Autor Tema: Misteriozni film  (Posjeta: 78532 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brane1234

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #300 : 06.04.2014. 19:24:21 »
jeste hvala  :)

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #301 : 30.04.2014. 13:15:19 »
Mislim da je film iz 90ih,sad ne mogu da se setim da l glumi Jeremy Irons ili neki lik slican njemu,bio sam bas klinac pa se vise ni ne secam al uglavnom on je valjda profesor u nekoj skoli i zaljubi se u neku ucenicu,sad da l je ona bila maloletna ili sta vec..uglavnom znam da je ljubav bila zabranjena,al oni kao nesto pokusavaju da se vidjaju..to je sve cega se secam :)

a drugi film,isto taj neki period (ili mozda cak iz 80ih),keva drzi svoju decu zakljucanu u kuci tj na tavanu ili gde vec i ne da im da napuste kucu,gledao sam to isto kao klinac,al ostalo mi je nesto u secanju zbog te radnje.

pada li nekom nesto na pamet?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #302 : 30.04.2014. 13:19:34 »

a drugi film,isto taj neki period (ili mozda cak iz 80ih),keva drzi svoju decu zakljucanu u kuci tj na tavanu ili gde vec i ne da im da napuste kucu,gledao sam to isto kao klinac,al ostalo mi je nesto u secanju zbog te radnje.


Cvijeće na tavanu http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,16553.0.html
« Zadnja izmjena: 30.04.2014. 16:55:13 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21893
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #303 : 30.04.2014. 13:20:14 »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #304 : 30.04.2014. 14:46:49 »
@ LemonzOO
Jeste,to je taj film,hvala ;)

@Zkarlov
Hteo sam odmah napisati da nije Lolita al zaboravih..uglavnom velika verovatnoca da ni ne glumi Jeremy Irons,al radnja koliko se secam je isla tako nekako.

Offline Talicni Tom

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 79
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #305 : 30.05.2014. 10:17:00 »
Mislim da je film iz 90ih,sad ne mogu da se setim da l glumi Jeremy Irons ili neki lik slican njemu,bio sam bas klinac pa se vise ni ne secam al uglavnom on je valjda profesor u nekoj skoli i zaljubi se u neku ucenicu,sad da l je ona bila maloletna ili sta vec..uglavnom znam da je ljubav bila zabranjena,al oni kao nesto pokusavaju da se vidjaju..to je sve cega se secam :)

Ukoliko je ipak bio Irons, možda si čudno zapamtio Waterland (1992), u kome se lik Ironsa koji se kao nastavnik pred učenicama seća mladalačke ljubavi, ljubomore i morbidnih prepreka, pa ti se to izmešalo sa pojedinim motivima kasnije Lolite u kojoj je ovaj isto igrao?

Offline MO

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #306 : 08.11.2014. 21:02:06 »
Da li neko može da mi preporuči film u kojem se radi o nekoj nestaloj osobi. Tačnije, kako neka osoba nestane i onda krene potraga za njom. Ili se istražuje ubistvo. Ne znam da li je neko pratio seriju Broadchurc, ako nije neka je pogleda, serija je genijalna. E, pa može i nešto slično tome  ;D
Samo bez nekog SiFi i ostalo, nešto realno  ;D
Ima li neko nešto?  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mrzim lopatare i limune

Offline MO

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #308 : 08.11.2014. 21:29:38 »
Hvala ti puno  ;D Odarbala sam par filmova, a "Prisoners" ću noćas pogledati. Sviđa mi se jako radnja  ;D

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #309 : 15.12.2014. 12:59:25 »
Ljudi, moze li mi neko reci iz kog su filma kadrovi u ovom spotu? Ubih se trazeci.  u_jeeeeeeeeee  u_jeeeeeeeeee  u_jeeeeeeeeee https://www.youtube.com/watch?v=T0H8P3v9P2E
Hvala punooo!

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #310 : 15.12.2014. 14:45:18 »
Ljudi, moze li mi neko reci iz kog su filma kadrovi u ovom spotu? Ubih se trazeci.  u_jeeeeeeeeee  u_jeeeeeeeeee  u_jeeeeeeeeee https://www.youtube.com/watch?v=T0H8P3v9P2E
Hvala punooo!
Mislim da nije film,na netu sam nasla sam ovo https://www.youtube.com/watch?v=uyicdku-FJk :)

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #311 : 15.12.2014. 18:05:24 »
Ljudi, moze li mi neko reci iz kog su filma kadrovi u ovom spotu? Ubih se trazeci.  u_jeeeeeeeeee  u_jeeeeeeeeee  u_jeeeeeeeeee https://www.youtube.com/watch?v=T0H8P3v9P2E
Hvala punooo!
Mislim da nije film,na netu sam nasla sam ovo https://www.youtube.com/watch?v=uyicdku-FJk :)
Hvala puno! :)

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #312 : 26.12.2014. 19:57:05 »
Otac ostavlja sina u u kolima i odlazi ne znam gde uglavnom kad se vrati sina nema,sin je valjda prodat u belo roblje i otac krece da ga trazi.
jel zna neko koji je film u pitanju?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #313 : 21.05.2015. 18:56:06 »
Na ovo sam slučajno naletio. Zna li netko koji je ovo film? Moglo bi se pogledati.

Mrzim lopatare i limune

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #314 : 22.05.2015. 15:25:11 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #315 : 22.05.2015. 21:04:40 »
Hvala na pomoći. drinks
Mrzim lopatare i limune

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5750
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #316 : 04.08.2015. 17:46:43 »
Sjetio sam jednog filma starog minimalno 20 godina.
Triler, mislim da nije horor iako sam kao klinac imao noćne more zbog njega.
Nekakva banda otme jednu obitelj (možda samo djecu s majkom) i bježe mislim da kroz šumu, svi u bandi nose maske.

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #317 : 07.09.2015. 10:24:47 »
Prilično velika misterija: film je verovatno iz prve polovine '90ih ili stariji, sećam se da je tad bio na TV-u. Jedina scena koje se sećam je da tri žene idu negde (mislim da su neke rođake, možda majka i ćerke ili je jedna prijateljica ovima), u kaputima su, pada neka kiša, blato je... Dok idu, jedna od njih namerno ispušta nešto kako bi ta najstarija to kasnije videla (neki kamičak, nakit...); kada se odnekle vraćaju tim putem, ova starija stvarno vidi to u blatu, saginje se da uzme i u tom momentu ta ženska koja je to namerno bacila iz kaputa vadi sekiru i udara je po glavi. Mislim da nije horor nego neka drama... Verovatno nije od velike pomoći, ali ako neko ima ideju o kom se filmu radi... :rose:

A drugi, koji je valjda manja misterija, je neki koji je isto '90ih prikazivan u bioskopima kod nas, nazvali su ga "Tapkaroš: ulaznica za raj" i igra valjda Andie MacDowell, ali ne mogu da nađem među njenim filmovima na IMDB ništa što mi liči na to... možda ne igra ona, nisam sigurna :dash
« Zadnja izmjena: 07.09.2015. 10:27:51 Cakana »

Offline Youdirtyrat

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #318 : 07.09.2015. 12:21:33 »
Prilično velika misterija: film je verovatno iz prve polovine '90ih ili stariji, sećam se da je tad bio na TV-u. Jedina scena koje se sećam je da tri žene idu negde (mislim da su neke rođake, možda majka i ćerke ili je jedna prijateljica ovima), u kaputima su, pada neka kiša, blato je... Dok idu, jedna od njih namerno ispušta nešto kako bi ta najstarija to kasnije videla (neki kamičak, nakit...); kada se odnekle vraćaju tim putem, ova starija stvarno vidi to u blatu, saginje se da uzme i u tom momentu ta ženska koja je to namerno bacila iz kaputa vadi sekiru i udara je po glavi. Mislim da nije horor nego neka drama... Verovatno nije od velike pomoći, ali ako neko ima ideju o kom se filmu radi... :rose:

A drugi, koji je valjda manja misterija, je neki koji je isto '90ih prikazivan u bioskopima kod nas, nazvali su ga "Tapkaroš: ulaznica za raj" i igra valjda Andie MacDowell, ali ne mogu da nađem među njenim filmovima na IMDB ništa što mi liči na to... možda ne igra ona, nisam sigurna :dash

Ovaj drugi je možda ovo:

Just the Ticket (I) (1999)

http://www.imdb.com/title/tt0123221/?ref_=nm_flmg_act_36

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #319 : 24.09.2015. 10:10:52 »
Gledao sam najavu u kinu za film prije godinu ili dvije. Film je o nekom dječaku koji bježi od kuće, onako komedija/avantura. Čini mi se da je francuski film bio.. Nije se prikazivao u našem kinu pa sam kasnije zaboravio za njega skroz. Pokušao sam ga naći i nikako..  :-\
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #320 : 01.10.2015. 09:17:30 »
Gledao sam najavu u kinu za film prije godinu ili dvije. Film je o nekom dječaku koji bježi od kuće, onako komedija/avantura. Čini mi se da je francuski film bio.. Nije se prikazivao u našem kinu pa sam kasnije zaboravio za njega skroz. Pokušao sam ga naći i nikako..  :-\

Mali genijalac - To je bio film, slučajno jučer naletio na TV-u na njega...

Hvala na pomoći, niste morali svi odjednom navaliti.  bleh bleh
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #321 : 09.08.2016. 01:52:10 »
Bila je neka voda (vjerojatno podzemni tok) i tko god ju je konzumirao, živio je vječno. Ta voda je izvirila na imanju jedne obitelji pokraj drveta. To drvo je živjelo vječno zbog te vode. Obitelj nije znala za to svojstvo i pili su je i slučajno su otkrili da su besmrtni.
Radnja je smještena nekad oko 1880. - 1900. godine i završava u 1970-im kad je i snimljen film (pretpostavljam).
Čini mi se da je na kraju filma kadar kornjače koja prelazi cestu. I ona je bila na početku radnje i pila tu vodu pa su je prikazali kako je besmrtna sad 1970-ih.
Mislim da nije obična drama, neki članovi su ubijani i svašta se izdešavalo.
Nemam više podataka.


Edit: našao. Tuck Everlasting (1981) tt0081664

« Zadnja izmjena: 09.08.2016. 14:31:40 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #322 : 13.08.2016. 14:39:01 »
Gledao sam davno polovično na TV-u film,a radnja je o bračnom paru koji putuje negde kolima.Muž valjda staje na benzinskoj pumpi ili prodavnici i kad se vrati do kola nestaje mu žena.Zatim počinje da traga za njom u tom gradiću.Film je negde s' početka 90-tih mislim.Zna li neko kako naziv?

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #323 : 13.08.2016. 14:49:50 »
Našao.Sa Kurt Rassellom.Breakdown iz 1997

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #324 : 30.09.2016. 23:14:20 »
ne znam zasto mi pade nam...
uglavnom, sjecam se samo zadnje scene, mislim da je film sa kraja 80ih pocetak 90ih:
vucjak donosi ljudsku ruku na prag od kuce jednom od likova iz filma. mozda i nije bas vucjak, ne znam.
mislim da je saj faj u pitanju, kompjuteri, mozda roboti, i te fore. sto se ono veli na vr' mi je jezika.
bio bih zahvalan, al cisto sujmam da ce se ko sjetit...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #325 : 01.10.2016. 00:46:10 »

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #326 : 01.10.2016. 10:27:29 »
nijje :( hvala na pokusaju. cini mi se da ima veze sa nekom video igrom, ko ce mu ga znat... u srednju sam bio kad sam ga gledao zadnji put.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kulin ban

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #327 : 08.12.2016. 10:46:56 »
Ziledine, mislim da te trebaju...  ;D
pročito na prvoj stranici da tip pogaža sve
pa me interesuje da li će i ovo
SF je žanr, mislim da je bila kratka serija...postaapokaliptično je stanje, mislim da je zbog nukleranog rata, preživjela posada podmornice ili ratnog broda..obilaze priobalne gradove nailazeći na katastrofične prizore....
to je sve što mi ostalo u memoriji, ali je moj žanr  :pevusi: i volio bi pogledati

Offline panc

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 345

Offline Kulin ban

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #329 : 09.12.2016. 14:37:01 »
moguće
jesu li na forumu "obrađene"
ako nisu da li ih ima igdje sa naškim prevodima

Tags: