Autor Tema: VJENČANJA SA STRANIM DRŽAVLJANIMA  (Posjeta: 1352 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
VJENČANJA SA STRANIM DRŽAVLJANIMA
« : 19.07.2016. 12:36:23 »
Stvar je sljedeća, djevojka mi je državljanka Hrvatske, a ja sam iz BiH. Planiramo uskoro vjenčanje koje ćemo obaviti u Hr. Našao sam sljedeće podatke na njihovoj službenoj stranici koji dokumenti su potrebni za stranca u svrhu vjenčanja:

Za sklapanje braka strani državljani prilažu:
izvadak iz matice rođenih izdan u državi rođenja sukladno međunarodnim ugovorima i konvencijama uz prijevod na hrvatski jezik,
potvrda o slobodnom bračnom stanju stranca izdana sukladno međunarodnim ugovorima i konvencijama uz prijevod na hrvatski jezik,
potvrda da nema zapreka za sklapanje braka stranog državljanina u Republici Hrvatskoj i da će taj brak bit priznat u državi čiji je državljanin uz prijevod na hrvatski jezik (ova potvrda može biti sastavni dio potvrde o slobodnom bračnom stanju),
identifikacijska isprava (sa slikom) i
dokaz o državljanstvu (putovnica).

Mene zanima sljedeće, da li je neko imao istu situaciju, da li je bilo potrebe za prevođenje naših dokumenata na hrvatski, pošto se razumijemo, ili treba nešto posebno. Da li je potrebna neka posebna ovjera.. svaki detalj bi mi pomogao, a najbolje ako je neko skoro imao istu situaciju. Znam da se rodni list može izdati na internacionalnom obrascu , ali da li je to potrebno i u ovom slučaju pošto nije u pitanju država npr gdje se govori engleski, njemački itd.

Hvala unaprijed ako ko zna pomoći...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: VJENČANJA SA STRANIM DRŽAVLJANIMA
« Odgovor #1 : 19.07.2016. 15:12:32 »
Odeš u mjesto gdje ćete se vjenčati i pitaš matičara i fratra, hodžu, šamana ili koji je već u tvojoj vjeri. Oni najbolje znaju.
Mrzim lopatare i limune

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: VJENČANJA SA STRANIM DRŽAVLJANIMA
« Odgovor #2 : 19.07.2016. 15:50:01 »
Pitao sam u Hr matičnom uredu, i dobio isti ovakav službeni odgovor. Pa sam ponovo poslao upit što se tiče konkretno između Hr i BiH , jer ovo se odnosi uopśteno za strance..al nije isto da sam iz BiH ili npr da sam Eskim  :pevusi: . Zanima me bilateralni sporazum, jer sam negdje vidio da vrijede dokumenti iz BiH u Hr bez prevoda, osim ako je iz Rs tj na ćirilici. Tada se mora prevesti na hr

Tags: