Autor Tema: Twin Peaks  (Posjeta: 102866 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #30 : 09.01.2012. 12:42:21 »
Northern Exposure
znam da ce me mulder osamarit pogledom, jer mi nije prvi x files, al meni je od ova tri Nortern Exposure najkvalitetnija
Mrzim lopatare i limune

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #31 : 15.01.2012. 00:38:32 »
Treba mi pomoc. Naime epizoda koju sam skinuo je Twin-Peaks-S01E06-DVDRip-XviD-MEDiEVAL.avi  , to je 7. epizoda ako se pilot racuna kao 1. , a ne nulta. E sad nijedan prevod ne odgovara za tu epizodu (probavao sam na svim mogucim sajtovima), a sinhronizacija mi ne uspjeva. Pocetak i kraj su u redu, ali poslije uvodnog dijaloga skroz je druga prica u epizodi u odnosu na prevod.Uopste nisu iste rijeci. Sta je rijesenje?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #32 : 03.05.2012. 04:09:53 »
Fanovi TP-a, nabavite se ultimativno zlatno izdanje koje sadržava kompletnu seriju skupa s ogromnom količinom posebnih dodataka koje je odobrio David Lynch  ti_si_Bog ti_si_Bog

Uživam u svim tim silnim dodacima. Kako je to bolesno dobro. Sad sam nakon dugo vremena pogledao sve dodatke, razgovore pa kada Lynch sjedi u onom baru i razgovora pola sata. Duhovno iskustvo. Aaaaaa, kako obožavam ovu seriju i sve ljude koji su radili na njoj.




Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #33 : 05.05.2012. 22:17:51 »
Poceo sam da je gledam prije 2 dana i vjerovatno cu ici sa jednom epizodom dnevno :) Ne znam kako bi opisao ovo sto sam vidio u ove 3 epizode(pilot,01 i 02). Jednostavno,mislim da cudniju seriju nikada nisam gledao.Pola likova je ludo i uvrnuto...Kad sam upalio Pilot ukapirao sam da mi je ona muzika sa pocetka poznata i da sam je cuo negdje davno...moze bit kad sam bio mali :)
Nego,sto se serije tice.Ima neku cudnu atmosferu,tu je muzika u seriji koja je isto uvrnuta a o likovima da ne pricam jer se ne zna ko je od koga ludji :D
Ubjedljivo najuvrnutija stvar u ove 3 epizode je Cooper-ov san na kraju druge epizode...sta bi ono!?   :ceska:

Mogu reci da mi se svidjela serija jer ima to nesto,tako da cu je odgledati do kraja...ako ne poludim :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #34 : 05.05.2012. 23:13:26 »
Da, serija ti je poznata po svojoj atmosferi, muzici, čudnim likovima. I sve to dodaš u mali gradiš, dobiješ čudo  :)

Ako su ti ove epizode čudne, vidjet ćeš tek u drugoj sezoni što se sve događa. Ako ti nešto nije jasno, samo mi javi jer sam svaku epizodu detaljno analizirao više puta, sve te čudne scene.  smileyNO1

Jesi gledao možda neke filmove od Lyncha?

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #35 : 05.05.2012. 23:17:30 »
Poceo sam da je gledam prije 2 dana i vjerovatno cu ici sa jednom epizodom dnevno :) Ne znam kako bi opisao ovo sto sam vidio u ove 3 epizode(pilot,01 i 02). Jednostavno,mislim da cudniju seriju nikada nisam gledao.Pola likova je ludo i uvrnuto...Kad sam upalio Pilot ukapirao sam da mi je ona muzika sa pocetka poznata i da sam je cuo negdje davno...moze bit kad sam bio mali :)
Nego,sto se serije tice.Ima neku cudnu atmosferu,tu je muzika u seriji koja je isto uvrnuta a o likovima da ne pricam jer se ne zna ko je od koga ludji :D
Ubjedljivo najuvrnutija stvar u ove 3 epizode je Cooper-ov san na kraju druge epizode...sta bi ono!?   :ceska:

Mogu reci da mi se svidjela serija jer ima to nesto,tako da cu je odgledati do kraja...ako ne poludim :D
;D

preporuka : epizode gledaj u nekom kasnijem terminu. Ima sve svoje zašto.

Što kaže Mulder, ako ti je početak čudan, veruj, ništa još nisi video.
zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #36 : 06.05.2012. 10:21:51 »
Uglavnom gledam posle ponoci.Nekako sam navikao da gledam serije i filmove kasno uvece..nesto ne mogu preko dana :)

Od Lyncha nisam nisam nista gledao,ali znam da je lud :) ... i da voli Rammstein  clapp

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #37 : 06.05.2012. 19:32:17 »
Uglavnom gledam posle ponoci.Nekako sam navikao da gledam serije i filmove kasno uvece..nesto ne mogu preko dana :)

Od Lyncha nisam nisam nista gledao,ali znam da je lud :) ... i da voli Rammstein  clapp

Posle ponoći je najbolje vreme za TP  :)
Kao što su ti već rekli, tek ćeš da vidiš koliko je čudno, ali to je sve draž TP-a...

Ja sam od Lyncha gledao Blue Velvet, Mulholland Drive, The Elephant Man , Lost Highway... preporučujem ti da ih pogledaš,  nijedan film me nije razočarao, baš naprotiv  smileyNO1
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #38 : 06.05.2012. 22:19:00 »
Ta 4 filma imam u planu,samo ne znam kada cu ih gledati jer jedva nalazim vremena i za ove serije sto trenutno gledam :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #39 : 06.05.2012. 23:44:54 »
Rijetko ti Lynch ima normalan film. Najnormalniji njegov film je The Straight Story, odlična istinita priča o starcu koji ide u posjetu bratu sa svojim traktorom  ;D

Ako želiš krenut s njim, prvo pogledaj Eraserhead. Nije njegov najbolji, ali najčudniji sigurno. Kada shvatiš o čemu se tu radi, ma bolesno. Blue Velvet je njegovo najveće remek djelo i nije toliko čudan, nejasan. Mulholland Drive trebaš gleat uz 10 pitanja koja dolaze uz sami film. The Elephant Man odličan. Inland Empire je njegov magnum opus, ali ne i najbolji film. U tom filmu ima dosta poveznica na skoro sve njegove filmove. Lost Highway je najbliži TP-u po atmosferi. I ima jednog od najupečatljivijih negativaca, kao i plavi baršun. Kratki filmovi su mu čisto solidni  :)

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #40 : 07.05.2012. 00:24:55 »
Ne komentarišeš Dinu (iz 1984.)? Jedan od rijetkih koji me razočarao. Doduše, kasno sam ga ja gledao, možda je u ono vrijeme i drugačije doživljen/prihvaćen, ali meni su one dvije miniserije iz 2000. i 2003. puno bolje.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #41 : 07.05.2012. 00:43:42 »
Pa zato što je napravio loš film  ;D previše artistički. Trebao je biti sa manje scena kapanja vode, šaptanja "the sleeper must awaken" i "Arrakis. Dune. Desert Planet! THE SPICE! THE WORM!" i slična živčanjenja Paula koji bi trebao biti star oko petnaest godina a ne trideset. Malo previše tražim, znam. I dosta scena nema
Spoiler for Hiden:
u filmu nema one masovne orgije koju organizira duke Leto na kojoj se vodi teška rasprava o tome imali li na Arrakisu dovoljno vode da se klima promijeni posebnom metodom i slične veselice. Zatim, Duncan umire od metka u ćelo čim Harkonneni napadnu. Paul i Jessica ulete u leglo Fremena nakon što su se igrali lovice s crvom (koji, kao što je Kierlan jednom primjetio, izgleda kao penis u pijesku).

Weirding module neću niti spominjati.

Mini serija je i meni bolja. Plus koji dajem seriji je točnost što se tiče knjige, po meni realniji barun Harkonnen i nedostatak onih smrdljivih "wierding modula" koje je Lynch uveo. Fora zgledaju, ali bi se Frank Herbert okretao u grobu.

A Dina je jedna od najboljih SF ostvarenja u književnosti.

Još jedan film koji nisam spomenuo je Wild at Heart. Isto me razočarao, pogotovo Cage i njegova već sada poznata prenamaganja u filmovima. Jedino je Dafoe na razini  :)


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #42 : 09.05.2012. 03:57:38 »
Pa zato što je napravio loš film
smileyNO1

Mini serija je i meni bolja.
smileyNO1  ;D

A Dina je jedna od najboljih SF ostvarenja u književnosti.
clapp
To, kralju!  smileyNO1 Oko Star Warsa smo imali i pomalo različita mišljenja, ali oko ovoga - sve pohvale za ukus.

Tek sad vidim da si spomenuo i Mulholland Drive; nemam tri blage kako mi to promače prvi put, ali i to je sjajan film. Dubokoumniji od prosjeka, trebalo mi je dva puta da ga shvatim u potpunosti (eto, ne stidim se priznati  :P).
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #43 : 09.05.2012. 04:47:55 »
 smileyNO1

Kod Star Warsa su uvijek rasprave stariji vs novi  ;D

Što se tiče Mulholland Drivea, odličan film. Ja sam ga gledao uz 10 pitanja koja si postavljaš usred ili na završetku filma.

Spoiler for Hiden:
1. Pay particular attention in the beginning of the film; at least two clues are revealed before the credits.
2. Notice appearances of the red lampshade.
3. Can you hear the title of the film that Adam Kesher is auditioning actresses for? Is it mentioned again?
4. An accident is a terrible event...notice the location of the accident.
5. Who gives a key, and why?
6. Notice the robe, the ashtray, the coffee cup.
7. What is felt, realized and gathered at the club Silencio?
8. Did talent alone help Camilla?
9. Note the occurrences surrounding the man behind Winkles.
10. Where is Aunt Ruth?

Svi ili barem većina filmova Davida Lyncha su poput snova, manje ili više košmarnih, i stoga ih ne treba nastojati pod svaku cijenu tumačiti jer, baš kao i snovi, nemaju previše smisla.

Odnosno, dio su naše podsvijesti koju nikad nismo i nikad nećemo moći "uhvatiti".

Da se vratimo malo na TP. Stvaranje glazbene teme  :)


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #44 : 31.05.2012. 14:12:28 »
Legendarna scena kad se saznaje ko je ubojica

Spoiler for Hiden:

Ove godine u osmom mjesecu idem ne TP festival  tasmanijski_djavo talasi http://twinpeaksfest.com/ održava se od 3. 8. do 5. 8.  clapp tri dana čiste uživancije, a nadam se i više. I napokon ću probati pitu i kavu  ;D pošto sam very happy, ako netko želi, kupim mu nešto pa pošaljem. Ima tamo sjajnih stvari vezanih uz seriju.

 ti_si_Bog ti_si_Bog


Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #45 : 31.05.2012. 16:36:03 »
Hoću i ja da idem!  smileyNO1
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #46 : 31.05.2012. 20:12:18 »
Neka je sa srecom to putovanje :)  drinks


Uh,ovo mi je na stand by ali cu je sigurno nastaviti u narednih mejsec dana jer je posebna.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #47 : 01.06.2012. 01:12:30 »
Hoću i ja da idem!  smileyNO1
Ako si zbilja za, budemo se dogovorili  ;D smileyNO1

Neka je sa srecom to putovanje :)  drinks


Uh,ovo mi je na stand by ali cu je sigurno nastaviti u narednih mejsec dana jer je posebna.
Hvala  :)

Ovo boldano uopće ne čudi. Velika većina ljudi su TP odgađali pa gledali i tako stalno. To je takva serija koju ne možeš gledat iz prve pa bude dosta odgoda  :D

Predobro  ;D clapp


Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #48 : 28.06.2012. 21:35:39 »
Postoje li negde torrenti u 16:9 formatu? Viđao sam neke klipove u tom formatu, ali svi ripovi koje nalazim su 4:3.

Ako neko ima, pošaljite na PP. Hvala.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #49 : 01.08.2012. 23:08:09 »
Sutra navečer se kreće na TP festival  talasi talasi

Michael Horse, Charlotte Stewart, Phoebe Augustine i Al Strobel su potvrdili da će doći, a ostale skrivaju. Đubrad, ne žele otkriti. Valjda pripremaju iznenađenje.

Pita i kava  srcesmajli srcesmajli

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #50 : 21.08.2012. 21:23:39 »
Odgledao sam ovu seriju pre mesec dana na incijativu roditelja koji su mi rekli da je serija fenomenalna. Mogu da kažem da mi se mnogo svidela i da sma zaista uživao gledajući je. Radnja, likovi, gradić, sve je nekako iskombinovano da čini jednu savršenu priču. Mnogo mi se svidelo što se ubistvom Lore Palmer mnogo toga otkrilo i o samom stanovništvu Tvin Piksa. Omiljeni lik mi je Odri, od početka do kraja mi je bila mnogo interesantna. Scena kada se otkrije Lorin ubica je fenomenalno odrađena. Nisam mogao da spavam noćima zbog Boba, inače se ne plašim toliko horora, ali ovo je jednostavno više od horora, zaista stiže do psihe. Ima nekih scena koje, kada se pogledaju nisu toliko strašne, ali istovremeno jesu. Najbolji primer je scena u Doninoj kući kada ona, Džejms i Medi pevaju, a zatim Medi ostaje sama i pojavljuje se Bob i približava se kameri. Ta scena me je jednostavno prestravila. Druga je ona na kraju prve epizode druge sezone, kada Lora vrišti i kada Bob trči. U svakom slučaju, cela stvara oko Vindoma Erla mi se nije svidela, odatle mi je serija baš nekako posustala i nije mi se mnogo svidela. Zanimala me je stvar oko Crne i Bele kolibe i onih signala koje je major Brigs dobio. Div mi je takođe bio veoma interesantan lik. Poslednja epizoda je odlično odrađena, scene u Crnoj kolibi su toliko dobre da sam jednostavno gledao i istovremeno nisam uopšte znao šta gledam. xD U svakom slučaju, serija je bila vredna gledanja i mnogo mi je krivo što ju je ABC otkazao jer bi treća sezona bila sigurno super jer su planirali da priču više prepuste tami i Bobu (izvor: dokumentarac sa zlatnog izdanja na kome Mark Frost priča o tome).

Film sam pogledao i mogu reći da mi se uopšte nije svideo, totalni promašaj. Očekivao sam baš puno od filma, a nije mi se svideo jer je predstavio najnebitnije trenutke Lorinog života. Nisu predstavili scenu u planinama sa Džejmsom i Donom, bilo bi interesantno, kao i njeno provedeno vreme u "Jednookom Džeku". Svidelo mi se jer je predstavljena scena ubistva, ali nije nešto odlično odrađena. Najviše mi se nije svidelo što se neki likovi (Odri, Ben) uopšte ne pojavljuju, a Donu glumi druga glumica.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #51 : 22.08.2012. 02:51:29 »
Drago mi je da ti se serija svidjela  smileyNO1

Što se tiče otkazivanja. Lynch nikad nije niti imao namjeru da se dozna tko je ubio Lauru Palmer jer je to bilo ono što je držalo interes gledatelja. Serija je bila pred ukidanjem zbog pada gledanosti, ali dodatnih 5 epizoda da se privede kraju je dopušteno zahvaljujući prosvjedovanju. A i tu je bio pritisak javnosti da se sazna ubojica.

Meni osobno su Pilot, sedma epizoda druge sezone
Spoiler for Hiden:
(tad se sazna ko je ubojica)
i zadnja epizoda najbolje. Znači, početak, sredina (tako recimo) i kraj  ;D

Sve tri epizode ulaze bez problema u moj kako ja to volim nazvati hall of fame - 100 najboljih televizijskih epizoda  ;D

BOB definitivno među najboljim zlikovcima. I dobro si rekao. Ovo je više od horora. Serija kombinira tolko žanrova od kriminalističkog noira, misterije do horora. Crna koliba/Black Lodge mi spada među nasjtrašnija iskustva. Naravno, govorim o zadnjih 15-ak minuta finala.

BOB i njegova
Spoiler for Hiden:
SOVA faca  :o to kad je kraj kreveta. Bolesno.

Tebi je Audrey najbolja  ;D slatka je ona i super lik. Meni je Laura Palmer bila i ostala najbolji ženski lik u ovoj seriji što je čudno jer se jako jako malo prikazivala, ali to sve govori o utjecaju. A Cooper ofkors najbolji lik u cijeloj seriji  8)

Sad kad si završio, ako želiš da bude još jasnije, pogledaj ovo čudo  ;D



Rađeno od jednog poznatog fana serije koji je i jedan od predstavnika TP fandoma. Traje 5 sati, ali to je ništa jer je stvarno zanimljivo  smileyNO1



I evo jedna slatka Audrey za tebe  ;D

« Zadnja izmjena: 22.08.2012. 02:53:29 Mulder »

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #52 : 22.08.2012. 13:24:56 »
muldere,jesi bio na tp fest?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #53 : 22.08.2012. 14:13:11 »
Da, baš sam pričao annoraxu kakvo je to iskustvo bilo  ;D

Koja navala emocija kad sam ušao tamo gdje se stvarala i promijenila televizijska povijest. To je jedna od onih stvari koje te totalno razvesele u punom smislu te riječi. Ono, svi smo mi na neki način sretni, ali opet možeš biti još sretniji i ovo je ta stvar koja te skroz čini sretnim. I jedna od stvari zbog kojih sam išao su pita i kava  ;D

Oboje odlično, ali tamošnji ljudi kažu da je kava prije bila bolja. Ne bih znao, meni je to najbolja kava koju sam probao. Perfektno nešto.

Na kratko sam i razgovarao sa Michaelom Horseom. Pitao sam ga isključivo za finale serije i rekao kako scenarij za zadnju epizodu nije pisan kao za zadnji nastavak serije već je trebao biti uvod u treću sezonu gdje bi
Spoiler for Hiden:
Copper bio neko vrijee villain opsjednut od strane BOB-a.

I Jill Engels je sjedila par reda od mene  ;D ona i njezin muž su bili jedni od tajnih gostiju. Kao i Michael Horse te Al Strobel.




Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #54 : 22.08.2012. 14:38:06 »
brate,kako sam ljubomoran...  ;) svaka ti cast,bash si hard-core fan!  smileyNO1 nedavno sam na jednom forumu na temi horor filmovi postovao da meni nema horora preko tvin piksa,bob kad se pojavi iza fotelje,kreveta je nesto od cega se i dan danas prepanem ka da prvi put gledam seriju.sjecam se kad je jedan drug dosha do mene neki cd da mi vrati,prije neku godinu.ja gledao finale serije,koja je tad reprizirana na rts-u cini mi se???lik je samo sjeo i nije mogao da vjeruje sta gleda,bukvalno su mu oci ispale!  rofl scene kad je kuper upao u black lodge.nije mnogo izdrzao,samo je reka ''ne mogu ja ovo,sto je ovo koji k!??? '' hahhahaha!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #55 : 22.08.2012. 15:06:34 »
Hvala, stari  smileyNO1

Hahahahaha  rofl rofl

Znam kako je. Black Lodge mi je možda i najstrašnije televizijsko iskustvo. Možda još poneki stari američki ghost horor ili britanski, ali to je to. Rijetki su filmovi, serije koje imaju takvu strašnu scenu i to 15 minuta  ti_si_Bog ti_si_Bog
Spoiler for Hiden:
koliko i traje Black Lodge.
a o BOB-u smo već sve rekli.

Pogotovo ovo kad sam vidio
Spoiler for Hiden:
  :o


Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #56 : 22.08.2012. 15:10:02 »
e to to!takve scene!i sad se okinuh samo sliku kad vidjeh!  :o sto se mene tiche TP je postavio horor standarde kakve ni dan danas niko nije oborio,a kakva je situacija trenutno nece ni ubuduce!  :naklon:
kad se sjetim da sam htio sobu da okrecim kao black lodge i da dobavim one crvene zavjese,josh neka sova i... hhahaahhahaha!  :facepalm
« Zadnja izmjena: 22.08.2012. 15:12:41 coadj »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #57 : 22.08.2012. 15:33:49 »
Ma toooo  ;D smileyNO1

Tako treba, zašto ne. Ili da živiš u nekoj šumi i tamo si napraviš Black Lodge i po danu ga ne vidiš, a po noći vidiš  rofl rofl kao neka iluzija.




Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #58 : 22.08.2012. 15:47:44 »
vjeruj mi da sam blizu da realizujem to.svi su mi umirali od smijeha sta sam planirao.no dobro,davno je to bilo,sad mi to presmijesno izgleda,ali sto cu to je serija + x-files uz koju sam odrastao,ni sam ne znam koliko puta sam ih odgledao.mitoloske ep. XF ihaaaaa,ne znam da brojim toliko,hahahahaha!  rofl
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #59 : 23.08.2012. 03:43:51 »
Jeste, scena sa prikazom sove na Bobovom licu je isto užasno strašna. Ja sam baš naleteo na sajt tog festivala pre neki mesec, možda i odem nekog dana. :D Inače, znam da Linč nije želeo da otkrije identitet Lorinog ubica, što je po mom mišljenju mnogo bolja solucija od otkrivanja jer zaista volim misteriju. Naleteo sam i na ovaj video "Northwest Passage" na jutjubu pre nekoliko nedelja, ali mi se nije dalo da gledam jer je dugo. xD Videću da pogledam ovih dana. :) U svakom slučaju, meni se svidelo iskustvo.

Da, Crna koliba je zaista bila strašna scena. Sećam se svoje face gledajući scenu gde Lora vrišti, samo sam gledao i pitao sebe: "Šta ja to sada gledam?" Negde sam pročitao komentar da je serija napravljena pre vremena, da bi danas imala veći rejting. Hm, možda, ali sumnjam jer i danas takve serije ne prolaze baš najbolje.

Ne znam zašto, ali Kupera nikako nisam mogao da "svarim" tokom cele serije. Nije me nervirao, ali mi nije bio ni preterano interesantan. Jednostavno je bio tu stalno, ponekad da me nasmeje, ali nije ostavio jak utisak na mene da bi mi bio omiljeni lik. Odri mi se ispočetka svidela jer je sva bila u nekom crazy fazonu, na početku su je baš predstavili kao da joj fali neka daska. Sad se setih, nije mi se svidelo njeno povezivanje sa onim Benovim kolegom, to je negde pred kraj serije, to mi se uopšte nije svidelo, kao ni to da bude u šemi sa Kuperom.

Ketrin mi je takođe bila jedna od odličnih likova. Zaista mi se od početka svidela sa svojim sarkazmom i hladnokrvnošću. Najsmešnija mi je scena u pilotu kada kaže onom radniku strugare: "You're fired!" rofl

Jedna od strašnijih scena je i ona kada Džosi umre i kada se Bob odjednom pojavi. Inače, tu smrt nikako nisam uspeo da shvatim, šta, ostala je zarobljena u ručci od fioke? :S Najinteresantnija stvar u celoj seriji i koja me je najviše zanimala je ta kada je div otkrio Kuperu zagonetku da sove nisu onakve kakvima se čine, otad sam bio opsednut time šta su zapravo te sove dok nisam na kraju otkrio. Ono što me je takođe zaintrigiralo su semafori koji su stalno bili prikazivani tokom serije, a ne kontam simboliku toga.

Tags: