Autor Tema: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.  (Posjeta: 23904 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #210 : 22.08.2016. 11:03:46 »
čestitam svim osvajačima medalja. pratio sam Igre koliko sam mogao i zadovoljan sam viđenim. jedino pravo razočaranje mi je rukometna reprezentacija,

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #211 : 22.08.2016. 13:16:36 »
Ma država treba da nagrađuje po zasluzi svakoga prema svojim mogućnostima, ili narodski rečeno: "Protegni se brate onoliko koliko si dug, a ne preko toga". Jesam li ja ovde jedini kome je potpuno idiotski da po ceo dan slušam priče na TV o tome kako dečaci koji treniraju vaterpolo nemaju grejanje u bazenema i nemaju uslove za rad, a da mu pri tome dete ide u vrtić ili školu koja nema grejanja ni uslova za rad? Jesam li ja ovde jedini kome je potpuno idiotski da slušam kako se vladajuće garniture frljaju ciframa kojima će nagraditi svoje "promotere" dok 50% stanovništva živi ispod ivice siromaštva?

S druge strane, jesam li ja ovde jedini kome je potpuno idiotski da država iz budžeta potpomaže sportske klubove kad bi trebalo da bude obrnuto. Stavite na papir samo koliko je sportista "prodato" stranim klubovima i uzmite PDV, a gde su te pare?

Suvišne su samo priče koje su besmilene i one koje zaključuju ono što već svi znaju.

Slažem se ja sa svim.  Pogotovo se slažem kada je reč o klubovima koji bi trebalo da sipaju novac u državnu kasu, a ne obrnuto. Ali šta da kažemo o činjenici da tajkuni, umesto da ulažu u državu, potplaćuju stranke i trenutne čelnike. Ozbiljne države su im predale ultimatum i ti tajkuni rade isključivo u interesu države, a ne vladajućih predstavnika. Srbija ima bezbroj problema koje ova vlast, kao i sve prethodne pokušavaju da prefarbaju lepim bojama i uviju u sjajne folije, ali to ne menja činjenično stanje.

Ova naša država bi imala novca za sve, ali vlast koja radi u interesu "prijatelja" i "partnera", ne može ozbiljno da se nosi sa problemima. Nisam hteo da kažem da je vlast zapravo samo nemi sluga onih nadređenih ali to se zna. Da li vam je poznato da je iz minhenskih trezora nestalo 48 tona srpskog zlata na šta se guvernerka Tabaković samo nasmejala, da li znate da se godišnje gubi milijarda dolara za budžet za zdravstvo, da li znate kakve efekte ima mahnito dovlačenje stranih investitora (ne kažem da ne treba da ih bude, ali...!)...? Narod jeste na ivici egzistencije i to je sada ozbiljan problem koji se neće lepo završiti ako se nešto pod hitno ne promeni!

"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #212 : 22.08.2016. 14:20:42 »
Evo odgovoricu ti iz mog licnog iskustva a imao sam ih vise ali dva su na mene ostavila veliki sok. Stalno sam putovao po svetu i ranije ali zbog mog posla u poslednjih sest, sedam godina tacnije od 2010 mnogo vise. Kada sam prvi put bio u Sri Lanki 2005 niko nije znao gde je Srbija pa ja kazem Yugoslavija nekad bila gledaju me belo... Sad kad sam bio opet 2014 ja i kolege nismo skoro ni nista potroslili na pice svi nas cascavali pivom i picem kada su culi da smo iz Srbije i samo vicu Novak Djokovic. Eto prvi primer a drugi na koji je mene ostavio veci sok je bio prosle godine kada sam isao u Juznu koreju i to ne u Seul nego u neku vuko jebinu da izvinete na izgovoru da radimo neku reportazu tamo... Kad pitaju nas odakle smo mi kao Srbija i lik sav srecan nesto prica ja ga ne razumem i posle jedno pet puta on kaze pa kao kao ne razumes na jako losem engleskom a on sve vreme vice Milica Mandic tako kaze da ga ne razumem ja kao da Milica Mandic tekvondo. Onda kada smo se razumeli koja je to bila radost i covek je bio ove godine u Srbiji sa porodicom  na nekom turniru u tekvondu jer njegova cerka trenira i voli Milicu Mandic.
Sta vise dodati. Cilj sportista je da priblizimo narode jedne sa drugima i da svi na celom svetu lepo zivimo i za to treba biti nagradjeni. A naravno da svi treba biti nagradjen od rudara pa do lekara ali sve po zasluzi i kada se dokazu.

Ova tvoja dva primera su baš onako žestoko poboljšale kvalitet života običnom narodu, da ti rečima ne mogu opisati...
Stvar je u tome da u ovakvom nakaradnom društvu ovi drugi niti nemaju priliku da se dokažu, koliko se u njih ulaže. Prvu priliku dobiju kad odu "napolje", a tada je već kasno... Već igraju za drugi tim.
Ili da ti dam kontraprimere: U gradu u kojem živim je u poslednje 2 godine u inostranstvo otišlo 20 mladih lekara specijalista, tako da sada nema ko da leči ljude. Dopizdilo ljudima da ih razbijaju za sitnu kintu i sada rade, zamisli, za 20 puta veću platu u supermodernim i ultraopremljenim bolnicama. A ti, sirotinjo, crkni...
Ili još jedan, ali hajde da ostanemo u istom fahu: podeli ove nagrade koje će da da vlada sportistima sa cenom uređaja za magnetnu rezonancu ili CT, pa da vidiš koliko takvih uređaja za te pare može da se kupi. A ljudi čekaju širom zemlje po godinu-dve dana da dođu na red za pregled i za to vreme 6 puta mogu da umru.

Ali koga boli uvo za stare i bolesne, i za sve one na čijoj je grbači celo društvo, bitno je da se nađe razlog za opštenarodno veselje i da se malo qrči po svetu, kako bi se komšiji s druge strane tarabe susednog tora "pokazalo ko je gazda." Nažalost, ovde na Balkanu cilj sportista je davno prestao da se gleda na ispravan način koji si naveo, i odavno se isti, čak i protiv svoje volje, koriste za promociju dnevnopolitičkih opravdavanja vlasti nesposobnih da ljudima zaista poboljšaju kvalitet života, a kako bi svaki, pa i njihov najmanji uspeh delimično sebi pripisali, kad već nikakvog sopstvenog uspeha nemaju. Zar ne vidiš da je to postala ista šema kao kad se koristi nacionalistička retorika kako bi se pokrila i prikrila pljačka i nesposobnost u izvršavanju onog za šta te je narod platio.

Naravno da svi treba da budu nagrađeni, samo je stvar prioriteta, kao i pravilnog odmeravanja vrednosti doprinosa pojedinca društvu i opštem dobru, a taj doprinos je kod sportista višestruko preuveličan. To je suština.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #213 : 22.08.2016. 14:48:51 »
Pazi u Azerbejdzanu su jos vce plate za lekare i sestra nego u nemackoj... Uvek ce biti toga nemozes ti nekome da zabranis odlazak pa cak i da su ovde velike plate. A da posla ima, ima samo ljudi su lenji i nece da rade i samo se zale... Ja radi u dve firem da privatnu kompanij iz Begorada koja je u saradnji sa Vladom srbije i za Svajcarski kompaniju iz Zeneve i oba posla sam nasao svojim radom nikakvih veza i vezica ili zato sto znam nekoga. Nema kukanja ako nesto nije u redi ili mislis da moze bolje izbori se za to. Ako stojis iza svog stava lepo uzmi jos 10 ili 100 ljudi koji razmisljaju kao ti pa lepo na ulicu i izborite se za to sto mislite.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #214 : 22.08.2016. 15:30:10 »
Vidi, niko tebe lično ne optužuje niti napada, samo konstatujem činjenice.  Ti ih, ako možeš pobij argumentima, a ne savetima koje ti niko nije tražio.
I ja radim dva posla do kojih sam došao sopstvenim radom, bez veza i vezica, nisam lekar, i verovatno sam sličnog materijalnog statusa kao ti, samo sam možda malo stariji od tebe. Isto proputovao, naučio jezike i video dosta dok sam radio za UN...
A to da "posla ima, a da su ljudi lenji i neće da rade već se samo žale" je tipična floskula... znaš već kojih. Pusti te fazone, zamisli da ti ja kažem, "Ako stojiš iza svog stava, evo, ja ću ti naći 100 njih koji hoće da rade bilo šta, pa im ti nađi posao za koji kažeš da ima." (bolje nego da idu na ulicu) ili "Eto, fino zarađuješ, pa ti lepo izvadi iz svog džepa, pa počasti naše vredne sportiste, a ne da im u moje ime daješ moje pare."
I da, kad smo već kod ulice, davno su prošla vremena kad sam ja izlazio na ulicu da bi se borio za neka svoja ubeđenja. U međuvremenu se malko ostarilo, odraslo, pa onda i shvatilo da se tamo apsolutno ni za šta ne može izboriti jer kako god okreneš uvek isto sr... ti dođe.
« Zadnja izmjena: 22.08.2016. 15:33:33 Lepi Dzoni »
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #215 : 22.08.2016. 15:44:45 »
Država mora da ulaže u svoje ljude, pa tako i u sportiste. Ove nagrade su sitnica naspram totalnog neulaganja u sportove zadnjih decenija. To što prosipaju pare u fudbal neću ni da komentarišem. To je samo dodvoravanje širokim masama, poput dizanja penzija pred izbore. Da se ne krade, bilo bi para i za magnetne rezonance i sve ostalo. Sportisti nisu krivi za to.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #216 : 22.08.2016. 16:01:38 »
Vidi, niko tebe lično ne optužuje niti napada, samo konstatujem činjenice.  Ti ih, ako možeš pobij argumentima, a ne savetima koje ti niko nije tražio.
I ja radim dva posla do kojih sam došao sopstvenim radom, bez veza i vezica, nisam lekar, i verovatno sam sličnog materijalnog statusa kao ti, samo sam možda malo stariji od tebe. Isto proputovao, naučio jezike i video dosta dok sam radio za UN...
A to da "posla ima, a da su ljudi lenji i neće da rade već se samo žale" je tipična floskula... znaš već kojih. Pusti te fazone, zamisli da ti ja kažem, "Ako stojiš iza svog stava, evo, ja ću ti naći 100 njih koji hoće da rade bilo šta, pa im ti nađi posao za koji kažeš da ima." (bolje nego da idu na ulicu) ili "Eto, fino zarađuješ, pa ti lepo izvadi iz svog džepa, pa počasti naše vredne sportiste, a ne da im u moje ime daješ moje pare."
I da, kad smo već kod ulice, davno su prošla vremena kad sam ja izlazio na ulicu da bi se borio za neka svoja ubeđenja. U međuvremenu se malko ostarilo, odraslo, pa onda i shvatilo da se tamo apsolutno ni za šta ne može izboriti jer kako god okreneš uvek isto sr... ti dođe.
Ja Ne znam koje si ti godiste ja sam 1984 i pravo ta ti kazem ulicom sam resio skoro sve i sad idem na mitinge Ne davimo Beograd. Dogovoreno imam posao ne za 100 ali za jedno 30 ili 35 ljudi sledece godine kod mog strica na plantazi malina dnevnica 10e daj mi neki kontakt kad skupis ljude i zove sigurno. A mogu da mi i posalju i svoje CV ako ima nekih sa nekim strukama zanimljivim za nesto drugo tu sam da pomognem. Sto se mene tice kada bi dali neki racu za pomoc sporta ili sportista ja bih odma uplatio.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #217 : 22.08.2016. 19:55:24 »
I koga su pitali gospoda paraziti, pardon, političari da za toliki novac dodatno uzjašu poreske obveznike koji već ionako zbog njihovog vrlog umeća žive u tolikoj nemaštini da samo što gaće nisu obesili o štap?
Pa nikoga, kao i uvek... Za njih smo ološ, kao što je upravo izjavio veliki Vođa. Ima članak na b92.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #218 : 22.08.2016. 22:57:27 »
Ja Ne znam koje si ti godiste ja sam 1984 i pravo ta ti kazem ulicom sam resio skoro sve i sad idem na mitinge Ne davimo Beograd. Dogovoreno imam posao ne za 100 ali za jedno 30 ili 35 ljudi sledece godine kod mog strica na plantazi malina dnevnica 10e daj mi neki kontakt kad skupis ljude i zove sigurno. A mogu da mi i posalju i svoje CV ako ima nekih sa nekim strukama zanimljivim za nesto drugo tu sam da pomognem. Sto se mene tice kada bi dali neki racu za pomoc sporta ili sportista ja bih odma uplatio.

Ma, svaka tebi čast, care, kad si uspeo da ulicom rešiš skoro sve, i što i pored dva posla, jednim za stranu firmu, jednim za domaću privatnu (i to bez ikakvih veza) još uvek ne gubiš entuzijazam da ideš na mitinge i proteste. Pretpostavljam da još uvek nisi zasnovao porodicu jer bi tako nešto bilo i fizički nemoguće... Ali mene samo buni to što, koliko se sećam, ni jedni protesti kod nas nisu doneli nikakve suštinske promene na duge staze, barem ne u zadnjih 25 godina, pa gledano iz mog ugla, malo sam izgubio volju nakon toliko uzaludnih pokušaja, ali ti samo napred, možda vama uspe...

Ovo za plataže malina... hvala ti, ali radije ću ih odvesti kod mog zeta, koji ove godine za berbu malina dnevnicu plaća 15e, a ne verujem da će i sledeće biti manje.

A za račun za pomoć sportistima... pogledaj na internetu, mora da će se sigurno organizovati nešto, pa uplati. Kad mogu najbogatije eparhije, čijem sveštenstvu ne možeš da provališ više ni vozni park od tri auta i jednog džipa po mantiji, da objave neki račun za uplatu novčane pomoći, zašto ne bi mogli i sportisti, pa nisu ni oni ništa manja sirotinja od njih? Ja nisam u tom fazonu, radije direktno uplatim tamo gde je pomoć daleko urgentnija i potrebnija.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: XXXI. Olimpijske igre - Rio de Janeiro 2016.
« Odgovor #219 : 11.09.2016. 17:07:51 »
Ova Blanka pukla ko kokica. http://www.index.hr/black/clanak/blanka-vlasic-medalju-poklonila-bistrickom-svetistu-ja-vise-nisam-bitna-sada-skacem-za-gospodina/918608.aspx
Mrzim lopatare i limune

Tags: sport