Autor Tema: Taboo (2017)  (Posjeta: 19134 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #30 : 02.02.2017. 21:52:09 »
Zanima me samo :D

Spoiler for Hiden:
Samo jedno pitanje...Da li je moguce da kod 4 epizode kad ga napada onaj drugi ubica veliki,da kad ga je roknuo palicom po glavi i Hardiju se bukvalno otvorila lobanja ,i da vec u sledecoj sceni Hardi nema ni oziljka,jel jos neko to primetio ?

Spoiler for Hiden:
Primjetilo se, barem su mu u trebalo priljepiti neku kvrgu na glavu veličine breskve ali jbga pokvarilo bi mu frizuru onda. A i oporavak od onog nožikanja u drugoj je bio strelovit. Stvarno ta Afrika očvrsne čoveka  ;D

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #31 : 03.02.2017. 14:22:25 »
Iskreno, ne kužim ovo veličanje Hardyja. Meni je on OK za sporedne/cameo uloge nekih opičenih likova, ali da baš nosi cijelu seriju ... jok. Bude mi naporan.
Al, u redu - stvar ukusa.

Za sada sam malo razočarana serijom, mislila sam da će biti bolja. Prvu epizodu sam jedva otrpila (tek iz 4. pokušaja sam je odgledala do kraja  :) ), ali sam bila sigurna da će se vremenom stvar razmahati. Slično kao s  The Frankenstein Chronicles - isto sam "trpila" početak, ali sam do kraja 2. epizode već lagano grickala kožicu oko noktiju (nikad nisam naučila gristi same nokte). Taboo - još čekam.  :smor:
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #32 : 03.02.2017. 22:44:02 »
neka, nemoj tako o hardiju, neki su previse osjetljivi pa im moz dan upropastit. :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #33 : 05.02.2017. 15:27:42 »
Odgledah 5-u epizodu.Po meni sve bolje i bolje.Hardy odlican.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #34 : 05.02.2017. 21:05:43 »
znaci, obred egzorcizma ukljucuje vatanje za sisu. fak jea.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #35 : 06.02.2017. 11:07:13 »
Moram da kazem da soundtrek ovde razbija.
Inace, stvari su pocele da se komplikuju. Hardi je pre neki dan rekao da ce se Taboo potpuno okrenuti i da trenutna percepcija nije prava.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #36 : 08.02.2017. 14:35:06 »
Ok, izdurala sam dosadni uvod od par epizoda, i sad mi serija postaje gledljiva. Kemičar i drek, netko spomenu sisu u egzorcizmu... ima svojih trenutaka. Samo što se svako malo sjetim Sandokana, valjda zbog zle E.I.C., Malaja... tko će ga znat  ;D .

Malo OFFTOPIC: Šta čekaju s rimejkom Sandokana? U moru rimejaka koje nam serviraju, vrlo se čudim da se nitko još nije dohvatio Sandokana. :P






I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #37 : 08.02.2017. 16:30:15 »
Malo OFFTOPIC: Šta čekaju s rimejkom Sandokana? U moru rimejaka koje nam serviraju, vrlo se čudim da se nitko još nije dohvatio Sandokana. :P

Moze i Sinbad kad vec podnosimo zahteve.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #38 : 08.02.2017. 20:32:38 »
Kemičar
ne znam kako ga zaboravih  :facepalm: daleko najzanimljiviji lik u seriji. tom holander, inace poznata faca za one koji prate rad armanda iannuccija.
in the loop
http://www.imdb.com/title/tt1226774/?ref_=nm_flmg_act_33
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #39 : 12.02.2017. 11:17:17 »
Nisam iskreno odusevljen serijom. Mozda sam previse ocekivao, ali nakon prve 2 epizode, radnja mi je prilicno dosadna...

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #40 : 12.02.2017. 20:36:43 »
pa i ostatak ti je potpuno isti, osim ako u zadnje dvije ne budemo svjedocili grandioznom preokretu, nesto tipa liverpul-milan iz 2005te.
zanimljiv kraj 6te, mada ne vjerujem da je on to uradio. ali zilfa kad izbeci... ahhahahaha, qq...  :facepalm
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #41 : 13.02.2017. 16:44:26 »
Uhvatila sam se da tokom epizoda više pokušavam odgonetnuti je li se Hardyju promijenio nos (možda ga je netko opalio po njušci ili je imao "devijaciju septuma"*, npr.  :ne-zna ) od The Take iz 2009., nego što se koncentriram na seriju (a svejedno mi ništa ne promakne, znači ima dovoljno praznog hoda). Mislim si, "iz određenih kuteva izgleda drugačije, nekako obliji nego prije, onda opet ne toliko... možda je razlika u kilaži u pitanju... :ceska: U ST: Nemesis je definitivno imao drugačiji nos, ali opet - to je mogla biti maska..."




*često korištena isprika, pa onda i eufemizam, za plastičnu operaciju nosa.

I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #42 : 13.02.2017. 21:48:33 »
Sesta epizoda je mozda najbolja do sada. Intrigantan kraj.
Spoiler for Hiden:
Dok je negde bilo ocekivano da ce Zilfa ubiti muza, ili mu namestiti nesto, poslednja scena je potpuno neocekivana. Ne verujem da je Dzejms ubio Vinter. Pre ce biti da britanci pokusavaju dau smeste ubistvo. Uglavnom, videcemo sta ce biti.

Napetost i tenzije u seriji su nenormalne.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #43 : 27.02.2017. 00:56:53 »
Fantasticno finale. Dobro, sigurno je da sam ja zbog svojih simpatija prema Hardiju previse subjektivan da bih mogao da donesem sud o seriji i njenom kvalitetu. Mozda i nije toliko dobro koliko meni jeste, ali sve to po strani, zaista sam uzivao u ovih osam epizoda. U svakom delicu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Shoxi

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #44 : 27.02.2017. 19:03:54 »
Odgledao sam sve, nisam požalio. Finale je bilo dobro.

Hvala za prijevode.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #45 : 28.02.2017. 10:49:09 »
Ja iskreno nisam zadovoljan finalom. Još kad sam prije toga pročitao ovdje da je finale "fantastično", očekivanja su bila još veća.

Spoiler for Hiden:
Nema šanse da bi ga u to vrijeme tek tako pustili iz zatvora zbog "nedostatka dokaza". Ostao bi on u zatvoru ili bi bio mučen i ubijen, sve dok bi to vladajućoj garnituri odgovaralo. To se i pokazalo kasnije kad je naređeno da se svi oni smaknu, bez nekog posebnog razloga.

Radnja mi u cjelini nije legla. Fotografija, gluma, dijalozi... sve je ok, ali nekako sam očekivao dugačiji "vau" rasplet.
Spoiler for Hiden:
Da ne govorimo da sam otpočetka očekivao da se malo detaljnije razjasni priča vezana za njegovu majku, za sina, na Nootku, za period u Africi, a to ništa nismo saznali.

Uglavnom, nešto kao Westworld - puno očekivanja, veliki hype se digne, a na kraju - onako.

Niskobudžetne serije me uvijek više oduševe i to se opet potvrdilo.

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #46 : 28.02.2017. 10:55:14 »
Mostar-Kad bi se sve to razjasnilo ne bi bilo potrebe za drugom sezonom.Ocigledno planiraju vise sezona,i polako ce da uvode u pricu i objasne sve postepeno.Ali to je tvoje misljenje.Postujem ;)

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #47 : 28.02.2017. 11:27:31 »
Ako bude više sezona, možda se serija može izvaditi donekle. Ali nisam nigdje čuo da je najavljena sljedeća sezona.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #48 : 28.02.2017. 17:50:21 »
Da je serija umjesto u Hardijeva  kreveljenja i mumljanja utrošila u razradu priče, moglo je biti nešto od nje. Ovako će  mi najviše u pamćenju ostati po buljoojkoj čaplinki.

Zbogom i ne vraćaj se više.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #49 : 28.02.2017. 22:46:00 »
Ne zelim da branim seriju ovim postom, tacnije, i sam cu izneti nekoliko stvari koje ne idu u prilog istorijski podacima koje Taboo pokusava da prikaze, ali moram da ispravim ovo sto je "Mostar" napisao.
Serija je smestena u period pocetkom 19 veka. Dakle London 1814.
Spoiler for Hiden:
Da razjasnimo odmah, ne postoji nacin da "nevinog" zatvorenika zadrze u zatvoru, a kamoli da ga tamo ubiju. Da je ovo 18 vek, ili raniji period u redu. Ali pocetakom 19 veka ne moze. Zakoni su strogi. Videli ste kad Solomon nakon sto pozovu doktora kaze "Nadajmo se da nismo preterali sa torturom, inace..." Letele bi glave da je Dzejms umro tokom mucenja.
Druga stvar, i prva velika istorijska greska. Nema sanse da Princ ima ovlascenja da posalje vojsku na dokove u obracun i po naredjenju da ubiju oslobodjenog zatvorenika. Mislim, moze, ali bi ga u tom slucaju Britanski parlament svrgnuo sa prestola koliko vec sutra zbog narusavanja reda, izazivanja haosa i pogibije vojnika u Londonu.
I treca stvar, ako bi sve ovo uspelo kao u seriji sto je prikazano, bilo bi nemoguce da Dzejms sa nekoliko lokalaca isplovi iz Londona rekom Tajms i otisne se na Okean. Opet ponavljam, 1814 je. Britanska kraljevska mornarica je na vrhuncu svoje moci. A Dzejmsov brod bi bio potopljen ocas posla. Jos onako pretovaren barutom, ne bi imao ni promil sanse.

Dakle, Taboo ne moze biti istorijski tacan. Meni je priznajem malo zasmetalo, posto je istorija moja struka. Ali ne treba tome pridodavati veliki znacaj.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #50 : 01.03.2017. 01:19:23 »
Odličan kraj 1 sezone. Pravi šou su napravili, nadam se da će bit i druga sezona.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline physio

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #51 : 02.03.2017. 23:57:06 »
Baš mi je držalo pažnju, najviše mi je legla scenografija i atmosfera. Predsjednik Istočnoindijske kompanije - nenadmašan (mada su mu i ona dvojica odlični).

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #52 : 04.03.2017. 01:01:41 »
kako se predlaze ova serija? nekome/nekad/istorijskoscenogarfskokostimografskibezzilfeostalanekad? ups!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #53 : 05.03.2017. 11:23:55 »
Dakle, Taboo ne moze biti istorijski tacan. Meni je priznajem malo zasmetalo, posto je istorija moja struka. Ali ne treba tome pridodavati veliki znacaj.

Razumijem te. Doduše, Taboo je čiča-miča-priča, produkt mašte, pa su historijske netočnosti i za očekivati.

S obzirom da je historija donekle i moja A struka (konkretno, kunsthistorija, što ne ide bez poznavanja i "prave" povijesti), odgovorno tvrdim da još nisam gledala seriju ili film s radnjom u prošlosti, gdje nisu bar nešto zajebali s historijskim činjenicama (BBC-HBO-ov "Rome", iako ima svojih mana, je svijetli izuzetak s obzirom na pažnju poklonjenu historijskoj točnosti).
Pritom ne mislim na izmišljene likove i "romansirane" događaje, nego na greške koje su se mogle izbjeći da su "savjetnika za historiju" - kojeg imaju na setu i na odjavnoj špici - pitali za savjet.
Scenografije, kostimi, svjetonazori, tehnologija... prikazani u filmovima i serijama koji se bave povijesnim događajima ili likovima mi redovito rade po živcima.
Barokne građevine u srednjem vijeku (i to kompjuterski "nacrtane" -CGI-  :facepalm, zašto, o zašto?!), žene koje u glupim kostimima ulijeću u borbu s mačevima i satiru sve pred sobom, rimski vojnici s kožnim narukvicama, interijeri bez namještaja, stupidne naprave, baklje koje gore po danu, zapovjednik u trojanskom ratu koji viče "testudo!" i sl.

Čak ni dokumentarce ne treba uzimati zdravo za gotovo.


Nego, primijetila sam tamo u Kalendaru serija da je uz osmu epizodu prvo pisalo "kraj serije", a onda je promijenjeno u "kraj sezone". Jel to zbog nekih novih informacija, ili čisto onako, zlu ne trebalo?
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #54 : 05.03.2017. 11:59:10 »

Nego, primijetila sam tamo u Kalendaru serija da je uz osmu epizodu prvo pisalo "kraj serije", a onda je promijenjeno u "kraj sezone". Jel to zbog nekih novih informacija, ili čisto onako, zlu ne trebalo?


Tom Hardy je najavio da želi drugu sezonu koja bi bila eksplozivnija, ali opet BBC mora da potvrdi da li će biti druge sezone. A to kod BBC-a ne ide baš brzo.

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #55 : 05.03.2017. 12:42:29 »
Gledanost nije bas najbolja,pa je pitanje dal ce biti druge sezone.NAZALOST.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #56 : 05.03.2017. 18:20:23 »
Što će se snimati (i puštati), na BBC-ju ne ovisi samo i prvenstveno o gledanosti (ne velim da sasvim ignoriraju gledanost), kao kod ostalih TV kuća - ne financiraju se iz reklama. Imaju malo drugačije kriterije kod odlučivanja, da ne ulazim sad u detalje.

Uglavnom, kužim - Hardy bi još snimao, treba pogurati ideju, pa a-pe-pe i koliko traje da traje. Ne zna se. Tipično.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #57 : 05.03.2017. 20:53:12 »
Daj boze da je tako :D

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #58 : 06.03.2017. 11:17:12 »
S obzirom da je historija donekle i moja A struka (konkretno, kunsthistorija, što ne ide bez poznavanja i "prave" povijesti), odgovorno tvrdim da još nisam gledala seriju ili film s radnjom u prošlosti, gdje nisu bar nešto zajebali s historijskim činjenicama (BBC-HBO-ov "Rome", iako ima svojih mana, je svijetli izuzetak s obzirom na pažnju poklonjenu historijskoj točnosti).
Pritom ne mislim na izmišljene likove i "romansirane" događaje, nego na greške koje su se mogle izbjeći da su "savjetnika za historiju" - kojeg imaju na setu i na odjavnoj špici - pitali za savjet.
Scenografije, kostimi, svjetonazori, tehnologija... prikazani u filmovima i serijama koji se bave povijesnim događajima ili likovima mi redovito rade po živcima.

Apsolutno. Jednostavno, entertainment je uvek ispred cinjenica. I o Rimu bih imao sto sta da kazem, ali ono u cemu su uspeli to je da nam prikazu atmosferu i zivot tadasnjeg drustva. No o tome drugi put, negde i nekad.

Ali gledajuci ovakve stvari, nikad nisam imao problem da razdvojim povjest sa necime sto je drugacije prikazano. To je kao kad naletis na taksistu koji ti prepricava neke dogadjaje za koje znas da se nisu dogodili tako kako on kaze ali ti je ipak zanimljiva njegova percepcija tih dogadjaja i zelis da ga saslusas. Tako i ovde, nece ti smetati ukoliko jasno razdvojis dve stvari. Zato mi i ne smeta na primer losa filmska adaptacija neke knjige ili stripa, ili los rimejk kultnog filma. Ne moze adaptacija ili rimejk da mi pokvari original jer on ostaje i uvek mu se mozes vratiti i uzivati. Samo treba sa sobom rascistiti.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Taboo (2017)
« Odgovor #59 : 06.03.2017. 15:27:29 »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.