Autor Tema: Hunted (US)  (Posjeta: 2120 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Hunted (US)
« : 25.01.2017. 22:03:39 »

Opis:
Devet timova pokušaće da uspe u skoro nemogućoj misiji. Moraju da se pritaje i izbegnu hvatanje punih 28 dana. Nalaziće se na ogromnom prostranstvu u jugoistočnom delu SAD. Ako budu uspeli, osvojiće nagradu od 250.000 dolara. Ali neće im biti lako da se pritaje u današnjem dobu jer smo okruženi raznoraznim nadzornim uređajima.

Žanr: rijaliti, akcija
Kanal: CBS
Premijera: 22. 1. 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 10.03.2017. 14:26:35 maksi »

Offline Dzony95

  • Prevoditelj extra
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 40
Odg: Hunted (US)
« Odgovor #1 : 25.01.2017. 22:56:19 »
S obzirom da nisam gledao britansku verziju, malo sam brzopleto počeo s prevođenjem. Uzeo sam da prevodim najviše zbog toga jer se ista emituje na CBS-u, a nova je, misleći da je nalik TAR-u ili Survivoru...

Međutim,
Spoiler for Hiden:
ovo je jedan najobičniji scripted (iscenirani) rijaliti, i na pola titla sam se razmišljao da li da batalim ili ne... Fejk, loša gluma... Ali dobro...

Prva epizoda:
Spoiler for Hiden:
Sve vrvi od isceniranih događaja.
Za timove kažu da su "obični građani SAD-a", a PRVI učesnik je hapšen gomilu puta, jedan ima preko 2m, a jedna je misica...
Pravila su mi potpuno nejasna, npr. zašto bi iko uzimao pare s bankomata kad su mogli da ponesu novčanik od kuće, i gomila drugih stvari.
Uglavnom, da sam prvo odgledao, a tek onda odlučivao o prevođenju, ne bih prevodio.  :nema: Ovako sam bio brzoplet, ali...
...potrudiću se da dovršim celu sezonu.

Offline Dzony95

  • Prevoditelj extra
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 40
Odg: Hunted (US)
« Odgovor #2 : 10.03.2017. 14:01:28 »
Prevedoh, kao što sam i obećao, mixed feelings...

Apsolutni mi je hit kada:
Spoiler for Hiden:
u epizodi 6 izbacuju telefon kroz prozor a u epizodi 7 komotno pričaju s istim rofl

Ali, avaj, znao sam u startu da je rijaliti, samo što mi nije delovao kao oviliki.
Prvi pobednički tim ne bih da komentarišem, odvratni su mi skroz.

Sve u svemu, zanimljiva je ideja, ko voli akcione investigating serije, ovo je svakako novi i vrlo zanimljivi ugao gledanja na potere.
« Zadnja izmjena: 10.03.2017. 14:05:21 Dzony95 »