Autor Tema: Windows 10 i Subtitle Workshop?  (Posjeta: 13161 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline srdjan1995

  • Prevoditelj extra
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 12
Windows 10 i Subtitle Workshop?
« : 10.11.2015. 21:11:14 »
Pozdrav narode. Kako ste? Ima li ovde neko ko koristi Subtitle Workshop (bilo koju verziju) na Windows 10? Ima li ovde uopste iko da koristi Windows 10?

Od kad sam instalirao SW na Win 10, imam jedan problem koji nikako nisam uspeo da resim, a ocigledno ne znam ni kako. Naime, imam problem sa ona tri polja, u donjem levom uglu, za tajming (show/hide/duration polja).
Ako stisnem na one dve strelice koje skracuju/produzavaju liniju za 100ms, sve je ok. Ali, ako kliknem na vreme napisano u tom polju, kako bih manualno izmenio duzinu, te brojke se pomere i vidim samo zadnja dva broja i zareze, i jednostavno ne mogu da promenim tako. Moram stalno na strelice, a nekad mi treba npr. svega 10ms gore/dole, a ja to ne mogu.

Evo kako to na slici izgleda:


Dakle, bilo da kliknem na show, hide ili duration polje, sa sva tri imam isti problem (na slici sam kliknu na show polje, i vidite kako se sve poremetilo).
Da napomenem, ovo mi se desava samo u SW, bilo koja verzija (Subtitle Edit i ostali programi tog tipa ne prave takav problem).

Da li je to mozda do Win 10, ili do SW-a? Da li je iko imao takav ili slican problem, i da li je moguce resiti? Pomoc bi bila pozeljna sto pre, ako je moguce. Hvala svima unapred. :)  :volim

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #1 : 10.11.2015. 22:24:09 »
Koristim SW na win10 i nisam viđao ovakav problem,a stalno čačkam po tajminzima. Nemam ideju šta je. Probaj da ponovo instaliraš SW ili skini portable verziju pa vidi.

Offline srdjan1995

  • Prevoditelj extra
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 12
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #2 : 10.11.2015. 23:19:07 »
Koristim SW na win10 i nisam viđao ovakav problem,a stalno čačkam po tajminzima. Nemam ideju šta je. Probaj da ponovo instaliraš SW ili skini portable verziju pa vidi.

Sta sve brate nisam probao. Reinstalirao sistem, reinstairao SW (vise verzija, 2.51, 2.52, 6.0). Ne secam se da li sam portable probao, sad cu to probati. Na Win 7 nemam ovaj problem.

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #3 : 11.11.2015. 00:04:31 »
To se događa kad ti je odabrani font prevelik za prozorčić prikazivanja.
Odi u postavke (Alt+S) i pod izgled programa (Look - Program) smanji Font.

I da razvuci malo prozorčiće po širini. :)
Thick As A Brick

Offline srdjan1995

  • Prevoditelj extra
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 12
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #4 : 11.11.2015. 01:54:46 »
To se događa kad ti je odabrani font prevelik za prozorčić prikazivanja.
Odi u postavke (Alt+S) i pod izgled programa (Look - Program) smanji Font.

I da razvuci malo prozorčiće po širini. :)

Nazalost, ni to ne pomaze. :(

Ne mogu da ih razvucem. Probao, ali jednostavno nema mogucnost. Ili ja ne znam.

@Aleks@, isti problem i sa portable verzijom.
EDIT: Skinuo SW 6.0, razvukao prozorcice, ne pomaze ni to. Na SW 2.51 ne mogu da razvucem.
« Zadnja izmjena: 11.11.2015. 01:58:59 srdjan1995 »

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #5 : 11.11.2015. 08:32:43 »
Čudno, stvarno čudno. Koristim SW6 u Windows 10 i taj problemčić mi se pojavi samo kad smanjim prozorčić vremena i kad je font prevelik.
A sad sam prčkao po postavkama i više ne mogu uopće izazvati taj problem. :)
Thick As A Brick

Offline srdjan1995

  • Prevoditelj extra
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 12
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #6 : 11.11.2015. 10:52:03 »
Nemam pojma, brate. Znaci, taj problem stalno imam na win 10, bez obzira koja je verzija sistema (trenutno sam na poslednjoj verziji u insider preview-u, mada isto je i sa onom 10240 RTM). U SW 2.51 mi je Tahoma font, mada smanjio sam font, cak i menjao na drugi, opet isto. Isto i sa SW 6.

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #7 : 11.11.2015. 17:16:53 »
Onda stvarno ne bih znao u čemu je zez. Moji Win 10 su oni koje mi je "Mirkosoft" poslao kao nadogradnju na 7. rofl rofl
a SW je 6.0b
I radi sve k'o podmazano :)
Thick As A Brick

Offline srdjan1995

  • Prevoditelj extra
  • Novi član
  • *****
  • Postova: 12
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #8 : 12.11.2015. 22:30:54 »
Ja brt imam Win 10 jos od insider programa (vec je bilo pocelo, ali sam ubrzo poceo da ga koristim). Trenutno sam na najnovijoj verziji (build 10586), sve radi kao podmazano, samo taj SW zeza (to za tajming, sve ostalo je super). Inace, ako se dobro secam, u svakoj verziji mi je tako zezao. Valjda nemam srece.  :nema:

No, hvala u svakom slucaju prijatelju :)

Offline bugarak

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #9 : 26.03.2016. 19:56:16 »
Ja sam imao isti problem. I rešio ga posle tri dana patnje i čačkanja.

Problem je u formatima.

Rešenje je sledeće:
Microsoft taster
kucati Region & language settings
Izabrati Additional date, time, & regional settings
pa Change date, time, or number formats
Pod Format u padajućem meniju izabrati English (ja sam izabrao English(World))

i rešio problem

eto

Bojan

Offline james

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • Nekad sam bio neodlučan…. A možda i nisam?
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #10 : 19.06.2016. 15:47:36 »
Ekipa,može mala pomoć? Prije koji dan sam napravio čistu instalaciju Windowsa 10, a ujedno i SW 2.51. Imam problem koji je bio i sa Win 7, nemam slike video fajla. Koristim najnoviji K-lite, pokušao sam sa svim onim savjetima koji su dosad palili kod sedmice, međutim ovaj put ništa. Ima li netko kakvu ideju ili savjet? Da napomenem, titl i video su različitog naziva, tako da ni to nije problem.
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.....

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1183
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #11 : 19.06.2016. 19:01:03 »
Pre par dana sam nameštao SW na Win10 i sve radi kako treba. A samo sam onaj DirectVobSub promenio da se ne učitava i to je bilo sve.

Izgleda da nešto nisi uradio ispravno. Proveri ponovo i uradi sve ispočetka. Sećam se jednom da je problem pravilo to što je SW 32bitan program, a ja sam instalirao 64 bitne kodeke.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #12 : 19.06.2016. 19:19:56 »
Ekipa,može mala pomoć? Prije koji dan sam napravio čistu instalaciju Windowsa 10, a ujedno i SW 2.51. Imam problem koji je bio i sa Win 7, nemam slike video fajla. Koristim najnoviji K-lite, pokušao sam sa svim onim savjetima koji su dosad palili kod sedmice, međutim ovaj put ništa. Ima li netko kakvu ideju ili savjet? Da napomenem, titl i video su različitog naziva, tako da ni to nije problem.


Nemam desetku, ali sam isti problem imao na sedmici, pa ti možda pomogne.

Izbrišeš K-Lite, instaliraš ffdshow (označiti raw video - all support) i haali splitter. Meni je to omogućilo da imam sliku u SW.

Offline james

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • Nekad sam bio neodlučan…. A možda i nisam?
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #13 : 19.06.2016. 19:21:16 »
Hvala obojici na odgovoru,pokusati cu jedno i drugo pa cemo viditi!

Sent from my SM-G920I using Tapatalk

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.....

Offline Rubi

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #14 : 13.09.2016. 17:54:45 »
Ogromno hvala "Bugarku" na rešenju. Isprobao "Caku" i gle čuda, RADI!  clapp

Offline Rubi

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #15 : 14.09.2016. 20:04:48 »
Instalirao SW 6.0b na Win.10.
Ima li ko da okači neko uputstvo ili tutorijal za isti?
Unapred zahvalan.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #16 : 27.03.2017. 05:11:18 »
Mrzim Windows 10. A đubre je došlo s laptopom (da znam, glupa sam, al' sad je kasno). I nerado petljam po njima, osim što sam pogasila sve što se pogasiti dalo u vezi privatnosti. Al MS & Co.'s vole zavirivati ljudima u čmar, nešto nevjerojatno!

Problem je ovaj:
Osim za poneke .avi fajlove - SW6b mi ne pokreće ni sliku ni zvuk, niš. Ponekad prikaže prvu scenu i ide ton, ali se pritom i cijeli SW zablokira i jedino što mogu u tom slučaju je ugasiti ga na silu (SW, mislim). Tekst, tajminzi... to sve šljaka.

Logičan odgovor bi bio - instaliraj kodek-pak, ne? Jasno. Samo, osim Vindoza, na laptop su mi nakenjali i kojekakav softver, od HP-ovih i Microsoftovih pizdarija, plejera, preglednika za sve i sva, boktepitaj kakve gluposti za djecu... do antivirusa, VPN-a... i tak, dok sam čačkala i letimično pregledavala po njemu da vidim što sve ima, i čitala (dijagonalno  ;) ) manuale, sjećam se da sam primijetila i riječi "installed codecs" ... negdje  :ne-zna . Taj čas me nešto drugo bilo zaokupiralo i da se na glavu postavim, više ne znam gdje sam to vidjela. Prije 3 i kusur mjeseca.

Ono što sam naučila na XP-u je da uvijek, prije instalacije ili apgrejda kodeka, treba deinstalirati prethodnu verziju. Pa se zajebavam s tim već 3 mjeseca, kao, *hoću sama provaliti*, al "lagano" mi je više prekipjelo da svaki put kad si hoću npr. podesiti titl za neki drugi release, moram u VLC-u hvatati sliku i vrijeme, da bih u SW-u mogla nacolati tekst. Dosta mi je. Pitam.

Elem, gdje bih u jebenoj desetki mogla pogledati kakve su mi to (i jesu li) kodeke instalirali, jel to treba brisati prije nego stavim kodek pak (obično sam na svoju pokojnu kantu s XP-om trpala K-Lite Mega  - po "od viška glava ne boli" principu)? Gledala sam u Settings pod Apps i 'Programs and features' - nisam našla ništa što bi imalo riječ "codec" u sebi ili bar nedvosmisleno ukazivalo na takvo što. Ima nekakvog instaliranog CyberLink softvera koji sadrži kodeke u sebi (npr. Power Media Player 14), ali ga još nisam koristila, tj. kliknula na "I agree" na njihove uvjete, EULA i sl. (ali to ne izgleda kao ono mjesto gdje sam primijetila "installed codecs" prvi put). Jel to znači da sam mirna ili kaj?

Uglavnom, bojim se da nekaj ne sjebem, da se nešto ne počne klat i natovarim si još veći problem od ovoga... Pa, što mi je činiti?
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Baltazar

  • Novi član
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #17 : 27.03.2017. 18:14:17 »
Problem je ovaj:
Osim za poneke .avi fajlove - SW6b mi ne pokreće ni sliku ni zvuk, niš. Ponekad prikaže prvu scenu i ide ton, ali se pritom i cijeli SW zablokira i jedino što mogu u tom slučaju je ugasiti ga na silu (SW, mislim). Tekst, tajminzi... to sve šljaka.
Ja sam imao problem samo sa slikom i ovako sam ga riješio: SW -> Movie -> Video renderer -> VMR9

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #18 : 27.03.2017. 23:31:21 »
Problem je ovaj:
Osim za poneke .avi fajlove - SW6b mi ne pokreće ni sliku ni zvuk, niš. Ponekad prikaže prvu scenu i ide ton, ali se pritom i cijeli SW zablokira i jedino što mogu u tom slučaju je ugasiti ga na silu (SW, mislim). Tekst, tajminzi... to sve šljaka.
Ja sam imao problem samo sa slikom i ovako sam ga riješio: SW -> Movie -> Video renderer -> VMR9

Neće.  :(
I dalje dobijem poruku da D:...video xy... "is not a valid video file".

Ma, sigurno je do instaliranja kodeka, samo me brine ako već postoje neki na lapu da mi se ne krenu klat, ne napravim neko sranje...  :ne-zna
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1183
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #19 : 07.04.2017. 17:07:03 »
Samo obaveštenja da SW 2.51 radi sasvim normalno i nakon nadogradnje na ovu novu verziju 1703 ili ti Creators Update. Jedino što sam morao da uradim je da ponovo instaliram K-Lite Codec Pack pošto iz nekog razloga postojeći nije radio, i naravno DirectVobSub - do not load.

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #20 : 04.07.2017. 03:38:45 »
Mrzim Windows 10. A đubre je došlo s laptopom (da znam, glupa sam, al' sad je kasno). I nerado petljam po njima, osim što sam pogasila sve što se pogasiti dalo u vezi privatnosti. Al MS & Co.'s vole zavirivati ljudima u čmar, nešto nevjerojatno!

Problem je ovaj:
Osim za poneke .avi fajlove - SW6b mi ne pokreće ni sliku ni zvuk, niš. Ponekad prikaže prvu scenu i ide ton, ali se pritom i cijeli SW zablokira i jedino što mogu u tom slučaju je ugasiti ga na silu (SW, mislim). Tekst, tajminzi... to sve šljaka.

Logičan odgovor bi bio - instaliraj kodek-pak, ne? Jasno. Samo, osim Vindoza, na laptop su mi nakenjali i kojekakav softver, od HP-ovih i Microsoftovih pizdarija, plejera, preglednika za sve i sva, boktepitaj kakve gluposti za djecu... do antivirusa, VPN-a... i tak, dok sam čačkala i letimično pregledavala po njemu da vidim što sve ima, i čitala (dijagonalno  ;) ) manuale, sjećam se da sam primijetila i riječi "installed codecs" ... negdje  :ne-zna . Taj čas me nešto drugo bilo zaokupiralo i da se na glavu postavim, više ne znam gdje sam to vidjela. Prije 3 i kusur mjeseca.

Ono što sam naučila na XP-u je da uvijek, prije instalacije ili apgrejda kodeka, treba deinstalirati prethodnu verziju. Pa se zajebavam s tim već 3 mjeseca, kao, *hoću sama provaliti*, al "lagano" mi je više prekipjelo da svaki put kad si hoću npr. podesiti titl za neki drugi release, moram u VLC-u hvatati sliku i vrijeme, da bih u SW-u mogla nacolati tekst. Dosta mi je. Pitam.

Elem, gdje bih u jebenoj desetki mogla pogledati kakve su mi to (i jesu li) kodeke instalirali, jel to treba brisati prije nego stavim kodek pak (obično sam na svoju pokojnu kantu s XP-om trpala K-Lite Mega  - po "od viška glava ne boli" principu)? Gledala sam u Settings pod Apps i 'Programs and features' - nisam našla ništa što bi imalo riječ "codec" u sebi ili bar nedvosmisleno ukazivalo na takvo što. Ima nekakvog instaliranog CyberLink softvera koji sadrži kodeke u sebi (npr. Power Media Player 14), ali ga još nisam koristila, tj. kliknula na "I agree" na njihove uvjete, EULA i sl. (ali to ne izgleda kao ono mjesto gdje sam primijetila "installed codecs" prvi put). Jel to znači da sam mirna ili kaj?

Uglavnom, bojim se da nekaj ne sjebem, da se nešto ne počne klat i natovarim si još veći problem od ovoga... Pa, što mi je činiti?

Imam isti problem, stalno not responding na 6.0b

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #21 : 12.09.2018. 21:10:34 »
Kako podesiti ovo direct vob sub - do not load? Je li u postavkama mpc-hc-a? Ne snalazim se.

Windows 10 i Subtitle Workshop 2.51.
Mrzim lopatare i limune

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #22 : 12.09.2018. 22:58:53 »
U postavkama ffdshowa. U njegovom folderu ima video decoder, tako nešto. Nisam na windowsu pa ne mogu provjeriti, ali naći ćeš.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #23 : 12.09.2018. 23:15:50 »
Hvala, provjerit ću sutra. Ako zapnem, pitat ću.
Mrzim lopatare i limune

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #24 : 13.09.2018. 07:45:36 »
Kako podesiti ovo direct vob sub - do not load? Je li u postavkama mpc-hc-a? Ne snalazim se.

Windows 10 i Subtitle Workshop 2.51.

https://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,29627.msg408357.html#msg408357

Prve tri slike.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #25 : 13.09.2018. 08:41:30 »
Probao sam, ne mogu se snaći. Nema nigdje ništa u instalacijskom folderu niti u mpc-hc-u po padajućem izborniku. Kako se dolazi do tog Codec Tweak Toola?


Mrzim lopatare i limune

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #26 : 13.09.2018. 09:14:03 »
Nema to veze sa MPC-HC. Kad instaliraš kodek ima njegov folder u kojem se nalaze podešavanja.
Codec Tweak Toola je program, ako njega nemaš jednostavno traži u Programske datoteke folder ffdshow i u njemu ima video codecs koji otvoriš.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #27 : 13.09.2018. 09:38:06 »
Skinuo sam ga odavde, ali se ne može instalirati, samo se pokrene.
https://www.videohelp.com/software/Codec-Tweak-Tool
I nemam ovu opciju da odem na configuration.


A ne vidim imam li igdje instaliran codec. Kad ukucam  Codec Tweak Tool i ffdshow u pretragu, nema ništa.




Na prijašnjim Windowsima sam uvijek samo instalirao Media Player Classic i sve bi funkcioniralo.
Mrzim lopatare i limune

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #28 : 13.09.2018. 09:39:59 »
Probao sam, ne mogu se snaći. Nema nigdje ništa u instalacijskom folderu niti u mpc-hc-u po padajućem izborniku. Kako se dolazi do tog Codec Tweak Toola?

Zar nisi imao instaliran K-Lite paket?

http://www.codecguide.com/
https://www.videohelp.com/software/ffdshow
https://www.videohelp.com/software/VobSub


Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 i Subtitle Workshop?
« Odgovor #29 : 13.09.2018. 18:46:10 »
Skinuo sam ga odavde, ali se ne može instalirati, samo se pokrene.
https://www.videohelp.com/software/Codec-Tweak-Tool
I nemam ovu opciju da odem na configuration.


A ne vidim imam li igdje instaliran codec. Kad ukucam  Codec Tweak Tool i ffdshow u pretragu, nema ništa.




Na prijašnjim Windowsima sam uvijek samo instalirao Media Player Classic i sve bi funkcioniralo.

Meni je sve radilo perfektno, na mojoj desetci.

Ali windows sedam je mama i tata, za sve ostale sisteme.

Moje mišljenje,  ;D

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!