Autor Tema: Queen of the South  (Posjeta: 10703 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Queen of the South
« : 30.01.2016. 01:13:43 »

Opis:
Ovo je priča o moćnoj Terezi Mendozi (Alice Braga). Kad ubiju njenog dečka dilera u Meksiku, Teresa biva prinuđena da se skriva po Americi. U Americi naići će na neočekivanog saveznika iz prošlosti. Oboje će se boriti da svrgnu vrlo moćnog krijumčara koji je izdao naređenje da uhvate Terezu. Vremenom će naučiti sve o "poslu" i kasnije će i sama postati vođa kartela. Američka verzija uspešne telenovele La Reina del Sur.

Žanr: drama, akcija, triler
Kanal: USA Network
Premijera: 2016.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 06.10.2018. 11:24:13 maksi »

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Queen of the South
« Odgovor #1 : 30.01.2016. 16:13:23 »
Mili Bože, ovi Amerikanci stvarno nemaju više ideja kad su i od telenovela počeli da prave rimejkove  :dash

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Queen of the South
« Odgovor #2 : 09.02.2016. 19:10:09 »
Mili Bože, ovi Amerikanci stvarno nemaju više ideja kad su i od telenovela počeli da prave rimejkove  :dash
Očigledno nisi gledala "La Reina del Sur", ali iako se ubraja u žanr telenovela, uopšte nije telenovela već serija kao i svaka američka, i to veoma dobra i kvalitetna. smileyNO1

Danas sam video najave za ovu seriju i ne može ni da priđe originalnoj verziji. Ova glumica nema šanse da iznese Terezu Mendosu kao Kejt del Kastiljo, ali biće mi zabavno da gledam kako su to Amerikanci obradili priču. Izmenili su dosta, tako da prema ovim najavama vidim da je samo osnova ista, što i nije tako dobro, jer je "La Reina del Sur" odlična priča takva kakva je, šteta što se glas o njoj nije raširio kao što se to radi sa drugim američkim serijama.


Druga najava.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Queen of the South
« Odgovor #3 : 18.04.2016. 19:29:03 »
Premijera serije je 21. 6. 2016.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Queen of the South
« Odgovor #4 : 22.07.2016. 19:28:28 »
Trenutno jedina američka serija koju gledam, treba da počnem nove i nastavim jer imam vremena.

Meni je ovo na samom početku bilo dosta loše. Sad, nakon 5 epizoda se popravilo, ali i dalje ne može ni da priđe "La Reina del Sur". Latino-američka verzija prati knjigu dešavanjima i ima dosta toga dodatog, ovo je skroz izmenjeno. Jedino što je isto je
Spoiler for Hiden:
Terezin beg u prvoj epizodi, njena veza sa Gverom. Sve nakon njenog bega nema veze sa knjigom.

Zasad mi je Kamila ovde najjači lik. Advokat Teo Alharafe se pojavio na samom početku, on se u knjizi i latino verziji pojavljuje tek kad Tereza uspostavi moć u Španiji.

Mislim da je Džejms ekvivalentan liku Santijaga iz latino verzije i kontam da će umreti kad-tad, Tereza bi trebalo da se spanđa sa Teom.

Zanimljivo je ovo, ali latino verzija je daleeeeeeko zanimljivija.

Je l' gleda neko?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Queen of the South
« Odgovor #5 : 06.09.2016. 22:20:52 »
Obnovljeno za drugu sezonu.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Queen of the South
« Odgovor #6 : 02.10.2016. 13:44:34 »
Odgledao sam prvu sezonu kad je izašla poslednja epizoda i taaako se razočarao krajem.  :facepalm Taman mi se svidela u poslednje 2-3 epizode jer su se dosta posvetili politici i igri koju je Kamila igrala sa Epifanijom i bilo je baš zanimljivo gledati kako se prepucavaju.
Spoiler for Hiden:
Krivo mi je što Kamilin plan na kraju nije uspeo, ali mislim da će već u sledećoj sezoni ona da zezne Epifanija.  >:dj Džejmsa su zapostavili u poslednjim epizodama, to mi se nije svidelo.
Ali kraj!?
Spoiler for Hiden:
Gvero je živ!?  :facepalm Nikako! To mi je najveća glupost u celoj ovoj američkoj verziji koja je već dovoljno izmenjena. Očekivao sam neki dobar cliff-hanger, a njima je poslednja scena otkriće da je Gvero živ. Već vidim da će serija dalje biti sve gora jer samim tim cela priča oko Terezinog bekstva i njenog uzdizanja će izgubiti svaki smisao.
Imao sam problem na početku s ovom serijom, onda je krenula da mi bude solidna, ali sad stvarno više ne znam šta da mislim.

Ogroman problem imam sa karakterizacijom Terezinog lika. Ona bi ovde trebalo da bude centralni lik, onaj koji nosi priču, koji sve to podnosi emocionalno veoma teško, a ova glumica je tako ravnodušna u svemu da je to za ne poveroati. Kao da joj je neko uperio pištolj i rekao: "Glumi."
Spoiler for Hiden:
Na samom početku mi je bilo loše odrađeno Terezino bekstvo, ona uopšte nije bila uplašena, uspaničena, nego ravnodušna kao da je sve to što joj se dešava normalno,a  svi znamo da je Tereza pre toga bila devojka koja je bila van tog sveta jer je Gvero držao podalje. Onda sve što je nakon toga usledilo je nju gurnulo u skroz drugi plan. Ubila je onog jednog u epizodama ranije, a sada je u poslednjoj epizodi ubila dvojicu ljudi bez treptaja. Žena kojoj se sve to desi iznenada i upadne u tako nešto, ne može da se ponaša i ubija tako olako. U "La Reina del Sur" je Tereza svojeručno ubila tek na kraju, a u seriji je stalno imala borbu sa samom sobom jer se nije osećala prijatno u tome što radi, ali je znala da joj nema druge. Ovde je to tako sve zapostavljeno, ona samo juri tamo-ovamo, nižu se događaji. Nit je njoj teško, niti vidimo bilo kakvu emociju kod nje.
Znači, glumica je katastrofalna i to nije Tereza kakvu ona treba da igra. Jeste da je radnja izmenjena i sve to, ali suština je preneti istu priču na drugačiji način, a ovo je neki loš mikser svega. Kamila je nju potpuno zasenila i stiče se utisak da je ona Kraljica Juga, a ne sama Tereza. Ono što je Tereza bila u latino-američkoj verziji, to je ovde ubedljivo Kamila i to se vidi, a to nije dobro.

Ne verujem da će se popraviti, verovatno će nastaviti tako pošto očigledno je da nemaju nikakvu želju da budu verni knjizi nego da menjaju sve. Verovatno ću gledati drugu sezonu, baš da vidim šta će dalje sve izmisliti, ali bilo bi dobro da se ovo ne oduži na više od 2-3 sezone.

Gostovanje Rafaela Amaje je bio takav jadan komercijalni trik. Pojavio se na 5 minuta i apsolutno nikakvu bitnu ulogu nije imao, niti rekao bilo šta bitno, nego je bio tu kao neki statista/pojava. Verovatno su hteli da privuku fanove "El Señor de los Cielos" da gledaju ovo.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Queen of the South
« Odgovor #7 : 11.04.2017. 11:15:59 »
Druga sezona počinje 8. 06. 2017.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Queen of the South
« Odgovor #8 : 10.08.2017. 22:19:40 »
Obnovljeno za treću sezonu.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Queen of the South
« Odgovor #9 : 19.09.2017. 00:23:02 »
Odgledao sam i 2. sezonu. Druga polovine 2. sezone je neuporedivo bolja od prvih 6 epizoda koje su žešće sranje i smor. Valjda zato što je Tereza počela da se sama provlači kroz posao i gleda sebe više od Kamile. Ovo finale mi je mnogo bolje od finala 1. sezone i sad me baš zanima šta će se dalje desiti.

Spoiler for Hiden:
Nisam siguran da li je na kraju epizode Tereza brodom otputovala nazad u Ameriku ili ide u Španiju jer su na početku 1. epizode 2. sezone pustili scenu iz budućnosti kad je ona u Španiji i već uveliko postala kraljica.

Sve u svemu, nekako sam svario ovo i nemam više toliko negativno mišljenje kao u toku 1. sezone i na početku 2. Valjda zato što sam skroz prestao da je upoređujem sa knjigom/originalnom serijo  da mi je više i nebitno. Highlight cele ove serije je, ponavljam, Kamila. Najbolje napisan i najzanimljiviji lik i zapravo osoba oko koje se cela serija i vrti. Tereza je baš po strani i to je bez veze.

Spoiler for Hiden:
Iznenadio sam se što je Tereza ubila Epifanija. To mi se nije svidelo jer je ona uveliko počela svakoga da ubija kao da je to normalno, a do juče je bila domaćica u Meksiku bez ikakve brige u životu.

Najviše mi smeta što su skroz pobegli od glavne suštine serija, a to je da je Tereza bila primorana da živi životom kakvim jeste i postane Kraljica Juga. Ovde sve deluje kao da ona to želi, ni u jednom trenutku nije prikazana njena patnja za bilo čim i zbog bilo čega. Kao što rekoh, Kamila je prava zvezda serije.

Koliko mi je samo iritantan španski koji pričaju ovi glumci koji su kao iz Južne Amerike. Pa ono je zločin za slušanje. Samo Kamila normalno priča, ovi ostali užas. Baš se iznerviram kad god ih čujem.

Čekam sledeće leto da vidim nastavak. Nije mi samo jasno koliko sezona planiraju jer idu baš sporo. Ja sam očekivao da će do kraja ove sezone Tereza već postati samostalna, a ona ništa nije počela. Na istom je kao na početku. Kontam da će ovde priča biti izmenjena tako da ona pobegne od Kamile i ode u Španiju, pa će na kraju da se sveti njoj, a ne Epifaniju.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Queen of the South
« Odgovor #10 : 21.03.2018. 23:11:57 »
Nova sezona počinje 21. 06. 2018.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Queen of the South
« Odgovor #11 : 06.10.2018. 11:23:27 »
Serija je obnovljena za četvrtu sezonu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Queen of the South
« Odgovor #12 : 22.04.2019. 14:29:49 »

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Queen of the South
« Odgovor #13 : 30.08.2019. 15:38:17 »
Serija je obnovljena za petu sezonu.

Offline NFehim

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Queen of the South
« Odgovor #14 : 10.03.2021. 10:18:45 »

Offline mica138

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Ženski
Odg: Queen of the South
« Odgovor #15 : 20.06.2021. 16:58:15 »
Je li serija gotova?

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Queen of the South
« Odgovor #16 : 23.06.2021. 14:51:03 »
Jeste