Autor Tema: The Night Manager  (Posjeta: 14898 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Anyta Ko

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #30 : 01.04.2016. 20:10:53 »
hvala ti..... :majstore


p.s. moram priznati da sam tražila knjigu na netu nisam je nasla na hrv/srb.... ako netko ima link molila bi da mi posalje...... hvala! smileyNO1
Ova nije prevedena pa ti jedino preostaje pročitati u originalu. U algoritmu i superknjižari imaš 7, 8 prevedenih njegovih knjiga, a zanimljivo je da one knjige koje je napisao u 90-ima uključujući The Night Manager nisu prevedene, a opet su preveli Najtraženiji Čovjek iz 2008. godine. Preskočili čitavo desetljeće.
I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your  right to say it. - Voltaire

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #31 : 02.04.2016. 08:41:12 »
ovo je veće naiva od hrvatskih naivnih umjetnika
Spoiler for Hiden:
noćni "portir" za nekoliko dana postaje engleski jack bauer smileyNO1 , u namještenoj otmici "spašava" sina glavnog negativca, i ovaj mu ( koji je zli genije ) povjeruje i "pobratimi" se s njim drinks , i sve to uz vođenje akcije iz podruma, bez grijanja, dvoje ljudi ( plus ameri ) bez podrške vlade ili MI5, MI6...  rofl rofl rofl rofl ovako stalone radi dramaturgiju

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21882
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Night Manager
« Odgovor #32 : 02.04.2016. 09:50:38 »
Siguran sam da te oni koji prate tvoje postove neće shvatiti zaozbiljno, jer onaj koji hejta 99,9 % serija sigurno nije mjerodavan. Serija u kojoj glume Olivia Colman (omiljena mi britanska glumica), Tom Hiddleston (čujem sljedeći James Bond smileyNO1) i Hugh Laurie (ne treba ni objašnjavati) je dovoljna pozivnica za gledanje ove mini-serije. Velika preporuka od mene.  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #33 : 02.04.2016. 16:20:53 »
Siguran sam da te oni koji prate tvoje postove neće shvatiti zaozbiljno, jer onaj koji hejta 99,9 % serija sigurno nije mjerodavan. Serija u kojoj glume Olivia Colman (omiljena mi britanska glumica), Tom Hiddleston (čujem sljedeći James Bond smileyNO1) i Hugh Laurie (ne treba ni objašnjavati) je dovoljna pozivnica za gledanje ove mini-serije. Velika preporuka od mene.  :)
sad kad si me etiketirao, glembayevski argumentum ad hominen, objasni zamjerke koje sam iznio, i pazi ovo je le carre, a ne TWD, jack bauer, stalone ni willis. a to što glumi Hugh Laurie,... jednom je michael cain rekao da su mu neki filmovi izgradili vile i bazene.
tebi je  smileyNO1 meni je  rofl. ti daješ preporuku ja ne. ti si moderator sa 15-ak tisuća upisa ja autsajder s 40-ak. čemu osobni nasrtaj???

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21882
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Night Manager
« Odgovor #34 : 02.04.2016. 21:03:25 »
Kakav nasrtaj i tko spominje TWD? A da si hejter jesi  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Night Manager
« Odgovor #35 : 03.04.2016. 18:38:18 »
Spoiler for Hiden:
(...)i ovaj mu ( koji je zli genije ) povjeruje i "pobratimi" se s njim drinks , i sve to uz vođenje akcije iz podruma, bez grijanja, dvoje ljudi ( plus ameri ) bez podrške vlade ili MI5, MI6...  rofl rofl rofl rofl ovako stalone radi dramaturgiju

Spoiler for Hiden:
Pa mislim da mu nikad nije do kraja povjerovao... Pokušao ga je iskoristiti za svoje ciljeve vidjevši da je snalažljiv i ima dara za muljanje kao i on sam.
A vođenje akcije "iz podruma"... Pa nisu imali podršku glavne tajne službe (River House, jel') jer su krupne face surađivale s navedenim kriminalcem.
Ne mogu reći da je bilo neuvjerljivo.  :ne-zna

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Night Manager
« Odgovor #36 : 03.04.2016. 19:09:21 »

p.s. moram priznati da sam tražila knjigu na netu nisam je nasla na hrv/srb.... ako netko ima link molila bi da mi posalje...... hvala! smileyNO1
Ima po internetskim oglasima srpski prijevod. Postavio sam zahtjev na stranicama specijaliziranim za e-knjige da je se ripa. Ako je netko bude imao i bude voljan, bit će.

Mrzim lopatare i limune

Offline nidzesi

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 293
  • Spol: Muški
  • In my shoes, just to see, what it's like to be me.
Odg: The Night Manager
« Odgovor #37 : 10.04.2016. 00:00:55 »
Sam prevod naslova mi se odma' ne sviđa... Menadžer, e tutnem mu ga baš!

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #38 : 11.04.2016. 00:30:41 »
Tom Hiddleston i Hugh Laurie potvrdili su da neće biti druge sezone.

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: The Night Manager
« Odgovor #39 : 11.04.2016. 12:34:39 »
Sasvim ok...

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: The Night Manager
« Odgovor #40 : 26.04.2016. 13:25:25 »
Meni odlična serija, pogledao sam je za par dana i skroz me privukla da gledam još i još. Drago mi je što su zaokružili priču sa jednom sezono, vjerojatno kao i u knjizi.
Glumci su odlični i ima dosta napetih scena, zato preporuka od mene!  smileyNO1
Nidzesi, hvala na prijevodima!  drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #41 : 27.04.2016. 10:38:35 »
Spoiler for Hiden:
(...)i ovaj mu ( koji je zli genije ) povjeruje i "pobratimi" se s njim drinks , i sve to uz vođenje akcije iz podruma, bez grijanja, dvoje ljudi ( plus ameri ) bez podrške vlade ili MI5, MI6...  rofl rofl rofl rofl ovako stalone radi dramaturgiju

Spoiler for Hiden:
Pa mislim da mu nikad nije do kraja povjerovao... Pokušao ga je iskoristiti za svoje ciljeve vidjevši da je snalažljiv i ima dara za muljanje kao i on sam.
A vođenje akcije "iz podruma"... Pa nisu imali podršku glavne tajne službe (River House, jel') jer su krupne face surađivale s navedenim kriminalcem.
Ne mogu reći da je bilo neuvjerljivo.  :ne-zna

ovako se izlažu neslaganja, a ne argumentum ad hominem kao pojedinci. iako serija je naivno rađena, ali i naiva ima svojih vrijednosti i poklonika.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Night Manager
« Odgovor #42 : 07.03.2017. 02:27:27 »
Pojavila se knjiga Noćni menadžer u e-formatu pa ako kome treba, neka pošalje poruku.
Mrzim lopatare i limune