Autor Tema: 'Round Midnight (1986)  (Posjeta: 1396 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
'Round Midnight (1986)
« : 02.01.2016. 09:05:12 »

Opis:
Saksofonist Dexter Gordon glumi Dalea Turnera, fikcionalnoga glazbenika, lika koji je nadahnut nizom poznatih jazz-glazbenika uključujući Buda Powella i Lestera Younga. Uglavnom zaboravljen u svojoj domovini, Turner se preselio u Pariz u potrazi za zahvalnijom publikom. Pronalazi je u obliku Francisa Borlera (Francois Cluzet), ljubitelja bebopa, koji se sprijatelji s glazbenikom.
Borler uskoro upoznaje Turnerovu mračniju stranu koja uključuje njegove borbe s alkoholom, ovisnošću o drogama i depresijom. Obožavatelj strahuje za život glazbenika pa se počinje skrbiti za njega. Tako stvaraju odnos koji vodi do kratkog poboljšanja Turnerova zdravlja i sreće, ali i dovede do velike napetosti u njihovu odnosu.

Izvor: MojTV

Žanr: drama, glazbeni
Zemlja: SAD, Francuska
Jezik: engleski, francuski
Trajanje: 133 min
Režija: Bertrand Tavernier
Scenarij: David Rayfiel, Bertrand Tavernier, Colo Tavernier
Glumci: Dexter Gordon, François Cluzet, Gabrielle Haker, Sandra Reaves-Phillips, Lonette McKee, Christine Pascal, Herbie Hancock, Bobby Hutcherson, Pierre Trabaud, Frédérique Meininger...

IMDb


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 'Round Midnight (1986)
« Odgovor #1 : 02.01.2016. 09:06:50 »
Dobar film o legendi Jazza. Samo ne znam kako će leći onima koji ne vole jazz. Iako su neke bitne stvari izoastavili iz nejgovog života, drago mi je da su ubacili neke sitne detalje koje su ga učinile velikanom.