Autor Tema: This Is Us  (Posjeta: 22248 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
This Is Us
« : 13.05.2016. 02:50:48 »

Opis:
Skupini ljudi uključujući Rebeccu i Jacka, bračne partnere koji očekuju trojke u Pittsburghu, i Kevina, zgodnog televizijskog glumca koji imaju rođendane na isti dan, isprepleću se životi na razne načine...

Žanr: komedija, drama
Kanal: NBC
Premijera: 20. 9. 2016.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 05.11.2016. 17:19:30 forzajuve »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: This Is Us
« Odgovor #1 : 14.05.2016. 00:36:47 »
Jebote, čitajući sve ove opise novih komedija kako sve to zvuči loše i već viđeno. Izgleda da opet trebamo pričekat nekog komičnog genijalca da napravi nešto.

Offline jovanmilic97

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
Odg: This Is Us
« Odgovor #2 : 14.05.2016. 20:15:32 »
Ovo je dramedy, nije klasicni sitcom, nego mesavine drame i komedije, kao neka vrsta porodicne serije.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #3 : 15.05.2016. 19:09:08 »
Postavljen trejler.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #4 : 15.06.2016. 20:57:04 »
Premijera serije je u 20. 9. 2016.
« Zadnja izmjena: 17.09.2016. 22:26:23 Goran88 »

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #5 : 21.09.2016. 21:27:07 »
Ovo je toliko divno da nemam riječi.  srcesmajli
Mislio sam da mi nikad ništa neće moći nadomjestiti Parenthood i onda dođe ova serija.  srcesmajli
Samo da se održi ovako odlična gledanost...

Sve super - likovi, radnja, glumačke izvedbe, dijalozi, ali onaj THE twist pred kraj!  :o
Već sad toliko obožavam ovu seriju i želim je gledati godinama.  srcesmajli

Štoviše, toliko mi se svidjela da sam voljan pokušati naći vremena za prijevode nakon gotovo pune dvije godine. :volim

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: This Is Us
« Odgovor #6 : 21.09.2016. 21:51:17 »
Onda bi se moglo pogledati. Radnja izgleda zanimljivo.  :majstore
Mrzim lopatare i limune

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: This Is Us
« Odgovor #7 : 22.09.2016. 14:00:01 »
Pridruzujem se odusevljenoscu serijom. Lepo je.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #8 : 22.09.2016. 20:43:52 »
Od početka nisam razumeo hajp oko ove serije. Ali svi su spomnjali neki "twist". I onda sam naravno jedva čekao da vidim šta je to toliko haos.

Počnem gledati epizodu, sve je u redu, likovi, priče, ali ništa se ne dešava. Ako je ovo Real life as it is, to već imam  rofl rofl rofl

Ali dođe kraj epizode a sa njim i "twist" i onda se sve tako lepo složilo...  I utisci i priča i jedva čekam dalja dešavanja  srcesmajli srcesmajli srcesmajli srcesmajli srcesmajli  srcesmajli srcesmajli srcesmajli srcesmajli srcesmajli

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #9 : 22.09.2016. 21:07:57 »
Postavljen prijevod za prvu epizodu. Uživajte! :)

Gorane, drago mi je da ti se ipak svidjela. Istina, tim preokretom sve se lijepo posloži i apsolutno utječe na ukupan dojam.
« Zadnja izmjena: 22.09.2016. 21:09:56 AryMan »

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #10 : 22.09.2016. 22:30:40 »
Ljudi, pomažite.
Ogroman sam fan Parenthooda (u 3h ujutro budio se i live gledao finale; plakao) al' sad mi je i AHS i How to Get Away With Murder i Westworld će...
Je li zaista vrijedno početi gledati?
Ja sam najozbiljnije 50-50... Pomoć, molim vas.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #11 : 22.09.2016. 22:32:33 »
Ljudi, pomažite.
Ogroman sam fan Parenthooda (u 3h ujutro budio se i live gledao finale; plakao) al' sad mi je i AHS i How to Get Away With Murder i Westworld će...
Je li zaista vrijedno početi gledati?
Ja sam najozbiljnije 50-50... Pomoć, molim vas.


Vredi. Kraj epizode će ti sve reći  :)

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #12 : 22.09.2016. 22:36:10 »
Ljudi, pomažite.
Ogroman sam fan Parenthooda (u 3h ujutro budio se i live gledao finale; plakao) al' sad mi je i AHS i How to Get Away With Murder i Westworld će...
Je li zaista vrijedno početi gledati?
Ja sam najozbiljnije 50-50... Pomoć, molim vas.


Vredi. Kraj epizode će ti sve reći  :)
Kod kablovskih serija se bojim da pilot bude savršen a onda sljedeće sve ide downhill.
Npr. Resurrection je imao jaaako primamljiv pilot i do druge sezone se pretvorio u faking sapunicu s lošim efektima, glumom, a ponajviše plotom.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #13 : 22.09.2016. 22:46:41 »
To jeste rizik, ali ne verujem da će se ovo puno pogoršati.

Pre svega jer nije generička serija, a i likovi su dopadljivi.

Mada, neće te koštati da pogledaš koju epizodu   ;D

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #14 : 22.09.2016. 22:54:15 »
Ljudi, pomažite.
Ogroman sam fan Parenthooda (u 3h ujutro budio se i live gledao finale; plakao) al' sad mi je i AHS i How to Get Away With Murder i Westworld će...
Je li zaista vrijedno početi gledati?
Ja sam najozbiljnije 50-50... Pomoć, molim vas.

Ako si volio Parenthood (kao i ja, uostalom), ovo će ti se svakako svidjeti. Imam misiju preporučiti ovu seriju što više ljudi. Stoga - gledaj, gledaj, gledaj!

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #15 : 23.09.2016. 11:56:25 »
Dakle, odlučeno je: gledam seriju.
Pogledao sam prvu epizodu i zaista mi se svidjela. Jako. I više no podsjeća na Parenthood, doduše, zaista je puno drukčija.

P.S.
Spoiler for Hiden:
"The twist" mi nije došao kao "the twist," rano u epizodu sam skužio. Između ostalih hintova, jedan je na samom početku, "Photos '75-'79" na  kartonskoj kutiji u novoj sobi roditelja.

Jedva čekam sljedeću! Jel se zna koliko će epizoda ovo imati te hoće li biti prekid između 11. i 1. mjeseca kao kod Parenthooda?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #16 : 23.09.2016. 12:23:14 »

Jedva čekam sljedeću! Jel se zna koliko će epizoda ovo imati te hoće li biti prekid između 11. i 1. mjeseca kao kod Parenthooda?



Ako gledanost bude približna prvoj epizodi, vrlo uskoro ćemo saznati da li će dobiti dodatnih devet epizoda na postojećih 13.

Kod svih broadcast serija je pauza između 11 i 1. meseca.

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #17 : 23.09.2016. 13:02:33 »
Ispravio sam jednu sitnicu u titlu (vidi privitak) pa bih molio da se zamijeni.

Hvala na razumijevanju! :volim

zamenjeno
« Zadnja izmjena: 23.09.2016. 13:24:23 maksi »

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: This Is Us
« Odgovor #18 : 23.09.2016. 13:24:07 »
Kako sam plakala na kraju.  cry1 cry1
Ovo obecava. Videcemo kako ce kasnije
Spoiler for Hiden:
da kombinuju proslos i sadasnjost
Uglavnom konacno nesto malo drugacije.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: This Is Us
« Odgovor #19 : 24.09.2016. 00:37:54 »
Kako sam plakala na kraju.  cry1 cry1
Ovo obecava. Videcemo kako ce kasnije
Spoiler for Hiden:
da kombinuju proslos i sadasnjost
Uglavnom konacno nesto malo drugacije.
+1

Ja ću se trenutno pridržavat toga da obećava. Twist je odličan iako se može skužit. Na trenutke serije je kao melodrama sa hallmarka, ali ima lijepih prirodnih scena koje spašavaju epizodu. Dobro je bilo, emocije definitivno rade. Svi likovi dobri i mene zanima kako će sad sve to kombinirati.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #20 : 24.09.2016. 16:17:22 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #21 : 28.09.2016. 01:06:41 »
Serija je dobila punu sezonu, ali imaće 18 epizoda umesto standardnih 22.

Offline jovanmilic97

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
Odg: This Is Us
« Odgovor #22 : 28.09.2016. 10:06:02 »
Mnogo mi je drago sto joj ide dobro u rejtingu, sjajna serija!

Inace, postoji twist i na kraju 2.epizode  :o

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: This Is Us
« Odgovor #23 : 28.09.2016. 15:35:43 »
Inace, postoji twist i na kraju 2.epizode  :o

Bas mi je bilo bezveze
Spoiler for Hiden:
kad se Dzek nije pojavio na vratima, vec Migel. Da li su se razveli? Da li je preminuo? Sad mi to drzi najvise paznje.

Apsolutno fenomenalna i druga epizoda.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #24 : 28.09.2016. 18:54:38 »
Druga epizoda fantastična, jako mi se sviđa...
i onda dođe
Spoiler for Hiden:
the twist numero due.
Da pojasnim:
Dakle, kad mala otvori vrata i vikne "Grandma and granpa are here!" ja se tako razveselim. Tako se nasmiješim i srce mi se ispuni radošću i stvarno, tako mi je drago. Pomislim si "Yes! Znao sam! [da su živi]" i onda bum - djed nije onaj kojeg smo očekivali. I tako se naljutim... Ja sam ih već sve zavolio, čovječe. Morat će bit neki vraški dobar razlog za ovo. Iskreno, što god da je bilo, nije bilo nedavno jer su se djevojčice već priviknule na djeda (možda im je u cijelom njihovom životu bio). Sumnjam da je razlog (prirodna) smrt Jacka. Rado bih da je Jack još i sad živ pa da čujemo njegovu stranu priče, vidimo kakva je osoba, itd. Za sad navijam za to da se Jack re-unitea sa suprugom iako sam gotovo siguran da se to neće dogoditi. Situacija me jako podsjeća na zadnju sezonu Parenthooda kad
Spoiler for Hiden:
se Julia i Joel razdvoje, što me užasno ljutilo cijelo to vrijeme. Srećom, vratili su se jedan drugomu i to me jako zadovoljilo. Dok me ova situacija trenutno ne zadovoljava...
Ali, ajde, vidjet ćemo.

18 epizoda kažete? U je**mu pa to je malo previše, al' dobro, valjda ću se pomirit' s tim. Mislim, odgovara mi dok god je kvaliteta ovakva.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #25 : 28.09.2016. 18:58:32 »

18 epizoda kažete? U je**mu pa to je malo previše, al' dobro, valjda ću se pomirit' s tim. Mislim, odgovara mi dok god je kvaliteta ovakva.


Autor je hteo 16, NBC je naravno hteo 22, pa su se našli na "sredini " :)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: This Is Us
« Odgovor #26 : 28.09.2016. 19:13:37 »
Kad su ponovili ono "First came... Me. And Dad said..." preko telefona, ja sam se najezio. Sjajna scena.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #27 : 28.09.2016. 22:45:09 »
Postavljen je prijevod za drugu epizodu! :)

Još jedna sjajna epizoda, a onda onaj kraj. Koliko god mi se ne sviđa, toliko me zaintrigirao... Najradije bih sad imao cijelu sezonu na raspolaganju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: This Is Us
« Odgovor #28 : 29.09.2016. 03:29:39 »

18 epizoda kažete? U je**mu pa to je malo previše, al' dobro, valjda ću se pomirit' s tim. Mislim, odgovara mi dok god je kvaliteta ovakva.
Ma nije previše. Drago mi je da još danas ima serija koje se pridržavaju blizu 20 ili više epizoda po sezoni. Sve se to nekako promijenilo u zadnjih 10 godina, ali talenat pisanja scenarija se upravo najviše uči na takvim velikim sezonama.

Dobra druga iako isto ima dosta mana. Ponekad se čini kao da gledam sapunicu pogotovo zbog kraja i scena koje nisu prirodne već pokušavaju namjerno ići na emocije. U redu je kad je emotivno, ima i takvih prirodnih scena, ali onda ima i onih drugih kao da se previše trude. Na tome trebaju definitivno raditi.

Recimo, super emotivna scena koja je dosta potpuno prirodno je
Spoiler for Hiden:
kada Beth razgovara sa Williamom gdje ide svaki dan sa autobusom i onda ovaj potpuno neočekivano kaže da putuje tri sata samo da nahrani mačku. Eto, to mi je jako emotivna scena iz više razloga i nije nametnuta kao neke druge.

Sad, što se tiče kraja
Spoiler for Hiden:
ne zaboravimo da su u prvoj epizodi Kate i Kevin pričali i rekli "sjećaš se što je tada uvijek znao govoriti..." čime se može zaključiti da je vrlo vjerojatno mrtav. No, vidjet ćemo.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: This Is Us
« Odgovor #29 : 29.09.2016. 14:24:17 »

Još jedna sjajna epizoda, a onda onaj kraj. Koliko god mi se ne sviđa, toliko me zaintrigirao...


I mene je iznenadio kraj.

Spoiler for Hiden:
Verovatno nije ostala s njim jer je nastavio sa alkoholom... U ono vreme se svašta sakrivalo, pa i to da je neko alkoholičar. A Kevin me je mnogo iznervirao u ovoj epizodi. Kad je showbizz!!! ( rofl  rofl) bio blag prema ikome?  :-X  :-X  :-X  :-X


Hvala na prevodu, Ary  smileyNO1  smileyNO1  smileyNO1

Tags: nbc komedija drama pozz