Autor Tema: Timeless  (Posjeta: 11933 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Timeless
« : 13.05.2016. 23:58:21 »

Opis:
Tajanstveni kriminalac ukrao je vrhunsku vremensku mašinu, i namerava da uništi Ameriku, tako što će promeniti prošlost. Jedina nada za spas je jedan neobičan tim: naučnik, vojnik i profesor istorije. Oni će pomoću prototipa vremenske mašine otputovati za njim da ga spreče. Moraju dati sve od sebe da ne menjaju previše prošlost, ali i da uvek budu korak ispred tajanstvenog kriminalca. Pisci scenarija su Erik Kripke i Shawn Ryan.

Žanr: akcija, avantura, drama, naučno-fantastična
Kanal: NBC
Premijera: 3. 10. 2016.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 17.10.2016. 19:35:18 maksi »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Timeless
« Odgovor #1 : 14.05.2016. 00:00:16 »
Čim vidim Matta Frewera, miriše mi na trash. Pratit ću. Neću samo ako dobije loše reakcije.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Timeless
« Odgovor #2 : 14.05.2016. 00:46:31 »
Neil Marshall redatelj, a to je dobro. Erik Kripke, a to i nije baš dobro jer nije napisao nešto kvalitetno već godinama.

Offline cazafantasmas

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Ženski
Odg: Timeless
« Odgovor #3 : 14.05.2016. 00:53:18 »
Meni ovo liči na špansku El Ministerio del Tiempo. :\)

 

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Timeless
« Odgovor #4 : 14.05.2016. 01:00:08 »
Pa sve knjige/serije/filmovi koje se bave sa ovakvom vrstom time travela su slične. Čak i Qauntam Leap, izvrsna serija koja je trajala od 1989. do 1993. ima jako sličnosti. Tamo čak i nije time travel koliko tkz. leaping zbgo čega glavni lik upada u tijela obični ljudi iz prošlosti (40-e, 50-e, 60-e, 70-e) i pomaže im te na neki način mijenja povijest.

Sad sam vidio da je jedan od scenarista i Shawn Ryan, a to je već nešto jer je on kreirao The Shield tako da sad i polažem nade u ovo  clapp

Offline cazafantasmas

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Ženski
Odg: Timeless
« Odgovor #5 : 14.05.2016. 01:20:02 »
Znam da su sve slične, ali ovo mi baš slično, a znam da su pisali u Španiji da je planirana i američka verzija. Neobičan trio iz različitih epoha(profesor istorije,naučnik, vojnik/ bolničar, jedna od prvih žena koje su studirale u Španiji i vojnik) putuje kroz vreme ( eto, različit je način putovanja ;D) i spašava svet.
Ja nisam nešto gledala te time travel serije, mislim da je jedina koju sam gledala pored ove španske bila Journeyman :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Timeless
« Odgovor #6 : 14.05.2016. 01:23:41 »
Onda je moguće da je to ta američka verzija. Po opisu stvarno jako slično.

Journeyman je skroz simpa serija, šteta što je prekinuta  :)

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Timeless
« Odgovor #7 : 15.05.2016. 19:09:16 »
Postavljen trejler.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Timeless
« Odgovor #8 : 15.05.2016. 20:26:59 »
Ajd možda mu ova serija opstane (Mattu Lanteru) kad su mu već Star-Crossed ukinuli  ;D

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Timeless
« Odgovor #9 : 15.06.2016. 20:56:58 »
Premijera serije je 3. 10. 2016.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Timeless
« Odgovor #10 : 27.07.2016. 20:49:56 »
Trejler mi ne izgleda nešto al Shawn Ryan, Neil Marshall i Eric Kripke... Gleda se..

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Timeless
« Odgovor #11 : 06.09.2016. 23:48:56 »
Kako stoje stvari, autori serije El ministerio del tiempo su odlučili da podignu tužbu protiv Sony Pictures Television i navodnih autora ove serije zbog plagiranja, kako piše El Pais : http://cultura.elpais.com/cultura/2016/09/02/television/1472816593_008401.html
Stvar je još sumnjivija kada se ima u vidu da su španski i upravo ovi američki producenti pregovarali o otkupu prava na američku adaptaciju serije El ministerio del tiempo za SAD pre nekoliko meseci, ali nisu došli do dogovora.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline cazafantasmas

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Ženski
Odg: Timeless
« Odgovor #12 : 07.09.2016. 01:13:12 »
Podržavam. Svaki detalj su "pozajmili" od Španaca.  :facepalm

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Timeless
« Odgovor #13 : 01.10.2016. 02:13:38 »
Čeka se.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Timeless
« Odgovor #14 : 04.10.2016. 20:41:20 »
Pogledao sam pilot. Ovo je treš, bas treš, ali mi se mnogo dopada, svaki segment, i sa uzivanjem cu nastaviti da gledam. Nadam se da je nece otkazati prerano, ali ne deluje previse optimisticno.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Timeless
« Odgovor #15 : 05.10.2016. 23:13:41 »
Sviđa mi se Pilot. Mogla bi biti dobra serija - za šire narodne mase. Preporuka od mene. Goran Višnjić  :)

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Timeless
« Odgovor #16 : 12.10.2016. 19:23:05 »
Nisam gledao El Ministerio, ali mene mnogo podseća na Legends of Tomorrow, samo bez superjunaka  ;D


Nisam nešto oduševljen.  :(

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Timeless
« Odgovor #17 : 21.10.2016. 00:09:52 »
Meni se ovo svidja za sada. Zanimljivo je putovanje kroz istoriju i na neki nacin dolazak u dodir sa vaznijim trenucima iste. Nije ono klasicno putovanje kroz vreme i jurnjava za losim momcima, vec moze sto sta i da se nauci i sazna kroz epizodu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline snoop13

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 17
Odg: Timeless
« Odgovor #18 : 22.10.2016. 06:49:53 »
Trebalo je da prevodi idu nedeljno, ali iskrsao problem sa strujom  :(
Potrebna je kompletna zamena instalacija (u potpuno namestenom stanu...), tako da - bice prevoda samo se ne zna kad.
Usput, odmah izvinjenje za eventualne greske, ali odavno nisam nista prevodila  :)

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Timeless
« Odgovor #19 : 28.10.2016. 00:50:09 »
Super 4. epizoda. Zabavna, na momente komična i susret sa
Spoiler for Hiden:
ocem Jamesa Bonda, špijunom MI6 - Fleming. Ian Fleming.  rofl

Definitivno mi se serija sviđa.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Timeless
« Odgovor #20 : 24.11.2016. 01:20:47 »
Nije ovo toliko gledljivo koliko sam se nadao da ce biti. I pored toga koliko volim Abi, i istoriju, i putovanje kroz vreme, jedva uspevam da odgledam epizodu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Timeless
« Odgovor #21 : 07.02.2017. 01:23:58 »
I pored toga sto se trudim da mi se Timeless ne dopadne (jer gledam previse toga i pokusavam da je sklonim sa liste), uvek me prijatno iznenade odredjenim detaljima. Postoji smek, moram da priznam.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Timeless
« Odgovor #22 : 24.02.2017. 11:04:08 »
Zavrsena je prva sezona. Za ono sto Timeless predstavlja mislim da je ispunio ocekivanja. Sarenolike epizode. Bilo je promasaja, ali bilo je i odlicnih stvari. Ono sto ranije nisam pomenuo, to je da su efekti putovanja kroz vreme jedni od boljih koje sam video u ovakvom sablonu. Pohvalio bih i kostime, kao i jako dobru docaranost vremenskh razdoblja kroz koje su putovali.
Ono sto mi se nije dopalo je nedovoljno ubedljiva prica oko Ritenhausa, i nedovoljna posvecenost Flinovoj poteri tokom sezone iako su se na kraju trudli da nas povezu sa njime.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Timeless
« Odgovor #23 : 26.02.2017. 17:08:26 »
Ja sam zadovoljan prvom sezonom, ali šta ćemo ako je otkažu. Meni je to laganini zabava, bez previše patetike, za sad nije ni limunada, likovi su mi ok. U ovakvim serijama cilj i nije toliko bitan koliko samo putovanje.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Timeless
« Odgovor #24 : 11.05.2017. 00:07:41 »
NBC otkazao ovo.
Mrzim lopatare i limune

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Timeless
« Odgovor #25 : 11.05.2017. 02:47:13 »
NBC otkazao ovo.

steta.. od svih serija za mahmurno nedjeljno popodne ova mi je bila jedna od boljih

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Timeless
« Odgovor #26 : 13.05.2017. 19:31:18 »
NBC je povukao odluku o otkazivanju.

Serija je obnovljena za drugu sezonu, biće 10 epizoda i emitovaće se na leto 2018.

Offline kroki011

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Timeless
« Odgovor #27 : 15.05.2017. 12:10:21 »
E baš super, meni ova serija skroz dobra za opuštanje, nekako mi se sviđa ambijent, baš lepo što su je ipak produžili

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Timeless
« Odgovor #28 : 22.01.2018. 21:22:39 »
Druga sezona počinje 11. 03. 2018.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Timeless
« Odgovor #29 : 23.06.2018. 00:19:12 »
Serija je otkazana.