Autor Tema: L'uccello dalle piume di cristallo (1970)  (Posjeta: 908 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
L'uccello dalle piume di cristallo (1970)
« : 06.11.2015. 01:38:57 »

Opis:
Sam je američki pisac koji je sa svojom devojkom došao u Italiju da bi u Rimu prebrodio veliku krizu u pisanju i kreativnu blokadu sa kojom ne može da se izbori. Baš u danima kada je pomišljao da digne ruke od svega i vrati se u SAD, tokom jedne noćne šetnje biva svedok pokušaja ubistva radnice u muzeju od strane maskiranog ubice. Budući da ga je ubica opazio i pobegao, devojka uspeva da ranjena ostane na životu, a Sam odlazi u policiju da da iskaz. Inspektor vrši pritisak na Sama da se seti još nekih pojedinosti u vezi zločina, a Sam u nekom trenutku biva i osumnjičen te mu se oduzima pasoš. Zbog što bržeg vraćanja pasoša, zbog dosade i očekivanja da mu se vrati kreativnost, ali i zbog ranjene devojke, Sam počinje istragu u svojoj režiji, povremeno kontaktirajući policiju i inspektora. Ispostavlja se da ranjena devojka nije prva žrtva maskiranog ubice, ali da je dotičnom veoma teško ući u trag jer među žrtvama naizgled nema nikakve povezanosti. Kako se obruč istrage oko ubice steže tako se povećava opasnost i po Samovu devojku na koju je maskirani ubica bacio oko...

Izvor: hororsf.iz.rs

Međunarodni naziv: The Bird with the Crystal Plumage
Žanr: kriminalistički, misterija, triler
Zemlja: Italija, Savezna Republika Njemačka
Jezik: talijanski
Trajanje: 96 min
Režija: Dario Argento
Scenarij: Dario Argento, Fredric Brown
Glumci: Tony Musante, Suzy Kendall, Enrico Maria Salerno, Eva Renzi, Umberto Raho, Renato Romano, Giuseppe Castellano, Mario Adorf, Pino Patti, Gildo Di Marco...

IMDb


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: L'uccello dalle piume di cristallo (1970)
« Odgovor #1 : 14.02.2016. 14:41:52 »
Legendaran Argento. Kako ne voljet ovakve giallo filmove. Boje su tu iako nisu to boje kao u njegovim najpoznatijim hororima, ali stil je isti.