Autor Tema: UMRO OTAC ZAGORA: Gallieno Ferri 'preselio u Darkwood' u 87. godini  (Posjeta: 1734 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Ferrijev 'Zagor' bio je među najpopularnijim strip junacima naših prostora, snažno se svojim likom ukorijenivši u popularnoj kulturi

Gallieno Ferri, strip crtač zaslužan za lik legendarnog Zagora, preminuo je jučer u Italiji s 87 godina.

'Ferri, počivaj u Darkwoodu. Napustio nas je danas 2. travnja, nakon što je proživio prekrasan život, voljen kao malo koji stvaralac snova u svijetu', zapisao je na Facebooku scenarist Zagora Moreno Burattini.

Ferrijev 'Zagor' bio je među najpopularnijim strip junacima naših prostora, snažno se svojim likom ukorijenivši u popularnoj kulturi.

Ferri je rođen u Đenovi 1929. godine, a radio je na Zagoru od samog početka 1961. godine, u suradnji sa scenaristom Sergiom Bonnelijem. Zagora je nacrtao prema modelu grčkih umjetnika Fidije i Praksitela, mudroga i okrenutog pravdi i crtao je sve naslovnice Zagora u originalnoj seriji.

Ferri je također ilustrirao prve dvije epizode Mister No-a, kada se pojavio 1975., a nacrtao je sve naslovnice od 1. do 115. broja.





Izvor: Jutarnji list

PS
Tek sad vidim da je postano u jednoj temi, no mislim da Ferri zaslužuje posebnu temu.
« Zadnja izmjena: 04.04.2016. 08:51:13 mmmnnn »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Čovjek koji je zadužio europski strip, po mnogo čemu bolji od američkog. Zagora još uvijek skupljam sve verzije i povremeno čitam iako sam ih sve pročitao mnogo puta. Imao sam tu čast upoznati Ferria kad je bio u Zagrebu kako svake godine dolaze talijanske strip legende pa mi je i potpisao omiljenu Zagorovu trilogiju. Hvala ti na svemu  drinks

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!

Tags: