Autor Tema: Neon Genesis Evangelion  (Posjeta: 1521 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Neon Genesis Evangelion
« : 14.06.2016. 14:57:41 »

Opis:
Godina je 2015. Petnaest godina je prošlo otkako se odigrao Drugi udar, događaj koji je mogao izbrisati čitavo čovečanstvo. Ljudski rod, još uvek u šoku, suočava se sa novom opasnošću - čudovišnim bićima po imenu Anđeli. Gendo Ikari - vođa paravojne organizacije NERV, zadužene za odbranu od Anđela - poziva svog otuđenog četrnaestogodišnjeg sina Šindžija da se pridruži borbi za opstanak. Na insistiranje svog oca, doktorke Ricuko Akagi, i svoje buduće starateljke, kapetanke Misato Kacuragi, duševno nestabilni Šindži Ikari pristaje da bude pilot Jedinice 01 Evangeliona, humanoidnog robota koji predstavlja jedino efikasno oružje u borbi protiv Anđela. On se pridružuje svojoj saborkinji Rei Ajanami, pilotu Jedinice 00 Evangeliona, ne sluteći da njegov otac ima daleko ambicioznije planove.

Izvor: anime-overdose

Originalni naziv: Shin Seiki Evangerion
Žanr: animirana, akcija, drama, fantazija, horor
Kanal: TV Tokyo
Godina proizvodnje: 1995.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

« Zadnja izmjena: 14.06.2016. 16:54:14 maksi »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Neon Genesis Evangelion
« Odgovor #1 : 14.06.2016. 16:20:19 »
nije me se uopće dojmio jer sam prije toga pogledao dosta dobre animeje koji su mi se urezali u pamćenje.
gledao sam napreskokce jer mi bijaše dosadan.

međutim, kad se uđe malo dublje u radnju (tj. kad se pročitaju pojašnjenja na netu) to je prilično spektakularna i zanimljiva alegorija.

ipak bih ga preporučio jer ga objektivni gledatelji smatraju jednim od boljih animeta što su nacrtani.