Autor Tema: Twin Peaks  (Posjeta: 102880 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #390 : 03.08.2017. 08:53:59 »
Kad sam napisao druga serija, nisam mislio da nije nastavak. Nastavak je, ali prošlo je 25 godina. Ne mogu se svi više ponašati kao napaljeni teenegeri uz Badalamentiuvu muziku. S vremena na vrijeme neka bude te muzike, tih nostalgičnih momenata kao ona poluparodija kada Bobby plače nad slikom Laure ili oni goofy momenti kao Wally Brando. Twin Peaks osim ozbiljnosti, uvijek je koketirao i sa takvim goofy humorom i karikaturama. Samo sam ja prihvatio da će toga biti manje nego u originalu. Lynch zna što radi, jedini današnji hollywoodski redatelj koji ne jebe njihova pravila. Ima krug fanova, radi za njih. Naravno, nekom neće pasati, nekome bude. Očekivano pošto se radi o unikatnoj seriji.

A Dagi ima svoju svrhu. Troje ih je. Samo ću to reći da previše ne otkrivam, a nisam još ni pogledao petu i šestu. Ne želim puno otkrivati, ali znam na što Lynch misli pojedinim scenama koje su kao nebitne.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #391 : 10.08.2017. 03:05:10 »
na pocetku sam se nervirao, sad sam pogledao 11 epizoda i mogu vam reci da uzivam gledati ovu sezonu. na pocetku je bio pogresan pristup gledanju. ne treba pratiti radnju, ni razbijati glavu kako i sta jer je sve dvosmisleno napravljeno i na kraju ce se odluciti koja ce strana prevagnuti i kako zavrsiti, ali to nije ni bitno. poceo sam da gledam scene i pojedine likove, moram reci da sam odusevljen. skinuo je covjek seljacine u dusu, vidi se da je zivio s njima.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #392 : 12.08.2017. 01:42:21 »
ja sam zadovoljan, bude tu crnjaka, ali opet nista slicno danas nema a ko zna oce li i kad ce bit. jedva cekam (uzasno izlizano zvuci  :facepalm ) svaku narednu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #393 : 15.08.2017. 13:50:25 »
pogledane 13. i 14. obje jako dobre, 14. pogotovo jer pojašnjava neke stvari. do kraja se stigne sve raspetljati i završiti seriju.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #394 : 17.08.2017. 17:37:52 »
Spoiler for Hiden:
iShare, noProfit


Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #395 : 19.08.2017. 14:20:51 »
Ja sam odgledao i prve dve, i krenuo treću, ali idem malo sporije zbog obaveza. Do 9. epizode sam stigao i meni je odlična i ova 3. sezona. Dosta drugačija, a opet nekako ista. Nervira me hejtovanje ljudi jer novi TP nije kao stari, po mom mišljenju i treba ovakav biti jer je prošlo već 25 godina i jednostavno ovakav TP je za današnje vreme. U 7. epizodi su krenuli da otkrivaju polako, onu 8. apsolutno nisam razumeo i ništa mi nije bilo jasno, 9. opet odlična, dinamičnije su nego one s početka.

Spoiler for Hiden:
Sviđa mi se što su povezali seriju sa filmom, mnogo mi je dobra fora ovo sa stranicama Lorinog dnevnika. Ja sam se pitao gde su te stranice završile nakon drugog gledanja sad i oni su uzeli baš to za novu sezonu. Jedva čekam da vidim kako će šerifova ekipa da razreši tu misteriju.

Ona 8. epizoda mi uopšte nije bila jasna. Razumem da su hteli da nam kažu kako je Bob nastao ili se rodio, ali ja ne znam ni da li sam to dobro razumeo. Ono stvaranje one kugle sa Lorinim likom sam video kao stvaranje nekog anti-bića koje će se supropstaviti Bobu da bi on bio razotkriven. A oni ljudi koji su se pojavljivali u pustinji su pretpostavljam još neki demoni, oni isti koji su Mister C-ja "oživeli". Sve u svemu, jedna jako čudna epizoda.

I dalje čekam da se pojavi Odri, nedopustivo mi je što se nije pojavila za 9 epizoda. Video sam da je prva pojava tek u 12.

Vidim da se nešto piše i šuška o 4. sezoni, kao sve zavisi od Linča. Ja iskreno mislim da toga neće biti, a voleo bih jer mi se sve čini da ćemo na kraju ove sezone opet ostati sa gomilom pitanja, ali to se i očekuje kad je Linč u pitanju.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #396 : 25.08.2017. 14:02:21 »
Odlgedao sve emitovane. Super je sve ovo, ali kako će u 3 epizode ovo da završe, baš me interesuje. Mislim da će opet ostati sve nedorečeno, kao i po običaju i da ćemo imati samo još više pitanja o kojima da razglabamo narednih godina.

Spoiler for Hiden:
Mnogo mi je bila dobra scena kada Mister C ulazi u convenience store, konačno da vidimo i to. Primetio sam da je ona prva soba u koju je ušao zapravo ista ona u koju je Lora ušla preko slike koju joj je dala gža Trimond. Tu je bio i onaj njen kao unuk koji je mađioničar.

Razgovor sa Filipom Džefrisom je bio fenomenalan, a ta scena baš čudno dobro odrađena. Mislim da su brojevi koje mu je dao koordinate mesta u šumi u Tvin Piksu gde su šerifi pronašli slepu ženu i da je Džudi zapravo ona. I dalje me previše buni ta scena u kancelariji FBI-ja kada se on pojavi u filmu, to mi baš uopšte nije jasno. Pada mi na pamet da je možda Džefris ušavši u lift u Buenos Ajresu nekako uspeo da uđe u onu sobu gde je Kuper na početku bio, video Džudi, pa izašao i pojavio se u FBI-ju, ali ne verujem. SVe u svemu, mislim da ta scena krije previše toga.

Dobro je što su se posvetili Plavoj knjizi i počeli da više pričaju o tome, sada mi je nekako sve jasnije. Interesuje me hoće li do kraja otkriti šta bi sa Četom Dezmondom na kraju.

Odrin pojavak je bio bezvezan baš. :facepalm Meni je ona bila najdraži lik, a sve što smo dosad od nje videli je i više nego bez veze. Ta njena priča mi tek uopšte nije jasna i nekako imam utisak da su je ubacili u seriju radi reda. Ako se dobro sećam, snimanje je već bilo krenulo, a tek je nakon toga objavljeno da se Šerilin vraća ekipi, tako da su je sigurno naknadno ubacili.

Nekoliko pitanja za @Mulder:
Spoiler for Hiden:
Da li je negde između redova rečeno otkud one poruke koje je major Brigs detektovao u svemiru i rekao Kuperu u 2. sezoni? Da li je moguća teorija da je Kuper iz budućnosti u Crnoj kolibi sebi slao poruke?
 Na to sam naišao, ali ne znam koliko je tačno.

Kakva je veza gđe Tremond sa svim ovim?

Koju ulogu igra elektricitet u svemu? Stalno se pojavljuje, a ima scena u filmu ili Missing Pieces gde neko eksplicitno govori Electricity.

Imao sam mnogo više, ali ne mogu da se setim. Ako odgovoriš, možda kroz odgovore nađem još nešto.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #397 : 28.08.2017. 08:51:46 »
pitanje za administraciju:
imaju li nazive epizode trece sezone? vidim da ih i imdb vodi kao part 1, 2, 3... ali na nekim i forumima i warez sajtovima slucajno ufatih da postoje nazivi epizoda. evo ovo je naziv ove danasnje:
No knock, no doorbell.
sad ne znam jesu li to zvanicni nazivi.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #398 : 28.08.2017. 11:43:43 »
Na zvaničnim popisima nema naziva.

Tako je bilo i u prvoj sezoni. Evo šta kažu na wikipediji (za stare sezone):

For the original series, creators David Lynch and Mark Frost assigned no episode titles, only episode numbers. When the series aired in Germany, titles were assigned, which were then translated to English. The episodes are untitled on the DVD sets, but the titled episodes appear on the official Twin Peaks CBS website when streaming the episodes.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #399 : 28.08.2017. 11:50:22 »
da, znam za to. bas me zanima okle ovi nazivi, ako nijesu fanovi. postavicu ako nadjem ostale. hvala na odgovoru milane.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #400 : 28.08.2017. 11:55:12 »
evo:
1 & 2 - The stars turn and a time presents itself
3 & 4 - ...brings back some memories
5 - Case files
6 - Don't die
7 - There's a body all right
8 - Gotta light?  ;D
9 - This is the chair.
10 - Laura is the one
11 - There's fire where you are going
12 - Let's rock
13 - What story is that, Charlie?
14 - We are like the dreamer
15 - There's some fear in letting go
16 - No knock, no doorbell
17 - The past dictates the future
18 - What is your name?
izvor: http://www.denofgeek.com/
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #401 : 28.08.2017. 15:06:20 »
Savršena epizoda. Najbolja televizijska epizoda koju sam vidio u 2017. od bilo koje serije. Gluma, glazba, priča. Intenzivan Twin Peaks, čak bih rekao da je ovo najbolja epizoda i uključujući prve dvije sezone. Sve je tako dobro radilo jer nije bilo sporo, izvedeno je super, a i set-up od 15 epizoda napokon se isplatio. U nekim trenutcima sam skoro zaplakao.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #402 : 28.08.2017. 17:34:57 »
Savršena epizoda. Najbolja televizijska epizoda koju sam vidio u 2017. od bilo koje serije. Gluma, glazba, priča. Intenzivan Twin Peaks, čak bih rekao da je ovo najbolja epizoda i uključujući prve dvije sezone. Sve je tako dobro radilo jer nije bilo sporo, izvedeno je super, a i set-up od 15 epizoda napokon se isplatio. U nekim trenutcima sam skoro zaplakao.
Potpisujem. ti_si_Bog Epizoda je baš bila u duhu starog TP, muzika, atmosfera, sve. ti_si_Bog Scena kad se Kuper probudio mi je verovatno najbolja dosad u ovoj sezoni, a i epizoda doduše pored prve dve i one 14.

Spoiler for Hiden:
Još uvek ne kapiram šta je tačno seed, ali valjda u finalu dobijemo odgovor. Skontao sam da je Dajan zapravo ona žena bez očiju, a da je ova Dajan neki vid Dagija, manufactured.

Poslednje dve epizode se emituju zajedno. Jedva čekam!

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #403 : 28.08.2017. 20:35:20 »
kolektivno onaniranje TW fanova može početi. stvarno odlična epizoda, u duhu prve dvije sezone  clapp

ispostavilo se točno da je Roadhouse
Spoiler for Hiden:
Audreyna fikcija, što je sjajno jer će sve te pričice iz bara imati nekog smisla na kraju -
valjda
@Stefy
Spoiler for Hiden:
uopće nisam povezao da je Diana Naido. Btw, Naido se unatrag čita O-Dian. 'E' iz 'Diane' je kod njezine sestre Janey-E :o
Ovo sam sad pročitao, nisam sam skužio, naravno

nisam shvatio
Spoiler for Hiden:
ono s koordinatama. šta je sad s tim? jel to bila klopka za zločestog Coopera (Zloopera)?

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #404 : 28.08.2017. 23:24:04 »
@Stefy
Spoiler for Hiden:
uopće nisam povezao da je Diana Naido. Btw, Naido se unatrag čita O-Dian. 'E' iz 'Diane' je kod njezine sestre Janey-E :o
Ovo sam sad pročitao, nisam sam skužio, naravno

nisam shvatio
Spoiler for Hiden:
ono s koordinatama. šta je sad s tim? jel to bila klopka za zločestog Coopera (Zloopera)?

Spoiler for Hiden:
Ja sam povezao da je slepa žena Dajen jer je Dajen pre nego što je "odletela" rekla dva-tri puta: "I'm at the sheriff's station", a tamo je ona.  ;)

Što se koordinati tiče, ni meni nije jasno. Mislio sam da su koordinate zapravo mesto gde su pronašli slepu ženu. I ne znam, ili ne mogu da se setim, ko je 3. osoba koja je Mister Siju dala koordinate: prva je bio Rej koji ih je nabavio od Hejstingsove sekretarice, druga osoba je Filip Džefris u obliku džezve. E sad, Mister Si je rekao: "Two of them match", pretpostavljam da su koordinate koje su mu dali Filip i Rej te koje se poklapaju jer je očigledno mesto na onoj steni neka zamka, a one treće su ili koordinate mesta u Tvin Piksu gde je šerifov tim našao onu ženu ili ono mesto u Bakhornu gde se nebo otvaralo i sl. Moguće je da su klopke, s obzirom da su mu ih dali Džefris i Rej, a oni nisu voleli njega.

Odri navijacica
Spoiler for Hiden:
Ja nju toliko volim, a ona scena na kraju kad krene Audrey's Dance mi je bila tako slatka i nekako nova, a opet stara. To mi je i omiljena kompozicija ujedno sa soundtracka. Možda se samo meni čini jer mi je Šerilin Fen toliko bila slatka svojevremeno, ali dok je igrala, osvetljenost na nekim kadrovima je bila tako nameštena da njene crte lice zapravo podsećaju na mlađu Odri i da je na par sekundi delovalo kao da gledamo mladu Odri kako igra. Sve u svemu, ta scena mi je isto bila WOW. clapp

Još ono na kraju kad se pojavi pred ogledalom. :o Iskreno se nadam da će da ima neku veću ulogu u finalu jer uopšte nisam zadovoljan onim što su dosad od nje prikazali. thumb-down

Ja nisam čitao nikakve teorije, niti bilo šta, baš sam nemi gledalac. Sve što napišem je nešto što ja shvatim kako shvatim.

@amiS Pošalji mi te sajtove gde čitaš pošto sad imam vremena da se bavim time. Uskoro ću krenuti da čitam i The Secret History.
« Zadnja izmjena: 28.08.2017. 23:28:44 Stefy »

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #405 : 28.08.2017. 23:28:10 »
Odlična epizoda, pravi stari Twin Peaks.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #406 : 29.08.2017. 01:10:26 »
A sad kad je ostalo još samo dvije epizode idući tjedan, vrijeme je da vas stignem jer sam pogledao samo četiri epizode. Sad kokice i samo navečer gledanje taman po dvije epizode do idućeg ponedjeljka.

Pogledana peta i šesta  :)

Samo Lynch može uvesti lika kao što je Richard, a preziva se Horne. Da da, sin od Audrey. Nemam pojma što se događalo u onoj sceni kad susretne vrhunskog mađioničara  rofl rofl ali scena poslije sa Richardom
Spoiler for Hiden:
kad pregazi dijete je uznemirujuća na više razina. Sve više i više mi je žao Dougie, pogotovo u onoj sceni kad je stajao kod kipa. Kyle radi izvrstan posao, zbilja ga simpatiziram. Ima tu neku umiljatu facu. Sad, ili postoji tri Coopera ili je Dougie san. Ili je manifestacija nečeg trećeg. Nešto slično doppelgangerima jer ne bi smjelo postajati tri doppa.


Nekoliko pitanja za @Mulder:
Spoiler for Hiden:
Da li je negde između redova rečeno otkud one poruke koje je major Brigs detektovao u svemiru i rekao Kuperu u 2. sezoni? Da li je moguća teorija da je Kuper iz budućnosti u Crnoj kolibi sebi slao poruke?
 Na to sam naišao, ali ne znam koliko je tačno.

Kakva je veza gđe Tremond sa svim ovim?

Koju ulogu igra elektricitet u svemu? Stalno se pojavljuje, a ima scena u filmu ili Missing Pieces gde neko eksplicitno govori Electricity.

Imao sam mnogo više, ali ne mogu da se setim. Ako odgovoriš, možda kroz odgovore nađem još nešto.
Spoiler for Hiden:
Meni je jedna od omiljenih teorija da je Coop iz budućnosti. Ono što je među fanovima konzensus je da je bila njegova sudbina da uđe u lodge. Naznake da je taj Coop iz budućnosti su Coopovi snovi i kako je neke stvari znao da će se dogoditi. Black Lodge ne postoji vrijeme kao takvo. Tamo je sve i prošlost, i sadašnjost, i budućnost. I naravno ostale dimenzije.

Tremond je jedna od duhova kao onaj Div koji vodi Coopera kroz zagonetke. Samo što oko gospođe Tremond se uvijek događaju loše stvari. Sad se ne zna je li dobra ili loša. Možda je kao MIKE, bila loša alči se preokrenula. Po meni je vrlo vjerojatno jedna od žrtvi BOB-a.

Elektricitet je povezan sa samim pojmom koncepta vremena kako u našem svijetu tako u Black Lodge. Po meni najveću ulogu igra u snovima. Da je sve san, mozak, neuroni. Kroz čitavu karijeru Lynch je opsjednut sa time i povremeno daje naznake. Sad, kako se sve to uklapa u Twin Peaks, opet teorije. Što je stvarno, a što nije. Po meni je to nebitno, bitno je da je ovdje. To je toliko iznad nas jer smo mi realno mravi naspram onoga što se događa u Twin Peaks svijetu. Postoji nešto više i moćnije od BOB-a, od bilo koga. I sve je povezano sa elektricitetom. A opet ako želiš da te zbunim  ;D pošto je to toliko veliko i mistično. Pa evo, sjeti se treće epizode ove sezone kada Coop ima onaj nadrealni san i bude uvučen popoću elektriciteta i odjednom je Dougie. To se može shvatiti kao koma (mozak radi, a kad se netko probudi iz kome neki znaju biti potpuno drugi ljudi) ili nekakva manifestacija onoga što je sad Dougie (a ne vjerujem da je dopp već nešto treće).

A što se tiče poruka. Te "svemirkse" poruke se ustvari došle iz šume. Duhovi Lodgea su pokušali komunicirati.

A sad na sedmu i osmu  :)

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #407 : 29.08.2017. 01:29:33 »
Hvala na odgovorima, otprilike je to to. Ne razlikuju se mnogo moja razmišljanja od tvojih, to je dobar znak. :naklon:

Uživaj, osma će ti biti baš interesantna. ;D

U vezi sa epizodom 16, setih se sad
Spoiler for Hiden:
Kada Dajen priča o noći kad ju je Kuper posetio, u jednom trenutku govori: "And his face..." Mislim da se u tom trenutku BOB manifestvovao kroz Kupera i Dajen je mogla da ga vidi dok ju je silovao, isto kao scena u filmu kada BOB siluje Loru, a onda ona u jednom trenutku vidi da je to Liland. Mislim da je Dajen zapravo bila BOBova nova Lora, njegova žrtva. Dajen je rekla da je tad sve počelo i da nije svoja,
pa bih rekao da je u tom trenutku BOB nekako oterao pravu Dajen u Crnu kolibu i "napravio" njenu kopiju koja je ova nova Dajen. Međutim, deo stare Dajen je ipak ostao, nešto slično kao što se desilo sa Dagijem. Kuper je isto "izašao" kao Dagi, ali je Kuper i dalje bio u njemu i probudio se. Mislim da je se zaposednuta Dajen probudila u trenutku kad je pričala sa Gordonom, Albertom i Temi, pa je u tom trenutku vraćena nazad u Crnu Kolibu, kao što je i Dagi kad je Kuper umesto njega izašao. Kuper je izašao u vidu Dagija, a Dajen u vidu njene zle dvojnice. Kada se Dagi probudio, iz njega je izašao Kuper, a kada se Dajen probudila, ispričala je ovima sve, međutim zla dvojnica je opet uzela primat, pokušala je da ubije ovo troje, oni su je upucali i vraćena je u Crnu kolibu. Prava Dajen je ostala u telu one slepe žene, kao što je i Kuper u Dagiju.
Ovo sam sad nekako sam povezao, možda neko i ne razume šta hoću da kažem, ali ja baš vidim sličnost između ta dva događaja. Pogotovo ako se uzme u obzir seed.
Spoiler for Hiden:
A mislim da je seed potreban Kuperu da bi mogao sebe da vrati i Dajen, pošto su oboje u istoj situaciji.

Postavljen je prevod za 16, bio sam dokon.

Nadam se da će Showtime nakon završetka da objavi neki Blu-Ray box-set 3. sezone. Naručio sam konačno The Entire Mystery, jedva čekam da mi stigne! srcesmajli
« Zadnja izmjena: 29.08.2017. 01:43:47 Stefy »

Offline Asselta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #408 : 29.08.2017. 05:20:17 »
Spoiler for Hiden:
Mozda zeli da Majk napravi novog Dagija za zenu i sina?

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #409 : 29.08.2017. 07:16:44 »
Za koji mj. cu morat pogledat film, pa seriju, mozda cak i ove knjige procitam...ovo je zapravo toliko jebena uvrnuta cudna prica da vjerojatno ni Lynch ne zna odgovore na sve.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #410 : 29.08.2017. 08:51:53 »
sto je mene trebalo na zoru da visim po TP temama i forumima...  :facepalm LOM MOZGA.
prvo me oduvala ep. sinoc, i razmisljanja o istoj. sad citanje gomile teorija, i evo ne znam dje sam.
Spoiler for Hiden:
cini mi se da niko nije pomenuo koncept tulpe, tami je onako, bas normalno rekla wow, ovo je bila prava tulpa. mislim da je dark kuper dopelganger, i da je isti stvorio tulpu-dagija kao i dajen koja mu je sluzila da se zajebava sa FBI. bez obzira sto je po meni, znao posteno da smori, bas mi je zao sto je dagijeva prica zavrsena. ali zato budjenje starog kupera... e ono me raznijelo. najezio sam se.
tvin piks mi je tmurne, mrzne ponedjeljke cinio ljepsim. fuckin'monday again i sve sto ide uz to. ali znam da je nova ep TP-a izasla pa sam bolji odma. sat vremena u kojem sam potpuno uvucen u sav taj uvrnuti svijet, da ne moram razmisljat o nekim drugim stvarima. 7god od zavrsetka Losta sam konacno dobio neku seriju cije epizode ne mogu da iscekam, i odma idem po forumima da vidim sta su ljudi napisali, koja je teorija aktuelna, sta sve ne. uzasno mi zao sto ce za nedjelju dana bit kraj, to je to nema vise. pitanje je da li cemo ikad bar nesto slicno vidjet na tv-u. ovo je jedinstveno. ovo se vise ne snima.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #411 : 29.08.2017. 09:35:44 »
@Stefy - ne čitam ništa o TP-u, ono o Diane sam radoznalosti radi upisao u Gugl:
http://welcometotwinpeaks.com/discuss/twin-peaks-part-16/what-was-diane-saying/paged/1/

Ali slušam sljedeće podcaste na U2bu pa mi oni razjasne neke stvari, inače bih bio totalno pogubljen:
https://www.youtube.com/channel/UCRwsqYYBiDYr-4CDZlRxgtQ

https://www.youtube.com/channel/UC0hoE4h1oj1_nVu6CLLovZw

https://www.youtube.com/user/suckprofessor/videos

https://www.youtube.com/channel/UCwTcFaOYFjIbxHjrmP0ptxw


Spoiler for Hiden:
Mozda zeli da Majk napravi novog Dagija za zenu i sina?
ja isto mislim da je to.

priželjkujem da se pravi Cooper
Spoiler for Hiden:
žrtvuje - možda kako bi spasio Audrey - i da Zlooper i on ponište svoju egzistenciju,
 a Novi Dougie zauzme Cooperovo mjesto u pravom svijetu s Janey-E i klinjom.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #412 : 29.08.2017. 12:32:11 »
A da li je neko shvatio
Spoiler for Hiden:
poentu cele priče o Vatrogascu i onoj ženi koji žive na nekom tamo mestu. Kad sam prvi put video to u 8. epizodi, pomislio sam da je to Bela koliba. Nije mi jasno ni kako je sa svim tim povezan onaj momak iz Londona sa rukavicom. Endijeva poseta njima je isto bila i više nego zbunjujuća.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #413 : 29.08.2017. 12:59:28 »
Spoiler for Hiden:
mozda je onaj momak sa hulk rukavicom neko sredstvo za borbu sa dark kuperom. cini mi se da nije slucajno sto je zavrsio u tvorza, plus je ona slijepa zena naido tamo, kuper je krenuo u TP a mislim da ce i dvojnik. mene najvise zanima da li je red room neka vrsta cekalista/prijemne sobe a convenience store black lodge. CS je svakako neka paralelna dimenzija.
ko ce mu ga znat vise. inace planiram rewatch trece sezone pa dako se bolje pofataju neke stvari.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #414 : 29.08.2017. 13:40:44 »
A da li je neko shvatio
Spoiler for Hiden:
poentu cele priče o Vatrogascu i onoj ženi koji žive na nekom tamo mestu. Kad sam prvi put video to u 8. epizodi, pomislio sam da je to Bela koliba. Nije mi jasno ni kako je sa svim tim povezan onaj momak iz Londona sa rukavicom. Endijeva poseta njima je isto bila i više nego zbunjujuća.

Više ne misliš da je to BK? Šta bi drugo bilo? Slutim da će  većinu toga objasniti u finalu, a ostavit će neke sitnice nerazjašnjenima ili manji cliffhanger, čisto da se o seriji priča i sljedećih 25 godina.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #415 : 29.08.2017. 15:58:01 »
Za koji mj. cu morat pogledat film, pa seriju, mozda cak i ove knjige procitam...ovo je zapravo toliko jebena uvrnuta cudna prica da vjerojatno ni Lynch ne zna odgovore na sve.
Zna Lynch sve što radi. Ima kreativnu slobodu. Kako ga pratim već preko 15 godina, fascinantna je osoba. Ima poseban odnos sa svojim fanovima. On zna neke stvari o ovom svijetu i tamo jednim drugim svjetovima i zato je opsjednut sa nadrealnošću i snovima. Želi da malo nategnemo moždane vijuge. Haleluja da postoje autori poput njega koji nisu lažnjaci i ne igraju po hollywoodskim pravilima.  :)

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #416 : 29.08.2017. 16:11:57 »
@coadj Da, ima smisla to što si napisao. Pa mislim da koordinate 3. osobe zapravo vode u TP.

A da li je neko shvatio
Spoiler for Hiden:
poentu cele priče o Vatrogascu i onoj ženi koji žive na nekom tamo mestu. Kad sam prvi put video to u 8. epizodi, pomislio sam da je to Bela koliba. Nije mi jasno ni kako je sa svim tim povezan onaj momak iz Londona sa rukavicom. Endijeva poseta njima je isto bila i više nego zbunjujuća.

Više ne misliš da je to BK? Šta bi drugo bilo? Slutim da će  većinu toga objasniti u finalu, a ostavit će neke sitnice nerazjašnjenima ili manji cliffhanger, čisto da se o seriji priča i sljedećih 25 godina.
Pa nije da ne mislim, jednostavno ne znam. rofl Nekako mi je najverovatnije da je to. Mene još više interesuje
Spoiler for Hiden:
misterija s majorom Brigsom i ceo onaj cirkus u "svemiru" na početku i sa njegovom glavom kako pluta po nebu i govori: "Blue Rose", to mi je jedan od većih highlight-ova ove sezone. Valjda budu razjasnili.

Neko je napravio komparaciju sa Lost, koja je meni uz ovu i Fringe, najbolja američka serija svih vremena. Ja od Fringe do ove serije nisam gledao neku takvu gde treba spajati delove slagalice, gde nije sve eksplicitno rečeno i objašnjeno. Ako to ne volite, gledajte druge serije, ja uživam u ovakvim i volim ih, iz prostog razloga jer uvek može o njima da se priča i koliko god puda ih gledao, uvek ću otkriti nešto novo što dotad nisam. Sami autori serije Lost, ujedno i Fringe, su rekli da su inspirisani TP-om i Linčom, te odatle sličnost. Meni je to prejako.

Linča sam zavoleo od ove serije i odgledao sve njegove filmove i mnogo mi se sviđa njegov stil u celosti. Svaki film, serija su pravo umetnicko delo, i u tome se i razlikuju od raznih holivudskih blokbastera i sl. sranja kojima smo danas okruženi.
« Zadnja izmjena: 29.08.2017. 16:15:03 Stefy »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #417 : 29.08.2017. 16:19:52 »
Na Twin Peaks ti je najviše utjecap originalni The Prisoner. Na Lost i Fringe su najviše utjecali X-Filesi što je naravno očigledno. Na X-Filese je najviše utjecao Kolchak: The Night Stalker. Osim X-Filesa, Lost je najveću isnpiraciju vukao od The Prisonera. Ne znam jesi li gledao tu seriju, ali pogledaj ako nisi i bit će ti potpuno jasno. Twin Peaks je najviše utjecao na novo (drugo) zlatno doba serija. Od utjecaja se uvijek svodi na četiri serije. Originalni The Twilight Zone, originalni Star Trek, Twin Peaks ili The X-Files. Sopranosi iako slove isto kao jedna od najutjecajnijih serija, po meni ipak nemaju takav enorman kompletni utjecaj iako su jednako značajna serija kao sve navedene.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #418 : 29.08.2017. 22:47:07 »
Nisam gledao tu The Prisoner, ali sad me je zainteresovala kad si je spomenuo. Vidim da je kratka, pa je možda i odgledam. The X-Files mi nisu bili privlačni zato što ne volim te serije gde je svaka epizoda priča za sebe, a kontinuitet je negde u pozadini. Zato mi se npr. prva sezona Fringe i najmanje dopada, jer je kontinuitet negde između redova, a verujem da je u The X-Files isto tako, ali verovatno na više sezona. Ima i previše epizoda, a trenutno nemam baš vremena. Svakako ću je nekad odgledati kad budem imao vremena.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #419 : 30.08.2017. 11:08:33 »
zanima me onaj glass box sa pocetka sezone. cije je ono, cemu sluzi... cisto sumnjam da bar bit i neke naznake u vezi toga...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Tags: