Općenito > Općenito

Gasi se sajt Prijevodi-Online! ? ? ?

(1/14) > >>

Veleno:
Ekipa, loše nam se piše. Pogledajte što sam našao u Slobodnoj Dalmaciji (novine).
 
Najpoznatija web stranica za prijevode serija pred gašenjem!

ATVSR Agencija ( Association for TV Series Rights, udruga koja se bavi zaštitom prava TV Serija)
je objavila na svojim službenim stranicama popis web stranica koje krše pravila o ilegalnim snimkama
i prijevodima za te iste snimke TV serija.
Na popisu se našlo mnogo stranih stranica, ali i jedna naša.
www-prijevodi-online.org
Objašnjenje za ovaj čin je da se na stranici nalaze prijevodi serija
koju su netom prikazane na TV-u u stranim zemljama. Taj video se na ilegalan način stavlja na Internet,
te se smatra da je i prijevod tog videa ilegalan.

Ekipa SD sata je pronašla osnivače stranice Prijevodi-Online, te s njima porazgovarala:

SD: Koji su vaši komentari na posljednju odluku udruge za zaštitu prava TV serija?
PO: Još ne možemo vjerovati. Na stranici se uopće ne nalazi ilegalan materijal.
SD: Pa zar nisu ti prijevodi ilegalni?
PO: Kako može biti ilegalan običan tekstualni dokument.
SD: Udruga smatra da je, a oni vjerojatno imaju neka svoja saznanja.
PO: Mi se mislimo žaliti na odluku. Na to imamo pravo.
Međutim, ako nam žalba ne uspije, to će značiti mnogo razočaranih ljudi koji
su na toj stranici i forumu ostavili veliki dio svog života.

Za 30 dana će se znati rezultati žalbe Prijevoda-Online. Ukoliko žalba ne uspije,
možemo samo reći da se gubi jedna jako dobra stranica na kojoj je nevjerojatno
dobra suradnja članova iz svih dijelova bivše Jugoslavije.

Tražio sam online izdanje da nađem ovaj članak, ali ga nisam našao. Novine su bile toliko isjeckane
da sam samo pročitao, Ožujak, 2009. Pretražio sam cijeli portal Slobodne Dalmacije, ali nema ništa.
Admini/moderi, znate li vi išta o ovome?
 OPOMENA ZBOG STVARANJA PANIKE

Almin:
Ma normalno da znamo. Već 20-tak dana u našem dijelu foruma pričamo o tome. Nismo htjeli o tome pisati javno da ne uznemiravamo prevodioce i članove dok se žalba ne riješi. Ali ni SD nije poštovala dogovor jer su ih admini zamolili da ništa ne pišu dok se ne bude konkretno znalo kakva je odluka i ishod žalbe. Hvala Veleno na obavijesti da su ipak objavili.

POZDRAV

slowrun:
Da, da. A lepo je rečeno da se ne stavlja ono hdtv, dvdrip i ostalo u nazive serija.
U centru Novog Sada sutra potpisivanje peticije protiv gašenja sajta.
Prepoznaćete aktiviste koji će biti u svetloplavim majicama P-O.

heller:
Kakvo crno gashenje, uvek se moze uzeti host u nekoj zemlji gde je ovo legalno ili neregulisano zakonom.  ;)

krbo:
nema tu ništa neobično, jako dugo ta ekipa gasi sajtove sa prijevodima.

nema tu nikakve veze pisanje nekih riječi ili hostanje engleskog titla.

Zakoni o autorskim pravima su jasni kao i pravna osnova.

E tu sad nastupa ono što heller spominje, svjetske oaze koje boli dupe za USA zakone i gdje ne mogu ni soli na rep staviti (s tim da ni ne znam gdje se PO hosta i je li na dohvatu Obami)

Samo je pitanje vlasnika PO hoće li im se dati mijenjati hostera po svijetu i hoće li trebati kakvih ekstra financija zbog toga.

Demonoid im je bio daleko veći trn u dupetu pa eno ga, veselo radi :)

Nisam pretjerano zabrinut.

(samo lijepo backupirati bazu prijevoda)


p.s ovo sve skupa nije bez veze napisati i ako nas Veleno "trza" na 1. travanj. Treba biti spreman jer stvarno gase sajtove uokolo. (neki Izraelci su zadnji stradali)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju