Autor Tema: Dynasty (2017)  (Posjeta: 16275 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Dynasty (2017)
« : 12.05.2017. 11:12:00 »

Opis:
Moderna verzija legendarne sapunice iz osamdesetih. Kroz perspektivu ćerke Falon Karington (Elizabeth Gillies) i maćehe Kristal Karington (Nathalie Kelley) pratićemo dešavanja i sukobe u najmoćnijoj američkoj porodici.

Žanr: drama
Kanal: The CW
Premijera: 11. 10. 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 13.10.2017. 23:57:44 maksi »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #1 : 18.05.2017. 19:36:44 »
Postavljen trejler.

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #2 : 18.05.2017. 20:31:47 »
Izgleda mi prejadno

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #3 : 13.10.2017. 20:40:56 »
Otvorite stranicu za prevode. Prevodim prvu epizodu i kad god imam vremena (narednih nedelja ću imati), prevodiću. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #4 : 13.10.2017. 20:57:38 »
Nekako sam i mislio da ćeš ti  ;D

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #5 : 13.10.2017. 22:48:56 »
Nekako sam i mislio da ćeš ti  ;D
Hahahah, zašto? rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #6 : 14.10.2017. 00:18:48 »
Pa ti kao i ja, voliš te guilty pleasure serije  ;D

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #7 : 14.10.2017. 01:01:54 »
O, da. Odgledao sam ovo i zasad mi se dopada! Mnogo. rofl Mnogo mi fali američka sofisticirana sapunica, a pošto gledam latino-američki rimejk moje najdraže Revenge, javila mi se ljubav za američkim sapunicama i rešio sam ovome da dam šansu, pa sam možda pod utiskom. rofl Original nisam gledao, ali mnogo želim, međutim zbog broja epizoda, gledaću nekad kad budem imao da izdvojim vremena za to jer hoću u cugu da odgledam i da se uživim maksimalno. Dotad, ovo će mi biti dovoljno.

Vidi se da iza serije stoje ljudi koji stoje iza Gossip Girl i ovo podseća na to u stilu kako radnja teče.

Spoiler for Hiden:
Sam onaj početak kad Falon priča o svojoj porodici je baš u GG stilu. Cela epizoda mi je bila interesantna, ali izdvojio bih scenu kad uhvate Blejka sa Kristal, pa rasprava nakon toga, catfight Kristal i Falon i na kraju kad Falon kaže Blejku da mu postaje konkurencija. rofl To su ti classic sapuničasti momenti i nadam se da će ih biti mnogo više jer uživam gledajući to. njam-njam Blejk kao tipičan alfa i omega bogate porodice koja je srž priče. clapp

Produkcija ko produkcija je okej, čak mi deluje da je malo iznad standarda The CW. Pretpostavljam da je možda Netflix malo mešao prste jer su se dograbili prava za distribuciju van Amerike. Ne sviđa mi se baš glumica koja igra Kristal, ali možda se bude poboljšala vremenom. Mala Falon je pun pogodak.

Offline vojabanja

  • Stephen King reader
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • Pennywise: They all float down here!
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #8 : 14.10.2017. 05:13:08 »
Kapa dole što si počeo ovo da prevodiš  clapp Nego, ne znam da li se zkarlov seća kad sam ga terao da zajedno prevodimo onu staru iz 80-ih  rofl ajde ja ću prvih 500 ti uzmi one posle  ;D

Hodges: Good night, Mr. Nothing!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #9 : 14.10.2017. 13:55:10 »
Čitam da će se pojaviti Joan Collins  ti_si_Bog Alexis u originalnoj seriji. Za one koji nisu gledali originalnu seriju, Alexis je možđa i najbolji ženski TV villain ikada napravljen. Samo što ovdje neće nju glumiti jer je ovo reboot. Dallas su mi prekinuli još davnih dana, Nashville još traje koliko vidim. Trebam završit ovu zadnju sezonu i taman nova Dinastija počela.

Offline vojabanja

  • Stephen King reader
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • Pennywise: They all float down here!
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #10 : 14.10.2017. 16:28:45 »
Definitivno Alexis  :naklon: sinonim za TV villain

Hodges: Good night, Mr. Nothing!

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #11 : 14.10.2017. 17:02:24 »
Meni je majka pričala o originalnoj seriji jer je gledala svojevremeno, pa zato znam i za Aleksis i Kolinsovu, tj. znam otprilike o čemu se u seriji radi.. Ona mi je i Twin Peaks preporučila da gledam, tako da jedva čekam da izdvojim vremena za originalnu Dynasty. smileyNO1

Mene zanima kako će ovde da bude dolazak Aleksis, veoma sam nestrpljiv. Mislio sam da će ovo da se otkaže posle 1. sezone, ali sad kad sam odgledao pilot, video da Nerflix ima prste u ovome, siguran sam da će zaživeti. Nestrpljivo čekam sledeće epizode. njam-njam


Offline vojabanja

  • Stephen King reader
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • Pennywise: They all float down here!
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #12 : 14.10.2017. 17:55:56 »
Ako radiš, otvori bolovanje ili uzmi godišnji odmor pre gledanja zbog četvorocifrenog broja epizoda  ;D Twin Peaks visoka preporuka, ali stara verzija  clapp

Hodges: Good night, Mr. Nothing!

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #13 : 14.10.2017. 19:28:49 »
Ma Twin Peaks sam odgledao dvaput prve 2 sezone i treću premijerno. 8)

Offline vojabanja

  • Stephen King reader
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • Pennywise: They all float down here!
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #14 : 15.10.2017. 14:24:49 »
Your avatar agrees with you  >:dj

Hodges: Good night, Mr. Nothing!

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #15 : 15.10.2017. 14:59:34 »
Prvo hvala na prevodu.
Odavno me nesto nije ovako zabavilo :D
Nisam znala  da je  deo ekipe  iz  Gossip Girl-a a bas sam bila prokomentarisla da je to ta neka obojonost.  Solidno  je ovo  za CW.  Dosta toga je radjeno van studija sto mi se svidja. Mislim van zatvorenog prostora. Moglo bi ovo i da potraje.
E sad jedino imam utisak da su malo ubrzali sa dogadjajim jer se ocekuje da se zapravo dosta toga zna i podrazumeva. Sto i jeste na neki nacin tacno :D I ja jedva cekam da se pojavi  Aleksis.  E sad Ova Krstl mi deluje kao da je  isla u isti razred sa  Felon, dok bi nova Alkesis ipak morala da bude bar malo starija, pa makar bilo da je Blejk istu ozenio sa  14 godina.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #16 : 20.10.2017. 22:33:35 »
Postavljen prevod. CPS nije sređen na HDTV verziji u poslednjih 30 sekundi gde je ubačen sneak peek sledeće jer ide sve brzo.

Druga epizoda mi je mnogo lošija od prve. Ništa se posebno nije desilo, kao da su samo produžili prvu epizodu na još 45 bespotrebnih minuta. Dosadno je, u tome je problem. Nadam se da će već od sledeće da krene nešto konkretno da se događa.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #17 : 27.10.2017. 13:29:11 »
Postavljen prevod za 3. epizodu.

Meni se dosad najviše svidela, bilo je toliko urnebesnih scena. rofl

Spoiler for Hiden:
Anders: Tempting, isn't it? I've been watching you with that neklace all night, grasping it like Gollum. rofl Obožavam njegove provokacije Kristal, samo čekam da ona jednom poludi i da se posvađaju baš.

Onda svađa oko ogrlice i Falonino: "I was born in diamonds. The only way you can have it is by spreading your legs", tako classic soap opera trenutak. ;D

Lepo što polako otrkivaju Kristalinu prošlost, ne znam da li je u originalu bilo toga, znam samo da ona tamo nije vodila poreklo iz Južne Amerike. Sem izgleda nije tako naivan kako izgleda.

Videćemo da li će se na kraju ispostaviti da je Blejk ubio Metjua, nešto mi je tu i dalje sumnjivo.

Najava za sledeću:
Spoiler for Hiden:
Jedva čekam! clapp

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #18 : 04.11.2017. 03:13:29 »
Postavljen prevod za 4. epizodu.

Meni je ovo sve bolje i bolje! rofl 4. epizoda mi se isto svidela, sve su bolji nego na početku. Zašto danas nema više ovakvih serija? smileyNO1 Ovo je uživanje gledati i smejati se!

A najava za sledeću je još bolja! ;D

Spoiler for Hiden:


Jedva čekam ovu scenu sa šampanjcem.  rofl

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #19 : 09.11.2017. 21:46:47 »
Serija je dobila punu sezonu.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #20 : 10.11.2017. 00:25:12 »
Šta to znači? Da je obnovljena za drugu, da će regularno da se emituju ovih 10 ili da će se pak snimiti tipa još 12, pa da prva ima 22? ;D

Prevod za petu će kasniti malo jer danas nisam mogao ni da krenem s prevođenjem zbog obaveza. :D

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #21 : 10.11.2017. 00:32:38 »
Šta to znači? Da je obnovljena za drugu, da će regularno da se emituju ovih 10 ili da će se pak snimiti tipa još 12, pa da prva ima 22? ;D

Prevod za petu će kasniti malo jer danas nisam mogao ni da krenem s prevođenjem zbog obaveza. :D



Prva sezona svake brodcast serije sadrži 13 epizoda ako drugačije nije naznačeno.

Nakon nekoliko nedelja ili dobija preostalih devet do 22 ili ostaje na 13 i... Znamo šta to znači  ;D

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #22 : 10.11.2017. 00:43:49 »
Hvala ti. Pa to je odlična vest! clapp clapp clapp Baš se radujem, toliko sam zaražen ovom serijom da iščekujem stalno nove epizode i jedva čekam na leto (ako ne posustanem i ranije) da gledam original.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #23 : 13.11.2017. 17:12:12 »
Postavljen prevod za 5. epizodu.

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #24 : 14.11.2017. 20:30:31 »
Hvala na kvalitetnim prijevodima clapp

Vrlo sam zadovoljan kako ovo napreduje, pogotovo 5. epizoda, jer se serija polako širi i na druge likove. Ugodno sam iznenađen ubacivanjem Teda Dinarda. Ovo uopće nisam očekivao, s obzirom da su odmah u startu bile određene promjene, a neki likovi iz originalne 1. sezone odmah izbačeni ili ih uopće nije ni bilo.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #25 : 17.11.2017. 01:08:12 »
Nema na čemu.  smileyNO1 6. epizoda dosadnjikava posle niza zanimljivih, ali svakako ide u super pravcu.

Spoiler for Hiden:
Džef i Falon su mi baš lep par, mada sumnjam da će se spojiti.

Ova Klodija me nervira, nadam se da neće više imati neku bitnu ulogu i da će da je maknu, baš smara.

Sledeće nedelje nema serije, nova epizoda od 29.
Spoiler for Hiden:


Yet not a sex-tape. rofl

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #26 : 17.11.2017. 02:40:51 »
Pogledan pilot.Očajno gledljivo Glumačka postava očajna.Nemaju ličnost.Harizmu.Setimo se samo glumaca iz originalne serije.Kad se samo pojavi Kristal ili Alexis ili Dzef Kolbi,Semi Dzo.... Ova Kristal Lici na kafe kuvaricu.Dzef Kolbi kao da su ga pčele izujedale.A Semi Dzo? Promenila pol.Pogledacu jos koju epizodu

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #27 : 18.11.2017. 03:22:02 »
Slažem se da glumačka postava nije najsjanija, nekako nemaju taj bogataški sapuničasti stav kakav bi trebalo nego su svi nekako previše bezlični i obični. Čak ni fizički niko nije baš dobra riba ili frajer, svi su prosečni. Ali valjda sam navikao vremenom, pa mi više i ne smeta.

Mislim da ne treba porediti sa originalom jer ako to radite, verujem da vam se neće svideti i da će uvek biti nedostataka. Kad god gledam adaptacije i rimejkove, izolujem se od poređenja jer samo kvare generalni utisak. Original ovoga nisam gledao, pa mi je ovo super, ali svakako ću gledati.

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #28 : 18.11.2017. 17:06:44 »
Slažem se da glumačka postava nije najsjanija, nekako nemaju taj bogataški sapuničasti stav kakav bi trebalo nego su svi nekako previše bezlični i obični. Čak ni fizički niko nije baš dobra riba ili frajer, svi su prosečni. Ali valjda sam navikao vremenom, pa mi više i ne smeta.

Mislim da ne treba porediti sa originalom jer ako to radite, verujem da vam se neće svideti i da će uvek biti nedostataka. Kad god gledam adaptacije i rimejkove, izolujem se od poređenja jer samo kvare generalni utisak. Original ovoga nisam gledao, pa mi je ovo super, ali svakako ću gledati.

Upravo tako.Nemaju identitet.Glumci iz originalne serije su bili upečatljivi.I ako sam bio klinac kada se originalna emitovala,ostali su mi likovi u dobrom secanju.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty (2017)
« Odgovor #29 : 24.11.2017. 12:05:52 »
Postavljen prevod za 6. epizodu. ;D

Nek administracija ispravi na stranici za prevode datum emitovanja 7. epizode jer se serija ove nedelje ne emituje. 7. epizoda će se emitovati 29. novembra.