Autor Tema: Fullmetal Alchemist: Brotherhood  (Posjeta: 2342 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
« : 22.06.2016. 15:39:17 »

Opis:
U ovom svetu postoje ljudi koji imaju specijalne sposobnosti da manipulišu objektima i da transformišu objekte iz jedne forme u drugu. Oni se zovu alhemičari. Proces transformacije ima svoju cenu – osnovni zakon alhemije kaže da, da bi se dobilo nešto, mora se žrtvovati nešto jednake vrednosti. Glavni lik je poznati alhemičar Edvard Elrik, poznat i kao Fullmetal alhemičar, koji je u jednoj nesreći skoro izgubio svog mlađeg brata, Alfonsa. Edvard je uspeo da zadrži dušu svog brata u velikom oklopu, međutim, sam je morao da plati cenu za ovo spasavanje – izgubio je ruku i nogu. Braća polaze na put da pronađu Kamen mudrosti, za koji se priča da umnogome povećava moći alhemičara, kako bi povratili ono što su izgubili.

Izvor: anime-overdose

Originalni naziv: Hagane no renkinjutsushi
Žanr: animirana, akcija, avantura
Kanal: JNN, Animax
Godina proizvodnje: 2009.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

« Zadnja izmjena: 22.06.2016. 18:39:43 maksi »

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Fullmetal Alchemist: Brotherhood
« Odgovor #1 : 14.06.2017. 22:40:10 »
Prilično zabavan, zanimljiv i poučan anime sa dušom. Odgledao sam ga za 3-4 dana.  ;D Ocena 10- jer mi se Elfen Lied više svideo, a ovaj anime me često podsećao na njega. Zadnja epizoda je odlična. Konačno da pogledam neki anime koji ima kraj, a ironija je jer su spomenuli u nekoj od zadnjih epizoda da ne postoji završetak, već samo novi početak.  ;D

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Fullmetal Alchemist: Brotherhood
« Odgovor #2 : 30.03.2020. 21:22:53 »
Definitivno uz Attack on Titan najbolji anime koji sam gledao. I daleko bolji nego prvi dio serijala. Nakon odgledanog filma The Conqueror of Shamballa gdje sam ostao razočaran, neću gledati The Sacred Star of Milos. Još je radnja oko 20 epizode ovog serijala. Ne bih da kvarim utisak.