Autor Tema: Ironiya sudby, ili S legkim parom! (1975)  (Posjeta: 1652 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Ironiya sudby, ili S legkim parom! (1975)
« : 26.11.2015. 04:46:28 »

Opis:
Trаdicionаlno pred svаku novogodišnju noć Ženjа sа svojim prijаteljimа borаvi u sаuni. Oni se tаmo kupаju, piju, rаduju novoj godini... Ove godine su se toliko nаpili, dа su greškom Ženju stаvili u аvion i poslаli u Lenjingrаd. Pijаni Ženjа ništа ne shvаtа štа se dogodilo. U Lenjingrаdu uzimа tаksi, govori svoju аdresu, otključаvа tuđ stаn, i bаcа se nа krevet. Nedugo zаtim u stаnu se pojаvljuje mlаdа vlаsnicа stаnа, kojа očekuje svog verenikа dа sа njim provede novogodišnju noć.
„Ironijа sudbine“ se prikаzuje zа svаku Novu godinu već 30 godinа. Mnogi gа smаtrаju nаjpopulаrnijim sovjetskim filmom svih vremenа.

Izvor: kinorusija.wordpress.com

Međunarodni naziv: The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!
Žanr: komedija, romantika
Zemlja: Sovjetski Savez
Jezik: ruski
Trajanje: 192 min
Režija: Eldar Ryazanov
Glumci: Andrey Myagkov, Barbara Brylska, Yuriy Yakovlev, Aleksandr Shirvindt, Georgiy Burkov, Liya Akhedzhakova, Aleksandr Belyavskiy, Lyubov Dobrzhanskaya, Olga Naumenko, Gotlib Roninson...

IMDb

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Ironiya sudby, ili S legkim parom! (1975)
« Odgovor #1 : 03.12.2015. 23:34:32 »
Jedan od najvećih Sovjetskih klasika. Topao, smiješan, nostalgičan i niz socijalno društvenih kritika/tema. Predugačak sigurno nije iako traje puno.

Offline NikolaJe

  • Urednik
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Ironiya sudby, ili S legkim parom! (1975)
« Odgovor #2 : 10.02.2023. 00:48:22 »
Odlična romantična drama za to doba. Čuo sam da ga hvale neke Ruskinje pa sam mu dao šansu. Prijatno sam se iznenadio, tri sata mi je proletelo za tili čas. 8/10.

Dobra pesma. Ako ništa nemaš, ništa ne možeš izgubiti.  ;D