Autor Tema: American Gods  (Posjeta: 20518 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #30 : 03.05.2017. 08:15:10 »
Osim McShane- i Stormare-a  nisam uopste obracao paznju na ostatak cast-a, pa sam bio iznenadjen kad sam prepoznao jos neke likove. Poput Pablo Schreiber-a(Mad Sweeney) i lika koji igra Low Key Lyesmith-a, kojeg sam gledao u Justified-u(poslednja sezona) i gdje mi je bio toliko gadan da sam svakog puta kad se on pojavi, pozelio da mu povadim sve zube i razmontiram ostatak face :D 

Technology Boy definitivno najgadnija pojava u prvoj epizodi. To je to live koje jednostavno vapi za samarom :D Bas kako i treba... samo sto je, koliko se ja sjecam, u knjigi opisan kao klasicno WoW zadriglo krme :D

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: American Gods
« Odgovor #31 : 03.05.2017. 08:43:27 »
Hvala na prijevodu. Sviđa mi se pilot i radujem se nastavku. McShane očekivano odličan, a i ostali dosta uvjerljivi. Možda malo razbacano, ali dobro, ja ovdje vjerujem u cjelinu. Also, usisavač  ;D

E da, drago mi da će i Crispin Glover biti ovdje. Ja čim ga vidim, osjetim dragost neku čudnu jer http://www.imdb.com/title/tt0310357/?ref_=nm_knf_t3 .
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #32 : 03.05.2017. 11:50:05 »
Ljudi koji nisu procitali knjigu sigurno ni ne znaju sta su gledali sinoc/danas. Vjerujem da im nista od onoga nije imalo smisla.
Evo, ja nisam čitao knjigu i nije mi ništa nejasno. Zapravo, nemam zbrku u glavi i imam ideju šta može da bude. Svakako, čak i ako nisam u pravu, ostatak će nam otkriti.
Meni nešto drugo neobjašnjivo. Koji god portal ili sajt da otvorim, čitam o tome kako je svet šokiran scenom... i kako je ljudima trebalo da se priberu posle toga, kako su svi zatečeni i šta ti ja znam. Meni to svojevrsni kretenizam. Ok, scena nesvakidašnja, ali niti ima krupnig kadra, nekih gadosti koje se vide, nema ničega. Ništa specijalno. Više je grozna pomisao na to da se tako nešto desi, nego sama scena. Ništa posebno.
Elem, meni jedan od najboljih pilota ikada. Oduševljen sam. Mc Shane svojim blagim osmehom podsetio na meni jednig od najdražih mamojebaca - Al Sverindžena. Sjajna atmosfera, odličan koncept i povrh svega - vrhunska režija. Jedva čekam nastavak.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: American Gods
« Odgovor #33 : 03.05.2017. 16:11:37 »
okej prva epizoda. nisam ni oduševljen ni razočaran.

nego, nije li Sjenin nadimak Tatica (Papi ili kako već). tako je u knjizi prevedno. otkud sad Puppy?
još mi je čudnije što Emily Browning izgovara 'papi', a ona plavuša kaže 'puppy'

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #34 : 03.05.2017. 16:47:40 »
Prvi utisak jako dobar. Gejmen mi je omiljeni pisac, tako da mi je ova serija trenutno glavni prioritet.  liz-liz

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: American Gods
« Odgovor #35 : 03.05.2017. 19:01:25 »
Dost dobar pilot. Nisam oduševljen, ali zanimljivo. McShane u svojoj standardnoj džentlemenskoj ulozi.
Spoiler for Hiden:
Upečatljive brutalne scene na početku kada moreplovci pristanu na kopno, posebno ono kasapljenje očiju nožem.
Kao i općenito rad kamere u toj sceni na početku epizode.
Spoiler for Hiden:
P. S. Jesam li ja zabrijao ili je crna boginja Bilkis prije vaginalnog gutanja žrtve imala osušene sise, a kasnije postala tip-top?
Zasad nema neke radnje, još traje upoznavanje s likovima.
Spoiler for Hiden:
Valjda ću uspjeti popamtiti sve te silne bogove, bilo ih je 5-6 u pilotu.
Pasangeru, hvala za prijevod.  drinks
« Zadnja izmjena: 03.05.2017. 21:58:54 Goran88 »
Mrzim lopatare i limune

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: American Gods
« Odgovor #36 : 03.05.2017. 19:06:44 »
Ovi Vikinzi me podsetili na Left eye gang rofl
Dobra prva, hvala za prevod.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: American Gods
« Odgovor #37 : 04.05.2017. 03:33:23 »
Pogledan pilot  :)

Ne da sam zadovoljan već mi je epizoda bila odlična na svim razinama. Tehničke aspekte uopće ne treba ni hvaliti jer je u pitanju Fuller.

Bojao sam se zbog glumca koji glumci Shadowa, ali na kraju je iznio ulogu na najbolji mogući način. Ian McShane odličan kao srijeda. Čisti hasler, lukav, manipulator i vidio sam neke sličnosti sa Alom. Pablo Schreiber kao Mad isto odličan, ali inače njemu leže ovakve otkačene uloge. Bilquis su jako dobro prikazali. Drago mi je da je glumica uspijela prikazati tu jezu te boginje i ta cijela scena je zlata vrijedna. Drago mi je i da svaka scena izgleda kao da nije s ovog svijeta te budi neki lijep osjećaj bizarnosti i mistike. Vidi se da je i Neil Gaiman bio savjetnik na seriji osim što je serija po njegovoj knjzi. Kraj je vjerujem mnogima koji nisu čitali knjigu najneobičniji i čak izgleda kao da uopće ne pripada ovoj seriji, ali samo pričekajte.  ;D

Evo čitam ovo da će se možda najveće Neilovo remek djelo možda ekranizirati https://www.flickeringmyth.com/2017/05/neil-gaiman-and-bryan-fuller-think-that-the-sandman-should-be-adapted-for-tv/ iako sam protiv toga jer je to gotovo nemoguće. Jednostavno potpuno druga razina čudnosti i plejada likova koju The Sandman posjeduje je prešarolika i za seriju od 6, 7 sezona.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #38 : 04.05.2017. 06:26:11 »
Dost dobar pilot. Nisam oduševljen, ali zanimljivo. McShane u svojoj standardnoj džentlemenskoj ulozi.
Spoiler for Hiden:
Upečatljive brutalne scene na početku kada moreplovci pristanu na kopno, posebno ono kasapljenje očiju nožem.
Kao i općenito rad kamere u toj sceni na početku epizode.
Spoiler for Hiden:
P. S. Jesam li ja zabrijao ili je crna boginja Bilkis prije vaginalnog gutanja žrtve imala osušene sise, a kasnije postala tip-top?
Zasad nema neke radnje, još traje upoznavanje s likovima.
Spoiler for Hiden:
Valjda ću uspjeti popamtiti sve te silne bogove, bilo ih je 5-6 u pilotu.
Pasangeru, hvala za prijevod.  drinks

Da, da... dobro si primijetio. Ona se komplet "podmladila" nakon onog usisavanja :D


Elem, Laura ga zove Puppy... Knjigu sam citao na Engleskom tako da sam prilicno siguran da je Puppy.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: American Gods
« Odgovor #39 : 04.05.2017. 10:11:43 »
hvala, Power. mislim da se neću moći naviknuti na tu promjenu :)

zaboravio sam reći da mi je početak s Vikinzima, valjda, najbolji dio.

Offline passenger

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #40 : 04.05.2017. 14:07:11 »

Evo čitam ovo da će se možda najveće Neilovo remek djelo možda ekranizirati https://www.flickeringmyth.com/2017/05/neil-gaiman-and-bryan-fuller-think-that-the-sandman-should-be-adapted-for-tv/ iako sam protiv toga jer je to gotovo nemoguće. Jednostavno potpuno druga razina čudnosti i plejada likova koju The Sandman posjeduje je prešarolika i za seriju od 6, 7 sezona.

Ono što bih ja volio konačno vidjeti, a spekulira se već jako dugo, ekranizacija je Gaimanove i Partchettove genijalne parodije "Good Omens".
Slažem se za Sandmana iako bi bilo interesantno vidjeti kako bi to ispalo, a ako budu surađivali Fuller i Gaiman... Tko zna?
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: American Gods
« Odgovor #41 : 04.05.2017. 16:07:37 »
Technology Boy definitivno najgadnija pojava u prvoj epizodi. To je to live koje jednostavno vapi za samarom :D Bas kako i treba... samo sto je, koliko se ja sjecam, u knjigi opisan kao klasicno WoW zadriglo krme :D

Ah, u knjizi Technology Boy izgleda kao debeli lik koji prodaje stripove u Simpsonovima, ali Fuller je smatrao se ta slika o takvom liku promenila u poslednjih 15godina otkada je roman izašao.

Citat:
Bryan Fuller said,

 “It felt like there was an evolution of the technical savvy individual that was portrayed in the novel, which was written 15 years ago. The book sort of describes the quintessential overweight hacker that Donald Trump was shielding the Russians with. Now technology is much more socialized than it was 15 years ago. We see the integration of technology and all these other industries, particularly fashion. So we felt like it’d be an interesting evolution of the character if he was as fashion forward as he was tech savvy.”

Promena s kojom se apsolutno slažem. Neverovatno koliko Fuller ima osećaj i ume da prenese taj Gaimanov uvrnuti, pomalo sneni stil na ekran. Neka od njegovih dela jednostavno bolje funkcionišu u drugom formatu, kao npr. Neverwhere koja je nestvarno dobra radio drama, ali slažem se sa Mulderom i passangerom - ne vidim kako bi uradili dostojnu, a kamoli bolju adaptaciju Sandmana za ekran. Better no Sandman than bad Sandman movie, što bi rekao NG. 
Jedva čekam da vidim Mr. Nancyja.  ;D

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #42 : 04.05.2017. 22:56:26 »
A eto zasto. Pa sad definitivno ima smisla :) Svaka cast Fuller-u na potezu. Ja ludim od onih vape matraka.. Ne kapiram koja im je to fora sad, ali bas ide uz te neke gadne likove i specificne budale.


Good Omens  srcesmajli

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #43 : 06.05.2017. 02:17:03 »
super.
vidim da svudje niko ne serinja po seriji.
a i ko bljucne znaci da se moze gledat.
a i na temi izdrogirana ekipa. znaci moze se gledat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #44 : 08.05.2017. 10:54:31 »
Odlična i druga epizoda. Sviđa mi se kako je prikazan Crnobog. Biće premalo epizoda, proleteće mi ovo.

Spoiler for Hiden:

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: American Gods
« Odgovor #45 : 08.05.2017. 11:10:26 »
Nije problem napraviti dobru adaptaciju knjige ili stripa, ako se odlučiš držati predložka koji je valjda ipak iz nekog razloga bio uspješan. U svakom slučaju pohvale Fulleru, vidi se da čovjek iam duha.

I još jednom, Rogenu gori u paklu  >:dj

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: American Gods
« Odgovor #46 : 08.05.2017. 11:55:52 »
Nije problem napraviti dobru adaptaciju knjige ili stripa, ako se odlučiš držati predložka koji je valjda ipak iz nekog razloga bio uspješan.

To je to.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: American Gods
« Odgovor #47 : 08.05.2017. 13:27:10 »
Druga epizoda meni bolja od prve. Vizuelno cudna sto se da ocekivati od Fullera, ali nekako mi je dijalog bio prirodniji, ceo razgovor izmedju Srede i Zorye mi je bio tako odlicano odradjen, kao da uopste ne glume.
Orlando Jones i Stormare su stvarno odlican izbor za Anansija i Crnoboga. Toliko malih, sitnih detalja je ubaceno, od muzike (tipa, kad idu do Crnoboga u autu Bob Dylanova a Hard Rain's A-Gonna Fall - "I saw a room full of men with their hammers a-bleedin'..."  ;D )  do nekih drugih hintova.
Spoiler for Hiden:
Bas se radujem toj najavljenoj solo Laura epki bez Srede i Shadow Moona. Meni to zvuci jako interesantno.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #48 : 09.05.2017. 11:11:07 »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: American Gods
« Odgovor #49 : 10.05.2017. 13:50:12 »
vrlo dobrih pola sata i onda pola sata zijvevanja kod crnog boga. i u knjizi mi je taj dio bio dosadan. odličan opet uvod s robovima.

Offline passenger

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #50 : 10.05.2017. 21:04:11 »
vrlo dobrih pola sata i onda pola sata zijvevanja kod crnog boga. i u knjizi mi je taj dio bio dosadan. odličan opet uvod s robovima.

Meni baš obratno - jedan od najdražih dijelova.
Spoiler for Hiden:
Da ne spominjem koliko puta sam pomislio - kad vidim naše političar - kako bi bilo lijepo vratiti tradiciju kažnjavanja s maljem ispod hrasta i kvrc po čelu...  ;D
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: American Gods
« Odgovor #51 : 11.05.2017. 15:48:17 »
Nisam čitao knjigu i ne znam šta mogu da očekujem dalje,takođe ima dosta misterije što mi je svakako ok. Za sada mi je serija super 8/10

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: American Gods
« Odgovor #52 : 11.05.2017. 19:42:16 »
navodno će prva sezona obuhvatiti prvu trećinu knjige. mislio sam da će biti 12 epizoda i cijela knjiga  :ne-zna

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: American Gods
« Odgovor #53 : 11.05.2017. 20:23:37 »
navodno će prva sezona obuhvatiti prvu trećinu knjige. mislio sam da će biti 12 epizoda i cijela knjiga  :ne-zna

Gdje su pare u tome?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: American Gods
« Odgovor #54 : 11.05.2017. 21:32:10 »
Obnovljeno za drugu sezonu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: American Gods
« Odgovor #55 : 14.05.2017. 21:15:05 »
Pogledana druga  :)

I dalje odlično, jako dobro pogođeno iz knjige. Zadnji dio sa Crnobogom najbolji trenutno u seriji. I u knjizi je to vrhunski opisano. Gillian Anderson fantastična kao Media (novi Bog mediji, televizija), i kao Lucy  ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: American Gods
« Odgovor #56 : 16.05.2017. 11:32:41 »
pogledao sinoć treću. najslabija dosad. previše toga ubacuju i odugovlače s radnjom. zasad mi je serija kao i knjiga - uopće ne znam sviđa li mi se ili ne. nadam se da će malo ubrzati.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: American Gods
« Odgovor #57 : 21.05.2017. 16:59:40 »
Preteraše sa tim pederlukom. U redu, znam da je to prisutno, da to mora tako trenutno, ali ovde su ga baš preterali u ovoj trećoj ep.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: American Gods
« Odgovor #58 : 22.05.2017. 01:25:56 »
Odlična i treća. Početak sa Anubisom sjajno odrađen. Toliko mistike, ezoterije, vrhunskih kadrova i opet nekakav osjećaj poštovanja prema tome što gledaš. Za Fullera se nekad može reći style of substance, samo što je ovdje to vrlo izjednačeno i zbog toga je serija trenutno ovako kvalitetna. Hoće li se zadržati to do kraja sezone mislim da bude.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: American Gods
« Odgovor #59 : 25.05.2017. 22:19:28 »
Klip iz 5. epizode
Spoiler for Hiden:
Toliko referenci na Dejvida Bouvija i naravno Gillian je savršena.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.