Autor Tema: Taboo (2017)  (Posjeta: 19068 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Taboo (2017)
« : 25.02.2016. 19:17:25 »

Opis:
James Keziah Delaney (Tom Hardy) boravio je 10 godina u Africi i vratio se bitno promenjen. Iako se verovalo da je mrtav, vraća se kući u London kako bi nasledio tajanstvenu zaostavštinu svoga oca. Ali, ta zaostavština je više prokletstvo nego dar. Neprijatelji ga čekaju na svakom ćošku, i moraće nekako da izbegne njihovu smrtnu presudu. Ova mračna porodična misterija puna je zavera, ubistava i izdaje.

Žanr: drama
Kanal: FX, BBC One
Premijera: 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 08.01.2017. 14:25:04 maksi »

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #1 : 25.02.2016. 23:19:25 »
E ovo se ceka. Tom.
« Zadnja izmjena: 15.11.2016. 16:03:23 Goran88 »
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Semy Cortoza1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #2 : 21.03.2016. 15:43:22 »
Ovo cu gledat izgleda dobro.
I jos Tom Hardy.... :) clapp :naklon:
« Zadnja izmjena: 15.11.2016. 16:03:37 Goran88 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #3 : 15.11.2016. 16:13:53 »
Premijera serije:

-BBC One 7. 1. 2017.
                         
-FX 10. 1. 2017.

Offline filkaja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #4 : 27.11.2016. 18:34:22 »
Aaaaa jedva cekam,ako nista drugo barem samo zbog autenticnog i neponovljivog Hardijaaa

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #5 : 09.12.2016. 21:00:00 »
Izgleda spektakularno.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #6 : 08.01.2017. 20:19:55 »
Pogledana prva epizoda.Sta reci!!! Fenomenalno.U zadnjih par godina,bolju pilot epizodu nisam pogledao

Offline LectorCo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #7 : 09.01.2017. 02:36:21 »
Nisam gledao, gledaću - ali da ne zaboravim - da se zahvalim na ekspresnom prevodu  :naklon:

Offline Lihto

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #8 : 09.01.2017. 13:13:43 »
Odlična pilot epizoda, tko nije gledao magarac je bio :D

Offline Dekara

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #9 : 09.01.2017. 15:37:22 »
Pogledan pilot i stvarno sam odusevljen  clapp clapp

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #10 : 09.01.2017. 20:54:07 »
Ma razbija. Ne znam koji drugi termin da upotrebim sem da razbija. Mislim, mozemo satima da pricamo o tome kako je Tom Hardi dobar glumac a verujem da bi i to bilo malo.
Atmosfera, kast sa kojim sam odusevljen, performans, scenografija, sve je na jednom visokom nivou. Ova prva epizoda je postavila dosta pitanja i nije ponudila odgovore. Malo toga znamo, pa samim time drze dozu misterije sto je u pilotu lepo funkcionisalo. Postavljena je jako uverljiva podloga za nastavak.

Ono sto me mozda i najvise intrigira je sam naziv "Taboo". Postoje neki ideje, ali je jos uvek rano govoriti o njima.

Uglavnom, ovo ce biti kao heroin u veni i planiram da uzivam u svakom delicu sekunde.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline filkaja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #11 : 09.01.2017. 23:35:15 »
Bas i jeste fazon sto nije skoro nista otkriveno i nagovesteno ,to i treba da bude svrha pilot epizoda ;)

Jedva se ceka sledeca epizoda,naravno za to je krivac Hardy  ;D clapp

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #12 : 10.01.2017. 08:33:48 »
Ma razbija. Ne znam koji drugi termin da upotrebim sem da razbija. Mislim, mozemo satima da pricamo o tome kako je Tom Hardi dobar glumac a verujem da bi i to bilo malo.
Atmosfera, kast sa kojim sam odusevljen, performans, scenografija, sve je na jednom visokom nivou. Ova prva epizoda je postavila dosta pitanja i nije ponudila odgovore. Malo toga znamo, pa samim time drze dozu misterije sto je u pilotu lepo funkcionisalo. Postavljena je jako uverljiva podloga za nastavak.

Ono sto me mozda i najvise intrigira je sam naziv "Taboo". Postoje neki ideje, ali je jos uvek rano govoriti o njima.

Uglavnom, ovo ce biti kao heroin u veni i planiram da uzivam u svakom delicu sekunde.

Spoiler for Hiden:
Tip je ševio sestru, zar treba još nešto?

Hardy ko Hardy, dobar je dok se ne umisli da je D.Day-Lewis.

Dobra kostimografija.

Offline filkaja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #13 : 10.01.2017. 10:50:27 »
Ma razbija. Ne znam koji drugi termin da upotrebim sem da razbija. Mislim, mozemo satima da pricamo o tome kako je Tom Hardi dobar glumac a verujem da bi i to bilo malo.
Atmosfera, kast sa kojim sam odusevljen, performans, scenografija, sve je na jednom visokom nivou. Ova prva epizoda je postavila dosta pitanja i nije ponudila odgovore. Malo toga znamo, pa samim time drze dozu misterije sto je u pilotu lepo funkcionisalo. Postavljena je jako uverljiva podloga za nastavak.

Ono sto me mozda i najvise intrigira je sam naziv "Taboo". Postoje neki ideje, ali je jos uvek rano govoriti o njima.

Uglavnom, ovo ce biti kao heroin u veni i planiram da uzivam u svakom delicu sekunde.

Spoiler for Hiden:
Tip je ševio sestru, zar treba još nešto?

Hardy ko Hardy, dobar je dok se ne umisli da je D.Day-Lewis.

Dobra kostimografija.
Spoiler for Hiden:
polu sestru,ima razlike

Послато са L-EMENT501


Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #14 : 10.01.2017. 11:15:28 »
Ah, da, zaboravio sam da se serija zove "incest".
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #15 : 16.01.2017. 22:00:51 »
slabija druga, mogli su je komotno stavit ka prvu ep, tj. drugi dio prve. zanima me na ciju je je stranu advokat, posto je inace i clan II konzorcijuma. ono sto tako rado ne bih volio da vidim, a vec smo dobili naznake toga je moguci ljubavni trougao. inace, oona chaplin ne lici na sebe, bice da je do sminke, ali mi je masu bilja ljepsa i bas jebozovna u nekim ranijim ulogama.
nadam se flashbacku iz afrike...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #16 : 17.01.2017. 08:41:44 »
Nakon odlične prve, očekivano slabija druga. Nadam se da neće biti previše ovakvih filler epizoda.

Chaplinka je sstvarno propala u GOT-u je bila za dvi klase jebozovnija.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #17 : 18.01.2017. 23:55:00 »
Meni dobre obe epizode. Gluma odlična.
« Zadnja izmjena: 19.01.2017. 00:07:10 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #18 : 19.01.2017. 12:49:02 »
Pričekat će se da izađe sve jer očito će epizode biti drugačije.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #19 : 20.01.2017. 00:45:33 »
Dobra i druga epizoda.
Spoiler for Hiden:
Mozda je bilo ocekivano da se pojavi vanbracni sin njegovog caleta, ali i zena je donekle ocekivan izbor.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline vanovste .

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #20 : 23.01.2017. 00:35:11 »
Odavno mi nije " legla " neka serija kao ova, Bravo! clapp
Ne sumnjam da ce nastavak serije zadrzati kvalitet.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #21 : 27.01.2017. 15:59:26 »
pogledao prvu. pretenciozno u svakom slučaju. muški likovi puno mumljaju i brundaju sebi u bradu, kao da je serija sinkronizirana za medvjede.

priča ništa posebno, ali vjerojatno ću pogledati sve

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #22 : 27.01.2017. 22:12:23 »
pogledao prvu. pretenciozno u svakom slučaju. muški likovi puno mumljaju i brundaju sebi u bradu, kao da je serija sinkronizirana za medvjede.

priča ništa posebno, ali vjerojatno ću pogledati sve
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #23 : 27.01.2017. 22:15:04 »
pogledao prvu. pretenciozno u svakom slučaju. muški likovi puno mumljaju i brundaju sebi u bradu, kao da je serija sinkronizirana za medvjede.

priča ništa posebno, ali vjerojatno ću pogledati sve
taman tako, nego se previse ljudi loze na hardija. sto god da snimi coek ja mislim da bi od pojedinih desetku dobio, pa makar samo da gleda u zid cijelu ep. ok serija, ali overhype definitvno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #24 : 27.01.2017. 22:27:59 »
Hardy je dobar kao karakterni glumac za nabrijane uloge. Ali nisam nešto primjećivao da se zna transformirati u neke likove kao što to rade vrhunski glumci.
Mrzim lopatare i limune

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #25 : 27.01.2017. 23:00:17 »
tacno tako.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #26 : 01.02.2017. 15:21:05 »
Hardy je faca.
Dobro mu stoji ova uloga. Uživam ga gledati, a nisam derpe. hahaha

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #27 : 01.02.2017. 18:33:44 »
meni je potpuno smiješan u odijelu i cilindru- izgleda kao striper. inače, pogledao 2. i 3. ništa posebno.

Offline carpfish

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #28 : 01.02.2017. 19:11:13 »
prve dvije epizode solidne, a nakon toga pad....sve se pretvara u neku sapunicu....
Spoiler for Hiden:
jos da se i onaj mali ukljuci u pricu....

Offline filkaja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #29 : 02.02.2017. 15:36:52 »
Zanima me samo :D

Spoiler for Hiden:
Samo jedno pitanje...Da li je moguce da kod 4 epizode kad ga napada onaj drugi ubica veliki,da kad ga je roknuo palicom po glavi i Hardiju se bukvalno otvorila lobanja ,i da vec u sledecoj sceni Hardi nema ni oziljka,jel jos neko to primetio ?