Autor Tema: Class  (Posjeta: 4525 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Class
« : 15.06.2016. 17:04:40 »

Opis:
Radnja serije se vrti oko učenika iz škole Coal Hill. Svako od njih ima svoje tajne i skrivene želje. Moraju da se nose sa svakodnevnim stresom i školskim obavezama kao i sa užasima koje donosi putovanje kroz vreme. Doktor Who je često putovao kroz vreme i usled toga, zidovi vremena i prostora su se istanjili. Čudovištima je lakše nego ikad da pređu na Zemlju i prouzrokuju nezamislivi haos. Ovo je spin-off serije Doctor Who.

Žanr: drama, akcija, naučna-fantastika
Kanal: BBC Three Online
Premijera: Jesen 2016.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 25.10.2016. 00:13:42 maksi »

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Class
« Odgovor #1 : 17.09.2016. 15:00:02 »
Poslastica. Čeka se.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #2 : 17.09.2016. 20:41:11 »
Opa. Ovo bi trebalo da je dobro.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #3 : 17.09.2016. 21:05:49 »
Postavljen teaser.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #4 : 23.09.2016. 18:45:16 »
Premijera serije je 22. 10. 2016.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #5 : 27.10.2016. 09:13:41 »
Postavljen prevod prve epizode, uskoro će i druga...

Prva epizoda kao prva epizoda, sačekaću nekoliko pre nego što dam konačnu ocenu. Nešto mračnija nego što je Doktor, nada ni blizu koliko je mračan Torchwood. Neki fazon Baffy, the Vampire Slayer..., za generaciju 16-17 godina. Videćemo dalji razvoj tokom sledećih epizoda.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #6 : 27.10.2016. 17:27:13 »
Iskreno, apsolutni shiet (u odnosu na moj uobičajeni repertoar) kojeg ću gledat zbog ljubavi Doctora Whoa.

Ali, onda opet, nije toliko loše. Neke scene su me iznenadile koliko su dobre; sviđa mi se dizajn aliena; zanimljiva postava nekih stvari.

(Osjećam da forsiraju malo LGBT: ok ako ćeš staviti gay lika u seriju, ali gay izvanzemaljac? To već ima puno manje smisla...

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #7 : 29.10.2016. 20:38:37 »
Najbolja epizoda od ukupnih tri za sad.
Spoiler for Hiden:
Početna scena je bila tako dobra... Pjesma, montiranje, i čak sam se malo prestrašio kad sam vidio Tanyinog oca. Al' razočaralo me kad su to sve pokvarili s onim up-beat intro-om.

Jaako, ali jako me prestrašila Rachel na Skypeu. Sviđa mi se što producenti za Skype video laggaju poziv, a to su ovaj put iskoristili kao priliku za fantastično izvedeni jumpscare.

Priča mi je imala smisla. Dobro je izvedena. Nije bilo toliko akcije koliko priče, ali to mi nije loša stvar. Doduše, neki razgovori su bolje trebali biti napisani, npr. onaj između April i Rama (nije mi bio dovoljno realističan), ali što je tu je.

Uglavnom, VEEEEliki napredak od prijašnje dvije epizode. Ova epizoda seriji daje jedan veliki plus i u mojim očima Class je sada kvalitetnija serija. Nadam se da će nastaviti s time u četvrtoj.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #8 : 03.12.2016. 11:56:57 »
Zadnjih petnaest minuta osme epizode je napetost kakvu Doctor Who GODINAMA nije vidio. Svaka čast.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #9 : 21.12.2016. 16:21:03 »
Gotov prevod za ovu sezonu. Možete da zapakujete.

Šta da kažem? U globalu, dobro napisana serija. Ali ne u kompletu.

Sa Doktorom, osim prve epizode i nekoliko pominjanja istog tokom ostalih, nema blage veze. Podigli su "nije za decu" nivo serije tako što su ubacili par scena seksa (i homo i hetero) i prilično krvi (jedna scena u sedmoj epizodi mi je baš okrenula stomak).

Glavni okvir priče, pa i izleti u standalone epizode, su baš dobri. Nekoliko jako dobrih iznenađenja, poslednja scena sezone će vam ostaviti vilicu do poda jedno pola špice.

Ono gde serija pada su odnosi između petoro "srednjoškolaca" koji treba da nose seriju. Dvoje od njih (Ram i Mateus) nemaju pojma sa glumom, Ejpril i Čarli su negde pola-pola, jedino devojka koja igra Tanju dominira svakom izgovorenom rečju u grupi. Skoro svi "međuljudski odnosi" između njih su tako kretenski izvedeni da ćete njihove scene "zbližavanja" najradije premotavati.

Ono što nosi celu grupu (i celu seriju) na svojim leđima je Kvilova. Užasno kompleksan lik koji je žena odglumila do balčaka. Svaka njena scena, svaki njen komentar su blago ove serije. Uh, kako bih voleo da je jedan takav lik Doktorov pratilac, ne da bi praštalo...

Na kraju je, uvođenjem jednog starog Doktorovog neprijatelja, napravljena mogućnost za nastavak serije. Da li će ga biti, videćemo. Ja bih voleo da ga bude, ali pre svega da se "tinejdž" deo serije svede na najmanju moguću meru. Serija ima kapacitet, ali ga treba iskoristiti.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #10 : 08.09.2017. 10:15:57 »
Serija je otkazana.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Class
« Odgovor #11 : 08.09.2017. 20:59:05 »
Surprise, surprise.

Pravo je iznenađenje koliko je kasno došla ova vijest. Žao mi je jedino zbog tog retardiranog cliffhangera s kojime je završila prva sezona, ali kad podvučemo crtu, svijet je bolji bez ove serije.