Autor Tema: Odabir printera  (Posjeta: 1722 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odabir printera
« : 10.06.2016. 16:15:41 »
Znači, kupujem printer, pa trebam savjet. Treba mi neki povoljniji printer, koji po mogućnosti ima i skener... Najbitnije stavka mi je da ima jeftine zamjenske boje za njega jednom kad se potroše! Da li je koji od ovih ok? http://www.adm.hr/category.asp?cate=pisaci-i-skeneri&id=663

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Odabir printera
« Odgovor #1 : 10.06.2016. 20:06:19 »
ako ti treba za kod kuće, znači ništa previše zahtjevno, mislim da možeš uzeti bilo koji od njih, čak i najjeftiniji. ja koristim neki Epsonov skener/printer/kopirni već 5-6 godina. nikad nisam imao problema. platio sam ga 400-tinjak kuna. da danas kupujem novi, za kućnu uporabu, ne bih davao više od 500 kuna za njega.

Najbitnije stavka mi je da ima jeftine zamjenske boje za njega jednom kad se potroše!

onda prvo vidi dal imaš u blizini trgovinu koja prodaje zamj. boje za model koji bi možda uzeo.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21888
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Odabir printera
« Odgovor #2 : 10.06.2016. 20:20:40 »
Epson također  (printer-skener) smileyNO1 Zamjenske boje 15 kn, katkad i 10.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Odabir printera
« Odgovor #3 : 10.06.2016. 21:36:45 »
Kao neko ko je posedovao svakakve modele raznih firmi, glavni savet je da se proveri pre kupovine da li je moguće dopunjavati kertridže, što danas na mnogima ne može. Ako se menjaju kertridži, pošto su originali i pošto su zamenski? A najbolji predlog su Epsonovi štampači s CISS-om, koji nemaju kertridže, nego rezervoar za dolivanje. Oni su malo skuplji, ali kvalitet i ušteda na kertridžima su bez premca.

Znam mnogo ljudi koji su kupili inkjet, potrošili kertridže, i kad su videli pošto su novi, pustili su da štampač skuplja prašinu. Kad im je posle par meseci zatrebao štampač, ni sa novim kertridžima nije hteo da izbaci boju jer zapekne glava zbog nekorišćenja, i vrlo retko ljudi uspeju to da reše. Ko uzima ink jet, obavezno nek odštampa jednu stranicu nedeljno koja će da koristi sve osnovne boje štamoača. Ne mora ništa veliko, tek toliko da ne zapeče glava.

Koristio sam mnoge marke, zadnjih godina samo Epson, trenutno model L800. Skup je, ali vredi svaku paru. Postoje i njegove jeftinije varijante, a ima i "multipraktik" Epson L220.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Odabir printera
« Odgovor #4 : 11.06.2016. 10:21:27 »
Ja sam se dugo godina zezao sa ink jet stampacima pa punio ketridze kad se isprazne jer novi kostaju kao ceo stampac... onda sam sve to bacio i kupio laserski HP prosle godine mi crko i sad sam uzeo ovaj HP LaserJet P1102w WiFi, 18 str/min, 8,5 s, 1200x600 dpi, 8 MB, 10+150 listova, USB,Wireless. ima ga na ovoj tvojoj listi mada tu kod vas su cene vece dosta neko kod nas u Srbiji, bar 30%. Dodji vamo kupi jeftinije heheheh... i jos ti vrate PDV na granici  :) Sto se tice tih kombinovanih stampaca ja nikad nisam bio za, u firmi ih menjamo na svake dve godine... Ja kuci imam skener posebno, posebno stampac, jeste da to dodje skuplja kombinacija ali meni je trebao bas profi skener koji skenira i negative i slajdove i velike rezolucije. Sve zavisno koliko koristis i koliko ti treba.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Odabir printera
« Odgovor #5 : 12.06.2016. 00:34:32 »
Hvala svima na savjetima!  smileyNO1

Tags: