Autor Tema: The Magnificent Tati (2009)  (Posjeta: 1089 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
The Magnificent Tati (2009)
« : 25.02.2016. 03:34:49 »

Opis:
Pratimo Jacquesa Tatija, jednog od najoriginalnijih i najomiljenijih predstavnika (francuske) kino umjetnosti. Kako je od pariških pozornica došao do filmova koji su 1950-ih osvajali Oskare, te kako je i zašto sve što je imao uložio u svoj četvrti film ''PlayTime'' koji je prerano okončao karijeru ovog genija.
Jacques Tati, autor klasika poput ''Moj ujak'', ''Odmor gospodina Hulota'' i ''PlayTime'' promijenio je način na koji je svijet doživljavao filmove. U svoja četiri filma ujedno je i glavni glumac (imenom Hulot), a glumio je i u filmovima drugih redatelja. Za njega su karakteristični baloner, lula i kišobran čime je utjecao na kasnije filmske likove poput inspektora Clouseaua i Mr. Bean. U njegovim filmovima ima malo dijaloga, a u prvom planu su mimika, gegovi i zvučni efekti. Filmovima je htio naglasiti pretjerani materijalizam zapadnog društva, stres modernog života, hladnoću moderne tehnologije i odnose među društvenim klasama.
Vidjet ćemo isječke iz svih njegovih filmova i razgovarat ćemo s Mikeom Millsom, Franckom Blackom, Davidom Bellosom, Sylvainom Chometom i mnogim drugima.

Izvor: MojTV

Žanr: dokumentarni
Zemlja: UK
Jezik: engleski
Trajanje: 70 min
Režija: Michael House
Scenarij: Juliette Andrews, Michael House
Glumci: David Bellos, Martine Beugnet, Frank Black, Matt Burgess, Sylvain Chomet, Arthur Deschamps, Ben Eckstein, Gamarjobat, Stéphane Goudet, Reetta Honkakoski...

IMDb


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Magnificent Tati (2009)
« Odgovor #1 : 25.02.2016. 03:42:22 »
E ovaj doks nisam gledao

Odmah ga nabavljam. Fakat si me razveselio sa Tatiem i podsjetio na neka lijepa vremena koja sam proveo gledajući njegove klasike