Autor Tema: Star Trek: Enterprise  (Posjeta: 33930 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #30 : 02.10.2009. 15:48:51 »
Slažem se sa Dex-om.
P.S. A inače svi serijali osim Enterprise-a i prvog serijala iz 1966., su imali 7 sezona (TNG, Deep Space Nine, Voyager). Enterprise 4 i prvi serijal 3, pa su krenuli sa filmovima do 1987, kada je krenuo TNG. Vidim da je neko to pominjao gore, pa reko da odgovorim.
 

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #31 : 02.10.2009. 17:11:27 »
Mislio sam da neću komentirati, ali ne mogu izdržati. Tko god je radio prijevod za Star Trek Enterprise odlično je preveo "klingon bird of prey" kao klingonska ptica Prey. rofl
Ja nisam prevoditelj pa neman šta komentirat kao i ti zato šuti, šta dobri ljudi naprave, naprave
Pssssssssstttttttttt.
Najlakše pizdit sa strane.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #32 : 13.10.2009. 14:12:16 »
Kao neko ko je odgledao sve epizode svih serijala Zvezdanih staza (a bilo je tu gotovo krajnje nepodnošljivih trenutaka), izjavio bih da mi se ST:ENT dopada sve više svakim novim gledanjem.

Prvi put kad sam gledao, ništa mi se baš nije naročito sviđalo. Ni stalno frustrirani kapetan, ni pilot, ni Sato. A tek Englez stručnjak za borbu - sačuvaj Bože! T'Pol je bila dobra, Trip, a i doktor.

E, onda sam ukapirao da taj serijal i nije baš tako šupalj kako se činilo. Najimpresivnije u njemu je ispisivanje dosada nepoznate istorije. Shvatio sam kakvim je frustrirajućim događajima Arčer izložen i koliko se on i cela njegova posada menjaju tokom serijala. Koliko su ga prilike i nužda promenile. Te promene kulminiraju nasilnim otimanjem opreme od miroljubivih stranaca (treća sezona), a tako nešto nije do tada viđeno u Zvezdanim stazama.
Razvijanje odnosa sa Vulkancima i Andorijancima, veliki porodični transportni brodovi koji godinama prelaze međuzvezdane prostore, još neviđeni vanzemaljci Zindi u pet podvrsta i u zadnjoj sezoni početak priče o Romulancima koji su uvek dosada bili neki bezveznjaci sa najglupljim frizurama...

Ovaj serijal nije uopšte zaslužio besomučno pljuvanje kojem je bio izvrgnut, a velika je šteta što mu nisu dali bar još jednu sezonu kako bi ga završili kako valja, a ne onom sramotom od epizode.

Zato, eto ja volim ST:ENT, ali ipak, moram da kažem da je T'Pol ipak samo broj 2. Samo je jedna 7. Pogledajte je u novim serijama.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #33 : 13.10.2009. 14:23:44 »
Citat:
Ovaj serijal nije uopšte zaslužio besomučno pljuvanje kojem je bio izvrgnut, a velika je šteta što mu nisu dali bar još jednu sezonu kako bi ga završili kako valja, a ne onom sramotom od epizode.


U potpunosti se slažem, taman kad je trebalo najbolje početi oni ukinuli seriju, još nisam to prežalila  cry1

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #34 : 13.10.2009. 14:56:09 »
Enterprajz je bio radikalno drugačiji od Treka na koji smo navikli. Mnogo više slobode i kaubojštine nego kasnije, dubine, osećanja, a to je bilo previše za US Trekija koji je navikao na evolutivne promene. Zato ga publika nije volela, a meni se baš svidela.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #35 : 13.10.2009. 16:19:57 »
I vidiš li šta su sada uradili? Snimili su film u kojem Kirk razvaljuje levo i desno, uništava svemirski brod bez milisekunde dileme i razmišljanja.

Uništili su ceo Vulkan, napravili valjda neki paralelni kosmos, šta li? U njemu će sad Spok da se ljubaviše sa Uhurom i razbija noseve svakome ko ga krivo pogleda? Možda i da svira na onaj njegov baliset iz najprvije epizode, igra i peva.

Ukratko, od Prve direktive, onoga što je Rodenberiju bilo najvažnije, u filmu ni P.

To ne može nikako da bude bolje od ST:ENT, ali izgleda da se US Trekiju sviđa. :-X
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #36 : 13.10.2009. 16:39:13 »
Citat:
Ovaj serijal nije uopšte zaslužio besomučno pljuvanje kojem je bio izvrgnut, a velika je šteta što mu nisu dali bar još jednu sezonu kako bi ga završili kako valja, a ne onom sramotom od epizode.


U potpunosti se slažem, taman kad je trebalo najbolje početi oni ukinuli seriju, još nisam to prežalila  cry1

Totalno se slazem sa gore recenim.  Prica u drugoj i trecoj sezoni su odlicne i jednu i drugu sam odgledao vec 3 puta. Cetvrta sezona je isto bila dobra i steta sto se tako odjednom zavrsila. Samo su presekli pricu, kao da im je ponestalo ideja, ali pre ce biti da je pala gledanost, nazalost.

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #37 : 13.10.2009. 16:44:36 »
I vidiš li šta su sada uradili? Snimili su film u kojem Kirk razvaljuje levo i desno, uništava svemirski brod bez milisekunde dileme i razmišljanja.

Uništili su ceo Vulkan, napravili valjda neki paralelni kosmos, šta li? U njemu će sad Spok da se ljubaviše sa Uhurom i razbija noseve svakome ko ga krivo pogleda? Možda i da svira na onaj njegov baliset iz najprvije epizode, igra i peva.

Ukratko, od Prve direktive, onoga što je Rodenberiju bilo najvažnije, u filmu ni P.

To ne može nikako da bude bolje od ST:ENT, ali izgleda da se US Trekiju sviđa. :-X

Meni se licno svideo novi ST. Ocigledno nisu hteli da dalje razvijaju pricu nakon Nemesisa, vec da urade nesto sasvim novo, da naprave novi serijal, sto su ovim novim ST-om i započeli. Biće zanimljivo videti kako će se dalje razvijati st serijal.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #38 : 13.10.2009. 16:57:05 »
I vidiš li šta su sada uradili? Snimili su film u kojem Kirk razvaljuje levo i desno, uništava svemirski brod bez milisekunde dileme i razmišljanja.

Uništili su ceo Vulkan, napravili valjda neki paralelni kosmos, šta li? U njemu će sad Spok da se ljubaviše sa Uhurom i razbija noseve svakome ko ga krivo pogleda? Možda i da svira na onaj njegov baliset iz najprvije epizode, igra i peva.

Ukratko, od Prve direktive, onoga što je Rodenberiju bilo najvažnije, u filmu ni P.

To ne može nikako da bude bolje od ST:ENT, ali izgleda da se US Trekiju sviđa. :-X

Meni se licno svideo novi ST. Ocigledno nisu hteli da dalje razvijaju pricu nakon Nemesisa, vec da urade nesto sasvim novo, da naprave novi serijal, sto su ovim novim ST-om i započeli. Biće zanimljivo videti kako će se dalje razvijati st serijal.

meni je novi film isto OK, iako se lako da nasmrditi i čemu će se raditi u nastavku. Moja sumnja je da će se vratiti u vremenu da spase Vulcan, jer kakav bi treki bio bez Vulcana? A to je već viđeno, stoga isfurano...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #39 : 13.10.2009. 16:58:47 »
osim već spomenutih razloga, s kojima se slažem, evo još jedan zašto je ENT (meni) dobar - jedini je ST serijal sniman u widescreenu i izgleda izvrsno sa DVD na nekom od modernih ekrana

May the Plasma be with you!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #40 : 13.10.2009. 17:03:28 »
meni je novi film isto OK, iako se lako da nasmrditi i čemu će se raditi u nastavku. Moja sumnja je da će se vratiti u vremenu da spase Vulcan, jer kakav bi treki bio bez Vulcana? A to je već viđeno, stoga isfurano...

Ako promijene režisera umjesto J.J.Abramsa koji je opterećen putovanjem kroz vrijeme, možda to i ne bude slučaj.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #41 : 13.10.2009. 17:32:32 »
Koliko zapravo možeš da izmeniš ST, a da to i dalje ostane ST?
Mislim da je to ono pitanje oko koga se lome koplja na forumima i sučeljavaju najrazličlitija mišljenja o najnovijem filmu. Od glorifikujućih do sasvim nipodaštavajućih.

I meni se dopao film, ali ako pokušam da ga smestim u ST kosmos - ne ide mi baš. Ogroman broj ljudi širom sveta intenzivno oseća spram ST, a svaki od njih ima svoju viziju ST kosmosa i spreman je da istu brani, naravno, na svim frontovima. Opet, sasvim je jasno da sve te ljude nešto veže sa ST.

Koje su to osnovne vrednosti i obeležja koje privlače ljude ST-u već 40+ godina?
Koje od tih vrednosti i obeležja je moguće ukloniti, a da to i dalje bude ST?

Svako, naravno, ima svoj odgovor i mišljenje. Ja mislim da je Prva direktiva, iako gotovo neprisutna u ST:TOS, jedna od najosnovnijih. Ona je nedvosmislen odgovor Rodenberija na najprimalnije ljudskog ponašanje: nametanje volje jačega slabijem.

Šta vi mislite?  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #42 : 13.10.2009. 17:49:08 »
Prva direktiva se naročito prožima kroz sve ST TNG I ST Voyager serijal i može se reći da je radnja tih serijala dobrim delom oblikovana Prvom direktivom. Sad pitanje je koliko će se u narednim delovima oni odlučiti da odstupe od dosadašnje priče ST serijala (mislim na filmove i serije koji su snimljeni pre ovog poslednjeg). Da li će to i dalje biti ST svet na koji smo svi navikli ili će biti nešto novo, sirovije, bliže mlađoj publici (kao što je npr. urađeno sa James Bondom)

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #43 : 13.10.2009. 19:17:52 »
Enterprajz je bio radikalno drugačiji od Treka na koji smo navikli. Mnogo više slobode i kaubojštine nego kasnije, dubine, osećanja, a to je bilo previše za US Trekija koji je navikao na evolutivne promene. Zato ga publika nije volela, a meni se baš svidela.

ST Enterprize je pokrenuo nesto novo...realnost zivota, odmak od pidžama iz ostalih ST serijala..koliko je to moguce i evoluirao SF Serije...iznjedrio BSG kao novi oblik SF TV serijala....a daleko vise krvi i znoja....

Meni definitivno uz originalni ST najdrazi serijal ST-a




Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #44 : 13.10.2009. 21:31:35 »
ja sam se saživeo sa onim likovima, iako mi i tng i voyager i ds9 vrlo leže i rado ih gledam, te likove ne vidim kao bliske

st:ent je nešto sasvim drugo
prvi stepenik evolucije čoveka

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #45 : 18.10.2009. 14:36:51 »
Samo se nadam da nova ST ne bude ST:NOS (Star Trek: Nova Originalna Serija (može i na engleskom)) to je urađeno sa BSGom, a bojim se da bi moglo i sa ST (doduše u BSGu je to dobro odrađeno), a to bi bilo skrnavljenje maksimalno. Likovi u Filmu su malo poznati i (neki) sa iskustvom u serijama, bojim se da je to namera... U nedostatku novih ideja, hajde da se razređuju stare...
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #46 : 19.11.2009. 23:49:43 »
Jel ima negde zivih megaupload linkova za prvu sezonu.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #47 : 25.11.2009. 22:10:37 »
Znam da su ukusi različiti, ali, 7 of 9 rulez.


jel se skida gola u bilo kom momentu u voyageru?

Jest da je pitanje od prije nekoliko mjeseci, no malo sam zujao po temi i vidim da nitko nije odgovorio. E pa, kako sam nedavno završio s ponovnim gledanjem Voyagera naišao sam na jednu epizodu u kojoj Doktor u jednom od svojih sanjarenja slika njezin akt dok mu ona pozira. Nije da se nešto puno vidi, ali naziru se dijelovi.

Moram priznati da je meni uvođenje lika Sedme od Devet pridonio kvaliteti serije zahvaljujući glumici Jeri Ryan. Iako se po medijima uvijek spominje samo u kontekstu seksipila (s čime se svakako moram složiti, oni kostimi stvarno su komplimentirali njezinoj figuri) mislim da je odradila fenomenalan posao i dokazala svoj talent usprkos guranju seksipila u prvi plan.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #48 : 25.11.2009. 22:24:26 »
Moram priznati da je meni uvođenje lika Sedme od Devet pridonio kvaliteti serije zahvaljujući glumici Jeri Ryan. Iako se po medijima uvijek spominje samo u kontekstu seksipila (s čime se svakako moram složiti, oni kostimi stvarno su komplimentirali njezinoj figuri) mislim da je odradila fenomenalan posao i dokazala svoj talent usprkos guranju seksipila u prvi plan.

Eh, pa lepo je Doktor rekao da su onakvi kostimi neophodni zbog njenog zdravlja i funkcionisanja tela nakon odbacivanja Borg-tehnoloških umetaka.
Svaka čast tom ćelavom perverznjaku!
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #49 : 03.12.2009. 23:27:02 »
Evo uspio sam pronaći i slikicu vezanu za onaj odgovor gore.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #50 : 04.12.2009. 23:49:38 »
Moram priznati da je meni uvođenje lika Sedme od Devet pridonio kvaliteti serije zahvaljujući glumici Jeri Ryan. Iako se po medijima uvijek spominje samo u kontekstu seksipila (s čime se svakako moram složiti, oni kostimi stvarno su komplimentirali njezinoj figuri) mislim da je odradila fenomenalan posao i dokazala svoj talent usprkos guranju seksipila u prvi plan.

Eh, pa lepo je Doktor rekao da su onakvi kostimi neophodni zbog njenog zdravlja i funkcionisanja tela nakon odbacivanja Borg-tehnoloških umetaka.
Svaka čast tom ćelavom perverznjaku!

rofl rofl rofl

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #51 : 17.02.2010. 21:50:45 »
Jel zna neko gde ima linkova za sve sezone(da je DvD_rip i da linkovi nisu sa rs).

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #52 : 17.02.2010. 21:58:00 »
Imaš na demonoidu.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #53 : 20.02.2010. 18:08:57 »
Da se nije kojim slučajem neko zajeb'o da podesi prevode za 720p verziju, a onda zaboravio da uploaduje? ;D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #54 : 20.02.2010. 20:19:40 »
Da se nije kojim slučajem neko zajeb'o da podesi prevode za 720p verziju, a onda zaboravio da uploaduje? ;D

Enterpise 720p ?

Davno skinuh malo jedne epizode i zaključih da nije pravi 720p nego SD upscale

No zato su DVD-R prva liga - jedina Star Trek serija u pravom widescreenu



May the Plasma be with you!

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #55 : 20.02.2010. 20:21:43 »
Ne razumem se ja u to, imam i DVDr*p i 720p (samo prvu sezonu zasad), i 720p je meni dosta bolji.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #56 : 20.02.2010. 20:29:39 »
da, možda si naletio na pravi HD jer je serija snimljena u HD, morat ću malo prekopati izvore, moglo bi se to opet pogledati u HD..

mali citat:

"Through the life of the series, Star Trek: Enterprise would mark several milestones for Star Trek television production. Enterprise  was the first Star Trek to be produced in widescreen, the first Star Trek series to be broadcast in HDTV, beginning on October 15, 2003, midway into the third season, the first Star Trek to be filmed on digital video (season 4),and the first science fiction television or movie production in history to use video footage taken on another planet (the Sojourner rover approaching the Yogi Rock, taken by the Mars Pathfinder lander and used in the opening credits)"

May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #57 : 20.02.2010. 22:56:10 »

nađoh neke HD linkove za Enterprise, ide pilot pa ću zaviriti kakva je slikica i situacija s titlovima...
May the Plasma be with you!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #58 : 20.02.2010. 23:14:11 »
Dobar je bio Enterprise. Mogli su barem još jednu sezonu da se rvu s Romulancima.  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline maxi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Re: Star Trek Enterprise
« Odgovor #59 : 21.02.2010. 11:22:15 »
Našao sam na jednom forumu u HD:
Star Trek: Enterprise S02E14-26 720p DD5.1 x264 MMI
(ima sve sezone, na megaulopadu)

Tags: