Autor Tema: Bates Motel  (Posjeta: 41600 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Bates Motel
« Odgovor #150 : 07.03.2017. 21:16:45 »
Da bi spoznao Normu Bejts moras da budes ona. Kako dobra personalizacija nje od strane Normana. On u njoj na kraju svega vidi jedno nezno i pazljivo bice, sto je na neki nacin vrlo emotivno.
Spoiler for Hiden:
Kejleb, hm. Dobro, morao je da ode, i dopada mi se detalj u kojem nijedno od njih dvoje, Norman i Norma ne mogu da ga ubiju. Norma zato sto ga previse voli da bi ga ubila, a Norman zato sto on nikada nije ubio vec je to radila Norma u njemu.
Sa druge strane, ono sto ostavlja utisak je Kejlebova uloga. Kejleb nikada nije bio prikazan na taj nacin da se mi gledaoci povezemo sa njegovom sudbinom. Uvek je bio sporedan lik. Ali performans glumca, Keni Dzonsona, te jednostavno ne ostavlja ravnodusnim. One scene u podrumu, bas mi je bilo zao Kejleba. Nisam mogao ni da gledam kadrove u kojima je on prikazan jer su njegove ekspresije lica i mimika delovale toliko stvarno i toliko tuzno.

Nakon ove epizode sam shvatio jedno. Samo da se Emi i bebi nista ne dogodi, to ne bih mogao da podnesem.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #151 : 09.03.2017. 14:58:50 »
ove 3 ep zadnje sezone su totalno pomele komplet proslu sezonu. nijesu spektakularne ali su dobre. ubrzavaju stvari, manje je sporednih likova koji su toliko bitni da ih se jedva sjecam. zamjerka
Spoiler for Hiden:
na prelose odradjenu scenu aleksovog oslobadjanja, pandur povrh svih gluposti koje je napravio jos cacka telefon  :facepalm
serija uopste ne tezi tome da se nesto izdvaja, da efektom shoka pridobiju publiku, znaju svoj put i toeto. nekako jednostavna serija bez obzira na kompleksne likove majke i sina, fina za gledat, ne umara.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #152 : 17.03.2017. 23:01:47 »
chick. sjajan lik. ne znas kad je jeziv a kad prosjecni stoner. norma i norman su poceli da serinjaju.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #153 : 25.03.2017. 00:23:28 »
ovaj...
rijana je notar... ka...
i kad je udarila pecat, sise su joj se... hmmm
e da, psajho je poceo.
cmok.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Bates Motel
« Odgovor #154 : 28.03.2017. 21:49:59 »
Dobra i ova epka. Fredi briljira i dalje, ali Rijana razočarava. Krije ih, a sama je u sobi. E svašta.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Bates Motel
« Odgovor #155 : 28.03.2017. 23:23:57 »
Ma Riri je praznik za oci.

Mislim da Fredi Hajmur (Norman) nikada nije bio bolji nego u ovoj epizodi.
Spoiler for Hiden:
Kada preklinje Merion da napusti hotel, da bezi.

Emocije na njegovom licu. Konfuzija, usamljenost, bes, pozuda i uzas jer zna sta bi mogao da uradi. Mocno je izgledalo.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #156 : 30.03.2017. 12:57:39 »
dosadna epizoda,
Spoiler for Hiden:
izuzev kraj koji je bio ocekivan od prvog semovog pojavljivanja u ovoj sezoni. ostalo bezveze, sapunica sa odvratnim kliseima: ljubomorna djevojka razbija auto, momku prosuta casa u lice poslije cuvene fraze - MOGU DA OBJASNIM!!! naravno, epizoda ne moze proc bez norma/norman izdrkavanja, vike, dreke, lomljenja tanjira...
ok...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Bates Motel
« Odgovor #157 : 06.04.2017. 00:14:03 »
Dilan i ne zna sta ga je snaslo.

Citat:
Every day is a small century.

Ova recenica cini da shvatis koliko se Norman muci.

Normanu trebaju pilule, a trebace i meni dok se Bates Motel ne zavrsi.

Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #158 : 06.04.2017. 19:07:16 »
lijepo rece norma nedje na pocetak epizode: nemamo vremena za ovo emocionalno proseravanje... istina ziva norma, presrali ste...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Bates Motel
« Odgovor #159 : 12.04.2017. 00:21:38 »
Dajte Veru i Fredija u Avendzerse. Njih dvoje zajedno bilo gde i ispalo bi savrseno.

Videcemo.
Spoiler for Hiden:
Kako ce Norman pobeci. Deluje da je Norma samo zakomplikovala stvari.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #160 : 13.04.2017. 12:58:35 »
bas dosadna epizoda. uru mi je trebalo da je slomim. cik jedini vrijedan pomena,
Spoiler for Hiden:
kad je poceo da grana rukama i pametuje onako, samo sam cekao kad ce ricard alpert da ga smiri. i efektno ga ja smirio.
nije mi losa serif-kinja, mada se vidi da preglumljava kad ispituje ponekoga, ali ok.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Bates Motel
« Odgovor #161 : 20.04.2017. 00:04:06 »
Dilan je u nemogucoj situaciji i to je lepo prukazano. Sa jedne strane, zao mi ga je a sa druge mogu da se slozim sa Emom i Madelajn koje nemaju razumevanja prema njemu. Norman, njegov brat je serijski ubica. Tesko je to progutati.

Emin tihi bes je najbolji deo ove pretposlednje epizode.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #162 : 21.04.2017. 23:20:29 »
dosta jeftine neke scene.
mislim da je predzadnja ep, kad romero otme normana. pokusavaju sa norma/norman prikazima da oduvaju publiku. hau jes nou.
bezvezna sezona. ali frediju rispekt madafaka  :naklon:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Bates Motel
« Odgovor #163 : 25.04.2017. 23:51:30 »
Kakvih emotivnih 45 minuta televizije! Que Sera Sera.

Neponovljivo iskustvo. Topla, cudna, divna, zastrasujuca serija je Bates Motel. Ovo finale je bazicno savrseno.

Spoiler for Hiden:
Ni u jednom trenutku nam nisu dozvolili da zaboravimo koliko je uzasa Norman prouzrokovao. Nisu ucinili da Dilan zamrzi Normana, i ucinili su da se na kraju sve zavrsi u porodici. Tragicno je jer su svi likovi potpuno obsednuti Norminom smrcu, osim Dilana, i drago mi je zbog toga.

Kejleb, Aleks i Norman su izmedju ostalih oni koji su ubijeni, ali su i sami ubijali i unesrecili toliko ljudi da je nemoguce zazaliti bilo kojeg od njih. Medjutim, cinjenica je da su svi oni koji su nas napustili u petoj sezoni mogli da prezive samo da je Norman umro sa Normom one noci u hotelu. To je tuzno. I to cini Normana ultimativnim ubicom i psihopatom. Na kraju, on se izvukao. Bez obzira na sve okolnosti, prelako se izvukao.

Pohvalicu Bates Motel jer je nesto klasicno pretvorio u nesto neverovatno, pritom da nisu samo kopirali scenario vec kreirali svoj. Na primer, scena pod tusem je bila i vise nego dobra. Pratili su dosta Hickokovih sablona, gradili seriju uzbudljivo, neizvesno i priveli je kraju na najbolji moguci nacin.

2017 je. I ovo je umetnost, sto je veoma retko za danasnju televiziju. Nedostajace mi Bates Motel.

Na kraju da kazem da je "Que Sera Sera", numera Doris Day prvi put izvedena u Hickokovom filmu "The Man who knew too much", i da je dala jedan potpuno divan ton ovoj poslednjoj epizodi.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #164 : 28.04.2017. 23:52:20 »
uzas.
sve najbolje u ovu novu godinu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Bates Motel
« Odgovor #165 : 29.04.2017. 20:54:07 »
Napokon pogledana i peta sezona. Odlična serija, odlična gluma.


Spoiler for Hiden:
Napokon je u ovoj sezoni norman pukao načisto.

Lepo se i završilo. Super. Mada je malo bolesno
Iskopao Normu, baš je Norman fenomenalno odigrao od početka do kraja.

Prevodi pete sezone za web-dl, odgovaraju i za

1080p.AMZN.WEBRip.AC3.5.1.HEVC.x265
 :volim :drugari

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Bates Motel
« Odgovor #166 : 02.05.2017. 18:19:31 »
odgledao za dva dana 5. sezonu. nemam što više dodati. predivno  clapp

@devil -  bilo mi je žao Normana na kraju
Spoiler for Hiden:
zadnja ep., ono kad leži u snijegu i resetira događaje s Normom, skoro sam zaplakao tada.
 meni bi to bio bolji kraj nego kakav je bio.

Highmore i Farmiga u svih 5 sezona vrlo impresivni, pogotovo u zajedničkim scenama. u ovoj sezoni mi je ipak Freddie dominirao. čovjek ima hipnotički učinak kad glumi.

hvala na prijevodima!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #167 : 03.08.2017. 00:25:56 »
Pogledan početak pete sezone  :)

Sviđa mi se kako su započeli i Norman postaje sve luđi i luđi. Najviše me zanima što će biti sa Dylanom, nadam se da će preživjeti na kraju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #168 : 05.09.2017. 23:53:54 »
Pogledana druga i treća  :)

Opa
Spoiler for Hiden:
Caleb je prvo bio zarobljen i onda pregažen s autom. Počelo je, počelo.

Ne znam kakva će priča biti oko Dylana, ali stvarno se nadam da će preživjeti. Navijam za Romera.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #169 : 19.10.2017. 02:39:14 »
Pogledana četvgrta i peta  :)

Rihanna, zbilja?  :facepalm al ajde, dobro su spojili onog glupsona s njom tako da će Norman imati dobar razlog za najpoznatiju scenu sedme umjetnosti. Nadam se da neće upropastiti. Dylan i ova njegova imaju premalu ulogu ove sezone, ali izgleda da će se sad sve okrenuti. Idu natrag. Sretno im.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #170 : 28.10.2017. 06:55:43 »
Pogledana šesta, sedma i osma  :)

Priznajem, prevarili su me  ;D i dobro da je tako
Spoiler for Hiden:
da je drugačije nego u filmu. Ovdje je Sam ubijen na taj način. Krvavo je bilo i šokiran sam bio kad je Norman već u sedmoj priznao ubojstvo. Sad će biti zanimljivo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bates Motel
« Odgovor #171 : 28.10.2017. 22:01:09 »
Pogledane zadnje dvije  :)

I tako, serija je gotovoa. Nema više Normana i Norme. Nema ni Dlyana, a nema ni Romera. Finale je bilo ok, emotivno i potpuno drugačije od onog što sam očekivao. Zadovoljan jesam. Bilo je predvidljivih gluposti kao sa Normanom i Romerom u šumi. Drago mi je zbog Dylana, samo ne znam što mu je sa curom.

Ode još jedna serija, generacija 2013. nije bila loša. Već smo izgubili Banshee, Hannibala, smiješni Defiance i Sleepy Hollow. The Americans i Rectify moram završiti zadnje sezone i onda se rastat od njih to će biti pogotovo tužno jer se radi o boljim serijama od Bates Motel. Tu je i Masters of Sex, još jedna serija koja je gotova i s kojom ću se rastati. Vikinzi i Agenti Shielda još traju i nisu otkazani/završeni.

Potpuno neloša generacija serija. Sad na Grimma pa da tu završim i tu generaciju iz 2011. godine, meni vrlo dragu.