label so they can insert their pathetic identity politics agenda, thats not what Star Trek was about, this show is going to stink because its abundantly clear everyone making it cares more about virtue signalling than they do about decent story telling or a proper respect for the greatest sci-fi franchise ever made. Fingers crossed they cancel this shit and give it to some real fans who love Star Trek more than they are infatuated by collectivist ideology.

A jebiga stari, što da ti kažem. SJW vladaju danas, za njih ne postoje rase, spolovi ništa. Presmiješno je koliko je fašistički liberalizam uzeo maha u zadnjih nekoliko godina. To se dobro vidi i u ovoj užasnoj novoj sezoni AHS. I sve će više biti tako. Treba neki balans, niti jedan ekstrem nije dobar.
« Zadnja izmjena: 15.09.2017. 22:46:40 Mulder »

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #26 : 21.09.2017. 13:00:31 »
Čini se da su inicijalne reakcije nakon premijere pozitivne (no to tako obično uvijek i bude). No strpit ćemo se još  4 dana.

Offline Shoxi

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #27 : 24.09.2017. 09:41:54 »
Danas izlazi kokicekola

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #28 : 25.09.2017. 14:10:45 »
 Izasle 2 epizode.Jel pogledao neko? Kakvi su utisci,vidim da je ocena losa?

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #29 : 25.09.2017. 21:12:40 »
Pogledao sam obe epizode. Dosta se razlikuje od dosadašnjih serijala, što neke ljude može da odbije, ali meni je ovo sasvim pristojno. Krivo mi je jedino što je smešteno u ovoj vremenskoj liniji, ali sama priča zasad deluje dosta dobro. Na kraju druge epizode ima duga najava šta nas očekuje u sezoni, i prosto tera čoveka da nestrpljivo čeka nove epizode. Serijal je inače dosta baziran na događajima koji su samo pominjani u ranijim serijalima, tako da vam neke stvari mogu biti poznate od ranije, ako imate baš dobro pamćenje  ;D