Autor Tema: The Handmaid's Tale  (Posjeta: 13834 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
The Handmaid's Tale
« : 26.11.2016. 21:56:15 »

Opis:
Radnja se odvija u totalitarnom društvu u Gilidu. Bili su deo SAD-a. Režim Gilida tretira sve žene kao imovinu države. Preostale plodne žene su naterane da poprave populaciju sveta jer je stanovništvo desetkovano usled ekološke katastrofe.

Žanr: drama
Kanal: Hulu
Premijera: 26. 04. 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 02.04.2021. 09:29:57 maksi »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #1 : 26.11.2016. 22:15:47 »
Tko nije, neka pogleda ovaj odličan film. http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,20006.0.html
« Zadnja izmjena: 27.11.2016. 05:11:52 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #2 : 16.12.2016. 18:23:04 »
Premijera serije je 26. 4. 2017.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #3 : 08.01.2017. 22:42:05 »
Postavljen promo.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #4 : 10.03.2017. 00:46:26 »


Ovo jedva cekam.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #5 : 26.04.2017. 10:49:22 »
O, joj, ovo sam čitala... jako, jako davno, valjda još u osnovnoj (kroz maglu, mislim da sam i tu knjigu skrivala pred starcima, zbog "prostota" ;D ; on the other hand, svaša sam čitala poskrivečki, tko će ga više znat...).
Čudno, nedavno mi je ta knjiga pala na pamet u nekom kontekstu, ali se nisam mogla sjetiti kako se zvala, autora (tj. -ice), samo radnje. Pamtim je kao žešće brutalno štivo, ritualno jebanje rasplodnih žena, totalitarna teokracija, pa neki pokret otpora...

Živo me zanima ova ekranizacija (film mi je promak'o pažnji).
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #6 : 28.04.2017. 10:20:43 »
Da li neko prevodi ovo?

Ako prevodi, voljna sam da pomognem, a ako ne, ja cu se prihvatiti.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #7 : 28.04.2017. 19:55:45 »
Hvala  clapp clapp clapp !!!

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #8 : 29.04.2017. 00:49:34 »
Ovo je uzasno. Ne u kontekstu da je lose ili bilo sta slicno, vec je uzasno uznemirujuce. Tesko za stomak, da se zargonski izrazim. Znam da je lako napisati tako nesto, ali se zaista nakon epizode nadjes u situaciji da pokusavas da organizujes misli i ne uspevas. Jednostavno cutis.

Bilo kakav oblik umetnosti ovako nesto do sada nije pokrenuo u meni. Nisam citao knjigu, i osim nekakvih sitnih nagovestaja uopste nisam ni bio spreman niti sam znao sta da ocekujem. I unistilo me je.

Postoji velika doza hrabrosti u ovome. Nemilosrdnost je nesto sto u ovom slucaju treba pohvaliti. Zastrasujuci prizori, slike, scene, ne secam se kada sam poslednji put sklonio pogled sa ekrana gledajuci nesto. Sada jesam. I te scene te rasplacu ili razljute, sto je neponovljivo iskustvo.

Poslednja scena trece epizode. Odvratno. Cak i sama pomisao, a ne nesto ovako.
Spoiler for Hiden:
Katarza. Ona cuti. Jer i da vristi niko je nece cuti. Niko joj nece pomoci. Ofglen je zarobljena je u ludilu stvarnosti gde je i tisina jednako strasna koliko i sve ostalo.

Pa cak i su i obicne stvari uzasne. Kada kupuju pomorandze u prodavnici.

The Handmaid's Tale je provokativno, vesto, traumaticno i zapanjujuce iskustvo. I uopste se ne zajebavaju. Svet je jedno krhko mesto i veoma je malo potrebno da sve ode dodjavola. To je najstrasnija cinjenica.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #9 : 29.04.2017. 02:23:53 »
Ovo je uzasno. Ne u kontekstu da je lose ili bilo sta slicno, vec je uzasno uznemirujuce. Tesko za stomak, da se zargonski izrazim. Znam da je lako napisati tako nesto, ali se zaista nakon epizode nadjes u situaciji da pokusavas da organizujes misli i ne uspevas. Jednostavno cutis.

Bilo kakav oblik umetnosti ovako nesto do sada nije pokrenuo u meni. Nisam citao knjigu, i osim nekakvih sitnih nagovestaja uopste nisam ni bio spreman niti sam znao sta da ocekujem. I unistilo me je.

Uh, baš te hvata ona, "želudačna nelagoda", što kažu. Uznemirujuće, na momente horor priča jer je toliko drugačije od sveta u kom živimo, a na momente jer je i suviše blisko.
Ja sam čitala knjigu i znala šta me čeka, ali dodati su detalji, dodatno je razvijena ta bolesna ideologija.
Iskreno, drago mi je što imamo pauzu posle tri epizode. Gomilu toga treba svariti. Ovo je definitivno bolje kozumirati u malim količinama, što se mene tiče.

p.s. Još neko primetio Margaret Atwood cameo u prvoj epki?

Offline hattala

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #10 : 29.04.2017. 07:11:31 »
Serija brrrrrr dobra  smileyNO1

HVALA prevodiocu !   drinks

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #11 : 29.04.2017. 10:30:29 »
Izgleda da će serija biti još bolja od filma iz 1990.
Hvala, LeeLoo.

Zaista uznemirujuće. Meni je sličan, ili još gori utisak (nešto užasno, a ipak moguće) ostavilo svojevremeno ovo:
https://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,26202.0.html
u stvari, knjiga po kojoj je snimljen film.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #12 : 29.04.2017. 12:03:48 »
Svaka čast na brzini prijevoda  clapp clapp clapp !!!

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #13 : 29.04.2017. 20:20:15 »
Iskreno, drago mi je što imamo pauzu posle tri epizode. Gomilu toga treba svariti. Ovo je definitivno bolje kozumirati u malim količinama, što se mene tiče.

Slazem se.

Sto se tice Margaret, nisam je primetio. Tek sam kasnije video na redditu cini mi se.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #14 : 30.04.2017. 12:59:56 »
Pogledao prve tri. Čekao sam prvo da pročitam knjigu. znači WTF?
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #15 : 30.04.2017. 16:42:10 »
Pogledao ove tri epizode, odnosno prvu do pola, trećinu, a ostale na premotavanja. I šta znam? Nije ovo za mene, tako da preskačem.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #16 : 03.05.2017. 15:59:38 »
Obnovljeno za drugu sezonu.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #17 : 04.05.2017. 09:04:39 »
Uh, baš te hvata ona, "želudačna nelagoda", što kažu. Uznemirujuće, na momente horor priča jer je toliko drugačije od sveta u kom živimo, a na momente jer je i suviše blisko.
Ja sam čitala knjigu i znala šta me čeka, ali dodati su detalji, dodatno je razvijena ta bolesna ideologija.
Iskreno, drago mi je što imamo pauzu posle tri epizode. Gomilu toga treba svariti. Ovo je definitivno bolje kozumirati u malim količinama, što se mene tiče.

Nisam još krenula gledati seriju, te tri epizode mi čuče na hardu, samo... čeličim se. ;D
Knjiga mi je došla u ruke u fazi dok sam (1980-ih) čitala Orvela, Vonegata, Farenhajt 451... i gutala Hakslija (plus adekvatni filmski materijal kad bi naletio ispod pulta u videoteci, i uz ovakvu muziku u pozadini), i iako kvalitetom pisanja nije bila al pari spomenutima, isprepadala i izmučila me je više nego sve druge distopijske vizije budućnosti zajedno, bez obzira na činjenicu što je, gledajući iz perspektive bezbrižne adolescentice u Jugi osamdesetih, takva budućnost djelovala totalno nemoguće (danas - not so much). Ako me sjećanje ne vara, nakon te knjige sam se ostavila cijelog žanra (ne i svih tih autora, doduše) do... daljnjega. Hvala, 'đenja. Uglavnom, dobro mi je poznat spomenuti osjećaj "želučane nelagode", pa odgađam gledanje serije, a opet - zanima me.

Nego, kažeš... nivo bolesnosti ideologije iz knjige im nije bio dovoljan? Krasno.

I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #18 : 07.05.2017. 08:47:21 »
Wow! Ovo već ima 4 epizode, ne znam kako mi je promaklo, a delovalo je zanimljivo kada sam saznao pre par meseci da se snima.

Moje viđenje serije pre nego što sam pogledao prvu epizodu bilo je da je ona jedan od nekoliko slučajeva u svetu, da je oteta kako bi rađala decu, neki totalno glup zaplet i drama radi drame, ali odlučih da dam šansu, pošto mi HBO stalno nudi seriju.

I šok! Šta je ovo, ljudi? Grozota i horor, jedva sam svario čitavu epizodu. Priča je preteška, ali me toliko zaintrigirala, i upravo je ovo možda ono što sam tražio. Pokušavam da izbegnem "dopalo mi se", jer smatram da je zbog teme to užasno izgovoriti. Bolesno je reći da ti se dopada serija koja govori o ovome, bolesno je napisati takvu knjigu, snimiti tako nešto.

Drago mi je što je Ann Dowd ovde. Iskreno se nadam da će održati kvalitet i stabilnost, ne znam u kom bi smeru moglo ići i koliko daleko.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #19 : 15.06.2017. 15:51:22 »
Završena je prva sezona. LeeLoo, hvala na titlovima.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #20 : 15.06.2017. 16:20:19 »
LeeLeo,  veliko HVALA za sve  clapp clapp clapp !!!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #21 : 15.06.2017. 23:13:06 »
Hvala, LeeLoo.  Smajlicvece Ja sam pogledao tek prvu, moram nastaviti.
Mrzim lopatare i limune

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #22 : 16.06.2017. 09:53:35 »
Sinoć sam odgledala 10. epizodu. Odlična sezona.
Hvala, LeeLoo.  smileyNO1

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #23 : 16.06.2017. 13:31:24 »
uvjerljivo najbolja serija ove godine, možda i u zadnjih 5 godina

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #24 : 16.06.2017. 15:05:12 »
 :)

Jako dobra ekranizacija. Prvom sezonom su pokrivena dešavanja u knjizi- kraj je potpuno isti, pa sam namerno prepisala poslednju rečenicu iz našeg prevoda knjige.  ;D
Spoiler for Hiden:
Ta neodređenost oko toga da li je otišla u smrt ili je spašena je meni odličan kraj priče i drago mi je da su ga zadržali. Da serija nije obnovljena, svako bi mogao interpretirati kraj onako kako želi, a sa novom sezonom na horizontu deluje kao odličan clifffhanger.
Ima materijala da se priča razvije- negde sa pročitala neki tekst gde autor kaže da ne može da tvrdi da bi dalja priča koja se eventualno fokusira na pokret otpora i pad Gileada bila bolja od one koju je Atwood napisala, ali da bi se sigurno osecao bolje posle gledanja od ove.  :P Ja se nadam da ćemo videti više scena gde se može naslutiti i makroslika tog novonastalog sveta i kako ostale zemlje reaguju na Gilead.
Očekujem da će ovo fino proći u sezoni nagrada, bar glumačkih. Pored Elizabeth Moss i Joseph Fiennes-a koji su uvek dobri, meni je i Yvonne Strahovski bila dobra- ja sam nju tako mrzela u pojednim scenama, što je valjda znak da je odradila dobar posao, Serena Joy je odvratan lik.
I kostimi, naravno, Ja više ne mogu ni da zamislim Sluškinje da izgledaju drugačije nego u ovim ogrtačima i kapama.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #25 : 18.09.2017. 03:06:58 »
BEST DRAMA WRITING
Joel Fields and Joe Weisberg, “The Soviet Division” (“The Americans”)
Gordon Smith, “Chicanery” (“Better Call Saul”)
Peter Morgan, “Assassins” (“The Crown”)
Bruce Miller, “Offred (Pilot)” (“The Handmaid’s Tale”)
The Duffer Brothers, “Chapter One: The Vanishing of Will Byers” (“Stranger Things”)
Lisa Joy and Jonathan Nolan, “The Bicameral Mind” (“Westworld”)

BEST DRAMA SUPPORTING ACTRESS
Uzo Aduba (“Orange is the New Black”)
Millie Bobby Brown (“Stranger Things”)
Ann Dowd (“The Handmaid’s Tale”)
Chrissy Metz (“This Is Us”)
Thandie Newton (“Westworld”)
Samira Wiley (“The Handmaid’s Tale”)

Šteta zbog Millie.
« Zadnja izmjena: 18.09.2017. 03:43:25 Mulder »

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #26 : 14.11.2017. 18:43:14 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #27 : 20.11.2017. 03:30:53 »
Pored ovih koje ste već pomenuli izdvojila bih i ''tetku'' tj. glumicu, ne mogu da nađem kako se zove. Deluje mi odlično odigrana uloga a sećam je se i iz The Leftovers-a...isto neki otkačeni lik  clapp

Inače, serija nije za ljubitelje sapunica, komedija i sličnih.
Provokativna, šokantna, mučna, bolesna, odlična i odvratna serija. Mislim da je ovo dovoljna preporuka za hrabre gledaoce  ;)

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #28 : 10.01.2018. 12:44:43 »
šrot!!!!

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovor #29 : 14.01.2018. 18:46:54 »


25. april - nismo morali mnogo da cekamo.  smileyNO1

Oh, da...definitivno cemo videti Kolonije.
« Zadnja izmjena: 14.01.2018. 18:51:36 LeeLoo »