Autor Tema: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!  (Posjeta: 2853 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« : 20.02.2009. 14:43:47 »
Članovi Komisije za izbor teksta himne BiH predstavili su prijedlog teksta himne BiH, koji će biti upućen Vijeću ministara BiH. Tekst je rezultat autorskog napora dvojice pjesnika, Dušana Šestića, koji je i autor muzike, i Benjamina Isovića.

Ti si svjetlost duše
Vječne vatre plam
Majko naša zemljo Bosno
Tebi pripadam

Divno plavo nebo
Hercegovine
U srcu su tvoje rijeke
Tvoje planine

Ponosna i slavna
Krajina predaka
Živjećeš u srcu našem
Dov'jeka

Pokoljenja tvoja
Kazuju jedno:
Mi idemo u budućnost
Zajedno!

Molim sve članove foruma da se uzdrže od političkih komentara u ovoj temi. Ovo Bosanci i Hercegovci već dugo vremena očekuju i cijela nacija je sretna što konačno imamo tekst.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« Odgovor #1 : 20.02.2009. 16:41:16 »
Ja ću samo reći da sam se naježio dok sam čitao stihove.
Mada nisam iz Bosne i Hercegovine, stihovi su i dalje dobri.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« Odgovor #2 : 20.02.2009. 17:03:50 »
Benjamina Isović, to beše sin od Safeta Isovića?  8)

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« Odgovor #3 : 20.02.2009. 17:08:54 »
Benjamina Isović, to beše sin od Safeta Isovića?  8)

Da, tačno.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline mrki

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« Odgovor #4 : 20.02.2009. 17:18:17 »
 Podseca me na pionir

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« Odgovor #5 : 20.02.2009. 17:40:47 »
Nisam znao da Safet ima sina...a pretpostavljao sam da je njegov, hm slicno mu ime kao Benjaminu Linusu :)

Ako je sin i 10% od Safeta, DOBAR JE ! :) Sajo je  ti_si_Bog ti_si_Bog

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« Odgovor #6 : 20.02.2009. 19:47:12 »
Odlican tekst!

Offline miroslavR

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
Odg: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« Odgovor #7 : 21.02.2009. 06:24:35 »
"Molim sve članove foruma da se uzdrže od političkih komentara u ovoj temi. Ovo Bosanci i Hercegovci već dugo vremena očekuju i cijela nacija je sretna što konačno imamo tekst."


Politički komentar je već ovo sto si mene krstio kao Bosanca ili Hercegovca.....a da ne pričam o ovome ...cijela nacija sretna....haha......

ne bih dalje komentarisao......ali bi Tebe takođe zamolio da se suzdržiš od ovakvih nebuloznih i uvijenih političkih izjava.....



Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Himna BiH konačno dobila svoj tekst!
« Odgovor #8 : 21.02.2009. 13:56:28 »
Tema zaključana.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Tags: