Autor Tema: Legion  (Posjeta: 21049 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #30 : 15.03.2017. 19:09:07 »
Obnovljeno za drugu sezonu.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Legion
« Odgovor #31 : 16.03.2017. 21:35:48 »
Ono sto Legion radi sa svojim karakterima, i kako stvara mocnu i trip atmosferu je prosto neverovatno. Razbijaju. Ne mogu da se nagledam koliko sam ovistan, navucen na ovo.

BOZE, AUBREY PLAZA.

Zastrasujuca je kao terapeut isto koliko i parazit.
Spoiler for Hiden:
Momenat kada Sid pocinje da shvata, a ona samo stoji i pije vodu iz case... Zastrasujuce. Neverovatna scena. Onda ona scena u kojoj plese. Premocno.

Morao sam ponovo da pogledam prvu epizodu i uporedim sestu epizodu sa prvom jer mi je delovalo toliko neprirodno da sam pomislio da su pojedini kadrovi isti, ali nisu. I to je fascinantno. Isto tako sve pohvale ljudima koji rade na montazi zvuka. Zvuk zrikavca, ples, Melani koja komunicira sa svojim suprugom, poslednja scena sa Sid... Neverovatan posao.

Simpaticno je koliko je Dejvid mocan i koliko nema kontrolu nad svojim mocima.
Spoiler for Hiden:
Cini se da je Dejvid (ili mozda Shadow King) zatvorio sve u nekoj vrsti mentalnog kaveza. To je bio odbrambeni mehanizam u mikrosekundi nakon sto metak opalio. Mislim da je Dejvid stavio sebe i Sid u ustanovu koju je srvorio po svojim secanjima da bi ih zastitio od Shadow Kinga, ali je onda parazit preuzeo kontrolu i doveo ostale u ustanovu.
 

Citat:
I knew your father. He thought he could hide you from me.

Dakle. Imamo potvrdu.
Spoiler for Hiden:
Profesor X.

I verovatno jos jednu potvrdu.
Spoiler for Hiden:
Leni je Shadow King.

Mada, mislim da je Leni iz prve epizoda prava Leni. Ove dve Leni imaju potpuno drugacije personalitije. Prava Leni je smirena, dosadjuje Dejvidu i uvek nosi slusalice. Dok, parzit Leni je sve suprotno njoj.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline nbgd1988

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Legion
« Odgovor #32 : 17.03.2017. 20:58:53 »
Ono sto Legion radi sa svojim karakterima, i kako stvara mocnu i trip atmosferu je prosto neverovatno. Razbijaju. Ne mogu da se nagledam koliko sam ovistan, navucen na ovo.

BOZE, AUBREY PLAZA.

Zastrasujuca je kao terapeut isto koliko i parazit.
Spoiler for Hiden:
Momenat kada Sid pocinje da shvata, a ona samo stoji i pije vodu iz case... Zastrasujuce. Neverovatna scena. Onda ona scena u kojoj plese. Premocno.

Morao sam ponovo da pogledam prvu epizodu i uporedim sestu epizodu sa prvom jer mi je delovalo toliko neprirodno da sam pomislio da su pojedini kadrovi isti, ali nisu. I to je fascinantno. Isto tako sve pohvale ljudima koji rade na montazi zvuka. Zvuk zrikavca, ples, Melani koja komunicira sa svojim suprugom, poslednja scena sa Sid... Neverovatan posao.

Simpaticno je koliko je Dejvid mocan i koliko nema kontrolu nad svojim mocima.
Spoiler for Hiden:
Cini se da je Dejvid (ili mozda Shadow King) zatvorio sve u nekoj vrsti mentalnog kaveza. To je bio odbrambeni mehanizam u mikrosekundi nakon sto metak opalio. Mislim da je Dejvid stavio sebe i Sid u ustanovu koju je srvorio po svojim secanjima da bi ih zastitio od Shadow Kinga, ali je onda parazit preuzeo kontrolu i doveo ostale u ustanovu.
 

Citat:
I knew your father. He thought he could hide you from me.

Dakle. Imamo potvrdu.
Spoiler for Hiden:
Profesor X.

I verovatno jos jednu potvrdu.
Spoiler for Hiden:
Leni je Shadow King.

Mada, mislim da je Leni iz prve epizoda prava Leni. Ove dve Leni imaju potpuno drugacije personalitije. Prava Leni je smirena, dosadjuje Dejvidu i uvek nosi slusalice. Dok, parzit Leni je sve suprotno njoj.
Da i meni bilo čudno kao da je repriza ili tako nesto

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #33 : 24.03.2017. 03:07:31 »
Pogledana šesta i ostao sam bez riječi. Dobro, ne baš doslovno  ;D

Fenomenalno odglumljeno od cijele ekipe, pogotovo Aubrey Plaza. Režirano vrhunski sa puno simbolike.
Spoiler for Hiden:
Shadow King ga totalno kontrolira. Odlična scena sa mravom i gljivicom. Crpi iz njega sve, radi mu poremećaj ličnosti i sve kontrolira na astralnom nivou. I to sve zbog teleportacije bijele sobe. To nam je prikazano svako malo kad meci putuju prema Syd i Davidu. Sve je sad u njegovoj glavi, a ustvari sve Shbawod King kontrolira.

Sad mogu reći da mi je Shadow King najbolje ekranizirani Marvelov villain. I ne samo to već mi je Shadow King jedan od najboljih villaina moderne televizije. Jednostavno se sve poklopilo na savršen način. DC debelo gubi bitku jer ovo što Marvel radi zadnjih 8, 9 godina što na filmu, što na televiziji je miljama ispred DC-a.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #34 : 24.03.2017. 23:41:38 »
ne stigoh sedmu...
6ta raznijela. kad te serija koju nijesi ni planirao da gledas raznese. fak jea!
samo cu rec:
april fuckin' ludgate!
 :o
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Legion
« Odgovor #35 : 26.03.2017. 13:13:35 »
A gle stari, žalosno je da je nekome recimo dobro ovo novo sranje od serije Rvierdale. Ne znam jesi li to vidio, ali bolje nemoj to jest pogledaj prvu epizodu ako si u mogućnosti. Znaš već i sam, tipično CW, najnerealniji teenegeri ikada, svi manekeni, obrazi svjetluacju kao u Twilightu i sličnim sranjima. Al jebiga, takve serije su uvijek bile udica za mnoge.
Au  :neverovatno:...
Ti si Riverdale doživio kao normalnu teen seriju? Obratiš li pažnju malo bolje, to je skoro pa dalíjevski nadrealizam u obliku parodije na teen seriju. Doduše, možebitno je moja percpecija "pod utjecajem" nešto sitno pripomogla zaključku, onak', tek toliko da mi se cerek zacementira. Opet, teško da bi taj efekt postigli slučajno.
Za CW bih se inače složila, ali nakon šamara od TNT-a, više ništa ne uzimam zdravo za gotovo.
----

U Legion se još nisam upustila, čekam još zadnju epizodu, pa da je smažem u jednu noć...  njam-njam.  Vredi, kažete?
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #36 : 26.03.2017. 18:43:38 »
udri :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #37 : 26.03.2017. 19:52:30 »
A gle stari, žalosno je da je nekome recimo dobro ovo novo sranje od serije Rvierdale. Ne znam jesi li to vidio, ali bolje nemoj to jest pogledaj prvu epizodu ako si u mogućnosti. Znaš već i sam, tipično CW, najnerealniji teenegeri ikada, svi manekeni, obrazi svjetluacju kao u Twilightu i sličnim sranjima. Al jebiga, takve serije su uvijek bile udica za mnoge.
Au  :neverovatno:...
Ti si Riverdale doživio kao normalnu teen seriju? Obratiš li pažnju malo bolje, to je skoro pa dalíjevski nadrealizam u obliku parodije na teen seriju. Doduše, možebitno je moja percpecija "pod utjecajem" nešto sitno pripomogla zaključku, onak', tek toliko da mi se cerek zacementira. Opet, teško da bi taj efekt postigli slučajno.
Za CW bih se inače složila, ali nakon šamara od TNT-a, više ništa ne uzimam zdravo za gotovo.
----

U Legion se još nisam upustila, čekam još zadnju epizodu, pa da je smažem u jednu noć...  njam-njam.  Vredi, kažete?
Ne, nipošto. Normalna teenegerska serija je My So-Called Life. Riverdale je izuzetno pretjerivanje u svemu. Jednostavno loša gluma, nerealna priča, zapleti, glumci svi manekeni. To su te današnje nerealne teen serije poput Pretty Little Liars, The Secret Circle (to si trebala vidjet isto CW). Ne vidim ništa nadrealno ovdje. Je nerealno, ali nadrealnost je nešto sasvim drugo. Oni to jednostavno ne znaju napravit. Preozbiljni su u svemu tome. Znaju da će privuć publiku jer koga boli briga za prave teenegerske serije sa pravim problemima koji teenegeri imaju. To mi recimo danas fali kod serije što više nema teenegerskih serija ili serija o pravom odrastanju poput The Wonder Years, My So-Called Life, Freaks and Geeks, Heartbreak High. Umjesto toga dobili smo sliku nerealnih teenegera u nerealnim situacijama sa nerealnim probleima u današnjem svijetu i to je sve ful ozbiljno. To današnji klinci gledaju i odgajaju se na tome. Dobit će potpuno krivu percepciju o svijetu. Mnogi nisu ni svjesni kakav je to utjecaj na mlado dijete.

U svakom slučaju ne vjerujem tim scenaristima sa CW-a da su dovoljno inteligentni kako bi napravili parodiju na teen serije jer takve teen serija danas nažalost dominiraju u ovom iskrivljenom svijetu gdje je sve naopačke  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #38 : 27.03.2017. 05:11:06 »
Pogledana sedma  :)

Citat:
- And you're British?

- Like I said, I'm your rational mind.

 rofl rofl umro sam na ovo. Pravi primjer inteligentnog pisanja. Jako suptilno i moraš prati da skužiš.

Pričali smo nešto sitno o nadrealizmu. Luis Bunuel i David Lynch su najpoznatiji redatelji nadrealizma. Ova epizoda je kao dijete Bunuela i Lyncha. 2015. godine X-Filesi su dali epizodu Mulder and Scully Meet Were-Monster koju sam stavio kao jednu od najboljih televizijskih epizoda unazad 5 godina. Sa ponosom mogu reći da sedma epizoda Legiona tu isto spada. Ono što smo svjedočili u sedmoj epizodi ne može se opisat riječima. Možemo samo pohvaliti određene stvari.

Oni koji ovo gledaju, ali im se ne sviđa. U redu je. Sve su to ukusi, ali siguran sam da ima onih kojima se ovo ne sviđa i govore kakvo je ovo sranje pogotovo za sedmu epizodi. To je po meni čisti bezobrazluk iz razloga što mnogi još nisu svjesni koliko je scenaristički posao bitan. Ova sedma epizoda nam pokazuje da scenaristi koji su napisali epizodu mora imati izuzetnu maštu, dar za pisanje i vizualnost. Naravno da se nekima neće svidjeti jer je to takva vrsta serije. Riskantna koja ne prati određena pravila već igra po svojima.

Što smo dobili u ovoj epizodi? Tihi film? Check. Carpentera i They Live? Check. Horor? Check. Rješavanje čitave puzle u Davidovom umu? Check. Sve to uz sjajnu režiju, fotografiju, odlične glumačke perfomanse i još bolju muziku daju najbolju epizodu ove godine. Teško će neka serija ovako nešto nadmašiti iako sam potpuno svjestan da upravo spomenuti genijalac David Lynch se vraća sa Twin Peaksom u 5. mjesecu pa ostavljam prostora. Tu je još eventualno American Gods (knjiga je odlična) i dobro poznajem um Neila Gaimana, a jedan od kreatora je Fuller tako da i tu ostavljam prostora. To su mali prostori sa jako malo opcija, ali ako će nešto nadmašiti ovu epizodu to bi i trebala biti neka vizualno nadrealističko jaka epizoda sa sjajnim scenarijem. Lynch, gledam u tebe.

Da se malo vratim na šestu epizodu. Samo se sjetite koliko su toga postavili u šestoj i pitali se koji kuki se tu događa. Da, znali smo astralni svijet bla bla, ali najveći problem onda nastaje u ključnoj epizodi (to je ovdje sedma) kad se stvari trebaju riješiti i objasniti. Mnoge serije to ne uspiju, ali ako sad još nekome nije jasno što se događa u ovoj seriji, pogledajte sedmu epizodu. Ironično, najčudnija epizoda sezona sa puno WTF momenata, ali sve su objasnili.

Kao što vidite, uživao sam u epizodi. Ako netko nije, u redu, ali samo vam želim reći koliko treba muke da se ovako nešto smisli. Barem to cijenite.

Offline physio

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #39 : 27.03.2017. 22:41:25 »
E, pa, pametna BlackQ. Jedina greška koju sam napravio, što nijesam sačekao da izađu sve epizode, jer su prve epizode komplikovane za povezati. Bio bi bolji doživljaj. Savjet: odvrnuti zvučnike, jer ovo je nevjerovatna simbioza boja, pokreta i što je prava rijetkost zvuka (u svim varijantama (zvuk kao zvuk, muzika, pa i bez njega). Ovo stvarno nijesam očekivao, pogotovo pod tim naslovom, koji, ne znam... Činjenica, koje sam gotovo bolno svjestan, da posle ovoga, druge serije su mi tako neinteresantne.
Za pamćenje.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Legion
« Odgovor #40 : 28.03.2017. 01:41:32 »
posljednjih nekoliko godina razvojem drustvenih mreza javlja se fenomen da svi pokusavaju da budu filmski kriticari umjesto obicni gledatelji.. tako umjesto da se vodi rasprava o radnji, sta je bilo sta ce da bude, scenama itd. citamo o tome kako je neko drmnuo trepavicom, kakve su grimase lica kod doticnog glumca, kako je ton majstor ukomponovao muziku, kakav je bio makeup i sl... prije je bilo mnogo jednostavnije - ili ti legne ili ti ne legne.

ova serija mi je zapala za oko jer sam procitao da treba biti posebnih intelektualnih sposobnosti za pohvatati jednu seriju za djecu.
Pilot me je odusevio, sad me nakon 5 epizoda pocela malo smarati i ovako mogu vrtiti radnju u nedogled jeste/nije, bice bolje/nece, uhvatice ga/nece.. u 6. epizodi ocekujem da se bakaca igra sa njima da li je stvarno ili nije..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #41 : 28.03.2017. 01:53:31 »
Tako je bilo i prije. Sjećam se kasnih 90-ih isto se raspravljalo kao danas. Za neke serije o radnji, za neke o glumcima, scenariju, ali uglavnom kao i danas za neke epizode samo glumci, a za neke radnja i u kojem će smjeru ići. Kod ove serije ne treba se raspravljati toliko o radnji koliko o samoj ideji. Kod recimo Person of Interest se raspravlja u kojem će pravcu serija ići. Svaka serija je drugačija i svakoj se pristupa rugačije, ali uglavnom to je uvijek jako jako slično. Previše se precjenjuje filmske kritičare. Mnogi su kupljeni, a ostali ne zaslužuju taj posao jer ne znaju argumentirati svoj stav. Rijetki su poput Kermodea koji može argumentirati svoj sta vi koji dopušta drugačije mišljenje. Jer što je filmski/tv kritičar? Običan čovjek kao i svi mi. Većina današnje kritike nije došla tu radi toga što poznaju scenarij, režiju, montažu, glumu već upravo zbog interneta. Stariji kritičari su bili zasluženo kritičari i njihovo mišljenje u ono starije vrijeme je bilo važno i na njih se moglo ugledati jer su bili iz struke. Danas nažalost osim par pojedinaca nema nitko za koga možeš reći "e bravo ne slažem se, ali poštujem tvoje mišljenje jer si ga argumentirao". Ima iznimka dakako.

Promo za finale  ti_si_Bog


Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #42 : 28.03.2017. 11:19:38 »
Super heroji su stvar koju ne podnosim, koja je toliko a+b=c formula i gde se sve svodi na istu priču. Telenovele za dečake. I onda ugledah nešto konačno kvalitetno iz te hiperprodukcije super žena, muškaraca i mutanata. Ovo jeste umetnost. Ovo jeste projekat rađen sa pažnjom, ljubavlju i vizijom gde sasvim opravdano može da se govori o soundtracku, o režiji, pokretima i mimici. Da, Legion sve to sadrži i pozdravljam sve ljude spremne da uvide vizuelno (pa čak i muzičko) savršenstvo ovoga. Kao što neko ranije reče, ovo je nadrealni svet, ali učinjen realnim u nekom uvijenom, uvrnutom obliku te reči.

Da, treba dati svoj glas i svoje mišljenje, to je posebno bitno kako kreatorima, tako i konzumentima i zašto ćutati i gutati sranja kada imaš mogućnost da kažeš "Ne!" nečemu što ne valja i indirektno izdejstvuješ da nešto kvalitetno i inovativno bude stvoreno. Ovde niko nije filmski kritičar (pardon ukoliko grešim), ali ima ljudi koji imaju određena iskustva i široko znanje određenih područja TV i filmske produkcije. Filmske kritičare ne pratim, današnje kritike koje se mogu pronaći se svode na popularnost nečega, pa što je nešto popularnije, više će se pričati o tome.

Forum, zapravo, jeste da bi se podelila različita mišljenja i svako dao svoju viziju određenog subjekta.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Legion
« Odgovor #43 : 28.03.2017. 14:46:48 »
Nisam mislio na ovaj forum konkretno nego opcenito, previse se potenciraju neke stvari koje trebaju brinuti akademiju scenskih umjetnosti u los angelesu. klasican primjer je westworld koji je nahvaljen, a u biti jedna smaracka prica sa solidnim finalom. Botovi danas rade vise nego ikad, koji stvaraju sliku da je nesto ultra dobro a u biti dobro zapakovano g..

6. epizoda ocekivano povuci/potegni,
Spoiler for Hiden:
serija ima 7-8 likova i ko ih moze spasiti dan nego jedini lik koji nije bio pogodjen - Oliver
ali 7. epizoda je razbila, top epizoda godine

Choir and Cricket u 6. i Bolero remix u 7. je predobro odradjeno, svaka cast  :naklon:

Spoiler for Hiden:
Ne bih volio da se ispostavi da je Oliver otac od Davida.. dovoljno je bio "ti si usvojen" klisej

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Legion
« Odgovor #44 : 28.03.2017. 16:14:23 »
edit:
Spoiler for Hiden:
Zaboravio sam da je David sin prof. Xaviera

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #45 : 28.03.2017. 20:56:44 »
Super heroji su stvar koju ne podnosim, koja je toliko a+b=c formula i gde se sve svodi na istu priču. Telenovele za dečake. I onda ugledah nešto konačno kvalitetno iz te hiperprodukcije super žena, muškaraca i mutanata. Ovo jeste umetnost. Ovo jeste projekat rađen sa pažnjom, ljubavlju i vizijom gde sasvim opravdano može da se govori o soundtracku, o režiji, pokretima i mimici. Da, Legion sve to sadrži i pozdravljam sve ljude spremne da uvide vizuelno (pa čak i muzičko) savršenstvo ovoga. Kao što neko ranije reče, ovo je nadrealni svet, ali učinjen realnim u nekom uvijenom, uvrnutom obliku te reči.

Da, treba dati svoj glas i svoje mišljenje, to je posebno bitno kako kreatorima, tako i konzumentima i zašto ćutati i gutati sranja kada imaš mogućnost da kažeš "Ne!" nečemu što ne valja i indirektno izdejstvuješ da nešto kvalitetno i inovativno bude stvoreno. Ovde niko nije filmski kritičar (pardon ukoliko grešim), ali ima ljudi koji imaju određena iskustva i široko znanje određenih područja TV i filmske produkcije. Filmske kritičare ne pratim, današnje kritike koje se mogu pronaći se svode na popularnost nečega, pa što je nešto popularnije, više će se pričati o tome.

Forum, zapravo, jeste da bi se podelila različita mišljenja i svako dao svoju viziju određenog subjekta.
Bravo! Ovo je bit foruma i demokratske rasprave. I kad se ne slažemo, poštujemo druga mišljenja ako su argumentirana. Drago mi je da ima sve više publike koja je otkrila Legion. Ja prvi nisam očekivano ovakav zaokret u superhero žanru. Čitao sam Legiona, ali nikad mi nije bio toliko zanimljiv. Televizija ga je učinila zanimljivim.

edit:
Spoiler for Hiden:
Zaboravio sam da je David sin prof. Xaviera

Yep, ali nemaju prava za njega pa mislim da ga neće spominjati imenom i prezimenom. Iako ga je David oponašao na ploči, jaka scena.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Legion
« Odgovor #46 : 29.03.2017. 02:26:16 »
pa spomenuli su shadow kinga

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #47 : 29.03.2017. 08:54:47 »
kakva perverzija od epizode majko sveta  :o ako bas moram nesto izdvojit nek to bude fajt sa shadow kingom. obri plaza  :o ne znam, zaisto mi je to opisat sta sam gledao, qq, ahahhahaaha! kakva serija...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Legion
« Odgovor #48 : 30.03.2017. 19:58:09 »
Dobro je.

Ne, nije dobro.

Bas je dobro.

I sve je stalo u samo osam epizoda

Ili pak nije.

Mozda parazit u meni govori.

Svejedno. Uzivao sam.

Citat:
You ever try to unmake soup?

Citat:
Babe, I don't care if you save me, or the world, if you don't save yourself.

Citat:
You know the most dangerous thing about schizophrenia? The most dangerous thing is believing you don't have it. That's the trick. The mind killer. Your disease convinces you you don't have it.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Legion
« Odgovor #49 : 31.03.2017. 22:06:22 »

Mozda parazit u meni govori.

Nisam ja, žao mi je neko drugi govori u tebi

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Legion
« Odgovor #50 : 31.03.2017. 23:06:36 »

Mozda parazit u meni govori.

Nisam ja, žao mi je neko drugi govori u tebi

Leni, nemoj to da radis.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #51 : 31.03.2017. 23:50:48 »
leni! batali drogu! provaljena si!  :facepalm
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #52 : 06.04.2017. 00:56:40 »
Pogledano finale :)

Potpuno drugačije od ostatka serije ne tako psihološki nastrojeno već ono što nas očekuje u drugoj sezoni. Svi glumci opet pružili odlične perfomanse uz nekoliko izvrsnih scena. Svidjelo mi se dodavanje najboljeg psihodeličnog benda Pink Floyda. Te male sitnice uvijek pale. Shadow King živi vječno.

Uglavnom, najbolja nova sezona i jedna od najboljih unazad nekoliko godina ako ne i više. Kad izađe, kupujem za kolekciju.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #53 : 06.04.2017. 19:21:33 »
dobra finalna ep. nikakav spektakl, ali to nijesam ni trazio, jer je komplet sezona bas to. dobro, pilot onako, ali ostatak sezone... tesko je opisat. psihodelija. svidja mi se sto su faruka polako uvodili i onda bas nijesu stedjeli sa njegovim prikazom.
Spoiler for Hiden:
i mislim da boljeg host-a od olivera nijesu mogli izabrat.
inace, sad se sjetih scene dje, hahahaha, oliver pod prijetnjom teske artiljerije poteze martini, ahhahaahha, kakav Bogotac...  rofl
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #54 : 07.04.2017. 03:32:47 »
Neverovatno koliko mi nije prijala serija. Da zadnja epizoda ne izazove ma nijedno osećanje u meni... Sledeću sezonu ću verovatno da propustim.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Legion
« Odgovor #55 : 07.04.2017. 10:02:04 »
Pogledane prve tri. Sviđa mi se. A kako čitam dalje sve bolje. Posvetim se seriji do kraja ovaj vikend  ;D
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Legion
« Odgovor #56 : 07.04.2017. 21:20:25 »
Molim vas da izbrišete moj titl jer tek sada vidim da je užasan i pun kardinalnih grešaka. Sam sebi se čudim kako sam ih toliko napravio.

Hvala NikolaJe i nidzesi na odličnom titlu.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Legion
« Odgovor #57 : 08.04.2017. 00:17:50 »
almine... dobro je to :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nbgd1988

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Legion
« Odgovor #58 : 20.04.2017. 20:36:15 »
Molim vas da izbrišete moj titl jer tek sada vidim da je užasan i pun kardinalnih grešaka. Sam sebi se čudim kako sam ih toliko napravio.

Hvala NikolaJe i nidzesi na odličnom titlu.
Verovatno kod onih izraza koje je glupo "doslovno" prevoditi na naše ex yu jezike

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока


Offline physio

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški