Autor Tema: Legion  (Posjeta: 21008 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Legion
« : 31.05.2016. 22:56:44 »

Opis:
Priča se vrti oko šizofreničara Dejvida Holera. Od tinejdžerskog doba vodi bitku s tom bolešću. Ali sve se menja kad upozna devojku svojih snova, koja isto boluje od šizofrenije. Takođe će se ispostaviti da su vizije koje vide i glasove koji čuju sasvim stvarni. Zasnovano na istoimenom stripu iz Marvel kolekcije. Glume Den Stivens, Rejčel Keler, Obri Plaza i Džin Smart.

Žanr: naučno-fantastična, drama
Kanal: FX
Premijera: 08. 02. 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 11.02.2017. 00:42:00 maksi »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #1 : 24.07.2016. 01:13:38 »
Postavljen trejler.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Legion
« Odgovor #2 : 24.07.2016. 21:37:05 »
Dobar trailer i moglo bi ovo čak biti dobro. Piše da su tu neki s Farga, vidi se odmah po bojama.
« Zadnja izmjena: 24.07.2016. 21:39:27 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #3 : 05.12.2016. 19:34:53 »
Premijera serije je 8. 2. 2017.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Legion
« Odgovor #4 : 06.02.2017. 11:08:55 »
Kriticari koji su imali prilike da pogledaju seriju ili deo nje vec hvale seriju na sva usta. Sto se mene tice, ocekivanja su velika.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #5 : 07.02.2017. 00:45:33 »
Nikad nisam bio fan tog stripovskog lika iako volim te lude likove. Možda će mi serija bolje sjesti.

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #6 : 09.02.2017. 10:59:38 »
Spoiler for Hiden:
Početak obećava, pravi mindfuck, ima svega.  Dobra izgovor sestre nakon što je razbio lampu u podrumu, uzela je makaze za orezivanje žive ograde, sekirče i još par oštrih stvari, jer trebaju Benu za jutarnji rad u bašti.  ;D Pa i ona mjuza je lepo legla dok igraju, pre nego što dođe sebi i shvati da je u bazenu vezan za stolicu. I baš je slatka ova Rejčel što glumi Sid. Nadam se da neće doći do pada kvaliteta u narednim epizodama.

Offline digor6

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #7 : 09.02.2017. 22:21:23 »
Zaista interesantan početak uz odličnu muziku, a Dan Stevens je pravi. Stvarno ima pogled luđaka.
Vidjet ćemo kako će ići dalje.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Legion
« Odgovor #8 : 10.02.2017. 13:46:30 »
Ovo netko misli prevoditi? Možda ja uzmem prvu epizodu...
P.S. Ipak neću.  ;D
« Zadnja izmjena: 10.02.2017. 13:53:38 hajo0309 »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #9 : 10.02.2017. 23:14:19 »
Nisam oduševljen prvom epizodom, ali volim da gledam ljude sa moćima pa ću rado da pogledam i ostale epizode. Kad bih davao ocenu, dao bih 5/10.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #10 : 11.02.2017. 14:15:52 »
Odlična prva, Stevens je uradio fenomenalan posao, a i sama hemija između njega i plavuše je na zavidnom nivou. Definitivno se gleda dalje.  :aha:

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #11 : 12.02.2017. 20:41:56 »
nijesu mogli nac bolju od obri plaze za ulogu psihicki bolesne osobe. ona i izgleda ka da je cio zivot provela po mentalnim institucijama. pratice se ovo, moze bit nesto od serije.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #12 : 13.02.2017. 17:57:37 »
Meni je ovo besmisleno, nabacano svega i svačega...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #13 : 19.02.2017. 05:47:04 »
nijesu mogli nac bolju od obri plaze za ulogu psihicki bolesne osobe. ona i izgleda ka da je cio zivot provela po mentalnim institucijama. pratice se ovo, moze bit nesto od serije.
I u Fargu glumi malo nestabilnu osobu.

Inače pilot epizoda je odlična. Kompleksno za malo moždanioh vijuga i velike koncetracije. Originalno i učinkovito. Vizualno jako impresivno, glumački na visokom nivou pogotovo dva glavna lika. Flashbackovi koje inače ne volim su ovdje jako dobro stavljeni. Scene poput ispitivanja samo pridonose ludosti lika i što može.

Oni koji nisu upoznati sa Legionom. On vam je sin od Profesora X-a iz X-Mena naravno. Legion je Omega level mutant što automatski znači jedan od najmoćnijih. Doslovno može imati na stotine različitih moći od telikeneze, upravljanja vremenom do ogromne snage. Vidjet ćemo hoće li i kako će smjestiti Shadow Kinga u sve to. Ono što je kreator serije rekao je da neće biti smješten u X-Men svijet tako već kao neki alternativni tako da neće biti povezivanja sa X-Menima.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #14 : 19.02.2017. 08:36:07 »
Meni je ovo besmisleno, nabacano svega i svačega...

Ništa gluplje i besmislenije nisam u skorije vreme pogledao. Totalni promašaj od serije.  :facepalm
« Zadnja izmjena: 19.02.2017. 08:37:40 slaks »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Legion
« Odgovor #15 : 19.02.2017. 20:14:06 »
Ugasio na pola prve epizode. Il ja nisam dovoljno intelegentan ili šta već.. ja ovo preskačem.
iShare, noProfit


Offline physio

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #16 : 21.02.2017. 22:21:48 »
Meni je interesantno, vizuelno visoki nivo, gledam.

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Odg: Legion
« Odgovor #17 : 25.02.2017. 13:46:38 »
Najezim se od muzike pogotov kada se seca proslosti, vise mi lici na horor nego na marvelovu seriju. Zanimljiva je, drzi paznju i uvrnuta...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #18 : 28.02.2017. 04:04:55 »
Pogledana druga  :)

Fantazija od epizode. Potpuno drugačija od prve, ali jednako kvalitetna. Seriju sam zavolio jer volim kad se trebaju uključiti moždane vijuge za ovako nešto. Polu paranoična serija sa zanimljivim likovima i odličnom glumom. Kemija imzeđu Davida i Syd je jedna od najboljih koju sam vidio u zadnje vrijeme. Ono kad sjede na ljuljački je sve ikad  ;D pa scene sa memorijom originalno i uvrnuto. Za treću epizodu čitam da su prešli u horor vode, jedva čekam sutra pogledati.

I onda ima serija koje dobivaju 12. sezonu i slično, a tek koliko katastrofalnih serija ima nevjerojatno  :facepalm nadam se da će ovo imati više sezona.

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #19 : 06.03.2017. 20:44:52 »
Pogledao prvu epizodu. Mnogo dobra epizoda, svidja mi se prica, a i vizuelno je sam vrh.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #20 : 09.03.2017. 10:41:11 »
ovo je odlicno. den stivens maestralan, treba bit jako dobar pa iznijet ovako zahtjevno ulogu.
razumijem ljude kojima se ovo ne svidja i sto su batalili sa gledanjem. djeluje konfuzno, nabacano ali nije. jebi ga, drugacija je serija i to je ono sto mi se svidja. prosto su ljudi navikli na razne pandurske procedurale, cw pobacaje pa onda ulete da gledaju nesto ovakvo. ne kazem, ima i onih kojima se prosto ne svidja.
prve 3 sam pogledao, nadam se da ce samo dizat kvalitet.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #21 : 09.03.2017. 21:17:36 »
A gle stari, žalosno je da je nekome recimo dobro ovo novo sranje od serije Rvierdale. Ne znam jesi li to vidio, ali bolje nemoj to jest pogledaj prvu epizodu ako si u mogućnosti. Znaš već i sam, tipično CW, najnerealniji teenegeri ikada, svi manekeni, obrazi svjetluacju kao u Twilightu i sličnim sranjima. Al jebiga, takve serije su uvijek bile udica za mnoge.

Nego, pogledao treću.

Čisti horor! Fantastično. Isti način priče i editiranja kao druga, a opet u mnogočemu drugačija. Polako otkrivaju njegov um u koji ne mogu samo tako lako ući. Glumci i dalje na visokom nivou, a sad bi se trebala radnja baš ono razviti jer nemaju puno epizoda. Četvrtu možda dns pogledam.

Offline physio

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #22 : 09.03.2017. 22:35:49 »
Ova serija je za mene prijatno iznenađenje. 4-a haos (šizofrenični).

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #23 : 10.03.2017. 14:00:44 »
A gle stari, žalosno je da je nekome recimo dobro ovo novo sranje od serije Rvierdale. Ne znam jesi li to vidio, ali bolje nemoj to jest pogledaj prvu epizodu ako si u mogućnosti. Znaš već i sam, tipično CW, najnerealniji teenegeri ikada, svi manekeni, obrazi svjetluacju kao u Twilightu i sličnim sranjima. Al jebiga, takve serije su uvijek bile udica za mnoge.

Nego, pogledao treću.

Čisti horor! Fantastično. Isti način priče i editiranja kao druga, a opet u mnogočemu drugačija. Polako otkrivaju njegov um u koji ne mogu samo tako lako ući. Glumci i dalje na visokom nivou, a sad bi se trebala radnja baš ono razviti jer nemaju puno epizoda. Četvrtu možda dns pogledam.
vidio sam temu na forumu ali sam izasao iz iste odma ;) ne bih se upustao u to sanse nema, al ne sumnjam da je vec hit na CW.
nijesam ni planirao da gledam 4-tu legiona sinoc zbog kosarke dok mi jedan burazer ne posla poruku. znaci perverzija.
neka pretpostavka da je on
Spoiler for Hiden:
ipak bolestan, bez obzira sto ga ubjedjuju da nije. zutooki monstrum i leni su valjda jedno te isto. pocetak epizode ludilo, pa jos kad sam vidjeo jemaine-a clementa... kakvu je pricu samo izpricao  rofl, pa onaj trip u oliverovoj dimenziji...  :o
kakko je neko bio nakljukan lsd-om i ko zna kojim opijatima dok je pisao ovo, ahahahahahaha, kakva psihodelija, ahahahahha!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #24 : 10.03.2017. 18:44:56 »
Dobra peta.

Spoiler for Hiden:
Ispalo da nije šizofreničar, već da boluje od višestruke ličnosti. Samo što kod njega nije izmišljena ličnost već neki mutant parazit koji mu prčka po umu.  clapp
« Zadnja izmjena: 10.03.2017. 18:47:40 NikolaJe »

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Legion
« Odgovor #25 : 10.03.2017. 21:23:36 »
Ne pamtim da me je u zadnjih godinu dana neka serija oduševila više od ove. Hvala na prevodima  smileyNO1

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #26 : 10.03.2017. 22:07:29 »
Dobra peta.

Spoiler for Hiden:
Ispalo da nije šizofreničar, već da boluje od višestruke ličnosti. Samo što kod njega nije izmišljena ličnost već neki mutant parazit koji mu prčka po umu.  clapp
pomenuse li to u 4tu ep?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #27 : 12.03.2017. 15:48:07 »
i peta odlicna. kraj u stilu Lost-a, ali me nije sokirao,
Spoiler for Hiden:
jer nista od toga da je sid sve umislila, kao sto nije imaginarni harlijev frend dejv :)
mala zamjerka, nijesu bas morali skoro pa da crtaju objasnjenje.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #28 : 12.03.2017. 17:59:55 »
vidio sam temu na forumu ali sam izasao iz iste odma ;) ne bih se upustao u to sanse nema, al ne sumnjam da je vec hit na CW.
nijesam ni planirao da gledam 4-tu legiona sinoc zbog kosarke dok mi jedan burazer ne posla poruku. znaci perverzija.
neka pretpostavka da je on
Spoiler for Hiden:
ipak bolestan, bez obzira sto ga ubjedjuju da nije. zutooki monstrum i leni su valjda jedno te isto. pocetak epizode ludilo, pa jos kad sam vidjeo jemaine-a clementa... kakvu je pricu samo izpricao  rofl, pa onaj trip u oliverovoj dimenziji...  :o
kakko je neko bio nakljukan lsd-om i ko zna kojim opijatima dok je pisao ovo, ahahahahahaha, kakva psihodelija, ahahahahha!
Da, CW i to kako sebe ozbiljno shvaćaju mene susramlje uhvata kada tako nešto gledam. Osim što truju današnju mladeš sa idealnim teenegerima i da se tako živi, troše pare na takva sranja.

Žutooki monster, sad ću ti reć što je to. Da, pogledao sam petu i sad sam siguran tko je on  ;D

Oni koji nisu upoznati sa Legionom. On vam je sin od Profesora X-a iz X-Mena naravno. Legion je Omega level mutant što automatski znači jedan od najmoćnijih. Doslovno može imati na stotine različitih moći od telikeneze, upravljanja vremenom do ogromne snage. Vidjet ćemo hoće li i kako će smjestiti Shadow Kinga u sve to. Ono što je kreator serije rekao je da neće biti smješten u X-Men svijet tako već kao neki alternativni tako da neće biti povezivanja sa X-Menima.

Shadow King je astralno biće, parazit, moćan mutant koji je na razini Profesora X i koji se hrani ljudskim emocijama. Peta epizoda je fantastična. Ne znam hoće li ga nazvati Shadow Kingom jer znam da nemaju prava da koriste X-Mene. I ako ovo nije Shadow King, onda je definitivno inspiriran sa tim villianom.

Vizualnost, režija, sve te prekranse boje ala Argento/Bava, malo horora pa malo fantazije i puno mindfucka, a opet dosta toga se zna. On je
Spoiler for Hiden:
i mutant, i lud. Upravo je postao lud jer mu Shadow King od rođenja crpi energiju, blokira sjećanja, izluđuje ga i upravo zbog njega je postao šizofreničar, a opet je i mutant. Moglo je biti da je samo lud ili da je samo mutant, a izabrali oba dvoje.

Vrhunskih pet epizoda, samo da ne zaseru jer ovo će moći postati nešto veliko. I kakav izgled Shadow Kinga. Mislim, mogli su izabrati nešto tipićno, ali izabrali su takvu manifestaciju kao neko čudovište iz loših B horor filmova, a opet tako efektivno i uvjerljivo. Meni je Shadow King iako je još rano, ali meni je osobno on jedan od najboljih stripovskih villaina što se tiče serija/filmova. I drago mi je da ruše tipična stripovska pravila.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #29 : 12.03.2017. 19:17:43 »
nijesam upoznat sa stripom, al' vrlo sam blizu da budem  ;D nijesam ni ovo imao na wl pa poslije procitanih komentara na nekim domacim i stranim forumima i portalima odlucih makar dvije da pogledam. kad vec poslije 10min gledanja znas da je to to  ;D
lijepo si srocio ovo za zutookog, jeftino izgleda a opet dovoljno jezivo. sjajne su scene kad su gledali snimke sa nadzornih kamera. jos samo 3 ep, ali bar je fargo tu iza coska   ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.