Autor Tema: Twin Peaks  (Posjeta: 102864 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #450 : 10.09.2017. 11:44:24 »
Predobra 3. sezona, ima momenata gdje nervira, ali sve ukupno je top. skolski cas od 18 ep. je odrzan na televiziji

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #451 : 10.09.2017. 16:16:16 »
Odlicna analiza.

https://www.waggish.org/2017/twin-peaks-finale/
Slažem se. Ova je najpotpunija od svih koje sam pročitao, obuhvatila je baš sve što se dogodilo u The Return. Poludeću od toliko teorija, svakog dana pročitam bar jednu za TP jer ne mogu da se smirim od finala. Jedva čekam da mi stigne The Entire Mystery da pogledam lepo sve dodatke. Nadam se nekom novom box setu sad posle 3. sezone. clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #452 : 10.09.2017. 18:10:19 »
I nemojte mislit da će vam u novoj knjizi biti sve odgovoreno jer neće. Kao i u The Secret History of Twin Peaks od Frosta. Frost ništa nije odgovorio na glavna pitanja i tako treba. Lycnh nije takav umjetnik. On pusti gledatelju da da dođe do odgovora. I iskreno, jebeš odgovore gdje ti je sve na pladnju. Ja isto volim analizirat, raspravljati, iznosit teorije, ali stvarno ne želim knjigu u kojima će biti odgovori i odgovorno tvrdim da u novoj knjizi neće biti nikakvih prevelikih odgovora. Bit će samo hintova i još dublje ćemo doći u zečju rupu.

Možda jednog dana analiziram okultizam u Twin Peaksu pa će dosta toga biti jasnije, ali trenutno neću jer se ne želim izložiti opasnosti kao i što se Lynch ne želi izložiti opasnosti. Kao i što se Kubrick nije htio izložiti opasnosti, ali zbog scena koje nikad nisu vidjelo dana u filmu Oči Širom Zatvorene je ubijen. Nitko ih nikad nije vidio osim zna se koga. Zato i Lynch u mnogim njegovim filmovima neće objasniti neke stvari koje su povezane sa samim shvaćanjem "našeg" svijeta. I to je meni u redu. U redu je jer su me dodatno natjerali da istražujem. Zato postoje privatni forumi na kojima sam i prilično su rigorozni tkz. peta kolona  ;D
« Zadnja izmjena: 10.09.2017. 18:12:37 Mulder »

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #453 : 10.09.2017. 22:06:19 »
I nemojte mislit da će vam u novoj knjizi biti sve odgovoreno jer neće. Kao i u The Secret History of Twin Peaks od Frosta. Frost ništa nije odgovorio na glavna pitanja i tako treba. Lycnh nije takav umjetnik. On pusti gledatelju da da dođe do odgovora. I iskreno, jebeš odgovore gdje ti je sve na pladnju. Ja isto volim analizirat, raspravljati, iznosit teorije, ali stvarno ne želim knjigu u kojima će biti odgovori i odgovorno tvrdim da u novoj knjizi neće biti nikakvih prevelikih odgovora. Bit će samo hintova i još dublje ćemo doći u zečju rupu.

Uostalom, koliko sam čuo, cijela radnja knjige događati će se prije ovog završetka, zar ne?

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #454 : 11.09.2017. 00:46:39 »
I nemojte mislit da će vam u novoj knjizi biti sve odgovoreno jer neće. Kao i u The Secret History of Twin Peaks od Frosta. Frost ništa nije odgovorio na glavna pitanja i tako treba. Lycnh nije takav umjetnik. On pusti gledatelju da da dođe do odgovora. I iskreno, jebeš odgovore gdje ti je sve na pladnju.
Ja se tome ne nadam. Ja sam znao da će i The Return na kraju dati više pitanja nego odgovora jer je Linč takav i eto kakvo je finale bilo. Gledao sam dosta njegovih filmova i sve je tako, tako da se uopšte ne nadam odgovorima na pitanja o kojima diskutujemo evo već nedelju dana i nisam iznenađen što se ovako završilo. Čak i da dođe do nove sezone, opet će samo još više da nas zbune i tako u nedogled. Ali meni lično je lepota Tvin Piksa (Linčovih dela, generalno) u tome, u beskonačnoj misteriji i neznanju o tome šta se zapravo događa. srcesmajli Sto puta može da se gleda i uvek se otkrije nešto novo ili neki događaj shvati na novi način. Zato volim i Lost i Fringe.

Uostalom, koliko sam čuo, cijela radnja knjige događati će se prije ovog završetka, zar ne?
While The Secret History of Twin Peaks served to expand the mysteries of the town and place the unexplained phenomena that unfolded there into a vastly layered, wide-ranging history, Twin Peaks: The Final Dossier tells us what happened to key characters in the twenty-five years in between the events of the first series and the second, offering details and insights fans will be clamoring for. The novel also adds context and commentary to the strange and cosmic happenings of the new series. For fans around the world begging for more, Mark Frost’s final take laid out in this novel will be required reading.

Da. Prva je bila sveobuhvatna, bavila se baš istorjom Tvin Piksa, a ova sad će biti skoncentrisana na već poznate glavne likove. Možda, eto, dobijemo informaciju šta se zapravo desilo sa Odri.
« Zadnja izmjena: 11.09.2017. 00:48:31 Stefy »

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #455 : 12.09.2017. 01:28:43 »
Sad ja (opet) razmišljam o
Spoiler for Hiden:
Dagiju i njegovoj svrsi. Mislim da je on nekako skroz otišao u drugi plan sa dolaskom Džudi i svim ovim u finalu. Jasno mi je na kraju da je Kuper napravio Dagija za Džejni I i Sani Džima, ali ko je njega uopšte prvobitno stvorio? U epizodi kada nesposobni detektivi u Las Vegasu istražuju njega, govore da podaci o njemu ne postoje pre 1997. (čini mi se) godine, što znači da je on tad nastao/došao na svet. Zašto i kako?
Ne sećam se da smo to ni između redova mogli da pretpostavimo.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #456 : 14.09.2017. 20:40:59 »
"The stars turn and a time presents itself.
December 5, 2017
Blu-ray and DVD!" - David Lynch




Izgleda odlično! Nadam se da će biti dobrog dodatnog materijala. clapp

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #457 : 06.10.2017. 10:52:39 »
ovo je "zamršeno" k'o koothrappalijeve detektivske večeri  rofl rofl rofl

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #458 : 14.12.2017. 16:29:06 »
Stiglo mi je BR izdanje i na cover-u ima imena epizoda, tako da možete na sajtu da to izmenite:

01 My Log Has a Message for You
02 The Stars Turn and a Time Presents Itself
03 Call for Help
04 ...Brings Back Some Memories
05 Case Files
06 Don't Die
07 There's a Body All Right
08 Gotta Light?
09 This is the Chair
10 Laura is the One
11 There's Fire Where You Are Going
12 Let's Rock
13 What Story is That, Charlie?
14 We Are Like the Dreamer
15 There's Some Fear in Letting It Go
16 No Knock, No Doorbell
17 The Past Dictates the Future
18 What is Your Name?

Lepo je pakovanje, samo mi se ne sviđa što je sve od papira/kartona, a negde sam čitao da su rekli da je od plastike. Imam UK izdanje. Verovatno ću za praznike tek gledati special features.
« Zadnja izmjena: 18.12.2017. 02:23:24 Stefy »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #459 : 28.12.2017. 15:19:46 »
Poster za seriju u Gani.
Mrzim lopatare i limune

Offline jmgandza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #460 : 10.01.2018. 21:39:17 »
Dejvide, Dejvide.... Fantasticne 3 decenije(skoro) Twin Peaks-a. Hvala na svemu, sada cu odgledati i film i voleo bih ako neko od vas ima te knjige koje je pisao Linc da napise kako se zovu i ako ih ima u epub formatu prosledi na pp. Cekacu celi sezonu pa gledati The X files. Poz za Moldera, delim tvoje misljenje za vecinu serija o kojima pises na ovom forumu.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #461 : 10.01.2018. 22:14:54 »
Od petka kreće na RTS2 u terminu utorak-petak 21 h, samo će prva epizoda biti emitovana u 22 h zbog neke utakmice. Nakon emitovane 2 sezone, krenuće s emitovanjem 3. vikendom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #462 : 31.03.2018. 00:39:55 »
 ;D
Citat:
Some of the funniest moments in the Twin Peaks featurettes see both Lynch veterans like Sherilyn Fenn and newcomers like Jim Belushi admitting that they have no idea why he’s asking them to do what they’re doing. Fenn starts to request some clarification on the meaning of one her lines, then stops herself, saying, “I won’t ask you. You won’t tell me.” And when Lynch directs Belushi to pretend that he has no clue what’s going on in a scene, he laughs, “Like real life!” (Laura Dern, on the other hand, immediately realizes that the time on a digital clock in one of her scenes is 2:53 because 2 + 5 + 3 = 10, which is “the number of completion”… and then proudly declares that she knows this because, “I work for David Lynch.”)
David Lynch: 2:53. Two, five, three. What does that add up to?
Laura Dern: 10.
Lynch: What is that?
Dern: Completion.
Lynch: Number of completion! Way to go!
Dern: I work for David Lynch.

https://www.theverge.com/2017/12/5/16739030/twin-peaks-the-return-blu-ray-dvd-extras-david-lynch-behind-the-scenes

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #463 : 24.02.2019. 21:10:21 »
iShare, noProfit


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #464 : 03.03.2019. 22:17:45 »
Repriza starih sezona i filma, još bolje nego prvo gledanje. Serija unikat, neponovljivo.


E sad, ovaj novi nastavak je, kao što su već drugi rekli, dosta različit. Pogledao prve dve, koji k je ovo  ;D . Meni je više odgovarala ona dozirana uvrnutost iz starih epizoda, ovo je druga dimenzija. Ajde, videću do kraja, možda "legne" bolje u kompletu. Ja volim The Straight Story a ne Mulholland Dr. tako da verovatno nisam prava publika za ovo ludilo.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #465 : 12.05.2019. 14:06:41 »

Američka glumica Peggy Lipton preminula je u 72. godini, javlja LA Times. Zvijezda serija 'Twin Peaks' i 'The Mod Squad' te filmova 'Poštar' i 'Ludi provod u Rimu', umrla od raka, a to su u pripćenju za javnost potvrdile njezine kćeri.

Pročitajte više na: https://www.story.hr/celebrity/preminula-zvijezda-serije-twin-peaks-440202 - www.story.hr
Mrzim lopatare i limune

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #466 : 22.05.2019. 20:13:52 »
Postavljen bluray. Pozdrav za one koji vole da uzivaju u HD-u.


Offline Tony Soprano

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #467 : 26.01.2022. 00:28:26 »
Stigao sam do pola 2 sezone, jednostavno serija koja vuče svojim stilom i atmosferom.
Spoiler for Hiden:
Jedino Dona i Džejms počinju da smaraju, mešaju se u priču ko Dijamant margarin. Smatram da su prerano otkrili foru sa Bobom (mislim bar smo skontali o čemu se radi, ovde nikad nije sve načisto), vidi se Linčovo neučestvovanje u projektu koje malo kvari kvalitet druge sezone ali videćemo kako će završiti.

Tags: