Autor Tema: The Terror  (Posjeta: 24332 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Terror
« Odgovor #60 : 08.04.2018. 03:12:48 »
Nisam još počeo da gledam seriju jer čekam da se završi, ali nisam siguran da je priča o čudovištu dio istinitog događaja ...

serija je po knjizi dana simmonsa. istina je malo surovija

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #61 : 09.04.2018. 18:56:51 »
prekrasne kazališne kulise  smileyNO1

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: The Terror
« Odgovor #62 : 10.04.2018. 12:08:01 »
Pojavile se 6,7 i 8 epizoda.

Offline bojanc

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 57
Odg: The Terror
« Odgovor #63 : 10.04.2018. 20:48:44 »
Takodje epizode 9 i 10.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: The Terror
« Odgovor #64 : 10.04.2018. 23:11:20 »
Najavljeno je bilo da 10.4. izlaze sve epizode.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #65 : 11.04.2018. 07:48:02 »
nijesam nidje to vidjeo. znam za onaj gejmotron leak, ali ovaj je bas... komplet sezona za 15 dana. neka su vala.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: The Terror
« Odgovor #66 : 11.04.2018. 20:12:18 »
Imao si na wikipedija stranici da ce pustiti sve epizode danas.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #67 : 13.04.2018. 09:09:01 »
Deveta epizoda me oduševila.

Spoiler for Hiden:
Sam početak... kako scena polako zumira lice,a  potom i osmeh gđe Franklin, da bi odmah prebacio na krvoproliće je jako efektno odrađeno.
Svi glumci su bili... neverovatni. Blanky, kapetan, FitzJames, Hickey od kog me podilazi jeza (njegov lik odstupa od knjige pomalo, i meni se lično ta promena dopada)... čak i Goodsir kome se vidi da je od nekoga ko je nekako delovao najpozitivnije, postao čovek koji je izgubio nadu. Hogsonova priča.. ma, glumačka postava sija u ovoj epizodi.
Ne znam da li je samo zbog toga, ali valjda mi je ova epizoda ostala upečatljiva jer je najviše fokusirana na ljude u koje si, hteo ne hteo emocionalno investiran kao gledalac. Stvor te najmanje zanima, ni ne vidi se.
« Zadnja izmjena: 13.04.2018. 09:15:27 LeeLoo »

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: The Terror
« Odgovor #68 : 13.04.2018. 22:45:48 »
Deveta epizoda me oduševila.

Spoiler for Hiden:
Sam početak... kako scena polako zumira lice,a  potom i osmeh gđe Franklin, da bi odmah prebacio na krvoproliće je jako efektno odrađeno.
Svi glumci su bili... neverovatni. Blanky, kapetan, FitzJames, Hickey od kog me podilazi jeza (njegov lik odstupa od knjige pomalo, i meni se lično ta promena dopada)... čak i Goodsir kome se vidi da je od nekoga ko je nekako delovao najpozitivnije, postao čovek koji je izgubio nadu. Hogsonova priča.. ma, glumačka postava sija u ovoj epizodi.
Ne znam da li je samo zbog toga, ali valjda mi je ova epizoda ostala upečatljiva jer je najviše fokusirana na ljude u koje si, hteo ne hteo emocionalno investiran kao gledalac. Stvor te najmanje zanima, ni ne vidi se.
Ima horora sa monstrumom ali i horora u ljudskoj prirodi.Upecatljiva gluma,odlicna i tako ...teska serija.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #69 : 13.04.2018. 23:59:56 »
Deveta epizoda me oduševila.

Spoiler for Hiden:
Sam početak... kako scena polako zumira lice,a  potom i osmeh gđe Franklin, da bi odmah prebacio na krvoproliće je jako efektno odrađeno.
Svi glumci su bili... neverovatni. Blanky, kapetan, FitzJames, Hickey od kog me podilazi jeza (njegov lik odstupa od knjige pomalo, i meni se lično ta promena dopada)... čak i Goodsir kome se vidi da je od nekoga ko je nekako delovao najpozitivnije, postao čovek koji je izgubio nadu. Hogsonova priča.. ma, glumačka postava sija u ovoj epizodi.
Ne znam da li je samo zbog toga, ali valjda mi je ova epizoda ostala upečatljiva jer je najviše fokusirana na ljude u koje si, hteo ne hteo emocionalno investiran kao gledalac. Stvor te najmanje zanima, ni ne vidi se.
Ima horora sa monstrumom ali i horora u ljudskoj prirodi.Upecatljiva gluma,odlicna i tako ...teska serija.
e toeto. ende.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #70 : 14.04.2018. 02:29:50 »
Pogledana četvrta  :)

I dalje mi je zima kad gledam seriju. Toliko su dobro dočarali tu hladnoću. Evo, temperatura mi se spustila, upravo imam na sebi dvije deke dok ovo pišem. Ustao sam dok ovo pišem uz gromoglasan smijeh koliko je dobra ova četvrta epizoda. Bez zajebancije, držala me prikovanima nad svjetionikom.

Posebno mi se svidio onaj razgovor na kraju sa eskimkinjom.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #71 : 14.04.2018. 10:05:49 »
već deseta prevedena :o :o :o

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Terror
« Odgovor #72 : 14.04.2018. 10:58:00 »
Pogledao sam desetu bez prijevoda, ali hvala LeeLoo za sve prijašnje. Serija je izvrsna.  Smajlicvece

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #73 : 14.04.2018. 19:30:43 »
Fantasticna sezona. Jedna od najboljih koju sam pogledao zadnjih godina. Serija je kompletna.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Terror
« Odgovor #74 : 16.04.2018. 00:17:42 »
Hvala na brzim prevodima  :majstore

Ne znam sta bi mogli snimiti za 2. sezonu..

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #75 : 18.04.2018. 08:01:34 »
Pogledao do kraja. Uz te zamerke o kojima sam vec pisao, a ticu se malo realnijeg docaravanja celog okruzenja, ja prezadovoljan. Ne znam cime bi 2.sezona mogla da se pozabavi, ali je zeljno iscekujem i mnogo joj se radujem. Nadam se da ce je biti. Hvala na sjajnim prevodima, uzivao sam, iako na tv-u nece da pusti 720p webrip, pa sam morao da gledam u slabijoj rezoluciji. Pogledacu opet kad se pojavi u 1080p ali neki hdtv ili blurej. Ne znam zasto tv nece da reprodukuje vec pomenuti 720p webrip (zapravo, emituje sliku ali prijavljuje da audio format nije podrzan), a obican webrip radi normalno.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: The Terror
« Odgovor #76 : 18.04.2018. 11:38:34 »
Odakle to da će biti druge sezone?

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #77 : 18.04.2018. 16:00:41 »
@Wrda- AMC je objavio da je serija obnovljena za drugu sezonu.

@Augment- Ni ja nisam tačno sigurna šta bi moglo biti u sledećoj sezoni, ali ono što mi je upalo u oči jeste da je sve češće i češće nazivaju "anthology series", što bi moglo značiti da se može očekivati neka druga priča, s drugim likovima.. možda čak i Simmonsov 'The Abominable" (koje je kod nas preveden kao Gnusno). Iako nije ni u kom smislu nastavak Terrora, može se reći da je companion piece, baš kao i pojedini delovi kod antologijskih serija. ili možda će biti neki drugi istorijski događaj.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Terror
« Odgovor #78 : 18.04.2018. 16:43:53 »
pogledao prve četiri, odlično i zanimljivo. bila bi dobra serija i bez nadnaravno/čudovišno/magijskog elementa. samo okruženje je dovoljno strašno i jezivo je pomisliti da je nekad netko i to doživio.

bilo je tek vrlo malo scena u kojima baš bode u oči loša scenografija, tako da sam i time jako zadovoljan.

često mi se čini da zapravo gledam GoT i Noćnu stražu, sve me na to podsjeća, s time da su ovi puno tanje odjeveni. sviđa mi se ideja o antologijskoj povijesnoj seriji utemeljenoj na stvarnim događajima s prstohvatom čudnovatog.

hvala za prijevod LL smileyNO1

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #79 : 18.04.2018. 17:30:35 »
pogledao prve četiri, odlično i zanimljivo. bila bi dobra serija i bez nadnaravno/čudovišno/magijskog elementa. samo okruženje je dovoljno strašno i jezivo je pomisliti da je nekad netko i to doživio.

bilo je tek vrlo malo scena u kojima baš bode u oči loša scenografija, tako da sam i time jako zadovoljan.

često mi se čini da zapravo gledam GoT i Noćnu stražu, sve me na to podsjeća, s time da su ovi puno tanje odjeveni. sviđa mi se ideja o antologijskoj povijesnoj seriji utemeljenoj na stvarnim događajima s prstohvatom čudnovatog.

hvala za prijevod LL smileyNO1

I ja isto. stalno se hvatam za takve knjige. Baš sam pre mesec dana čitala odlican istorijski horor inspirisan pričom o Donnerovom karavanu. Kao i u Terroru, likovi u knjizi su stvarno postojali, nadnaravni element je opet prisutan, ali manje bitan i glavni fokus je na međuljudskim odnosima. Čak se (upravo skontala) i period poklapa, Donner i Reed su krenuli na put 1846. g (Terror i Erebus su zaplovili 1845.g.) i pretpostavlja se da ih je sneg zavejao negde u planinama Sierra Madre. Ne bih se bunila da više takvih priča završi na ekranu.  :)

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: The Terror
« Odgovor #80 : 19.04.2018. 09:38:59 »
@Wrda- AMC je objavio da je serija obnovljena za drugu sezonu.

Neki link? Ne mogu pronaći ništa na tu temu?

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #81 : 19.04.2018. 11:37:05 »
Nije jos nigde niko potvrdio.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #82 : 19.04.2018. 11:40:31 »
Ne znam kako da dodam, odnosno editujem post, pa zato pisem novi. Htedoh da pitam, da li su vremenski uslovi odnosno temperatura bili tamo toliko prijatni da ni u jednom delu serije niko nigde ne pokazuje da mu je i najmanje hladno. Dakle, gde vidimo hladnocu kao ozbiljan faktor u seriji, osim samog leda kao prepreke za prolaz brodova?

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #83 : 19.04.2018. 16:16:54 »
@Wrda- Ja sam sazala za ovo po forumima jer se dosta spekulise sta bi uopste moglo biti u drugoj sezoni. Pratila sam vest do izvora i...   https://renewcanceltv.com/the-terror-renewed-for-season-2-by-amc/
Koliko je pouzdano...  :ne-zna

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Terror
« Odgovor #84 : 25.04.2018. 15:36:07 »
pogledao do kraja, morao sam ispočetka jer sam zaboravio šta se izdogađalo. jedna od najboljih serija ove sezone (čekam Westworld).

likovi su odlično odglumljeni, Hickey je prebolestan! čovjek je čovjeku najgori vuk, opet se pokazalo. fantastičan prikaz čovjekove psihe kad se nađe u bezizlaznoj situaciji.
okruženje na brodu vrlo realno (sviđa mi se što smo u nekoliko navrata dobili informaciju koliko je ugljena, hrane i ostaloga bilo na brodovima), na ledu baš i ne; već sam rekao da mi to i ne smeta puno. ali čudovište je baš loše napravljeno. dobro da ga nema puno - skoro je i nebitno za priču.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #85 : 25.04.2018. 22:12:37 »
Pogledana peta, šesta i sedma  :)

Čudovište je smiješno. Izgleda kao Jack Frost steroidima iako solidno napravljena scena na jarbolu. Zadnjih 10 minuta sedme epizode najbolje dosad. Dobar tek.

Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: The Terror
« Odgovor #86 : 30.04.2018. 22:35:24 »
Poštijem svačiji ukus, ali ja sam odustao posle četvrte epizode. Smorilo me ali baš, baš!  :facepalm

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovor #87 : 30.04.2018. 22:59:43 »
steta, propustio si jako dobru zlicu: hikija*
kako se lik ladno, khm, potpisa drugaru po krevetu...
bistrina.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: The Terror
« Odgovor #88 : 01.05.2018. 17:41:54 »
Poštijem svačiji ukus, ali ja sam odustao posle četvrte epizode. Smorilo me ali baš, baš!  :facepalm

Da, da...jako smorno!!! Ja sam gledao jos jedni vise nego ti, ali dalje  :zbogom
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Terror
« Odgovor #89 : 11.06.2018. 15:28:14 »
Na kraju blago razočarenje. Niti jedan lik me na kraju nije oduševo, a i čudovište je jedno od najsmješnijih velikih monstera koje sam vidio.