Autor Tema: Star Trek: Enterprise  (Posjeta: 33920 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek Enterprise
« Odgovor #120 : 11.01.2012. 07:28:14 »
Znam da je to bilo još davne 2009., ali Dexter je 4. postu na prvoj stranici napisao da se nada da su Trip i T'Pol roditelji Spocku, a već od prije je poznato da mu je otac Vulkanac, a majka sa Zemlje.
Vidi, stvarno!
Znači radi se o Dexterovom elementarnom neznanju.   :ne-zna

A opet, sad kad se Abrams pri'vatio redefinisanja svega po pravilu - pokrij sve ciljne grupe da bi skupio dolarčiće - moguće je da prati razne forume pa će da ispuni i Dexterovu želju.
A možda je Dexter još 2009. znao nešto što mi još danas ne znamo.  ;)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #121 : 10.01.2014. 12:08:33 »
Pogledao sam prve tri epizode. Serija deluje dosta drugačije od ostalih ST serijala i deluje dosta zanimljivo. Muzika u uvodnoj špici je odvratna  u_jeeeeeeeeee


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #122 : 10.01.2014. 15:10:58 »
Scott Bacula mi je daleko najneuvjerljivjiji kapetan. Pravi federacijski kapetan mora biti malo tresh, a on je dosta dosadan. Mislim da je bolje da se serije bave buducnoscu, ne da snimaju prikvele.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #123 : 10.01.2014. 21:20:19 »
Muzika u uvodnoj špici je odvratna  u_jeeeeeeeeee

Čekaj, postat će još gora.  ;D

Scott Bacula mi je daleko najneuvjerljivjiji kapetan. Pravi federacijski kapetan mora biti malo tresh, a on je dosta dosadan.

Mislim da je on najsiroviji od njih. Još ga ne vežu stroga federacijska pravila pa svašta radi na svoju ruku i po vlastitom nahođenju, zanimljivo je to gledati.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #124 : 11.01.2014. 08:54:25 »

Scott Bacula mi je daleko najneuvjerljivjiji kapetan. Pravi federacijski kapetan mora biti malo tresh, a on je dosta dosadan.

Mislim da je on najsiroviji od njih. Još ga ne vežu stroga federacijska pravila pa svašta radi na svoju ruku i po vlastitom nahođenju, zanimljivo je to gledati.
+1

U svakom ST serijalu postoji neki lik koji je pomalo iritantan. U ovom serijalu to je pripalo Archeru (mada mi je Phlox na prvom mjestu), ali ne treba to gledati kao loše. Pogledajte samo Janeway, a opet zanimljivost Voyagera.

Daleko najbolji lik u ovoj seriji mi je T'Pol. Ne zato što je žena, a k tome i prava ljepotica, nego zbog pristupa i te surove vulkanske filozofije.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #125 : 11.01.2014. 10:45:50 »
SLažem se i ja:). U svakom serijalu mi je najviše išao na živce kapetan, Čak i u svetinjama: Kirk i Picard. :) Ali volim sve serijale, iako (kao što rekoh) ovaj najmanje.

Ali ni ovo bavljenje prošlošću mi nije loše koliko to što su u filmovima promijenili vremenswki tok i stvorili potpuno novi ST svemir u_jeeeeeeeeee. To mi je već sapunica, bar ste strane.

Mrzim lopatare i limune

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #126 : 01.02.2014. 14:18:55 »
Pogledao sam prvih 19 epizoda, 19. epizoda Acquisition, gde su prvi put sreli Ferengije  mi je jedna od najboljih. Vrlo je interesantno upoznavanje dve rase.
Zna li neko koji je glumac odglumio najviše likovima u svim ST serijalima? Sinoć smo opet videli "Vejuna", taj lik je neuništiv  ;D



Mislim da znam zašto ovaj serijal nije zaživeo kao prethodni. Nemaju nekog neprijatelja koij se provlači kroz priču i kojeg stalno očekujete da se pojavi, kao što su bili Borgovi, Vorte sa Dežmhadarima i sl. S tehničke strane ovo je ubedljivo najjači serijal: Svi brodovi izgledaju fantastično i sa mnogo više detalja, svemir takođe, a maske vanzemaljskih rasa su odlične.
Konačno koriste skafandre, karantin, vidimo bestežinsko stanje, sve je mnogo realnije, ali sveukupno se ovaj serijal jako razlikuje od franšize, što meni lično ne smeta, ali je debeloguzim Amerima to izgleda bilo presudno.

Offline Josip Rakić-Rale

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • Prevoditelj SCI-FI serija/filmova
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #127 : 05.03.2020. 00:59:38 »
Idem uskoro u prepravak prijevoda 3. sezone koju je prevela Vida Živković, koja je nastavila nakon Mirela Komada prevoditi Star Trek jer njega (Mirel) neko vrijeme nije bilo na HRT-u pa se vratio. Titlove samo treba znatnije izmijeniti, nisu loši, ali nije baš ni toliko dobro, ima u svakoj epizodi dosta tipfelera i grešaka u odnosu vi/ti , a 4. sezonu ću prevesti potpuno samostalno, u stilu Mirela Komada. Dakle bit će jasne i razumljive rečenice i na to se fokusiram.

Offline Josip Rakić-Rale

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • Prevoditelj SCI-FI serija/filmova
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #128 : 17.03.2020. 10:45:14 »
Moram vas sve informirati da je došlo do neočekivanih delaya s prepravkom 3. sezone koju je prevela za original HRT Vida Živković. Ima dosta tipfelera kao što sam već naveo, a i kanim pribaviti kompatibilnije izdanje epizodi na kojem ću bazirati titlove da svi imaju timecode kako spada da vas što više može skinuti prijevod sa dobrim timecodeom.
Sorry for the inconvenience.  Prepravke bi najkasnije do kraja travnja mogli očekivati, a najranije već krajem ovog mjeseca.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #129 : 17.03.2020. 15:46:54 »
Druže, samo ti prevedi ili sredi, za bilo koje izdanje. Tajm kodovi se lako podese za sve ostale u SW-u.  :aha:

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #130 : 17.03.2020. 15:49:00 »
Serija koja je započela sunovrat Star Treka. Razumijem da svako ima svoj ukus, ali onog trenutka kad je nestao taj internacionalni duh Zvjezdanih Staza, ljudi su to podsvjesno prepoznali, čak i američki fanovi, i dobili smo najlošiju seriju iz franšize do snimanja Discoveryja, te se Enterprise i Discovery žestoko kolju koja je najlošija. Dodamo li Bakulu koji je 100% amerikanizovao seriju, i vrlo blijedu ulogu kapetana koju je odigrao, a ni ostali likovi nisu bili bog zna kako zanimljivi, te jako nekvalitetne prve dve sezone - ništa drugo se nije moglo ni očekivati. Star Trek je zamro, i tek sad sa Picardom smo dobili nešto što nam uliva neku nadu da možda ipak bude još neka dobra serija iz tog ST Univerzuma.
Generalno za Star Trek frašizu je, po meni, velika greška bila što su pošto poto išli u Kirkovo vrijeme i ranije (Enterprise), umjesto da krenu dalje od Voyagera u budućnost. Tek sa Picardom smo to dobili. Sad bi kapetan Rios (znam da nije tema direktno, ali franšiza je ista) potencijalno mogao biti pripreman kao novi lik koji će dobiti svoju seriju - taj glumac (Santiago Cabrera) ima potencijal, sa dobrim scenarijem, mogla bi se zanimljiva serija sa njim napraviti, jer objektivno Patrick Stewart ne može još dugo da glumi - čovjek ima 80 godina. Ali da je vrhunski glumac, u to nema nikakve sumnje. Zato me je iznenadio Scott Bakula, koji je u to vrijeme bio relativno renomiran glumac, kako se nije snašao u ulozi, mada sa onakvim scenarijem se i nije moglo bilo šta pametno napraviti.

Offline Josip Rakić-Rale

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • Prevoditelj SCI-FI serija/filmova
Odg: Star Trek: Enterprise
« Odgovor #131 : 26.04.2020. 17:53:36 »
Prijevod epizode S04E03 "Home" gotov. Bit će uploadan. Jest da idem na preskokce, no cijelu sam seriju pogledao sve sezone već nebrojeno puta
 i znam radnju i kontinuitet pa mi nije problem na preskokce uploadati/prevoditi.
Malo ide sporije znam. Lijen sam, ali uspijem.

Tags: