Autor Tema: Misteriozni film  (Posjeta: 78573 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #270 : 03.10.2013. 00:58:02 »
Je li ovaj film Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood , parodija nekog filma? Sjecam se da sam ovo gledao kad je izaslo i u kratkom vremenu nesto slicno ovom ali ozbiljnije. Cak su neke scene bile identicne. I je li u ovom filmu , sto sam postavio link , ima scena na zurci pored bazena , kad niger ide da bubne bjelkinju i ostali ga zezaju u stilu , sto ide sa bijelkinjom , a on odgovara da ide da joj radi ono sto su im bjelci radili 500 godina?

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #271 : 03.10.2013. 06:31:50 »
Jeste, ali ne samo jednog filma. Ubacili su ih nekoliko.
A najviše je parodija na Boyz n the Hood
I, da, ima ta scena kad crnjo kaže da ide xxx bjelkinju.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #272 : 06.11.2013. 04:05:50 »
Prvo , zaboravio sam se zahvaliti na odgovoru. Tek sad sam vidio. Hvala na informaciji.
Drugo. Sad me zanima jedan horor s` kraja 80-tih ili pocetka 90-tih. Znam da ih je bilo vise dijelova , a drugi dio koliko se sjecam ima veze sa kinom. Kao u kinu gledaju horor , a ta cudovista-monstrumi krecu u osvajanje grada i svi u kinu misle da je to film. I onda ti monstrumi krecu da paraju platno , pa ljude i nastaje opsta panika. Ne mogu vise detalja da se sjetim , ali znam da mi je kao klincu to bio omiljeni horor i da sam imao kosmare zbog njega  ;D ;D ;D pa bih volio da ga ponovo pogledam. Ja mislim da ima 1 rijec u nazivu , po imenu tih cudovista.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #273 : 06.11.2013. 04:13:47 »
Jaoooo, moji dragi Gremlini i moj najdraži Čupko. Ne volim Gizma. Gizmo je dobar, a Čupko je

Prvi dio je jedna od boljih horor komedija http://www.imdb.com/title/tt0087363/?ref_=nv_sr_1 a ti tražiš drugi dio http://www.imdb.com/title/tt0099700/?ref_=nv_sr_2

Pazi pjesmu.




Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #274 : 06.11.2013. 05:10:59 »
Cekaj , ne mogu vjerovat da su to Gremlini  ;D ;D ;D

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #275 : 10.12.2013. 00:02:38 »
Ne, definitivno nisu gremlini. I ja sam ovaj film tražio duže vreme. Ovo o čemu priča dark, varijanta je zombija. Koliko se sećam radnje, na početku filma, neka fina, lepa crnkica, stavlja neku masku na lice, pa se raseče... Tako sve i kreće. Iz rane joj izlazi neki zeleno-žuti (majonez) gnoj... Film je u fazonu, Zore mrtvih... Ako je dark hors i dobio pravi odgovor, tj. da je tražio Gremline, zamolio bih neku dobru dušu da meni pomogne oko ovog gore, što napisah  ;D
« Zadnja izmjena: 10.12.2013. 00:05:39 dejaspo »

Offline kanda

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #276 : 10.12.2013. 00:13:49 »
možda misliš na Demons.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #277 : 10.12.2013. 00:19:45 »
možda misliš na Demons.
Može biti da je ovo  smileyNO1 Samo još da ga negde iskopam... Znam da sam kao klinac uživao!

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #278 : 10.12.2013. 00:23:59 »
 clapp da, da... Demoni  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #279 : 10.12.2013. 00:24:17 »
Gremlini su jer je previše sličnosti. I još je dark napisao ovo "a drugi dio koliko se sjecam ima veze sa kinom. Kao u kinu gledaju horor , a ta cudovista-monstrumi krecu u osvajanje grada i svi u kinu misle da je to film. I onda ti monstrumi krecu da paraju platno".

A takav je drugi dio Gremlina. Vjerojatnost je premala da postoji sličan film s jednim nazivom i da se drugi dio dešava u kinu gdje ta mala čudovišta rade kaos i da je još film nastao u istom razdoblju  ;D

Ima i Critters http://www.imdb.com/title/tt0090887/?ref_=fn_al_tt_1 samo što niti jedan nastavak nema radnju u kinu.

Daj mi još malo opiši ovaj tvoj film.

Imaš Demons http://www.imdb.com/title/tt0089013/ od Lamberta Bave gdje se malo kasnije radnja dešava u kinu i polako se ti ljudi počnu pretvaratu u demone koji ispuštaju nekakavu sluz i ubijaju u kinu. Samo su to velika stvorenja. Samo na početku nema crnkinje koja stavlja masku na licu, ali ima jedna crnkinja koja ima veću ulogu u filmu.

EDIT:

Evo, kanda ti je odgovorio. Demons je jedan od boljih trashova 80-ih.
« Zadnja izmjena: 10.12.2013. 00:26:16 Mulder »

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #280 : 10.12.2013. 00:33:37 »
Demoni, definitivno. Gledao sam kao klinac i to u bioskopu... To je bio doživljaj.  smileyNO1 Upravo ga gledam i pucam od smeha  rofl
EDIT: ima crnkinje. Upravo je stavila masku i rasekla se. http://www.youtube.com/watch?v=85ot_4TgHTk Negde pri kraju desetog minuta.
« Zadnja izmjena: 10.12.2013. 00:37:17 dejaspo »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #281 : 10.12.2013. 00:36:45 »
Dejo, ja sam se otkinuo od straha kad sam kao klinac gledao sa ćaletom ove Demone od dvojca Bava/Argento. Al nije bilo u bioskopu nego kod kuće.  ;D

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #282 : 10.12.2013. 00:40:34 »
Dejo, ja sam se otkinuo od straha kad sam kao klinac gledao sa ćaletom ove Demone od dvojca Bava/Argento. Al nije bilo u bioskopu nego kod kuće.  ;D
Zamisli mene, jadnička, sam bez iđe ikoga, a u bijoskop svega deset čoveka, na pet do deset reda iza mene... Brrrr... Jeza... Ja u prvim redovima, drhtim  rofl  rofl  A blam me da izađem, da klisnem glavom bez obzira.  rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #283 : 10.12.2013. 00:48:03 »
S tim da, ovo je slabiji Bava. Njegov otac, Mario Bava je uz Argenta najbolji talijanski horor redatelj. Imao niz uspješnih slashera, a ono što inače krase njegove i Argentove filmove su te boje/vizualnost i na tom polju su nenadmašni. The Beauty of Horror kako bi rekao Carpenter.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #284 : 10.12.2013. 00:59:34 »
Da, Mario bava je matoriji. Osim hororčina radio je i dosta istorijskih i mitoloških spektakala (Odiseja sa Kirkom Daglasom., a čini mi se i onog sa Bekimom Fehmijuom)

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #285 : 10.12.2013. 01:50:30 »
E da se i ja nadovezem. Upravo gledam Gremline 1. dio. A nemam pojma jesam li to trazio ili sam pobrkao sa Gremlinima. Znacu sigurno kad odgledam Gremline 2. Uglavnom to sto sam ja gledao ima najmanje 2 dijela i zove sa kao Gremlini (ako nisu Gremlini onda po tim cudovistima 1 i 2). znam da su to svi gledali kao klinci i da nocima nisam mogao spavati. Bila je to popularna fransiza. ako se jos neko sjeti neke horor fransize iz 80-tih sa jednim imenom u nazivu neka slobodno napise.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #286 : 10.12.2013. 09:13:09 »
Critters ima četiri dijela.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #287 : 10.12.2013. 09:32:20 »
Verovatno mislis na Cupavce ili ti Critters. Male krznene loptice koje imaju svoj svemirski brod.
« Zadnja izmjena: 10.12.2013. 09:35:26 Perkone »

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #288 : 04.01.2014. 14:06:30 »
Prije godinu-dvije sam vidio trailer za neki SF film. Uglavnom, radi se o dva svijeta (planete?) jednog nasuprot drugog, i tip radi ljubavi skače iz svoga u njen. Jel' se netko sjeća o čemu se radi?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #289 : 04.01.2014. 14:09:42 »
Da nije 'Another Earth'?
 
Mrzim lopatare i limune

Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #290 : 04.01.2014. 14:19:05 »
Prije godinu-dvije sam vidio trailer za neki SF film. Uglavnom, radi se o dva svijeta (planete?) jednog nasuprot drugog, i tip radi ljubavi skače iz svoga u njen. Jel' se netko sjeća o čemu se radi?

Upside Down

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #291 : 04.01.2014. 14:41:18 »
Prije godinu-dvije sam vidio trailer za neki SF film. Uglavnom, radi se o dva svijeta (planete?) jednog nasuprot drugog, i tip radi ljubavi skače iz svoga u njen. Jel' se netko sjeća o čemu se radi?

Upside Down

Taj je. Hvala.

Offline gorgona

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #292 : 05.01.2014. 12:28:19 »
Molim vas da mi pomognete da nadjem ovaj film
Secam se jako malo detalja, ali mozda ipak prepoznate film i pomognete mi da nadjem naslov, pa i sam film

film je evropski, verovatno italijanski (manje verovatno francuski)
plavusa na pocetku filma pravi tortu ocu za rodjendan
majka je dominantna bogatasica (ona narucuje tortu i ne mari sto muz ne voli tu tortu)
plavusa ima i dva brata (mislim da jedan smrce kokain i da ga drugi brat stalno opominje da obrise nos)
posle proslave otac nestane
pobegao sa nekim parama preko okeana
cerki je ostavio poruku u njenoj omiljenoj knjizi iz detinjstbva
cerka odlazi za njim, mislim u juznu Ameriku
i ne vraca se ni ona

to je otprilike sve cega se secam

Pozdrav

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #293 : 08.01.2014. 00:08:13 »
Nadjoh na jednom drugom forumu ovo, pa me je zainteresovalo, pa reko da probam odje da vidim da ne zna neko koji je film:

"Znaci film sam gleda' prije vise od 5 godina,film je mozda malo stariji,lupam od 1990-2000 da je snimljen,moguce.Ne sjecam se glumaca,ali se sjecam radnje dosta dobro i mnoge scene su mi ostale urezane,tako da ako ga je neko gledao morace ga prepoznati,evo ukratko
 
 Postoji porodica (muz,zena 2 cerke) u pocetku se valjda radnja odvija lagano,prica o njihovoj porodici,nebitna desavanja,da bi jednog dana otac poveo cerku u skolu i na usput u prodavnici sretne neku djevojko (ispostavi se da je zna odavno,valjda mu je bila i neka simpatija u proslosti) on je nazove po imenu,medjutim ona onako stravljena pobjegne,on potrci za njom ali je ne stigne,onda se  vrati kuci i tako pocne to da ga muci.....
 
 Scena dalje,kasnije,kod njih kuci dolazi covjek koji se predstavi kao vodoinstalater,ustvari on u svojoj kuci zakopava djevojke ispod zemlje u sanduku i tako ih muci,on dodje kod njih da nesto popravi,medjutim onda snimi njihovu cerku i tako posle nekoliko dana,uvece,po mraku,on provali u kucu i otme je..standardno povede kod sebe kuci i stavi je u udubljenju ispod poda u kuci i zatvori je tu.
 
 Onda otac pocne sopstvenu potragu,na kraju mislim da i spasi cerku,nisam siguran
 
 Karakteristika je da ovaj otmicar zrvtama prica da postoji neka Mreza koja ih stalno snima,zrtve izludjene moraju da mu vjeruju i na taj nacin kada podju do prodavnice ne usudjuju se da pobjegnu jer se boje "mreze".
 
 Uglavnom film se vrti oko te porodice i toga covjeka i te djevojka koja je bila prije oteta..ne znam da li vise ima aktera,ne sjecam se"
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #294 : 08.01.2014. 02:00:46 »
To mi zvuci kao mjesavina
'A Memory in My Heart' (1999)
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,18570.0
'The Lovely Bones' (2009) i nekog filma tipa 'Cube' ili 'Hunger'. :D
« Zadnja izmjena: 08.01.2014. 02:22:45 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #295 : 08.01.2014. 12:35:10 »
Hahha ko zna sto je, ali zvuci zanimljivo.  ;D
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #296 : 27.01.2014. 15:12:20 »
Da ne zna neko kojim slučajem kako je izvorni naziv filma „Lekovita ljubav“ iz 2001? Nešto sam ga malo gledao, pa ne znam tačno o čemu se radi. Znam samo da glavni lik, muškarac u tridesetim, saznaje da je dobio rak debelog creva. Njegov najbolji drug to saznaje i govori kolegama na poslu. Tada počinju da ga sažaljevaju, što njemu nimalo ne odgovara. Zbog svog zdravstvenog stanja odlazi u bolnicu, gde ga operišu. Tada upoznaje devojku koja takođe ima rak i u koju se zaljubljuje. Kraj priče.  :andjelak

Valjda nije prekasno... ;D

The Medicine Show
« Zadnja izmjena: 27.01.2014. 15:14:28 Ziledin »

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #297 : 27.01.2014. 15:33:46 »
Kuku, kad je ovo bilo. ;D Hvala, Žile!

Offline brane1234

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #298 : 06.04.2014. 17:36:05 »
Pozdrav. Moze pomoc oko naziva filma? Radnja ide otprilike ovako: Grupa tinejdzera tuku jednog momka u sumi, i misleci da su ga ubili oni ga bacaju u neku jamu i zatvaraju je. Sad se on javlja samo jednoj djevoci. NJu zovu u skoli ani four gun, ona je ono problematicna, i sad se cijela radnja vrti oko toga da ona ode na to mjesto i da mu pomogne, i na kraju ona umire.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #299 : 06.04.2014. 18:58:51 »
Pozdrav. Moze pomoc oko naziva filma? Radnja ide otprilike ovako: Grupa tinejdzera tuku jednog momka u sumi, i misleci da su ga ubili oni ga bacaju u neku jamu i zatvaraju je. Sad se on javlja samo jednoj djevoci. NJu zovu u skoli ani four gun, ona je ono problematicna, i sad se cijela radnja vrti oko toga da ona ode na to mjesto i da mu pomogne, i na kraju ona umire.
The Invisible (2007)
Proveri da nije ovaj, uklapa se radnja ali ne mogu biti siguran jer nisam gledao. Evo ti ovde ceo opis http://www.imdb.com/title/tt0435670/synopsis

Tags: