Autor Tema: Mindhunter  (Posjeta: 16918 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #30 : 19.11.2017. 09:53:57 »
Dobro da nisam napisao ko je voleo Kasandru voleće i Mindhuntera hahaha
Imaš pravo za Zodiaca.To je to.

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Mindhunter
« Odgovor #31 : 19.11.2017. 11:22:43 »
Kome se ovo svidja,leci ce mu i Unobomber.Isti period, noviteti u istraz,Ted Kaczynski...Epizoda 6. je na toj
razini  Mindhuntera.
https://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,38449.0.html

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #32 : 30.11.2017. 21:04:10 »
Obnovljeno za drugu sezonu.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #33 : 01.12.2017. 20:28:23 »
@Mulder- Fincherovi filmovi su ljubavno pismo serijskim ubicama. Zodiac killer, Se7en i, naravno, Amy Dunn. ;D

Za one koje zanima, Fincher je potvrdio da ce se sledeca sezona fokusirati na ubistva dece u Atlanti u periodu od 1979. do 1981. g.
Takodje, ko nije provalio, epizode su pocinjale scenama sa uvrnutim likom koji ima brkove i nema veze s ostalim likovima. S obzirom na to da su ga u jednoj sceni nazvali Dennis i mestu desavanja, gotovo je sigurno da se radi o cuvenom BTK ubici.
Radujem se da je druga sezona i zvanicno potvrdjena.  :)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #34 : 01.12.2017. 20:34:18 »
tesko da su mogli ovo otkazat, samo mi se ne svidja ovaj fokus na drugu sezonu. bas tesko podnosim takve stvari.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #35 : 01.12.2017. 20:47:28 »
@coadj
 
Totalno te kapiram. Serija bas nekako gaji, podilazi toj fascinaciji serijskim ubicama, a taj slucaj u Atlanti je zaista gnusan.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #36 : 01.12.2017. 21:14:41 »
uh, nijesam istrazivao, a i necu, ne ne...
svaka cast za kompletiranje prevoda  :naklon:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Frankie Martino

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #37 : 07.12.2017. 15:03:21 »
Takodje, ko nije provalio, epizode su pocinjale scenama sa uvrnutim likom koji ima brkove i nema veze s ostalim likovima. S obzirom na to da su ga u jednoj sceni nazvali Dennis i mestu desavanja, gotovo je sigurno da se radi o cuvenom BTK ubici.

Hahaha nisam ovo izvalio mrzi me da skidam sad buraz ali bas cu jednom to da uradim da pogledam ali bas dobra fora. Evo pogledao sam do kraja i sve ste dobro opisali napisali nemam sta da dodam

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mindhunter
« Odgovor #38 : 21.01.2018. 14:08:21 »
Odlična serija. Sve mi je bilo dobro. Hvala na titlovima.
iShare, noProfit


Offline rale93lfc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
Odg: Mindhunter
« Odgovor #39 : 25.01.2018. 16:20:13 »
Fantasticna serija. Jedva cekam drugu sezonu. Da li ostaje ista glumacka postava ili se menjaju glumci? Holden i Bill pokidali.... :aha:


Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #40 : 05.02.2018. 20:18:27 »
Odgledala za vikend u jednom... dobro, u dva daha. Sjajno, zaista.
Hvala LeeLoo.  Smajlicvece

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #41 : 09.02.2018. 23:41:26 »
Fantasticna serija. Jedva cekam drugu sezonu. Da li ostaje ista glumacka postava ili se menjaju glumci? Holden i Bill pokidali.... :aha:
ostaje.
vidjecemo koga ce dodat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: Mindhunter
« Odgovor #42 : 19.08.2019. 20:59:40 »
Totalno sam zaboravio na seriju i sada vidim da je izasla cijela sezona.

Je li tko pogledao koju epizodu? Kvaliteta ostala ista?

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Mindhunter
« Odgovor #43 : 19.08.2019. 21:11:53 »
Savršeno, kao i prva sezona.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: Mindhunter
« Odgovor #44 : 20.08.2019. 10:32:55 »
Savršeno, kao i prva sezona.

Zakon!  :majstore

Imam jos par serija za zavrsiti pa se odmah bacam na ovu.  kokicekola

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Mindhunter
« Odgovor #45 : 21.08.2019. 01:55:48 »
vidio ovdje temu.. odgledao 7 ep. vrh, annu torv bih mogao gledati uvijek, podsjeca me na moju ljubav iz studentskih dana (zato sam obozavao fringe), ali meni nije jasno kako tako lako okrivljuju roditelje (pogotovo mater) mene je moja tukla ubijala "boga" u meni , al valjda je u socijalizmu to bila vaspitna mjera da me izvede na pravi put. ovdje konst. biva imao lose djetinstvo imao mamu koja ga je ubijala psihicki. ja to ne pijem. ta amerika je stvarno bolesna nacija da ne vidi da nije problem u materi i caci nego u okruzenju gdje ta djeca odrastaju!

Offline Tangosix

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #46 : 22.08.2019. 07:51:29 »
Samo da napomenem, druga sezona ima 9 epizoda, a ne 8 kako je postavljno u prevodima.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #47 : 22.08.2019. 12:17:10 »
vidio ovdje temu.. odgledao 7 ep. vrh, annu torv bih mogao gledati uvijek, podsjeca me na moju ljubav iz studentskih dana (zato sam obozavao fringe), ali meni nije jasno kako tako lako okrivljuju roditelje (pogotovo mater) mene je moja tukla ubijala "boga" u meni , al valjda je u socijalizmu to bila vaspitna mjera da me izvede na pravi put. ovdje konst. biva imao lose djetinstvo imao mamu koja ga je ubijala psihicki. ja to ne pijem. ta amerika je stvarno bolesna nacija da ne vidi da nije problem u materi i caci nego u okruzenju gdje ta djeca odrastaju!

Mislim da je u ovoj sezoni baš na problem takvih, definitivnih zaključaka ukazano kad je
Spoiler for Hiden:
Holden komentarisao kako je Wayne-ova porodica normalana. Da on nije imao problema sa odrastanjem. Wayne je ubica dece u Atlanti. Kod Billa je to još jače dovedeno u pitanje, ali ne tako jasno izrečeno: kako on može da veruje da se psihopate ne rađaju nego stvaraju u porodici, lošim odgojem imajući u vidu šta se desilo s njegovim usvojenim sinom? Klinac je bio čudan, težak još u prvoj sezoni, on i njegova žena su dali sve od sebe. Meni je bilo fascinantno gledati ga kako se ono što je naučio i usvojio na poslu kosi s onim što doživljava.
Nature v nurture, ili ti odgoj naspram genetike, da li se psihopate rađaju ili stvaraju je uvek bila i uvek biće prevalentna tema u kriminologiji.
Prva sezona se fokusirala na ono što je zajedničko u motivu ubistava serijskih ubica. Druga sezona, Holden kroz Atlantu, Bill kroz ličnu porodičnu situaciju i Wendy kroz intervjue koje je sama izvodila polako kapiraju da njihovi utvrđeni stavovi nisu uvek istiniti i da klasifikacija nije tako laka. Očekivano, kao i u svakom naučnom istraživanju, klasifikacija se menja i dorađuje što je uzorak na kojem se pojava ispituje veći.

Meni odlična druga sezona, Bill je mvp kao i prošle sezone. Imam utisak da nisu baš znali šta da rade sa Wendy ove sezone... čak i priča sa tim kako je šef baca po strani, pimpuje je itd.. mi je slabo progurana priča. U prošloj sezoni je deo sa mačkom bila fenomenalna metafora.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Mindhunter
« Odgovor #48 : 23.08.2019. 00:13:44 »
ko garantuje da je wayne ubica? on je osudjen za 2 ubistva, a ne sve.. jednog ili par djece nikad nisu ni nasli..cak su otvorili ponovnu istragu u martu ove godine. ljudi tad su bili uvjereni da stoji KKK iza otmica i ubistava ali sa njegovim hapsenjem ubistva su prestala. familije su dobile "pravdu" i slucaj zakljucen. na kraju je ispalo najbolje i za crnacku zajednicu i za vlasti.
Ko garantuje da ubistva nisu ista ona ritualna ubistva na jugu amerike o cemu se govori u "True Detective". zataskavanje mocnika i da se svede na nebitnog debila

¸odgledao sam 1. i 2. sezonu serija je vrh, ali na pocetku me
 nerviralo ne samo u serijama nego i u stvarnom zivotu kako se problem veoma lako pojednostavi i svede na lose djetinjstvo.mogu pricati sta hoce, njihov najveci problem je dostupnost oruzja na ulici, svaka budala moze kupiti ne pistolj, nego poluautomatsku pusku i masakrirati 30-40 ljudi bez problema.
a porodicnog zlostavljanja ima i kod nas u mnogo vecem obimu nego se to zeli priznati. licno mislim da je problem malo dublji

Sidestory sa malim Brianom mi nije legla nikako. Malac se nagledao slika umorstava koje je Bill donosio kuci i po meni to je jedini razlog zbog cega se ponio kako jeste, malo je autistican momak, ali ne znaci da je rodjeni psihopata




Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Mindhunter
« Odgovor #49 : 10.04.2020. 19:41:05 »
pogledao zbog Ane Torv i Promatrača. prva sezona, iako spora, odlična mi je i zanimljiva jer ne gledam ovakve serije inače. Kemper odličan.

druga sezona, puno trlababadandajojprođedanakanja. jedino što je vrijedno pozornosti je zadnja epizoda koja uvelike odudara od mrtvila sezone.

hvala na prijevodima  smileyNO1

Offline bianconeriSRB

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #50 : 22.12.2020. 05:07:03 »
Kakva serija, 10/10! :o Biće i treće sezone, ma prosto mora da se nastavi ovo. drinks

Offline shut_down

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Mindhunter
« Odgovor #51 : 03.01.2021. 21:58:06 »
Šta se desilo sa pevođenjem druge sezone?

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #52 : 01.02.2021. 10:13:11 »
Zna li se kada počinje treća sezona? Serija je odlična. Prva sezona dosta bolja od druge.

Offline a_kduo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: Mindhunter
« Odgovor #53 : 01.02.2021. 12:30:22 »
Zna li se kada počinje treća sezona? Serija je odlična. Prva sezona dosta bolja od druge.
Vjerojatno je neće ni biti. Glumci nisu više ugovorom vezani, D. Fincher se posvetio drugim projektima..itd.
Ostavili su mogućnost povratka, no trenutno nema naznaka za snimanje treće sezone.

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #54 : 03.02.2021. 13:11:21 »
U današnjem moru serija gde su priče tanke, gde se forsira LGBT sistem vrednosti dok su istovremeno specijalni efekti vrhunski (isto važi i za filmove), napuštanje ovakve serije meni se čini pogrešno. E sad ko sam ja da njima solim pamet.

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Mindhunter
« Odgovor #55 : 08.04.2021. 17:53:48 »
 Šteta. Siguran sam u nastavak,nekad.