Autor Tema: Mindhunter  (Posjeta: 16948 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Mindhunter
« : 17.05.2016. 06:20:55 »

Opis:
Radnja serije je smještena u 1979. godinu i prati dvojicu FBI agenata, koje glume Jonathan Groff i Holt McCallany. Oni ispituju zatvorene serijske ubojice kako bi rješavali aktivne slučajeve... Bazirano na knjizi Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit Marka Olshakera i Johna E. Douglasa.

Žanr: triler, drama
Kanal: Netflix
Premijera: 13. 10. 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 15.10.2017. 13:45:24 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #1 : 19.05.2016. 00:07:54 »
Ov isto izgleda jako zanimljivo. Netflix radi jako dobar posao sa trilerima/dramama. Vidim i Anna Torv glumi.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #2 : 01.03.2017. 16:25:35 »
Postavljen teaser.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #3 : 01.08.2017. 21:20:57 »


Stigao i trailer.
Drago mi je videti i Annu Torv, nisam znala da je i ona u ovome.

David Fincher- meni dosta.  :)

Offline rale93lfc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
Odg: Mindhunter
« Odgovor #4 : 11.10.2017. 23:30:11 »
HBO i Netflix u dramama i krajm serijama su nedostizni. (Mada su i u ostalim iznad ostalih) Ceka se ovo ceka.

+Netflix cela sezona odjednom izlazi, nadam se brzim prevodima, izgleda bas interesantno a i prizeljkujem da nece ubaciti neki sci fi u seriju. Nije da ne volim naucnu fantasiku ali gleda mi se neka dobra krajm serija. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #5 : 12.10.2017. 00:20:49 »
Već sam mislio da je izašlo  ;D

Ne sumnjam u kvalitet ove serije jer je kreator Mindhuntera uspješno ekranizirao http://www.imdb.com/title/tt0220915/ jednu jako dobru i podcjenjenu krimi mini seriju.

Offline PedjaCh

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 115
Odg: Mindhunter
« Odgovor #6 : 17.10.2017. 22:35:43 »
Odgledah prvu epizodu i sviđa mi se. Zasad se postavljaju kulise, ali se vidi potencijal.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #7 : 18.10.2017. 10:57:45 »
Pogledao sam 6 epizoda i meni je prilicno dosadno. Nisam se vezao uopste za pricu i likove. Zanimaju me utisci drugih, mozda je do mene jer ima visoku ocjenu na imdb-u.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #8 : 18.10.2017. 17:49:10 »
Ima taj neki ultra "psihološki" štih pa je naizgled prespora, al' meni je tempo sasvim u redu. Bitno je da minute nisu popunjene šupljom pričom nego su dijalozi zrelo napisani.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Mindhunter
« Odgovor #9 : 20.10.2017. 10:34:07 »
jel ovo procedural, da znam da ne počinjem

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #10 : 20.10.2017. 11:54:42 »
a ove netfliksove drame po difoltu 8ipo, 9 sabiju...  :facepalm
bacit cu pogled na prvu, mada citam komentare da je sporina od serije, a malo mi je dosta takvih. dovoljan je the deuce  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #11 : 20.10.2017. 14:49:17 »
jel ovo procedural, da znam da ne počinjem

Nije procedural.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #12 : 23.10.2017. 10:02:55 »
pogledah prve dvije i zadovoljan sam. drugom prezadovoljan.
nadam se da me narednih 8 ep. nece razocarat jer sad bas imam velika ocekivanja. glavni glumac je fenomenalan, ostali i nijesu imali previse prostora jer je fokus bas bio na holdena. dobro, partner na projektu je uzeo vremena, ali mi je on nekako standardan pandur.
Spoiler for Hiden:
e vec prvi psiho sa kojim su poceli rad na projektu je...
ne znam, nije mi bilo svejedno. coek je pomeo ulogu. znaci lik koji je uradio sta je uradio i to na onakav nacin, plus fizikalije njegove, ladno sjedi sa fbi agentom, kuva kafe, cajeve, narucuje sendvice, komunicira sa takvom smirenoscu da je bas neprijatno.
ako je prvi bio ovakav, ne znam kakvi ce bit ostali jer je ovaj vec ostavio prilican utisak.
preporuka, ovo je ozbiljan kandidat za velike domete.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Mindhunter
« Odgovor #13 : 23.10.2017. 10:06:25 »
Kemper je ukrao šou u drugoj epizodi. Pogledao 4 epizode i nisam siguran da će do kraja sezone ponoviti takvu priču.


Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Mindhunter
« Odgovor #14 : 28.10.2017. 12:13:33 »
Nakon odgledane cijele sezone, by the long shot, najbolje što sam ove godine gledao, a vjerojatno i najbolja serija ili film o serijskim ubojicama ikada.

Kako su prikazali sve užase poremećenog uma bez ijedne scene nasilja je nevjerojatno.

Remek djelo.

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #15 : 28.10.2017. 17:29:03 »
Vredi li ovo gledati?

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Mindhunter
« Odgovor #16 : 28.10.2017. 17:55:57 »

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #17 : 28.10.2017. 18:10:33 »

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #18 : 28.10.2017. 18:14:56 »
Vredi li ovo gledati?

Ne.

2000 za gospodina...

Zanima me da li serija drzi paznju, da nije previse spora i tipicno detektivska?

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #19 : 04.11.2017. 00:31:09 »
gledaj.
ja sam na po sezone, nadam se da cu za vikend pospremit ostatak. imam fleseve na tru detektiv - ep4. duo je sjajan, pogotovo mladji koji mi je tako nesto sumnjiv da mi svasta prolazi kroz po glave.
i nije spora, masu je brza od francuske lige 1.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #20 : 04.11.2017. 20:34:29 »
@coadj - eh, mozda ne od PSG. ;)

Meni se dopada serija.
Iako je tematski slicna serijama Criminal Minds ili Profiler itd. ova serija nema isti format- jedna epizoda-jedan slucaj koji je na kraju fino zaokruzen. Ovo se bavi onom, ruznijom, dosadnijom stranom birokratije FBI i kako su imali problema da uvedu, zasnuju i primene nova otkrica i saznanja o umu i logici kojaj je fundamentalno drugacija od nase (aka, o psihopatama) do kojih su dosli pricajuci sa ubicama. S druge strane, neki slucaju ostaju nereseni, neki ljudi se ne procesuiraju i progres je super spor u rigidnoj ustanovi kao sto je FBI.
S druge strane, da je meni da nadjem nekoga da me voli kao sto Fincher voli serijske ubice jer su oni definitivno highlight serije. Neki od njih su stvarno postojali kao Ek Kemper, neki nisu, ali su svi podjednako jezivi ili pateticni ili vam se gade... Ali vas ne ostavljaju ravnodusnim, bar ne mene.
Glavni lik ce vas ili nervirati ili smoriti. Meni licno je interesantno ono sto su uradili s njim jer kako serija odmice postaje jasnije da intervjui s ubicama i njihove ideje pocinju da uticu na njega i njegovo ponasanje.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #21 : 05.11.2017. 00:11:00 »
a ne priznajem te vjestacke tvorevine :) psg  ;D
sjajan upis  smileyNO1
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #22 : 06.11.2017. 11:51:54 »
zavrsih sezonu, nema sto ovo je def. sjajna serija. super mi je kako su svi odma kliknuli, stvarno su glumci odradili vrhunski posao. ispitivanja osumnjicenih najbolji dio serije, kad ih zaspu sa pitanjima ne zna se okle im puca.
Spoiler for Hiden:
zadnjih 10 min prejebeno, kakav je kemper pfff, jeza... okinuh se kad ga zagrli, strasno  :o holden sam protiv svijeta. zao mi ga je. cijelog sebe je dao u projekat, najvise doprinio. nekako mi se cini da je neshvacen. oni bi da se radi po radi po pravilniku, bez improvizacije a rezultete ko jebe... vendi je krava jedna ustogljena koja mi je samo dizala pritisak sa njenim pravilima, pi. ali je torv odlicna bila moram priznat, iako je ne podnosim.
e sad je zajebano za eventualnu drugu sezonu. jasno mi je na koje dvije osobe ce bit fokus, i ne sumnjam da ce to bit dobro. ali ne vjerujem da ce dostic level prve sezone. vidjecemo ipak...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Frankie Martino

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #23 : 08.11.2017. 16:15:02 »
Mindfucker! Pogledao sam prve dve epizode i buraz ovo te rastavlja na komade iscima te opasno ali ne mogu da gledam mnogo evo pogledao sam prvu epku kad je izaslo i drugu danas a trecu kad pogledam boze zdravlje. A da je dobro dobro je

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Mindhunter
« Odgovor #24 : 08.11.2017. 20:59:17 »
Jako zanimljiva serija koja priča priču iz jedne druge perspektive. Jako originalno i fino odrađeno. Way to go, netflix.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21878
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Mindhunter
« Odgovor #25 : 09.11.2017. 20:11:59 »
Pogledao i ja, odlično. Jedva čekam drugu sezonu. Glumačka ekipa izvrsna.  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Frankie Martino

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #26 : 18.11.2017. 15:54:43 »
Kakav trip sa ovom likusom Vendi ne mogu da provalim sta hrani ono u podrumu. Izgleda da je macka mozda i nije nemam pojma dal ona zeki to stvorenje ili stvorenje zeki nju ili oni jebu mene ma idite u kurac

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Mindhunter
« Odgovor #27 : 18.11.2017. 19:13:46 »
Demogorgona.

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Mindhunter
« Odgovor #28 : 19.11.2017. 00:36:25 »
Ovo mi je zanimljivo.Glumačka ekipa,atmosfera,priča,muzika...Plus razdoblje u koje sam zaljubljen.70-te i 80-te.Mnogo dobrih filmova,mnogo dobre muzike.
Mislim da serija nije za one koji vole i koji su navikli da gledaju serije i filmove gde se radnja odvija brzinom svetlosti.To bi ih moglo odvratiti.
Ko je voleo Mad Men ili Amerikance ,mislim da ce mu se svideti.Tematski nijedna nije sličana ali su sto se tempa tiče tu negde i imaju to nešto.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mindhunter
« Odgovor #29 : 19.11.2017. 02:12:21 »
Ili bolja usporedba Fincherov Zodiac. Tko je volio Zodiac, voljet će i ovo  :)