Autor Tema: La catedral del mar  (Posjeta: 3149 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
La catedral del mar
« : 24.11.2016. 05:44:36 »

Opis:
Sredinom 14. veka Barselona prolazi kroz jedan od svojih najprosperitetnijih trenutaka: grad se širi prema Riberi, skromnom ribarskom naselju u kojem počinje da se gradi katedrala Santa Marija del Mar. Izgradnja napreduje paralelno sa životom Arnaua Estanjola, mladog kmeta koji bežeći sa svojim ocem od zlostavljanja feudalnih gospodara, nalazi utočište u Barseloni i postaje slobodan čovek.


Žanr: drama, avantura, istorijska
Kanal: Antena3, Televisió de Catalunya, Netflix
Godina premijere: 2017.
Scenarij: Rodolfo Sirera, Antonio Onetti, Sergio Barrejón (po romanu Ildefonso Falcones)
Glumci: Aitor Luna, Michelle Jenner, Silvia Abascal, Pablo Derqui, Daniel Grao, Ginés García Millán, Nora Navas, Nathalie Poza, Tristán Ulloa, Ramón Madaula, Andrea Duro, Josep Maria Pou, Andrés Lima, Sergio Peris-Mencheta, Natalia de Molina, Jorge Usón...


IMDb
TVDb
Wikipedia
FormulaTV
Antena3


Titlovi


« Zadnja izmjena: 14.11.2019. 10:04:56 maksi »
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Natty

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Ženski
Odg: La catedral del mar
« Odgovor #1 : 16.10.2017. 21:22:33 »

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: La catedral del mar
« Odgovor #2 : 16.01.2020. 01:25:26 »
Jako dobra serija. Većina događaja iz knjige je izostavljeno, i nekako prebrzo preleze na događaje, ali i pored toga veoma dobra i odlično prikazuje Španiju u 14. veku.
Još jednom veliki plus za serije iz španske produkcije, kao i za izbor glumačke ekipe.  clapp clapp clapp

Offline danijelica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski
Odg: La catedral del mar
« Odgovor #3 : 22.01.2020. 17:35:09 »
Odlična serija :)  Ima je na netflixu ali baš sam se obradovala kada sam videla je neko prevodi ovde.

Offline Natty

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Ženski
Odg: La catedral del mar
« Odgovor #4 : 22.01.2020. 20:38:27 »
Ne znam kako sam propustila da je serija prevedena, pa mi je ivaj posljednji post uljepšao dan. Pošto sam iščekivala prijevod

Knjiga mi je bila odlična, jedna od najdražih knjiga koje sam pročitala tako da se veselim seriji i nadam se da me neće razočarati

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk


Offline Natty

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Ženski
Odg: La catedral del mar
« Odgovor #5 : 06.02.2020. 12:33:22 »
Odgledana serija. Puno hvala na prijevodu!


Serija me oduševila, kao i knjiga! Potpuno prati knjigu, ništa nije izmijenjeno, što mi je drago. Glumci su odlični! Nevjerojatno mi je koliko su našli slične glumce za Bernata i Aranua. Jedino mi je za  Arnauovog sina totalno pogrešan izbor glumca. Nema veze s roditeljima.

Baš mi je bilo drago za promjenu gledati seriju na jeziku koji nije engleski.  Sve je ludilo odrađeno serija (i knjiga) kojoj ću se sigurno nakon nekog vremena vratiti


Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk