Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Posjeta: 45650 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #240 : 29.11.2021. 22:49:26 »
Ne sećam se da sam u nekom drugom serijalu Star treka video geja, a ovde je pola posade gej i to mi je užasno iritantno.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #241 : 02.12.2021. 01:12:45 »
Ne sećam se da sam u nekom drugom serijalu Star treka video geja, a ovde je pola posade gej i to mi je užasno iritantno.

zato sto je Rick Berman bio mizoginist, sovinist i homofob (tako ga sad predstavljaju..) Meni osobno najjaci komentar kad je Terry Ferrell (ako joj je za vjerovati) trazila veci ugovor za 7. sezonu DS9 rekao joj da je ravna kao daska i da bi bez njega jedino mogla raditi u Walmartu ,pokazao na sekretaricu i rekao: "e ovo su grudi"  rofl  - danas bi dobio dozivotnu zabranu bavljenja icim

Michelle paradise se nadobijala nagrada za prava gay osoba,feminist godine,  gay pisac godine i ostale stvari i ta gura svoju agendu u trek. ja mislim da u tome krije svoju nekompetentnost. npr. lik koji glumi doktora u 4 godine imao je jednu scenu gdje je glumio doktora. zamalo jos jednu, ali naravno da je burnhamica otisla umjesto njega jer ona zna sta je maloj trill a ne on! sve ostalo je bio tu da bude gay, a onom malom trillu grey kako se zove ne treba trositi rijeci.. delirij

Ja ne znam ko je u CBS-u bezobrazno potplacen da ovo dopusta i da trosi ogromne pare. Radije bih nasnimao 25 episoda lower decks, barem ljudi znaju o cemu pisu.

Sad ce nas 10 epizoda mrcvariti sta je strasna anomalija, scenarij koji bi mogao stati u epizodu iz 2 dijela ili maximalno u mini arc od 4 bice citavu sezonu, uz more suza naravno. Takav trash se jednostavno mora ispratiti


Offline ivanma

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #242 : 30.12.2021. 08:42:52 »
Smeće od serije..

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #243 : 31.12.2021. 03:01:27 »
Smeće od serije..

Zora: "It feels marvelous." Stamets: "What does?" Zora: "Being seen."

ma ovo je bolesna serija  :naklon: rofl

Offline zixxx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #245 : 15.03.2022. 13:31:37 »
Da pohvalim zadnje epizode, dali su si truda da osmisle prvi kontakt sa bićima koja očito nisu nalik nama. Vidjećemo šta zadnja epizoda nosi. Mada nisu originalni, ovo me podsjeća na 7. film Start Trek Generations. Vrlo sličan je motiv glavnog negativca.
Ali kakva god bila zadnja epizoda, sezona je prosječna, ovaj kraj izvlači taj prosjek.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #246 : 15.03.2022. 14:29:04 »
Meni je taj dio u vezi kontakta možda i "najtrekastiji" dio Discoverija (pomalo i Arrivals vibe, ha?). Da nije nekih drugih stvari u epizodi (koje nisu tako dobro uspjele) ovo bi možda bila najbolja epizoda serije.
Najveći problem sezone (a i prethodne) je tzv. "pacing" - ono kako je cjelokupna priča raspoređena unutar sezone. Nije naodmet nekad malo skrenuti, ali stiče se osjećaj da su pojedine epizode tu samo radi odugovlačenja (filler), a onda se sve na kraju zbrza. Doduše, vidjet ćemo kako će ova završiti u četvrtak.
Kako god, meni je ipak sezona vrlo dobra. Manje-više, pronašli su neku svoju formulu.

Shawn Doyle je (bez obzira na variranje u kvaliteti scenarija) odlično odradio Tarku - i tamo gdje se scenaristi nisu najbolje snašli) on je uspio dati liku nešto ono što prvorazredni glumac samo može. A u to valjda nismo ni sumnjali poslije Errinwrighta u The Expanse.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #247 : 16.03.2022. 10:09:15 »
Priča i nije tako loša, karakterni su dijelovi užas.

Sad bismo trebali vjerovati da se Burnhamica boji. Predsjednica je bezvezan lik. Japanac lingvističar bezvezan lik.

Posada Discoveryja je hrpa idiota. Stamets epizodama istražuje anomaliju, a onda mu, naravno, Burnhamica kaže za boronit.
Savjetnik Hugh rješava i dileme brodskog računala.
A Saru... Sjećam se da je i Robert Beltran (Chakotay u VOY) isto govorio da koju on bananu radi u seriji. I jadan bi Doug Jones mogao reći isto. Ima titulu kapetana, plače kad razgovara s Burnhamicom, a u cijeloj vražjoj sezoni u svakoj epizodi dobije minutu-dvije za vezu s T'Rinom. Baš grozno.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #248 : 16.03.2022. 14:07:10 »
Meni je predsjednica, naprotiv, odličan lik. Za razliku od nekih drugih. Ali dobro, valjda je drugačije "čitamo".

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #249 : 17.03.2022. 01:32:03 »
Ova bedastoca sutra zavrsava. Ne znam sta ce sve nabacati u 50 minuta i kako ce sklepati kraj, ali nije ni bitno. Ne razumijem motive Erinwrighta ili kako se vec zove u STD.. jos jedna gay romansa pa 'oce da se vrati svom draganu?

Ova sezona je bila bolja od trece, ali nekako mi se cini da su prethodnih sezona navukli drugaciju ekipu gledalaca i se sad sastavili u hejtanju sa trekijima pa se izivljavaju sa ocjenama :D

Radujem se 5. sezoni siguran sam da moze i gore  :naklon:

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #250 : 18.03.2022. 19:32:19 »
Priča i nije tako loša, karakterni su dijelovi užas.

Apsolutno se slažem  smileyNO1 . Priča je prava treki nakon dugo vremena u nekoj sezoni Star Treka, ali likovi su očajni. I to svi  :o.
Svejedno, veliko HVALA za prijevode  clapp clapp clapp.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #251 : 19.03.2022. 03:19:22 »
S Tarkom ga zeznuše. Previše neuvjerljivo na kraju, iako je Doyle pružio dobru glumu.
S Bookom mi je previše rastegnuto i prekasno "dođe tobe". Imao je bolju priču u 3. sezoni.
Većina scena s Reno je snimana u jednom "takeu", pa su ubacivane po potrebi, zbog svih onih restrikcija je mogla doći samo jednom u Toronto. Iako služi priči do neke mjere, zbog navedenog je nema smisla ni komentirati.
Ona generalica sa Zemlje (Je l' Ndoye ili kako god): Zapravo mi je taj lik bio zanimljiv, ali neke stvari u zadnje dvije epizode joj nisam "kupio".
Znam da je Mary Wiesman (Tilly) bila odsutna ranije neko vrijeme zbog zdravlja, ali ona scena gdje su Tilly i Vance je fantastična.
Sarua su malo reducirali u odnosu na prošlu sezonu (i sam Doug je tako htio valjda), ali OK, tu je i ono s T'Rinom je sveukupno uvjerljivo.

A što se Soneque (Burnham) tiče, šta god neko tvrdio, ta žena je fantastično odradila svoj posao.

Moram još spomenuti pokušaj jačeg etabliranja posade mosta - to je djelimično uspjelo. Moglo je bolje. Npr. kod ovo su uspjeli po mom mišljenju.
Neću komentirati ostale

Uglavnom dobra sezona. Mislim da je treća bolja (gdje mi se ne sviđa kraj - to je gdje nas je odvelo ono s "Burnom"), ali ova ima možda više odličnih epizoda (pogotovo na početku). S tim što je, bez obzira na samu prijetnju, sam ton sezone nekako optimističniji.

Offline zixxx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #252 : 11.10.2022. 00:11:15 »
Trejler za 5. sezonu


Offline mladi.indiana

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #253 : 03.03.2023. 11:53:01 »
Obnovljeno za petu sezonu, koja će ujedno biti i posljednja

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Star Trek: Discovery
« Odgovor #254 : 03.03.2023. 12:33:08 »
Obnovljeno za petu sezonu, koja će ujedno biti i posljednja

Obnovljeno je odavno jer je već i snimljena. Premijeru su pomakli na 2024. da snime novi kraj.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #256 : 04.03.2024. 00:46:46 »
Moram priznati da m wei je STD falio prosle godine, ovakvu idiotsku seriju ne moze svako snimiti. Gledat ce se