Autor Tema: The Terror  (Posjeta: 24290 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
The Terror
« : 14.05.2016. 19:34:57 »

Opis:
Pripadnike britanske kraljevske mornarice na ekspediciji u potrazi za sjeverozapadnim prolazom 1847. godine napada misteriozni predator koji napada brod te borba za preživljavanje počinje. Bazirano na istoimenoj knjizi Dana Simmonsa iz 2007. godine.

Žanr: drama, horor
Kanal: AMC
Premijera: 26. 03. 2018.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 26.03.2018. 10:21:29 maksi »


Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #2 : 08.12.2017. 21:28:20 »
Premijera serije je 26. 03. 2018.

Offline mezzano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: The Terror
« Odgovor #3 : 10.12.2017. 00:12:20 »
Trebalo bi biti zanimljivo.

Sent from my HUAWEI CUN-L21 using Tapatalk


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Terror
« Odgovor #4 : 10.12.2017. 19:20:56 »
Misterija, daleki sjever, brod. Može! Sjetih se The Thinga...  8)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #5 : 10.12.2017. 22:22:51 »
Dan Simmons je i napisao pod utjecajem The Thinga i malo Stephena Kinga  :)

Treća njegova najbolja knjiga poslije 'Ljeto Noći' i 'Hyperion Cantos' serijal.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #6 : 27.03.2018. 00:09:24 »
Fenomenalan pocetak. Dovoljno da vidimo sta mozemo da ocekujemo. Bice i jezivo i mracno i bolesno i strasno i napeto. Odlicna atmosfera, s' tim sto bih malu zamerku imao na okruzenje. Mogli su da vise porade na uverljivosti.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #7 : 27.03.2018. 09:03:20 »
Napomena uz prevod prve epizode:

Pojavile su se dve verzije epizode koje su drugačije: neke scene su isečene, neke skroz pretumbane, neke snimljene s drugim likovima.  ???

Tako da vodite računa o pravoj verziji.  ;)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Terror
« Odgovor #8 : 27.03.2018. 09:48:48 »
Hvala LeeLoo!  Smajlicvece

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Terror
« Odgovor #9 : 27.03.2018. 11:14:34 »
Fenomenalan pocetak. Dovoljno da vidimo sta mozemo da ocekujemo. Bice i jezivo i mracno i bolesno i strasno i napeto. Odlicna atmosfera, s' tim sto bih malu zamerku imao na okruzenje. Mogli su da vise porade na uverljivosti.

ako misliš na ledeno okruženje, slažem se, iako sam samo pogledao trejler. vidi se da je u studiju i ko da je stiropor iza njih a ne led/snijeg.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #10 : 27.03.2018. 11:47:08 »
Upravo to  :majstore Zao mi je, steta da ovako dobra prica nije ispracena i sa te strane. Bilo je i momenata kada pricaju na palubi, a nema one pare da izlazi iz usta. Penju se na ko zna koliko metara visine, napolju kijamet, a ton njihovog glasa kao da su sami u sobi. Mislim, mozda cepidlacim, ali sta cu kad primecujem sitnice, posebno kad gledam nesto od cega mnogo ocekujem. No, meni nije previse pokvarilo dojam. Odlican pocetak.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: The Terror
« Odgovor #11 : 27.03.2018. 19:41:24 »
Upravo to  :majstore Zao mi je, steta da ovako dobra prica nije ispracena i sa te strane. Bilo je i momenata kada pricaju na palubi, a nema one pare da izlazi iz usta. Penju se na ko zna koliko metara visine, napolju kijamet, a ton njihovog glasa kao da su sami u sobi. Mislim, mozda cepidlacim, ali sta cu kad primecujem sitnice, posebno kad gledam nesto od cega mnogo ocekujem. No, meni nije previse pokvarilo dojam. Odlican pocetak.

trebao si u spojler - sad cu i ja to da trazim  ;D :P
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #12 : 27.03.2018. 20:57:47 »
Napomena uz prevod prve epizode:

Pojavile su se dve verzije epizode koje su drugačije: neke scene su isečene, neke skroz pretumbane, neke snimljene s drugim likovima.  ???

Tako da vodite računa o pravoj verziji.  ;)

koju da nabavim onda od ove dvije? hvala na prijevodu
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: The Terror
« Odgovor #13 : 27.03.2018. 21:54:44 »
Amazon i Deflate su ok verzije. Za druge ne znam.

Offline SanjinBilalovic10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: The Terror
« Odgovor #14 : 28.03.2018. 01:12:24 »
Odlican pocetak. Glumci fenomenalni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #15 : 28.03.2018. 01:33:21 »
Ovo moram ispratiti. Knjiga je odlicna, tako da se nadam da nisu zasrali, ali vidjecemo :)

Zbog toga mi je krivo sto je valjda i Hyperion u planu(SyFy)... Nema tog majstora koji to moze vjerno prikazati, a kamo ovi sa SyFy-a sa njihovim smijesnim budzetom. Sve mi diraj, Hyperion mi ne diraj  ;D

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #16 : 28.03.2018. 14:20:59 »
Amazon i Deflate su ok verzije. Za druge ne znam.

hvala  drinks
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #17 : 28.03.2018. 16:28:12 »
Napomena uz prevod prve epizode:

Pojavile su se dve verzije epizode koje su drugačije: neke scene su isečene, neke skroz pretumbane, neke snimljene s drugim likovima.  ???

Tako da vodite računa o pravoj verziji.  ;)

koju da nabavim onda od ove dvije? hvala na prijevodu

Prevele sam obe, pa na koju nabasaš. Pretpostavljam da su za različito tržište. Npr: razgovor koji Crozier vodi s poručnikom Irvingom u deflate, vodi sa drugim mornarom u drugoj verziji. :ne-zna
Deflate je kraća, ima manje scena. Suština priče nije promenjena, ali čisto da napomenem pošto sam, eto, videla obe.
 ;D

 

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #18 : 28.03.2018. 21:52:58 »
Vrlo dobra prva epizoda. Ridley Scott iako producent vidi se njegov pečat. Drago mi je da ne žure nikud već će polako graditi priču. Sviđa mi se i realizam tako da je stvarno mrtva tišina kao da su u studiju što je odlično jer daje realistični prikaz kako je tamo. I super su mi dočarali male ledenjake. Vrhunski  smileyNO1

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #19 : 29.03.2018. 11:11:17 »
Druga epizoda u maniru prve. Razrada ili uvod u ono glavno. I dalje zamerke na uverljivost. Na momente bas jeftino. Verujem da se forumas Mulder sprda sa pricom o uverljivosti.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #20 : 29.03.2018. 17:46:27 »
@Peksijan

Eh, AMC ako je po nečemu poznat, to je po škrtičavosti.  :-\

Ja, kao pretpostavljam i većina onih koji su čitali knjigu, zna se šta čekamo da vidimo.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: The Terror
« Odgovor #21 : 29.03.2018. 20:09:01 »
Napomena uz prevod prve epizode:

Pojavile su se dve verzije epizode koje su drugačije: neke scene su isečene, neke skroz pretumbane, neke snimljene s drugim likovima.  ???

Tako da vodite računa o pravoj verziji.  ;)

koju da nabavim onda od ove dvije? hvala na prijevodu

Prevele sam obe, pa na koju nabasaš. Pretpostavljam da su za različito tržište. Npr: razgovor koji Crozier vodi s poručnikom Irvingom u deflate, vodi sa drugim mornarom u drugoj verziji. :ne-zna
Deflate je kraća, ima manje scena. Suština priče nije promenjena, ali čisto da napomenem pošto sam, eto, videla obe.
 ;D

Baš sam išao malo gledati sve verzije prvih epizoda. Deflate je clockan na 46:59, Amzn 46:09, Fleet i AVS 45:26.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: The Terror
« Odgovor #22 : 29.03.2018. 20:13:24 »
Meni je prije svega sjajno da se netko ovoga uhvatio jer nije baš zahvalan materijal. Više od jedne sezone neće biti i serija nije baš za široku publiku.

S druge strane skupili su sjajnu glumačku ekipu i vjerojatno radili na poprilično tight badgetu. Da je producirao Netflix vjerojatno bi bila skuplja produkcija i uvjerljivije, ali onda moraš računati i na sapunicu od minimalno 13 epizoda puta dvije sezone u kojoj se radnja odvija sporije nego da čitaš knjigu.


Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #23 : 29.03.2018. 21:37:06 »
@toshiro- u pravu si. Mislila sam na fleet jer sam tu prevodila.  :-[


Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: The Terror
« Odgovor #24 : 30.03.2018. 19:33:26 »
Koju verziju snimati na kraju?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #25 : 30.03.2018. 20:24:36 »
Druga epizoda u maniru prve. Razrada ili uvod u ono glavno. I dalje zamerke na uverljivost. Na momente bas jeftino. Verujem da se forumas Mulder sprda sa pricom o uverljivosti.
Ja vjerujem da svatko od nas ima stav i vlastito mišljenje. Oprostite gospodine na drugačijem mišljenju. Treba samo malo dublje istražiti Arktik pa ćeš naići na mali milijun izjava kako imaš osjećaj kao da se nalaziš u divovskoj sobi gdje čuješ vlastiti glas poptuno drugačije. I zato je prilično uvjerljivo. I pogotovo mali ledenjaci. Na tome im svaka čast.

Jako dobra i druga. Ono kad dolaze do "bunara" me podsjetilo na The Thing kada oni prvi puta dolaze do svemirskog broda. Taman mi se sviđa tempo epizoda, ali ubrzat će se to kako sezona odmiče.


Ja, kao pretpostavljam i većina onih koji su čitali knjigu, zna se šta čekamo da vidimo.
:)

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #26 : 31.03.2018. 09:24:03 »
Na sve ovo bih dodao i to da se u romanu pominju i temperature od -70 °C. I zato im svaka cast na uverljivosti. Evo, odusevljen sam. Steta sto ovo nisu uzeli HBO ili Netflix.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: The Terror
« Odgovor #27 : 31.03.2018. 11:13:37 »
Na sve ovo bih dodao i to da se u romanu pominju i temperature od -70 °C. I zato im svaka cast na uverljivosti. Evo, odusevljen sam. Steta sto ovo nisu uzeli HBO ili Netflix.

HBO i Netflix nisu ovo uzeli jer ne vide zaradu u ovome. Survival horror i nije baš nešto što će privući najširi krug publike.

I prva i druga epizoda odvijaju se u ljetnim mjesecima. U drugoj epizodi spominju da je dnevna temperatura ne prelazi nulu.

Tako da pravu zimu još nismo vidjeli.

Ali vjerojatno opet nećeš biti zadovoljan.

Za tebe je ipak ovo : http://channel.nationalgeographic.com/life-below-zero/


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Terror
« Odgovor #28 : 01.04.2018. 10:59:38 »
Ma, kad neko oće da troluje džabe i kitu da mu daš umjesto lizalzice, ne pomaže.  :)
Za sada, ove dvije epizode, su ok.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #29 : 01.04.2018. 15:10:52 »
uvijek postoje pojedinci, a ti dobro znaju koji su, uvijek skaču na zadnje noge kod DRUGAČIJEK pogleda na stvari.
podrška onima koji NE zatrpavaju forum copy/paste sadržajima