Autor Tema: Krbo majstore pomagaj  (Posjeta: 2121 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Krbo majstore pomagaj
« : 07.02.2009. 14:55:01 »
Ponovo čačkam po ovom ProjectX i Mpeg2Schnitt softverima i čitam ove tvoje tutoriale. Sve sam skužio, ali nikako mi nije jasno može li se sa ProjectX ili Mpeg2Schnitt dobiti da video i audio budu spojeni u MPEG fajl, dakle da ne budu razdvojeni na m2v i mp2?

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Krbo majstore pomagaj
« Odgovor #1 : 07.02.2009. 21:16:48 »
može malo uokolo što nije opisano u tim uputama

Treba ti noviji mpeg2schnitt (09) , on može potjerati vanjski muxer , options -> external -> postprocessing

pa onda odabereš koji od predloženih nekoliko muxera.

zatim treba pročitati odabrani "prg" (običan tekst) i vidjeti ima li sam .exe u odgovarajućem folderu unutar "Muxen" foldera (ako nema piše gdje se može skinuti...)

dosta komplicirano, zato ja i dalje koristim stari dobri TMPGEnc Plus 2.524 i njegov MPEG Tools za mux

EDIT:

evo, proučio sam kako to uraditi i sa 08 verzijom schnitta:

Tamo gdje si instalirao mpeg2schnitt idi u "\Muxen\Mplex1" folder
U "Liesmich.txt" imaš link gdje ćeš naći mplex1.exe kojeg stavi u taj isti folder.

Options -> Video/audio cut  označi "call mux program...."
Options -> External programs -> output programs -> odaberi "Muxen mit mplex1"

"Save" options

Sada će ti nakon rezanja pokrenuti i mplex1.exe (iskočit će DOS prozor) i
u istom folderu s izrezanim video i audio streamovima imat ćeš i smuksani "mpg"
« Zadnja izmjena: 08.02.2009. 10:59:43 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Krbo majstore pomagaj
« Odgovor #2 : 08.02.2009. 11:06:30 »
hm, sad ja pošaljem Alminu PM da sam editirao gornji post, a PO mu skriptom(?) mijenja ime u "Alm in"

nisam siguran da će dobiti takav PM pa sad pišem novi post da makar naleti s "novi postovi od vašeg zadnjeg..."

May the Plasma be with you!

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Krbo majstore pomagaj
« Odgovor #3 : 08.02.2009. 19:55:02 »
OK je kolega, primio sam i PM i pročitao sam ovo što trebam uraditi, pa ću probati. Hvala ti velika. Sada nešto drugo radim.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Tags: