Autor Tema: The Gilided Age  (Posjeta: 1133 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
The Gilided Age
« : 25.01.2022. 18:58:33 »

Opis:
Američko 'Pozlaćeno doba' je bio period ogromnih ekonomskih promena, velikih sukoba između starog i potpuno novog načina života, i ogromnog bogatstva, stečenog i izgubljenog. U pozadini ovih previranja, mlada Merijen Bruk se nakon smrti svog oca seli iz ruralne Pensilvanije u Njujork da bi živela sa svojim tetkama, starim bogatašicama. U društvu Pegi Skot, ambiciozne spisateljice u potrazi za novim početkom, Merijan nehotice biva uvučena u društveni rat između jedne od svojih tetaka i njenih novo-obogaćenih suseda, nemilosrdnog železničkog tajkuna i njegove ambiciozne žene.
Autor Julian Fellowes je rekao da se nada da će se u nekom trenutku u seriji pojaviti lik koji će biti mlađa verzija grofice Grantham iz serije Downton Abbey.

Izvor: TVDb

Žanr: drama
Kanal: HBO
Godina: 2022


IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 08.02.2022. 17:55:45 zzoe »

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Gilided Age
« Odgovor #1 : 07.02.2022. 00:21:38 »
Ovo nije loše. Američki Downtown Abbey. Gledam na HBO, dve epizode su izašle. Serija obećava.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: The Gilided Age
« Odgovor #2 : 09.02.2022. 09:46:46 »

Meni se baš ta amerikanizacija Downton-a nimalo ne sviđa. Felowes je mnogo bolji kad piše serije koje se dešavaju na tlu Britanije.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Gilided Age
« Odgovor #3 : 10.02.2022. 11:50:56 »

Meni se baš ta amerikanizacija Downton-a nimalo ne sviđa. Felowes je mnogo bolji kad piše serije koje se dešavaju na tlu Britanije.

God save the queen  rofl

Ja nisam još odgledao Downton Abbey. Počeo sam prije par godina, odgledao prve dve epizode, ali mi se nešto nije primilo. Nisam odustao, ali nisam još ni pogledao. Tako da ne mogu baš porediti sa ovom serijom, jer nju iako pratim, tek su tri epizode izašle. Meni ovo za sada djeluje zanimljivo, a HBO produkcija nikad ne omane, po meni su tu i dalje No 1. Tako da mi djeluje prilično raskošno, u američkom stilu, jer je i priča američka. Business as usual.
Sviđa mi se ta tema polarizacije visokog društva tadašnjeg New Yorka koju serija pokazuje, i zanima me koliko će autori biti pristrasni, da li će se prikloniti jednoj strani, ili će biti neutralni. Za sada mi ne djeluju neutralno, ali vidjećemo.
S druge strane, za nas koji smo čitali Teksa Vilera i Zagora, npr. uvijek je bilo zanimljivo kad naši junaci odu na bogati Istok, pa tamo razbiju nos nekoj krupnoj faci. Eh, zanimljive su te asocijacije koje nosimo iz mladosti  :).

Offline mladi.indiana

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
Odg: The Gilided Age
« Odgovor #4 : 15.02.2022. 13:27:17 »
Serija je dobila i drugu sezonu  clapp

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
Odg: The Gilided Age
« Odgovor #5 : 16.04.2022. 13:04:00 »
kakva je ovo limunada...Downtown Abbey za sirotinju..... da nema onog "veselog bradonje željezničara"... bilo bi delete.....  :sef:

Tags: