Autor Tema: Twin Peaks  (Posjeta: 102875 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #60 : 23.08.2012. 12:16:13 »
to sa semaforima su po meni klasicni 'linchismi' cisto da te zaintrigiraju a nemaju nikakvo znacenje.filmovi mu obiluju takvim stvarima.ne sjecam se najbolje,pa bih pitao nekoga kome je pamcenje detalja u TP svjezije.
imaju li NLO-i kakve veze sa crnom kolibom?kolko se sjecam nekakvu dokumentaciju-projekat nekakav su prikazivali,onaj major ili ko vec.on je svakako bio otet od 'nekoga' ali kao i sve u seriji i to je ostalo pod velom tajne.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #61 : 23.08.2012. 13:38:38 »
to sa semaforima su po meni klasicni 'linchismi' cisto da te zaintrigiraju a nemaju nikakvo znacenje.filmovi mu obiluju takvim stvarima.ne sjecam se najbolje,pa bih pitao nekoga kome je pamcenje detalja u TP svjezije.
imaju li NLO-i kakve veze sa crnom kolibom?kolko se sjecam nekakvu dokumentaciju-projekat nekakav su prikazivali,onaj major ili ko vec.on je svakako bio otet od 'nekoga' ali kao i sve u seriji i to je ostalo pod velom tajne.
Da, u filmu ima takođe toliko nelogičnih scena da je to strašno, slično onim u Crnoj kolibi kada Lora vrišti. Evo je:




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #62 : 23.08.2012. 14:17:00 »
Semafori nemaju baš neko značenje. Što se tiče NLO-a. Tad je došao Garland Briggs koji je rekao
Spoiler for Hiden:
da je Windom Earle povezan sa projektom plavom knjigom. To vam je stvaran projekt o izvještajima NLO-a. Imate još tih projekata poput Grudge ili Sign. Iako na početku izgleda kao navlačenje, nije. Briggs je vjerovao kako su tamo sletjela neka bića. Kako je Briggs bio tajan i nije govorio ni obitelji što sve zna, tako je Lynch ostao tajan sa nama, gledateljima.

Većina toga je povezano s nečime. Može se naći tolik okultnih simbola.

Recimo, sova. Ona predstavlja
Spoiler for Hiden:
Molocha, drevnog boga od babilonaca. Nihovi obredi su bili povezani sa vatrom i vrištanjem žrtava. Dosta povezano. Molocha vam Masoni/slobodni zidari štuju. Istražite malo Bohemian Grove i vidjet ćete koliko tu ima šokantnih činjenica.

Znaš za Waiting Room?
Spoiler for Hiden:
To ti je nešto kao čistilište gdje se čeka za White Lodge (tamo je Briggs otišao, nešto kao raj) i Black Lodge.

Pa onda recimo onaj Bijeli Konj. Njegova simbolika
Spoiler for Hiden:
on upozorava na nečiju smrt. Ti ljudi koji su ga vidjeli su ili daroviti ili prokleti. Copper  :)

Pitaj samo što te zanima. Skoro svaka stvar ili nešto čudno ima svoje značenje  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 23.08.2012. 14:19:17 Mulder »

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #63 : 23.08.2012. 15:55:27 »
a svaka ti cast!  :naklon: ti si bolji od wikipedije! :)
jeste,plava knjiga je u pitanju,nijesam se mogao sjetit.nedje kad budesh imao vremena napishi nesto za ovaj Bohemian Grove jer me iskreno mrzi da trazim,josh ako je sve samo na engleski...sto se bob-a tiche on je demon koliko sam shvatio,djavo?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #64 : 23.08.2012. 17:36:45 »
Ja sam Boba skontao kao izgubljenu dušu koja se hrani bolom i tugom svojih žrtava u kojima kasnije obitava, nešto poput nekog demona. :) Hvala za simboliku sove, znao sam da u svim tim "šiframa" ima nekih simbola, ali mene mrzi da tražim jer sam od onih koji gledaju i čekaju da se u seriji otkrije, a ne da imam svoje teorije što je sa ovom serijom nemoguće jer je otkazana. Sećam se te čekaonice, bila je spomenuta u nekoj epizodi, čini mi se u onoj kada Hok kaže Kuperu za šta njegov narod smatra Belu i Crnu kolibu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #65 : 23.08.2012. 18:08:20 »
O BG-u na pm  :)

Bob - on ti je
Spoiler for Hiden:
nekakav entitet/duh koji koristi druga tijela. Može se pretvarati u sovu pa sve zna što se događa. I on je u Black Lodgeu te može izlaziti samo kada su vrata otvorena (Glastonberry Grove). A otvorena su prema kalendaru. Također, to je povezano sa Jupiterom i Saturnom, taj kalendar  ;D i ta vrata, taj prolaz u Owl Cave postoji samo u određenom vremenu i prostoru zbog pozicije Jupitera i Saturna.

Jel se sjećaš Log Lady? Ona gospođa sa drvetom. I vidiš ovu sliku kaj sam postavio gore. Ova tu...



E to je tkz. Oil/ulje. Log Lady je jednom rekla "Oil leads to a gateway." misleći na Boba. I to ulje nastaje kada je Bob bijesan, ljut. Naravno, nije to obično ulje  ;D

I sve je to povezano sa White Lodge/Waiting Room/Black Lodge. Waitinig Room mora biti u sredini jer je to
Spoiler for Hiden:
kao čistilište gdje se čeka kuda će netko otići

"Bob is Bob. Eager for fun. He wears a smile. Everybody run."  ;D
« Zadnja izmjena: 23.08.2012. 18:10:03 Mulder »

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #66 : 24.08.2012. 18:18:46 »
Jao, ti si išao mnogo dalje od serije i čitao sve to. xD Verujem da ima dosta toga, ali se ja time nisam zanosio i mrzelo me je, u svakom slučaju, hvala na informacijama. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #67 : 24.08.2012. 18:26:59 »
Većina tih stvari je skriveno u seriji. U svim epizodama. i još imaš specijane dodatke sa razno raznim dokumentarcima gdje se neke scene objašnjavaju  :)

Te specijalne dodatke imaš u onom zlatnom setu. Ne znam jel se može skinuti.


Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #68 : 25.08.2012. 14:56:14 »
Može, ja sam ga skinuo, ali nisam odgledao sve, samo intervju sa svim glumcima o snimanju serije. :)

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #69 : 03.12.2012. 01:51:37 »
Nisam znao da se na pola druge sezone pojavljuje Molder. ;D
Odlična serija, nastavljam da je gledam.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #70 : 03.12.2012. 02:02:26 »
Mulderica   rofl rofl

Javi ako ti trebaju neki odgovori  smileyNO1

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #71 : 03.12.2012. 07:47:49 »
Može li se naći kvalitetan snimak di na netu?
Bolja polovica nije gledala seriju, a i ja bi mogao još jedno utvrditi gradivo ove fenomenalne serije  smileyNO1

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #72 : 03.12.2012. 11:13:46 »
Može li se naći kvalitetan snimak di na netu?
Bolja polovica nije gledala seriju, a i ja bi mogao još jedno utvrditi gradivo ove fenomenalne serije  smileyNO1

Pa vidiš da radim syncove za 720p WEB-DL verziju. Imaš na malo boljim trackerima torente za tu verziju.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #73 : 03.12.2012. 11:26:58 »
Može li se naći kvalitetan snimak di na netu?
Bolja polovica nije gledala seriju, a i ja bi mogao još jedno utvrditi gradivo ove fenomenalne serije  smileyNO1

Pa vidiš da radim syncove za 720p WEB-DL verziju. Imaš na malo boljim trackerima torente za tu verziju.

Vidio ;) ... probat ću ih pronaći  ;)

našao ( 40+ gb-a )  :facepalm
« Zadnja izmjena: 04.12.2012. 09:45:28 tejma »

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #74 : 04.12.2012. 11:44:05 »

Vidio ;) ... probat ću ih pronaći  ;)

našao ( 40+ gb-a )  :facepalm

Ja skidam po 3 epizode, seedujem, gledam, syncujem i tako u krug... ;D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #75 : 06.12.2012. 13:15:42 »
Pogledao jučer pilot koji traje ko prosječan film  ;D.

Hvala GF na syncu!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #76 : 06.12.2012. 13:21:55 »
To mi je možda najbolja pilot epizoda ikad. 10/10  :D

A najbolja tri nastavka TP-a su mi početak (pilot), sredina i kraj  ;D

Javi ako te nešto zanima oko simbola  drinks

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #77 : 06.12.2012. 13:43:40 »
To mi je možda najbolja pilot epizoda ikad. 10/10  :D

A najbolja tri nastavka TP-a su mi početak (pilot), sredina i kraj  ;D

Javi ako te nešto zanima oko simbola  drinks

Slažem se, pilot je odličan  smileyNO1

Malo je gluma kod pojedinih glumaca pre dramatična, ali možda je to i bit  ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #78 : 07.12.2012. 04:44:47 »
Da, to je poznati trademark serije. Kao i muzika koja se dosta mijenja kod pojedinih scena. Kad postane ona ozbiljna, kad osjetiš neku mističnost, onda znaš da će se nešto dogoditi, a kad je onako srcedrapajuća  ;D onda dolazi neka lijepa scena.

Ovo pogledaj.


Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #79 : 12.12.2012. 01:49:11 »
Šta reći, ovo je odlično štivo! Obavezno za svakog fana serija. Mulderu, jedno pitanje za tebe:

Spoiler for Hiden:
Bohemian Grove, koje značenje ima?

Finale odlično!

Spoiler for Hiden:
Bob je na kraju savladao i Kupera. Black Lodge, zastrašujuće scene, još traju 15 minuta. ;D Kad Lora vrišti, došlo mi je da ugasim epizodu. ;D

Ovakva muzika, ovakve scene, ovo je ljudi nemoguće. Bolju seriju u životu nisam gledao. ;D

Postavljena WEB-DL obrada cele serije.
« Zadnja izmjena: 12.12.2012. 01:50:45 Gordon Freeman »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #80 : 12.12.2012. 02:43:25 »
 drinks

Govorio sam o nekim značenjima na prijašnjim stranicama http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,358.msg274306.html#msg274306

http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,358.msg274338.html#msg274338

Pogledaj prvi link i pod Sova. To je sama srž
Spoiler for Hiden:
Bohemian Grovea. Uglavnom, to je mjesto gdje se okuplja elita, tajna društva i imaju svoje drevne ritualne, obrede, žrtvovanje. To nikad nećeš vidjeti po medijima, a par ih je pokušalo pa su ugašeni. Postoje prave snimke, a postoje snimke i gdje vidiš Busha u bijeloj odori. Pazi ovo.
a simbola ima svugdje http://www.youtube.com/watch?v=IJS78Wd-pcE

Slažem se oko finala i onih zadnjih 15 minuta. Bolje reći, 15 najstrašniji minuta u mojem životu  ;D

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #81 : 13.12.2012. 00:26:33 »
Odlična serija, koliko stvari moraš povezati i ukapirati. Nemam reči. ti_si_Bog

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #82 : 14.12.2012. 21:39:36 »
...

Ovakva muzika, ovakve scene, ovo je ljudi nemoguće. Bolju seriju u životu nisam gledao. ;D

Postavljena WEB-DL obrada cele serije.
šta reći ? Kad je premijerno prikazivana, sećam se da je moja keva gledala, a ja je pitao : kakvo to sranje gledaš?.  ;D

Posle neke pauze su ponovili prvu sezonu (kada sam se i uključio u štivo) i kasnije došao do goreboldovanog. Dugo me je držalo takvo mišljenje.  ;) ;D
zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #83 : 14.12.2012. 21:58:50 »
A i mora se reći da je TP stvarno jedno prelijepo iskustvo. Seriju koju tek doživiš nakon pogledane epizode/serije. Znate ono kad poslije pogledane epizode imate čudan osjećaj u sebi da u tom trenutku vam se ne da ništa drugo gledati već samo razmišljati o toj epizodi. Naravno, to se može reći za svaku odličnu seriju, ali ovo je opet neštp drugačije. Je li to do likova, tog malog gradića, atmosfere, svih tih uvrnutih stvari, muzike. Posve nebitno. Bitan je taj poseban osjećaj kada znaš da si pogledao nešto toliko originalno i čudno da... Ne može se to opisati. Ali taj osjećaj je tu, u nama cijelo vrijeme.


Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #84 : 14.12.2012. 22:49:05 »
Ovo je remek delo i ne čudi me što ima veliku ocenu na imdb-u. A film nije loš, otkriva dosta stvari koje nismo saznali u seriji, ima strašnih scena, još ako to pogledaš uz malo zelenila imaš savršen trip kao da si tamo... ;D Samo mogu da kažem da ću ovu seriju pogledati još jednom kada dođe vreme za to.

Spoiler for Hiden:
A možda ću je pogledati više puta. ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #85 : 14.12.2012. 22:53:56 »
Ja svake godine ponavljam  :D

Oho-ho. Vidim da si promijenio avatar  angeldemon

"Bob is Bob. Eager for fun. He wears a smile. Everybody run."

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #86 : 14.12.2012. 23:04:22 »
Ja svake godine ponavljam  :D

Oho-ho. Vidim da si promijenio avatar  angeldemon

"Bob is Bob. Eager for fun. He wears a smile. Everybody run."

Morao sam. ;D Najjači lik koji je ostavio utisak na mene. ;D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #87 : 17.12.2012. 11:00:38 »
Odgledao prvu sezonu, toliko toga se desilo, svi su umiješani u kojekakve stvari, ma pre, pre dobro... krenuo gledati sinoć drugu sezonu, a kada ono šok, prva epizoda druge sezone isto traje 1h i 30 min. ...


Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #88 : 18.12.2012. 00:40:13 »
Ovo je remek delo i ne čudi me što ima veliku ocenu na imdb-u. A film nije loš, otkriva dosta stvari koje nismo saznali u seriji, ima strašnih scena, još ako to pogledaš uz malo zelenila imaš savršen trip kao da si tamo... ;D Samo mogu da kažem da ću ovu seriju pogledati još jednom kada dođe vreme za to.

Spoiler for Hiden:
A možda ću je pogledati više puta. ;D
Mene film nije toliko oduševio, nije loš, ali po mom mišljenju nije ni dobar. Smatran da je trebalo otkriti neke bitnije stvari o Lorinom životu nego što su zapravo predstavljeni u filmu jer ima dosta nebitnih scena.

Slažem se sa komentarom gore da nakon odgledane epizode oseća se čudan osećaj. Meni je ova serija fenomenalna, roditelji su mi je preporučili i mislio sam da mi se neće svideti, ali me je serija totalno oduševila, svi elementi su odlični. Taj gradić, likovi, sve to je tako lepo skockano u naizgled jednostavnu pričicu. Planiram da je ponovo odgledam za zimski raspust jer mi se mnogo dopala.

Inače, Gordone, ako radiš sinhronizaciju, mogao bi usput, ako imaš vremena, naravno, da prevedeš prvu sezonu jer prevodi nisu baš najsjajniji, za drugu su okej, ali za prvu ne toliko.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #89 : 18.12.2012. 01:04:15 »
Inače, Gordone, ako radiš sinhronizaciju, mogao bi usput, ako imaš vremena, naravno, da prevedeš prvu sezonu jer prevodi nisu baš najsjajniji, za drugu su okej, ali za prvu ne toliko.

Već sam odgledao seriju i sinhornizovao, stvarno sada nemam vremena za to. A i počeo sam pratit druge serije kojima treba sinhronizacija, tako da u skorije vreme se neću vraćati na Tvin Piks. Pošto kažeš da ćeš je odgledati opet, mogao bi ti uraditi korekciju titlova, nije to neka strašna stvar. :)
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 01:05:48 Gordon Freeman »

Tags: