Autor Tema: Problem s kvačicama  (Posjeta: 2697 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ganci82

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Problem s kvačicama
« : 27.02.2009. 22:53:13 »
Znaci ovako, koristim SW v2.51 vec stvarno dugo, i nikad nisam imao nikakvih problema s programom. Od pocetka mi je u settingsima namješteno za Charsets "East Europe" i sve sejvam u SubRip formatu. Filmove i serije normalno gledam ili na kompu ili na dvd playeru i sve je bilo super do nedavno.
Naime, odjednom mi DVD player (a skupa s njim i windows media player) neće prikazivati "č Č ć Ć đ Đ" (dok "š Š ž Ž" hoće) već prikazuje one neke "divlje" znakove umjesto njih. Ne kužim šta se to desilo sa mojom kompom ili SW-om, što se promijenilo da to više ne radi kak spada? Da li mi je neki windows update to pokvario, ili je problem u SW-u ili u čemu?
Pliz pomagajte.

Hvala

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Problem s kvačicama
« Odgovor #1 : 27.02.2009. 23:13:28 »
To se i meni dogadja  :(
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Problem s kvačicama
« Odgovor #2 : 27.02.2009. 23:48:03 »
Za podešavanje Windows XP za slova sa kvačicama pogledaj ovu temu : http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=200.0
Takođe, proveri podešavanja kod DVD plejera, moguće da se tamo nešto poremetilo.

Offline ganci82

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Problem s kvačicama
« Odgovor #3 : 28.02.2009. 10:36:43 »
Za podešavanje Windows XP za slova sa kvačicama pogledaj ovu temu : http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=200.0
Takođe, proveri podešavanja kod DVD plejera, moguće da se tamo nešto poremetilo.

Sve mi je to namješteno, i radilo je godinama, nešto se pokvarilo u prije mjesec dana, mislio sam da bi netko mogao znati što. Kad gledam film na kompu, u GOM playeru ili BSplayeru, slova su normalna, ali u WMP nisu, a DVD player mi radi isto kao i WMP, ak ne radi u WMP nece ni na DVD-u. Kad otvorim titl u notepadu, slova su normalna. Svugdje su normalna osim u WMPu, zato mi nije jasno KOJI VRAG SE DEŠAVA.  ???

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Problem s kvačicama
« Odgovor #4 : 28.02.2009. 13:21:01 »
Gom i BSplayer se sami brinu za prikaz titlova dok titlovi u wmp obično idu preko nekog eksternog programa (npr DirectVobSub). Ako si skorije instalirao neki codec pack moguće je da je instalacija pobrkala podešavanja programa koji prikazuje titlove i eto problema. Pogledaj da li se u system tray pojavljuje još neka ikonica kad pustiš film iz wmp pa proveri da li je tamo ispravno podešena kodna strana.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Problem s kvačicama
« Odgovor #5 : 28.02.2009. 17:41:42 »
Hvala vam, snasao sam se. U SW samo promenim iz ANSI u East Europen
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Tags: