Autor Tema: Legion  (Posjeta: 21007 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #60 : 06.02.2018. 19:02:42 »
Druga sezona počinje 3. 04. 2018.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #61 : 09.02.2018. 23:40:22 »
ah, konacno psihodelija i druga sezona.
fak jea.jes.sto da ne.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #62 : 07.03.2018. 16:16:43 »

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #63 : 09.03.2018. 22:28:14 »
trejler pospremio.  :naklon:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #64 : 04.04.2018. 17:34:22 »
Vratila se najbolja serija prošle godine. Da vidimo hoće li i ova sezona biti elitni level. Ako bude, penje se jako visoko. Gleda se malo kasnije.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #65 : 06.04.2018. 00:23:46 »
vidim iskace po telefonu. imam telefon o68.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #66 : 23.04.2018. 11:11:55 »
Vratila se najbolja serija prošle godine.
Mislim da pretjeruješ. :neverovatno:

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #67 : 23.04.2018. 16:45:28 »
Pogledao prije dva tjedna sve do novog, i prošli tjedan još epizodu. Fantastično je sve i dosta mi se sviđa. Drugu sezonu započeli su izvrsno. Naravno, očekivanja za nastavak visoka, jedva čekam.

Online wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #68 : 23.04.2018. 19:35:57 »
Pogledao prije dva tjedna sve do novog, i prošli tjedan još epizodu. Fantastično je sve i dosta mi se sviđa. Drugu sezonu započeli su izvrsno. Naravno, očekivanja za nastavak visoka, jedva čekam.

Ukusi su različiti, ali daleko je ovo od najbolje serije...  :andjelak

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Legion
« Odgovor #69 : 24.04.2018. 08:23:46 »
pogledao prve epizodu prve sezone i odustao

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #70 : 24.04.2018. 20:31:07 »
Pogledao prije dva tjedna sve do novog, i prošli tjedan još epizodu. Fantastično je sve i dosta mi se sviđa. Drugu sezonu započeli su izvrsno. Naravno, očekivanja za nastavak visoka, jedva čekam.

Ukusi su različiti, ali daleko je ovo od najbolje serije...  :andjelak
Slažem se, nisam ni rekao da je blizu najbolje serije. No, bez obzira na to, može se itekako uživati i svakako nije nešto što smo već prije vidjeli, barem iz svog iskustva. Ima puno mjesta za popravak, jer definitivno nije bezgrešna, ali je također bolja od većine serija koje ovoga trenutka izlaze.

Online wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #71 : 24.04.2018. 22:18:42 »
Pogledao prije dva tjedna sve do novog, i prošli tjedan još epizodu. Fantastično je sve i dosta mi se sviđa. Drugu sezonu započeli su izvrsno. Naravno, očekivanja za nastavak visoka, jedva čekam.

Ukusi su različiti, ali daleko je ovo od najbolje serije...  :andjelak
Slažem se, nisam ni rekao da je blizu najbolje serije. No, bez obzira na to, može se itekako uživati i svakako nije nešto što smo već prije vidjeli, barem iz svog iskustva. Ima puno mjesta za popravak, jer definitivno nije bezgrešna, ali je također bolja od većine serija koje ovoga trenutka izlaze.



Da greškom sam te citirao, al nadam se da si shvatio poentu.

 :drugari

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #72 : 25.04.2018. 21:59:52 »
Slažem se, nisam ni rekao da je blizu najbolje serije. No, bez obzira na to, može se itekako uživati i svakako nije nešto što smo već prije vidjeli, barem iz svog iskustva. Ima puno mjesta za popravak, jer definitivno nije bezgrešna, ali je također bolja od većine serija koje ovoga trenutka izlaze.
Pa evo ja kažem da je ovo najbolja serija bila 2017. godine i što sad. Ne shvaćam ljude kojima smeta drugačije mišljenje. Onda za vas nisu serije niti ikakve rasprave. I sad bi se još netko trebao nekome opravdavat jer se netko usudio izraziti svoje mišljenje. I onda malo pogledaš po postovima pa vidiš te ljude da dižu CW serije i onda si sav sretan kad vidiš da ne spadaš u tu grupu  angeldemon Milorde, imaj svoje mišljenje i ne srami se izraziti kako god ti želiš jer ovdje ima puno ljudi koji žele ismijavati drugačije mišljenje. Vjeruj mi, budi svoj do kraja.

Legion je najbolja serija 2017. godine i definitivno tako nastavlja sa drugom sezonom ju-hu.

Pogledana prva i druga  :)

A zašto je za mene ovo najbolja serija 2017. godine sam dovoljno objasnio tijekom prve sezone dok oni koji tvrde da nije samo bacaju komentare sa jednom riječi i to je to. Jebena argumentacija nema šta. Sa tehničke strane niti jedna joj serija nije ravna. Igre bje i svjetla isto. Cijeli taj artistički pristup i rad kamere te POV kadrovi su izvrsno napravljeni. To se opet vidi i tijekom ove prve dvije epizode druge sezone. Većina glumaca pa ovo su im uloge karijere. Ona Aubrey Plaza nikad nije tako dobro izgledala kako fizički tako glumački kao ovdje. Točno se zna kako ko ima svoju ulogu.

Prva epizoda fantastično otvaranje sa Davidom i njegovim umom. Nečiji um nikad nije ljepše izgledao kao njegov. Svi oni sitni rezovi i pokreti su bitni za daljni tijek radnje što se vidi kako razgovara sa svojim prijateljima. Nevjerojatno mi je kakvu kemiju imaju David i Syd, a Syd je božanstvo. E sad, vidjeli smo kroz ove dvije epizode
Spoiler for Hiden:
Syd iz budućnosti. A Shadow King traži novo tijelo. David se dogovorio s njim da će mu dati, a on neće ubijati. Onda je došao onaj razgovor između njega i Lenny (Aubrey Plaza) gdje njoj govori što bi kao radila vani. Nekako imam dojam da će preko nje ubijati.

Isto, što je sa onim divizijama. Bit će zanimljivo to pratiti pogotovo ako je točno da je u ovoj sezoni John Sublime, još jedan moćan parazitski mutant.

Legion ima najboljeg villaina ovog desetljeća, Shadow Kinga koji može postati najbolji villain ovog stoljeća ali to ću vidjeti kakav će biti u ovoj sezoni. Zasad apsolutno fantastičan. I da oni bizarni androidi su zakon  ;D

Rad kamere, bizarni svijet, Davidov um, likovi, sve je to na jednoj visokoj razini. Serija koja tjera na razmišljanje i koja se mora shvatiti. Drago mi je da svjedočim ovako nečemu velikom.



Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Legion
« Odgovor #73 : 25.04.2018. 22:48:25 »
Tebi ne smeta drugačije mišljenje?  rofl

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #74 : 25.04.2018. 23:29:00 »
Promo za treću


Inače četvrta zvuči dobro. Baš me zanima hoće li imati sličnu epizodu kao iz prve sezone ona crno bijela.
Citat:
David is tested. And tested. And tested.
  ;D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Legion
« Odgovor #75 : 25.04.2018. 23:34:01 »
Hvala na promu, izgleda loše... Preskočit ćemo.  pionir

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Legion
« Odgovor #76 : 26.04.2018. 00:15:03 »
Ubedljivo najbolja serija koju sam odgledao poslednjih godina. Da ne ponavljam Mulderove reči, ili da ga ne citiram - rekao je sve što sam i ja nameravao da napišem. Počev od glume, hemije među glumcima, rada kamere, a pogotovo koliko je mudro osmišljena radnja - sve su to stvari koje su po mom ukusu i daju odličnu seriju. Odlična!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Legion
« Odgovor #77 : 26.04.2018. 08:02:39 »
Poštujem ukuse, meni ne valja ništa.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #78 : 01.05.2018. 23:33:47 »
http://deadline.com/2018/05/legion-expands-season-2-additional-episode-1202380301/

11. epizoda. Znači li to samo dodatan sat ili bi moglo značiti i finalni sat? Rating navodno nije baš najljepši.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #79 : 03.05.2018. 00:12:16 »
Najnovija epizoda dosta zanimljiva, briljantna gluma svih uključenih. Malo predvidljivo, doduše, barem meni.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #80 : 04.05.2018. 23:48:59 »
leni je djavo.
pravo bano djavo!  :naklon:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #81 : 10.05.2018. 04:42:39 »
Pogledana treća i četvrta  :)

U trećoj smo se više upoznali sa tim novim parazitom, ali još ne mogu dokučiti je li to John Sublime nismo ga vidjeli ali Shadow King priča o njemu. Inače lik koji ga glumi i one naočale, brčići na nekog me jako podsjeća. Ova verzija Shadow Kinga je puno šarmantnija. Sviđaju mi se teme ove sezone. Humanizam, svijet u kojem živimo, A.I. jer kad pogledamo
Spoiler for Hiden:
nas programiraju da pratimo određena pravila i gledamo kroz oči tog sustava kakav svijet jest, a čim gledaš drugačije gledaš kroz oči luđaka kako oni to žele prikazati. David probija ta pravila, on pokušava promijeniti ovu dimenziju. Shadow King kaže za sebe da je Bog samim time on ne prati tu našu realnost niti ta pravila. On ih kreira.

Četvrtu bi neki nazvali filler epizodom pa i je nekako stand alone, ali čovječe kako jebeno emotivna epizoda. Syd je stvarno kompleksan lik. Prolazila je sve što i većina teenegera osim naravno to što posjeduje. David je cijelo vrijeme testiran. To je ono kad se pokušavaš staviti u kožu drugog što je proživio ali ne možeš to iskusiti ako barem ne vidiš. On je sad to vidio i sad su još bliže toj nekoj pravoj ljubavi.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #82 : 10.05.2018. 16:19:52 »
Jako zanimljiva epizoda ova šesta. Emocionalna i pokazuje povezanost Davida i Amy. Važne informacije i, možda ne napredak što se tiče glavnog storylinea, ali vrlo potrebna i dobro izvedena epizoda.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #83 : 01.06.2018. 22:12:14 »
Obnovljeno za treću sezonu.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #84 : 09.06.2018. 00:48:13 »
Genijalna 10. epizoda, nakon nešto slabijih prethodnih. Finale će biti jako. Serija se spasila ovom epizodom jer cijela sezona mi je čudna što se tiče ritma, nepravilno se mijenjao, i to konstantno, ali evo - sad će se sve napokon isplatiti. Drago mi je da dobivamo 3. sezonu a zadnjom epizodom mi je ipak to definitivno opravdano.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #85 : 11.06.2018. 15:44:46 »
Pogledana peta i šesta  :)

Apsolutno fantastično. Obožavam kvalitetne filler epizode iako za mene ne postoji takve epizode, ali treba neki naziv za takve epizode pa ljudi vole govoriti filler. Uglavnom, sve ima dvije strane medalje. I loše i dobro. Tako i filler epizode. Ovo su bile fantastične

Znači peta epizoda me emocionalno uništila baš kao i Davida. Znači Lenny se vratila ali još me zanima kakav zadatak ima Shadow King za nju. Jaka scena kada priča o hranidbenom lancu i toj šabloni. Zadnjih 10-ak minuta me podsjetilo na onu slavnu scenu iz druge sezone Twin Peaksa kada se otkriva ubojica. Sva ona dernjava, uznemirujuća atmosfera i saznanje i Davidov bijes koji izlazi u multiverse uz odličan cover tom petty

Šesta je ona epizoda koju zovemo filler, ali ovo je baš bilo sjajno. To je ona teorija o paralelnim svijetovima i gdje smo svi mi drugačiji. Osoba A krene u ovom svijetu lijevo, a u drugom desno. Iste osobe sa drugačijim životima, a samim time i drugačijim razmišljanjima. Meni najdraže kad je beskućnik i kada naprave izvrsnu posvetu Kubrickovom filmu Clockwork Orange kada Alex i družina isprebijaju na početku filma beskućnika.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #86 : 13.06.2018. 22:35:30 »
Izvanredna epizoda. Tehnički inovativna, vrhunska gluma, odlično obrađena priča. Opravdala mi je sve prijašnje epizode Legiona. Užitak, prava slastica, od početne sekvence (briljantno) do nevjerojatnog kraja. Sad se čeka treća sezona.

Offline physio

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #87 : 18.06.2018. 22:28:24 »
Za mene je ova serija bila iznenađenje, nešto novo i najbolja serija 2017-e. Sve mi je bilo tečno i dobro smišljeno. Ova sezona liči, ali samo liči na prvu, kompletno je pravljena s namjerom da šokira i da bude drugačija od drugih i to postaje samo sebi svrha, a ne da je dio konteksta. Previše je nadrealnih putovanja, ali još uvijek ima finu estetiku i lijepe kadrove. Na pola sam, ima vremena da promijenim mišljenje, prošle godine mi se toliko svidjela da bih je sad gledao i da je 3x gora, a nije.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #88 : 22.06.2018. 00:32:39 »
Pogledana sedma i osma  :)

Sedma epizoda je čisto ludilo  ;D ako je prva sezona Legiona istraživala podsvijest površinski, ova sezona to radi jako duboko. I samim time u Legionu je sve moguće baš kao u filmu Strava u ulici brijestova gdje Freddy ubija na sve moguće načine i po tim filmskim pravilima je to moguće jer je u snovima sve moguće. Tako i u podsvijesti, a tu se još doda Davidova nevjerojatna moć i dobije se ova sezone. Stvarno uživam u ovakvoj eksperimentalnoj sezoni i užitak je gledati ovako nešto nakon svih jednodimenizonalnih serija koje nisu dovoljno hrabre jer se boje da izgube gledatelje. Legion se ne boji, uzima rizik i iskorištava ga. Uglavnom, odlična epizoda o parazitu koji se može shvatiti kao neka simbolika ovog društva pogotovo ako pogledamo početnu scenu u epizodi. Sistem guši, sistem postaje naš parazit koji se hrani s nama. Samo mi nemamo nekog poput Davida.

Osma epizoda mi je najslabija ove sezone ali i dalje dobra. Tražeći tijelo Shadow Kinga, pardon... Farouka Syd i David su još dodatno izgradili svoju vezu i to je bio najbolji dio ove epizode, ali imam dojam da će David uskoro puknuti jer kao prvo nije dugo, a kao drugo prevelika je ovo moć koju ima i pritisak o spašavanju svijeta. Jedva čekam kada sve to kulminira u finalu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #89 : 26.06.2018. 04:57:26 »
Pogledana deveta  :)

Možda i najslabija epizoda ove sezone. Sviđa mi se lik Plaze ovdje, ali u ovoj epizodi mi nije sjela. No, Kerry mi je sve bolji i bolji lik. Dobila je dosta prostora ove sezone.