Razno > Sport

XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.

<< < (44/44)

heller:
Država mora da ulaže u svoje ljude, pa tako i u sportiste. Ove nagrade su sitnica naspram totalnog neulaganja u sportove zadnjih decenija. To što prosipaju pare u fudbal neću ni da komentarišem. To je samo dodvoravanje širokim masama, poput dizanja penzija pred izbore. Da se ne krade, bilo bi para i za magnetne rezonance i sve ostalo. Sportisti nisu krivi za to.

groznim84:

--- Citat: Lepi Dzoni - 22.08.2016. 15:30:10 ---Vidi, niko tebe lično ne optužuje niti napada, samo konstatujem činjenice.  Ti ih, ako možeš pobij argumentima, a ne savetima koje ti niko nije tražio.
I ja radim dva posla do kojih sam došao sopstvenim radom, bez veza i vezica, nisam lekar, i verovatno sam sličnog materijalnog statusa kao ti, samo sam možda malo stariji od tebe. Isto proputovao, naučio jezike i video dosta dok sam radio za UN...
A to da "posla ima, a da su ljudi lenji i neće da rade već se samo žale" je tipična floskula... znaš već kojih. Pusti te fazone, zamisli da ti ja kažem, "Ako stojiš iza svog stava, evo, ja ću ti naći 100 njih koji hoće da rade bilo šta, pa im ti nađi posao za koji kažeš da ima." (bolje nego da idu na ulicu) ili "Eto, fino zarađuješ, pa ti lepo izvadi iz svog džepa, pa počasti naše vredne sportiste, a ne da im u moje ime daješ moje pare."
I da, kad smo već kod ulice, davno su prošla vremena kad sam ja izlazio na ulicu da bi se borio za neka svoja ubeđenja. U međuvremenu se malko ostarilo, odraslo, pa onda i shvatilo da se tamo apsolutno ni za šta ne može izboriti jer kako god okreneš uvek isto sr... ti dođe.

--- Kraj citata ---
Ja Ne znam koje si ti godiste ja sam 1984 i pravo ta ti kazem ulicom sam resio skoro sve i sad idem na mitinge Ne davimo Beograd. Dogovoreno imam posao ne za 100 ali za jedno 30 ili 35 ljudi sledece godine kod mog strica na plantazi malina dnevnica 10e daj mi neki kontakt kad skupis ljude i zove sigurno. A mogu da mi i posalju i svoje CV ako ima nekih sa nekim strukama zanimljivim za nesto drugo tu sam da pomognem. Sto se mene tice kada bi dali neki racu za pomoc sporta ili sportista ja bih odma uplatio.

den78:

--- Citat: Lepi Dzoni - 21.08.2016. 23:26:37 ---I koga su pitali gospoda paraziti, pardon, političari da za toliki novac dodatno uzjašu poreske obveznike koji već ionako zbog njihovog vrlog umeća žive u tolikoj nemaštini da samo što gaće nisu obesili o štap?

--- Kraj citata ---
Pa nikoga, kao i uvek... Za njih smo ološ, kao što je upravo izjavio veliki Vođa. Ima članak na b92.

Lepi Dzoni:

--- Citat: groznim84 - 22.08.2016. 16:01:38 ---Ja Ne znam koje si ti godiste ja sam 1984 i pravo ta ti kazem ulicom sam resio skoro sve i sad idem na mitinge Ne davimo Beograd. Dogovoreno imam posao ne za 100 ali za jedno 30 ili 35 ljudi sledece godine kod mog strica na plantazi malina dnevnica 10e daj mi neki kontakt kad skupis ljude i zove sigurno. A mogu da mi i posalju i svoje CV ako ima nekih sa nekim strukama zanimljivim za nesto drugo tu sam da pomognem. Sto se mene tice kada bi dali neki racu za pomoc sporta ili sportista ja bih odma uplatio.

--- Kraj citata ---

Ma, svaka tebi čast, care, kad si uspeo da ulicom rešiš skoro sve, i što i pored dva posla, jednim za stranu firmu, jednim za domaću privatnu (i to bez ikakvih veza) još uvek ne gubiš entuzijazam da ideš na mitinge i proteste. Pretpostavljam da još uvek nisi zasnovao porodicu jer bi tako nešto bilo i fizički nemoguće... Ali mene samo buni to što, koliko se sećam, ni jedni protesti kod nas nisu doneli nikakve suštinske promene na duge staze, barem ne u zadnjih 25 godina, pa gledano iz mog ugla, malo sam izgubio volju nakon toliko uzaludnih pokušaja, ali ti samo napred, možda vama uspe...

Ovo za plataže malina... hvala ti, ali radije ću ih odvesti kod mog zeta, koji ove godine za berbu malina dnevnicu plaća 15e, a ne verujem da će i sledeće biti manje.

A za račun za pomoć sportistima... pogledaj na internetu, mora da će se sigurno organizovati nešto, pa uplati. Kad mogu najbogatije eparhije, čijem sveštenstvu ne možeš da provališ više ni vozni park od tri auta i jednog džipa po mantiji, da objave neki račun za uplatu novčane pomoći, zašto ne bi mogli i sportisti, pa nisu ni oni ništa manja sirotinja od njih? Ja nisam u tom fazonu, radije direktno uplatim tamo gde je pomoć daleko urgentnija i potrebnija.

PO team:
Ova Blanka pukla ko kokica.
--- Kod: ---http://www.index.hr/black/clanak/blanka-vlasic-medalju-poklonila-bistrickom-svetistu-ja-vise-nisam-bitna-sada-skacem-za-gospodina/918608.aspx
--- Kraj koda ---

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju